Menu-tip Schiedamse Notities JEUGDRAAD-NIEUWE-STIJL MOET HET GAAN DOEN NATIONALE INZAMELING HEILSLEGER D.E.L zegt dank Het feest van de 20-jarige Joris Doelen Gebedsdienst met Afrikaans karakter Sla munt uit muntenruilbeurs „STICHTING VOOR HUISHOUDELIJKE- EN GEZINSVOORLICHTING SCHIEDAM" NIEUWS VAN CENTRUM „DE KREEK" NIEUWE STIJL HET NIEUWE STADSBLAD PAG 24 VRIJDAG 7 MAART 1969 W!i TM J'H !T Afgelopen week heeft clubhuis „St. Joris Doelen" het feestprogramma ter gelegenheid van haar 20 jarige bestaan afgesloten met een gecombi neerde toneel- en dansavond. De stukjes werden verzorgd door de verschillende jeugdclubs van het clubhuis, terwijl de muziek geduren de het dansen verzorgd werd door het duo Bosman en de beatgroup „Jack of all Tracks". Beide onderdelen mochten zich verheugen op de belangstelling van vele aanwezigen, onder wie zich ook de heer Scholten (eerste directeur van het clubhuis) bevond. De avond werd afgesloten met een danswedstrijd voor alle aanwezigen op muziek van de „Jack of all Tracks" met als prijs een grote taart door een van de bezoekers beschik baar gesteld. W. R. FONT1JN van het zesde van Hermes D.V.S. is topscoorder met 13 punten. Hóuen zo..! Nieuwstraat 12 Schiedam Telefoon 26 47 81 Vaandag doen wij u een menu-tip aan de hand voor een door-de-week- se maaltijd. Het is weer eens wat anders dan het bekende trio aard- appels-vlees en groenten. Kookt U met ons mee? Verwarm de inhoud van een blik witte bonen in tomatensaus. Maak een sla'tje van fijngesneden rauwe lof, die goed gewassen en uitgelekt is, met in stukjes gesneden appel. Giet hierover een saus gemaakt van 50 gr. magere kwark, 6 eetlepels malk, 1 a 2 eetlepels-citroensap of wijnazijn, en op smaak gemaakt met peper, zout, mosterd, suiker. Laat per persoon een plak magere casseler rib (50 gr. is wel voldoende) in margarine door en door warm worden niet laten bakken). Leg deze op een verwarmde vleesschaal. Maak de margarine dan goed heet en bak er per persoon 2 appelschijven in. Deze schijven komen op de casseler rib. Bestrooi de witte bonen rijkelijk met geknipte peterselie. De voordelen van deze maaltijd? Niet duur, afwisseling, niet vet (dus goed voor uw gezondheid en lijn), en....zeer snel klaar. Een ervaren huisvrouw heeft dit in een kwartiertje op tafel staan. Wat zegt u... bent u nog niet zo'n geroutineerde kookster? Maar waar om komt u dan niet op onze gezellige kookcursus van 8 lessen, voor beginners en aankomende huis vrouwen. Hij wordt gegeven op dinsdagavond en als er nog een paar dames meedoen kan hij spoedig van start gaan. We verwachten uw telefonische aanmelding '"s morgens tussen 10 en 12 uur onder nummer 264 781. En voor wie het nog niet wist: vrijdag 7 maart worden er u eer kookdemonstraties gegeven die in het teken zullen staan van Pasen. Wij laten U zien en proeven een heerlijk gerecht voor uw Paas-diner, en we doen dat om half 10, om half 11, om 2 uur en om 3 uur. U bent allen daarbij welkom in de toonzaal van het gasbedrijf aan het Broersvest. Donkere wolken pakken zich samen boven de Nieuwe Waterweg, gezien vanaf de Vlaardingse boulevard. Op de achter grond van dit onbestendige stemmings beeld het Deltahotel. SCHIEDAMSE NOTITIES NIET minder dan 64 enthousiaste klaver jassers bezochten de contactavond van „Het Singelkwartier". De stem ming was prima en er werd sportief gespeeld (een eerste vereiste). De eerste prijs werd in de wacht gesleept door de heer A. Netten- breyer (4975) en de tweede en derde prijs de heren W. van Kampen en Joh. van Henten met resp. 4773 en 4767 punten. Hun echtgenoten zijn daardoor in het bezit gekomen van fraaie huishoudelijke geschen ken. DE TROUBADOUR Evert Duintjer, de Amsterdamse folksinger, gespecialiseerd in middel eeuwse liedjes, die hij naar eigen smaak heeft omgevormd, vraagt van de bezoekers van Theater Allerlei aan de Heemraadssingel 191 alleen maar een aandachtig gehoor van avond. Om kwart over negen. DE WERK- groep van de Oud-Katholieke Kerk op de Dam 30 bestaat uit de dames J. Scheffers-Dröge, C. M. Brussaard- Balvers, M. C. Lagraauw-Verboort, L. Pelkman-Frenay, A. van der Veen en de heren H. Kieckens, A. van Leeuwen, W. van Son en Chr. Zantbijer. De bedoeling hiervan is dat zij de gehele gemeente vertegen woordigen om het functioneren en het recht van bestaan van de Oud-Katholieke Kerk te bestuderen. LEDEN van de K.N.N.V. afd. Schiedam en Vlaardingen: Het ligt in de bedoe ling op zondagmorgen 9 maart a.s. een bezoek te brengen aan de Diergaarde Blijdorp te Rotterdam. Deelnemers verzamelen bij Vlaar- dingen-Oost voor de trein van half negen. HET BESTUUR van de Schiedamse Reddings Brigade wil op zaterdag 8 maart a.s. met het gehele instructiekorps bij elkaar komen en nu eens niet alleen over zwemmen praten. Denkt u allemaal aan die afspraak? „Soap, Soup and Salvation" (zeep, soep en heil) Dat was zo'n honderd jaar geleden de verklaring, die men had voor de ,,S" op de kraag van de heilssoldaat. Die woorden zijn nog altijd actueel, want al worden de zeep en de soep mogelijk op andere wijze gebruikt en verstrekt dan in de beginperiode van het Leger des Heils, nog altijd strekt dit leger zijn hand uit tot hulp aan de naaste en brengt het ook vandaag nog daarmede samengaande de boodschap van het heil in Jezus Christus. Juist in deze tijd wil het Leger des Heils dit nog eens accentueren en het heeft daarom voor dit jaar een motto gekozen: „Dienst aan de ander". Om dit waar te maken is er geld nodig en het Leger des Heils heeft daarom toestemming ontvangen om hiervoor van 3 tot 17 maart 1969 in Schiedam zijn jaarlijks Nationale Inzameling te houden. Heilssoldaten, voorzien van een identiteitsbewijs, en let u ook op die ,,S" op de kraag zullen in die periode bij u aankloppen met een lijst of een collectebus. U kunt ook gireren op nr. 120120 t.n.v. Hoofdkwartier Leger des Heils te Amsterdam, gaarne met vermel ding „Nationale Inzameling". U helpt ons toch ook mee bij onze „dienst aan de ander"? Bij voorbaat zeer veel dank voor uw bijdrage. Middenin de stad aan de Lange Haven 92 staat al dertig jaar een clubhuis. Dat van „Don Bosca", bij talloze Schiedammers bekend. De tijden veranderen, dus ook de opzet van dit clubhuis. Het is nu een buurtcentrum geworden, waar hon derden meisjes en jongens hun vertier vinden. Het kreeg een andere naam, meer aangepast. Dus werd het Centrum „De Kreek", doch het bleef gevestigd aan de Lange Haven 92. Het is een waar „tehuis" voor jong, doch ook voor de wat ouderen. Informeert u daar eens naar. Mis schien is iets u bij gebleven toen u die Folder las. Neem eens contact op met de leiding, als u interesse heeft. Hier is het telefoonnummer: 267767. Men schrijft ons: „Dankzij de doortastendheid van onze vaste medewerkers, collectan ten en collectrices werd voor D.E.L. in de week van 10-16 februari 1969 in Schiedam f 3.168,-^ gecollec teerd. Kethel-Groenoord bracht het fantastische bedrag binnen van f 1.010,-! Allen die hieraan medewerkten heel, heel hartelijk dank, die ondanks felle koude, sneeuwbuien en gladde wegen, deze collecte hielpen sla gen." Namens het bestuur van D.E.L. De secretaris T. N. Av. Est. Vrijdag 7 maart a.s. zullen weer vele vrouwen van alle gezindten over de gehele wereld samenkomen in een korte gebedsdienst. Het thema voor de liturgie is: „Samen naar Christus toegroeien". Het onderwerp, de schriftlezingen en de gebeden zijn aangegeven door vrouwen uit Sierra Lëone, Ghana, Nigeria, Zuid-Afrika, Kongo, Zam bia en Kenya. De liturgie heeft dan ook een uitgesproken Afrikaans karakter. Op veler verzoek zal dit jaar de dienst worden gehouden in één kerk, en wel in de Grote Kerk op de Markt. Het Schiedams Vrouwenkoor heeft zich bereid verklaard muzikale medewerking te verlenen aan deze gebedsdienst. Aanvang: 20 uur. Wij wekken alle Schiedamse vrou wen op aanwezig te zijn in deze dienst om, juist in deze tijden van onrust, verwarring en overdraag- zaamheid, in een gezamenlijk bidden te trachten naar elkaar toe te groeien en zo te komen tot een „samen toegroeien naar Christus". In Kethel-Groenoord zal er eveneens op 7 maart een gebedsdienst worden gehouden in de geheel gerestaureer de Dorpskerk. Aanvang: 20 uur. Voor muntenverzamelaars uit de wijde omgeving van Vlaardingen zal vrijdag 7 maart a.s. een belangrijke dag worden. Want die avond zal in de bovenzaal van „De Harmonie", Schiedamseweg 51 te Vlaardingen, een specSle ruilbeurs worden belegd voor hen die zich toeleggen op het verzamelen van munten. Het Bestuur van de Vlaardingse Verzamelaarsafdeling was van oor deel, dat het goed zou zijn als deze verzamelaars zo af en toe hun eigen beurs hadden, waar zij in alle rust en gemoede en met gelijkgezinden in contact kunnen komen om zo van gedachten te kunnen wisselen en nieuwe aanwinsten mogelijk te ma ken. Daar is gebleken dat steeds meer deren zich gaan toeleggen op het verzamelen van munten, is het houden van een dergelijke beurs zeker gerechtvaardigd. De zaal „Harmonie" is centraal gelegen en vanaf beide stations gemakkelijk te bereiken. Voor hen die over eigen vervoer beschikken is ruime parkeergelegenheid. Deze beurs begint om 7.30 uur. Het voornemen bestaat dergelijke beur zen in de toekomst te herhalen. Muntenverzamelaars: Slaat munt uit deze muntenruilbeurs en komt allen vrijdag 7 maart naar de zaal „Harmonie" te Vlaardingen om hier uw medeverzamelaars te ontmoeten. U bent er van harte welkom. De heer A. van Moock, ambtenaar Jeugdzaken in Haarlem, lid van de COWER-commissie (Commissie tot onderzoek van een Wettelijke Rege ling voor de subsidiëring van de Jeugdorganisaties) verstaat de kunst als spreker zijn toehoorders te boeien. Door zijn betoog met geestige opmerkingen te doorspekken weet hij de aandacht gevangen te houden. Speciaal wanneer hij benadrukt dat het formele jeugdwerk heeft afge daan. Dat er een muur is ontstaan tussen het formele jeugdwerk en de „loslopende groepen". Diezelfde muur vindt men tussen de jongeren en de ouderen. Die elkaar moeten vinden. Van het Cower-rapport (in 1967 uitgegeven) is maar eenmaal een herdruk gemaakt. Het is dan ook geen „bestseller", zo lichtte de heer van Moock toe, maar het komt deze dagen wel ter sprake in de Tweede Kamer Beslist geen bewonderaar van de provo's in hun aktiviteiten in 1966, waren zij het toch, die heel duidelijk als jonge mensen de vraag stelden: Hebben wij nog iets in te brengen? De „inspraak" van de jeugd werd een feit. Men begreep dat men andere wegen in moest slaan. Of de woorden van professor Polak wat betreft de toekomstvisies in het jaar 2000 juist zullen zijn, nl. drie dagen werken en op 50 jarige leeftijd met pensioen, liet spr. in het midden. Het jeugdwerk vroeger gebaseerd op scholing en vorming, behoort in die vorm tot het verleden. Tot de georganiseerde jeugd (de sport er buiten gelaten) behoort 12 pet. van Nederland. Om die anderen te bereiken, die hier niet bij horen, maar wat rond hangen in een patat frite-kraam, bioscoop of dancing, daarvoor is een Jeugdraad nieuwe stijl nodig. Zonder een wethouder of een ambtenaar Jeugdzaken (geen haalbare kaart, is meestal zijn mening! maar een waarin de helft uit jonge mensen niet ouder dan 25 jaar zitting hebben, doch ook jongeren van informele groepen. Daarnaast deskundigen met begrip voor de jeugd van nü, zoals leraren, onderwijzers, iemand uit het poli tionele leven, de medische wereld enz. Zij moeten tezamen een sy steem uitdenken om de „niet gegrepenen" te kunnen boeien met hun programma. Geen onmogelijke taak. Ook niet in Schiedam... Bedoelde Cower-commissie heeft maar liefst vijf modellen samen gesteld om daaruit een keus te maken. Het Rijk staat hier volledig achter, want het stelt f 10.000,- tot f 15.000,- beschikbaar om dit te verwezenlijken. Een prima voorbeeld is daar Arnhem van, dat vier man in de uitvoerende raad heeft, waarvan slechts één gesubsidieerd. Via een hearing heeft men bij de georganiseerde jeugd in onze stad afgetast hoe of men hier tegenover staat. Het kwam er niet zo uit. Daarom heeft mevrouw De Graaff een bijeenkomst met de ongeorgani seerden op het programma staan. Teneinde dan tot een „Jeugdraad nieuwe stijl" te komen, zoals die in andere steden al werkt. En in een behoefte voorziet. Ook in Schiedam. Haarlem is hiervan wel een prachtig voorbeeld. Daar zag men kans om de 14 dagen in het concertgebouw nog wel 1000 jongeren bijeen te krijgen voor een grote dansavond. Als men maar eendrachtig samen werkt. Als men de jongelui via een muurkrant en zogewenst een „spea ker's corner" gelegenheid geeft hun wensen kenbaar te maken. Wet houder mevrouw G. D. de Graaff (culturele en sportzaken) en jeugd- ambrenaar G. Rens geven hen hiertoe de kans.

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 24