firma ver geeft modeltoo aan ,<s V.- - 'ïïmm den RXaa»« TckslM. W(H*r «IImi *s GEDURFDE COMBINATIES GEDISTIGNEERD OVERAL KING VLOERBEDEK- ZONNIG GEHEEL HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 27 - VRIJDAG 14 MAART 1969 IlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllUIIIIIUIIIIIIIII: iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii De enorme huiskamer van verschillende kanten bezien; zie ook de andere foto's. U 1 ziet de bankstellen van verschillende kanten. Een gedeelte van de eethoek met de aparte bekleding. En let u vooral op die grappige hoge stoel. SfeT I M een getufttapijt. Eindeloos om te zien en te hebben! Geestige glazen lampen in twee kleuren boven de eethoek en de ronde tafel. Twee slaapkamers ingericht voor een jongen en een tiener. De zoon zal enorm veel plezier van zijn eigen kast met ingebouwd schrijfblad hebben. Rood... Ook het bed en de stoel. Een langharige oranje sprei en... oranje gestreepte overgordijnen bij een grijze vloerbedekking. Met recht een echte ,,blitz-kamer". De tiener heeft hier een groene slaapbank met drie losse kussens en een handig zijblad. Een hard groen gebeitst kastje eveneens met inge bouwd schrijfblad, groene stoel, dito bijzettafeltje. Grijze vloerbedekking en... blauw gestreepte overgordijnen. Het vormt een levendig en gedurfd samenspel. Mocht u straks aan de schoonmaak tijgen en uw zoon of dochter willen verrassen, kijkt u dan eens naar de foto 's. Vraagt u hiernaar bij de firma Schrijver aan de 's-Gravelandseweg Speciaal op vrijdagavond is dit een goede gelegenheid. In de vierkante douchecel alles voor uw was, waarvoor de firma van Woerkom borg staat. Wel leuk deze Schiedamse samenwerking. Een wit slaapkamerameublement met aan weerszijden nachtkastjes met koperen knopjes. Geplaatst tegen een gedrapeerde beige-witte stoffen achterwand. Een gedistig- neerd geheel. Gezellig die beige rullerige sprei op het bed, een vaste wastafel. Doch ook een royale toilettafel met in het midden een hoge spiegel. Een ruime half leg, half hangkast. Groen gemêleerd Desso 650 vloerbedek king, effen groene overgordijnen. Voorlopig blijft de firma Schrijver model staan voor de ideale woning inrichting. Een Schiedamse firma die daar in Spijkenisse volop in de belangstelling staat. En waarvan de toekomstige bewoners heel wat van opsteken. En... bestellingen doen. Hetgeen uiteindelijk het doel is. Nog heel veel succes daar! ,,üe flat aan de Andries Bronkhorst- straat zie je direct als je Spijkenisse inrijdt", had de heer F. Schrijver ons telefonisch medegedeeld. Zoals u weet: de oudste firmant van de firma Schrijver in Schiedam. Bekend door zijn woninginrichting, doch ook door het postorderbedrijf (het enige in Schiedam) met zijn bestel lingen door het gehele land. In de reeds genoemde flat (negen woonlagen) heeft deze firma Schrij ver op de tweede etage een model flat ingericht. Of ik eens langs kom met de fotograaf? We rijden er op zaterdagmorgen, 8 maart naar toe. Toeren daar in Spijkenisse even wat rond. Ontdek ken een flat in aanbouw met schuine ramen. Maar lezen dat het een bejaardenflat wordt. Totdat het oog van Ton den Haan ons doel in het vizier krijgt. Een flat die heel veel weg heeft qua aanzicht met het Bachplein in Groenoord. Ook wat de ingang betreft. Alleen is het hier nog erg stil en verlaten, want volgende maand wordt deze flat pas uitgegeven. Veel belangstelling heeft men echter voor deze modelflat op de tweede etage, nr. 53. Een galerijwoning met een huur van f 230,- per maand. In de hal, betrekkelijk ktein, met op de grond Heugafelttegels en een degelijke deurmat, valt direct het oog op de oranje kapstok met aan de overkant daarvan een spiegel en borstelgarnituur. Steekt leuk af bij die groene vloerbedekking. Daarna stap je eigenlijk via een smal overloopje de enorme huiskamer binnen. Maar daar kom ik straks op terug. Aan de rechterkant de grote vierkan te woonkeuken met een flink raam. Een Bruinzeel keuken met een roestvrij stalen afwasbak en een royaal aanrecht bekleed met kunst stof. Hier geen geyser, maar een 50 liter boiler. Leuke oranje beklede laden voor het bestek, twee anderen voor die huishoudelijke dingsigheid- jes op culinair gebied en flinke kastruimten voor de pannen e.d. De plankenrekjes zijn (gelukkig) ondin gen gebleken en onvindbaar dus. Wat direct opvalt zijn die hardgroen gebeitste losse grenen kasten. ,,Mi- ni"-keuken-dressoirs uit grootmoe ders tijd. De een met glazen ruiten (zo lastig al die vingers erop als je niet van dat ..poetserige" bent)! De ander voorzien van een soort tenen gevlochten hout. Juweeltjes van kasten, waarop ik op slag mijn hart aan verlies. Ze zijn slechts 70 cm. breed en 165,50 cm. hoog. Diezelf de kast met vier planken ook in de hal links, waarin diverse kasten bevestigd zijn, het toilet met fon teintje, de douche en de kinderka mers hierop uitkomen. Deze vier kante ruimte is ideaal als speelgele- genheid voor de kleintjes. Tussen haakjes: het behang is afwasbaar en de deuren zijn allemaal met suedine bekleed. Voor het groen houten kastje in de woonkeuken (wat een ruimte) bestaat vooral belangstelling van de huisvrouwen. Een man bekijkt de grootte van de ijskast en een ander vindt dat aanrecht ook wel belangrijk... Een doorkijk in de jongens- en de tienerkamer. In kleurendruk zou dit beter tot zijn recht komen. Maar uit het verhaal blijkt hoe gezellig de kamers ingericht zijn... Wat in deze fraaie modelflat, een vierkamerwoning, opvalt, is dat men in alle vertrekken vaste vloerbedek king gebruikt. Dus ook in de slaapkamers en zelfs in de keuken. Met een eethoek van blank grenen hout en leuke vierkante stoeltjes, bekleed met donkergroen canvas. Gemakkelijk dus om schoon te houden. Misschien denkt u als huisvrouw: ,,Kom nou, een kéuken met vloer bedekking. Niets daarvan. Wat moet ik nu als er vlekken op komen? Vooral met kinderen is dat zo gebeurd". Heel eenvoudig mevrouw, die ruige cognackleurige vloerbedek king bestaat uit losse tegels! Het ideale van deze woonkeuken is, dat uw huiskamer altijd aan kant blijft. De firma A. van Woerkom eveneens uit Schiedam, Broersveld 137, plaatste hier de boiler, een knots van een ijskast, een gasfornuis met vier pitten, een heel moderne afzuigklep (dag ventilator) en... een vaatmachine. Met die losse witgelak te kast er zijn er in totaal 6 in deze flat die bij het huis behoren) een keuken, waar het aangenaam vertoe ven zal zijn. En de kleintjes zich aan de tafel (bladmaat 145 cm) best kunnen vermaken, als u uw handen vol heeft met allerlei buitennissige toestanden klaar te maken. Frisse oranje gestreepte overgordij nen completeren dit geheel. In de huiskamer alle aandacht voor de zithoek. Twee witgelakte bank stellen, een twee- en een driezits bank bekleed met vrolijk gebloemde stof op een oranje fond. Een lage vierkante tafel die deze banken een handige .verbinding" geven. Een ronde tafel met glazen plaat en onder-op een rotan bekleding be stemd als krantenbak eventueel. Alles dus onder handbereik. Een beeldige smalle hoge zwart gelakte stoel met een matten zitting. Vijf spijltjes steunen uw rugMeer een stoeltje misschien als decoratie, maar heel goed bij dit interieur gekozen. Je zou^ bijna zeggen: het dressoir komt terug. Dit ,,dresset" van donker wengéhout met kastjes, waarbij het bijzondere hiervan is dat ze helemaal doorkloppen, is eigenlijk eenvoudig, laag, maar van een heel aparte stijl. De eethoek past hier volkomen bij. De stoelen eveneens met biezen zittingen, doch ook de leuningen. Warmgetinte effen oranje overgor dijnen. Geen gesjor meer. Want deze sluiten bijna magnetisch op een geruisloze rails. Evenals de vitrages. Iets nieuws, maar een uitkomst. De vloerbedekking is hier van room-wit nylon. Eindloos filament,

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 27