M VA DEZE WK B en W stellen voor Hearing burgerij centrum spijbelen gesproken Lentiade verlengd INKOOP Spraakmakende vuilsloot in Blijdorp UITGAAN IN SCHIEDAM 21 Jeugd brandweer in de maak Over SCHIEDAM ZEGELS VESTER J. H. STAALMAN OM MISVERSTAND TE VOORKOMEN AAD v. LEEUWEN BOEKJE VOL altijd f 5.- contant voor U geen spreekuur schiedam Passage-Theater tel. 26.95.63 DE SAMENZWEERDERS „CABARETLIEDJES en VERHALEN VRIJDAG van GISTEREN en NU" MAART GEMEENTE SCHIEDAM Erkende Autorijschool RECORDDAG HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 2 - WOENSDAG 19 MAART 1969 geven veel meer VRAAG ZE SPAAR ZE voor volgende attracties en In het Passage Theater deze week van donderdag 20 t/m woensdag avond) 26 maart de film „DE ZAMENZWEERDERS". In de hoofdrollen: George Peppard, Inger Stevens, Orson Welles, Keith Mi- chell, William Job e.a. Een film naar een roman van Stanley Ellin, voor de film bewerkt door James P. Bonner. Een uiterst spannende film, die u van het begin tot het einde zal weten te boeien. Op de weekdagen om 2 (behalve op woensdag) en 8.15 uur. Zaterdag om 2, 7 en 9.15 uur, zondag om 4.15, 7 en 9.15 uur. Toegang: 14 jaar. Kindermatinees op zondag- en woensdagmiddag om 2 uur. Daarin zal de film „Het Mysterie van de Mijn" worden vertoond. Toegang: alle leeftijden. Goud, Zilver, Diamant, Antieke klokken, enz. enz. Hoogstraat 9 Telef. 268615 Schiedam Uit een onder de kappers gehouden enquête is gebleken, dat de verpüchte vakantiesluiting niet meer zo gewaardeerd wordt als voorheen. Er zijn duidelijk twee groepen te onderscheiden: bij de herenkappers spreekt een grote meerderheid zich uit voor hand having van de bestaande regeling, maar bij de dameskappers wil 75 procent de verplichting tot sluiting zien ingetrokken; de enkele gemeng de bedrijven zijn verdeeld. „Zonder ons nu in de achtergronden van deze verschillende waardering te verdiepen menen wij, dat aan deze uitgesproken wens niet zonder meer mag worden voorbij gegaan", aldus B. en W. Het College stelt de gemeenteraad nu voor, de betref fende verordening te wijzigen en de genoemde vakantieregeling alleen geldend te maken voor de heren kappers. „Dames" is dus uit de verordening geschrapt, tenminste als de raad er mee akkoord gaat. Een krediet van f 525.000,— wordt de gemeenteraad gevraagd voor de aanleg van een hogedruk- koppeling en een afstandmeet- installatie tussen het gasontvang- station aan de Laan van BoTEs en het gasontvangstation aan de Dwars straat. Noodzakelijke voorzieningen die het gevolg zijn van de overscha keling op het aardgas. Een krediet van 8,1 miljoen gulden is nodig voor de uitvoering van het rioolbemalingsplan voor de nieuwe woonwijken in Groenoord, Woudhoek en Spaland. Voorts moet de bemaling worden geregeld voor de verdere uitbreiding van het industrieterrein bewesten de Schie. De aanstaande opheffing van de Poldervaart maakt het verder nodig, dat de regeling van de waterhuis houding van een groter gebied wordt herzien; met andere woorden er moet een nieuw systeem van polder bemaling komen. B. en W. leggen de gemeenteraad ook een voorstel over om de St. Willebrordusstichting financiële me dewerking te verlenen voor uitbrei ding van de St. Jozefschool voor m.a.v.o. aan de Mgr. Nolenslaan 97 met 11 lokalen, 2 gymnastiekloka len en een gemeenschappelijke ruim te, alsmede voor de aanvullende inrichting daarvan. Een ander voorstel is dat om na aankoop van het pand Lange Nieuw- straat 57, dat overigens t.z.t. het veld moet ruimen, vooralsnog een andere bestemming te geven. B. en W. willen hier onderbrengen de De vervuilde sloot tassen Spoor baanstraat en Burg. Verveenstraat houdt de gemoederen nog steeds bezig en is er nu oorzaak van, dat er twee partijen tegenover elkaar staan. De kwestie is voor het bestuur van de wijkvereniging Bijdorp i.e. de voorzitter, de heer W. H. van Gisteren en de secretaris de heer E. Blaauw aanleiding geweest om de bezwaren van een aantal eigenaren van panden aan de Spoorbaanstraat tegen de voorgenomen demping bij B. en W. aanhangig te maken. De bezwaren richten zich op het breekwerk in bijkeuken en douche alsmede op dyhoge kosten bij de aanleg van de riolering, een en ander in samenhang met de slootdemping. Edoch, een deel van de eigenaren legt zich bij de voorgenomen dem ping er m is reeds doende met de fondsvorming ter bestrijding van de kosten, waarvoor zij iedere week een zeker bedrag afstaan. Het gaat hier om een zevental eigenaren, waarbij zich nu ook de heer Batenburg uit Bergschenhoek, eigenaar van zes pandje, voegt. En dan is er nog een andere groep van eigenaren, een groep van acht, welke zich via de wijkvereniging met een protest tot de gemeente richt. Zij zijn er voor beducht dat hun woningen te nat zullen worden door het hemelwater en de te hoge stand van het grondwater. Zij vrezen ook dat de huizen door het zware verkeer schade zullen lijden als de trillingen niet langer door de sloot worden verwerkt. Deze groep stelt voor het reeds gedempte gedeelte van de sloot weer open te leggen, opdat er weer doorstroming komt. Verwijdering van het grofvuil en het aanbrengen van een beschoeiing staat ook nog op hun verlanglijst. De wijkvereniging is met beide partijen niet tot overeenstemming kunnen komen en deponeerde der halve beide standpunten bij B. en W. De wijkvereniging verklaarde zich wel bereid bij de verdere afwikkeling van deze affaire te blijven bemid delen. Oogarts Vrijdag 21 maart schoolpsychologe,, de remedial teacher —Red.), de schoolmaat- schappelijk werkster en de loge- pedistes. Genoemde functionarissen zijn thans apart gehuisvest, of hebben geen vaste huisvesting, be roepshalve dan. Voor een efficiënte werkwijze noemen B. en W. het van belang op een centraal punt onder te brengen. Een krediet van f 443,000,— is nodig voor de uitbreiding, verbou wing en het inrichten van de openbare school voor l.e.a.o. aan het Oude Kerkhof 13. De uitbreiding voorziet in het bouwen van een verdieping op het bestaande gebouw en enige bijkomende verbouwings werkzaamheden. En daarnaast is een aanvullende inrichting van de prak tijklokalen nodig. Ook met de bewoners van het centrum van Schiedam en het westen willen Burgemeester en Wet houders contacten leggen in het kader van de in andere wijken reeds gehouden hearings. Woensdag 26 maart is er een bijeenkomst in de grote zaal van gebouw Irene aan de Nieuwe Haven 55. Men kan hier met zijn wensen en verlangens terecht en rechtstreeks contact opnemen met B. en W. en enkele hoofden van gemeentediensten. by afkeuring van de, in de volks mond nog steeds R.V.B., zegt de nieuwslezer van het A.N.P.: „K.N.V.B. Afdeling Rotterdam". Dit betekent voor de vereniging S.V.V., dat de wedstrijden van het 5e t/m het 12e elftal niet doorgaan, maar wel gaan door de wedstrijden van het 3e en 4e elftal. Het 3e en 4e elftal behoren tot het district West II dus niet bij de afdeling Rotter dam. Luister dus allen goed en bij eventuele twijfel de wedstrijdsecre taris bellen. Donderdag 20-3 t.m. woensdaqAVOND 26-3-1969 WEEKDAGEN 2 (behalve woensdag) en 8.15 uur; ZATERDAG 2, 7 en 9.15 uur; ZONDAG 4.15, 7 en 9.15 uur GEORGE PEPPARD INGER STEVENS ORSON WELLES (House o? cards) Regie: John Guillermin U.I. Technicolor TechniScope 14 jaar ZONDAG 23-3 WOENSDAG 26-3: 2 UUR: „HET MYSTERIE VAN DE MIJN" A.L. NIVON afd. Schiedam Sekretariaat: Damlaan 242 door SONJA BERN'T en DONALD DE MARKAS In de grote zaal van het Wijkcentrum aan het Dr. Wibautplein. Aanvang 20.00 uur Entree 50 cent. ten einde de belangstelling van de jonge mensen voor het werk van de vrijwillige brandweer te stimuleren hebben verschillende gemeenten een jeugdbrandweer opgericht. B. en W. zouden gaarne met het oog op de toekomst ook in Schiedam een dergelijk korps in het leven roepen. De jeugdbrandweer zal dan bestaan uit een groep van plm. 20 jongeren tussen 16 en 19 jaar, die onderricht (theoretische en praktische lessen) zullen ontvangen in het bestrijden van branden. Bij het bepalen van de leeftijd is aansluiting gezocht bij de organisatieverordening brandweer die bepaalt, dat voor aanstelling van vrijwilliger bij de brandweer in aanmerking komt hij, die de leeftijd van 19 jaar heeft bereikt. Het ligt uiteraard niet in de bedoeling de jongens daadwerkelijk bij de brandbestrijding in te scha kelen. Wel zal er naar gestreefd worden om hen jaarlijks aan brand weerwedstrijden, welke speciaal voor de jeugd worden uitgeschreven, te doen deelnemen. De commandant van de brandweer heeft reeds pogingen gedaan om jongelui aan te trekken, hetgeen resulteerde in een aanmelding van 16 jongens (met toestemming van de ouders). De jongelui zullen medisch worden gekeurd, terwijl het voorts in de bedoeling ligt om hen te verzekeren op dezelfde basis als de leden van de vrijgewillige brandweer. Aan de leden van de jeugdbrandweer zal bluskleding, bestaande uit een paar gummielaarzen, een overall, een helm en een koppel moeten worden verstrekt. Gerekend op 20 deel nemers zal hiermede voor het jaar 1969 een bedrag van f 2.000,- gemoeid zijn. De kosten van verze kering ramen wij op plm. f 100,- per jaar. Met de instelling van het jeugdbrandweerkorps zal derhalve voor 1969 een bedrag van f 2.100, gemoeid zijn, waarvoor geen gelden beschikbaar zijn. B. en W. stellen derhalve voor er een krediet van te maken. Over schoolverzuim gesproken. De commissie tot wering van school verzuim in Schiedam rapporteert, in haar jaarverslag over 1968, dat het ongeoorloofd schoolverzuim in het algemeen gezien in Schiedam niet onrustbarend is. Het beperkt zich, ondanks een aantal hoogst ernstige gevallen, tot een zeer beperkt aantal kinderen. „Zolang er ouders zijn, die of onmachtig zijn of weinig begrip tonen ten opzichte van de leerplicht zal er schoolverzuim bestaan en zullen er maatregelen getroffen moeten worden tot wering van het ongeoorloofd schoolverzuim aldus de slotconclusie van het jaarverslag. In totaal werden vorig jaar 121 gevallen als ongeoorloofd doorge geven aan de betrokken inspectie. Het ging hier om 24 jongens en 28 meisjes. Verder blijkt dat 48 procent van het aantal kinderen 1-20 school tijden verzuimde; 32 procent ver zuimde van 20-80 schooltijden en 20 procent meer dan 80 school tijden. De laatste categorie vormde uiteraard de zgn. hopeloze gevallen van 126-131 en zelfs 164 school tijden. Het totaal aantal verzuimde school tijden bedroeg 2892 of 1446 dagen, te vermeerderen met 8 gevallen van meer dan 130 schooltijden. Gezien het vorenstaande konden processen-verbaal niet uitblijven. Herhaaldelijk moest de commissie de onderwijsinspecties attenderen op doorlopend verzuim, hetgeen in het algemeen leidde tot het op maken van processen-verbaal. De boeten varieerden van 10 tot 75 gulden en in 6 gevallen werd een gedeeltelijk voorwaardelijke straf opgelegd met een proeftijd van 2 jaar. De Lentiade wordt met een week (tot en met zondag 23' maart) verlengd. De niet-aantrekkelijke weersomstan digheden zijn er de oorzaak van geweest, dat nog niet iedereen de gelegenheid heeft gekregen de Len tiade in de Rivièra-hal te bezoeken. Herhaalde verzoeken om inlichtin gen over de duur van de tentoon stelling hebben de organisatie dui delijk gemaakt dat verlenging ge wenst was. Een verleden week gehouden enquête heeft bovendien uitgewezen, dat 90 procent van de bezoekers tevreden, zeer tevreden tot enthousiast was over de bloe- menshow. Derhalve is in het weekeinde be sloten een vrijwel nieuwe tentoon stelling te bouwen. In de nacht van zondag op maandag is het merendeel van de bloemen vernieuwd c.q. ververst. Het „entree-arrangement" bijvoorbeeld is totaal veranderd. In vele nieuwe ontwerpen zijn andere dan tot nu toe gebruikte bloemen aangebracht. Duizenden verse voor jaarsbloemen zijn gisteren, vannacht en vandaag in de Rivièra-hal in diergaarde Blijdorp geplaatst. De openingstijden blijven dagelijks van 10 tot 22 uur, ook op zondag 23 maart. In de afgelopen maanden heeft het Gemeentebestuur een aantal contactbijeenkom sten voor de burgerij gehou den, n.l. twee in Groenoord, één in Oost en één in Zuid. Verondersteld wordt, dat ook in de andere wijken van de stad behoefte gevoeld wordt aan een rechtstreeks contact met het Gemeentebestuur en enkele zijner ambtenaren. Thans worden de bewoners van het Centrum en het Wes ten uitgenodigd voor een con tact-bijeenkomst en wel op woensdag, 26 maart 1969, des avonds om acht uur, in de grote zaal van gebouw „Irene" aan de Nieuwe Haven 155. Burgermeester en Wethouders spreken gaarne de verwach ting uit, dat zij met de bewo ners van deze wijken, evenals dat in andere wijken het geval is geweest, een vruchtbare avond zullen hebben. Schiedam, 17 maart 1969. Steeds dezelfde instructeur met Vamor-diploma Les in VOLKSWAGEN 11,per heel uur. Prof. Kam. Onneslaan 129 Tel. 265578 Vervolg van pagina 1 Volgende week gaat de gehele voorraad naar boven. Als we vragen hoeveel hij er dan gemaakt heeft, moet hij hierop het antwoord schuldig Jblijven. Want... hij telt ze nooit. Hij draait zich even om, overziet met veldheersblik de gehele collectie en zegt dan heel lakoniek: *„Ik maak maar wat. En elk jaar zijn ze uitverkocht." In zijn stem belui steren we de trots. Maar dat mag gerust! Hij laat tot slot een ei zien, bijna hooghartig rondblikkend... op een kerstkransje als voetstuk. „Denk alsjeblieft niet dat ik die overgehou den heb van vorig jaar. Chocolade kan je nl. voor het lekkere niet lang bewaren." PAASIvlANDJES Achter de zaak vult zijn moeder, mevrouw G. Verhulsdonk-van Dijk, die hier in 1920 trouwde en destijds die „vrouwenzaak" aan de Lange Kerkstraat leidde, gekleurde mand jes met papierwol. Zet er een trotse kip van chocolade in en schikt er de eitjes om heen. Afgewerkt met een strik op het hengsel. Dat doet zij al een veertig jaar. In tegenstelling tot haar zoon werkt zij liever met taftlint. „Gerards handen zijn daar beter geschikt voor. De mijne zijn te klein" verontschuldigt zij zich met een lach. Een kwieke flinke zakenvrouw van 72 jaar, die zich na de dood van haar man in 1951 moedig door dit verlies heen geslagen heeft. Volop werk dus voor de Paasweek in deze zaak. Volgende week kunt u de resultaten van al die noeste vlijt op de Hoogstraat 66 kopen. Handwerk, puur handwerk. Sierhandwerk, vak werk van de bovenste plank. Als ik weer buiten loop denk ik aan de woorden van Gerard Verhuls- donk: „Ik zou ook houthakker in de Canadese wouden kunnen zijn. Of reisleider in de Canarische eilan den... Pertinent zéker weet ik dat hij daar niets van meent! M-.W. S.

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 2