De politie meldt HARGA-filosofietj es OM DE SCHIEDAMSE SCHAAKTITEL SC-W eekagenda 1968 1969 S.V.V. gejaagd door de Noord- Oostenwind „Gruno-oavend" Stadgenoot opent internationale huishoudbeurs SUCCESVOLLE ACCORDEONISTEN Tramkaarten en postzegels VRIENDELIJK VERZOEK Eier-zoekkaarten afhalen P.\Oj TQ& f> or nA - /.pr vv *ri .1 o^f T- 3VVI j'-V - HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 5 - WOENSDAG 19 MAART 1969 Bij bar en boos winters weer was het moeilijk je bloknootje vast te houden. Maar ondanks dit alles een wedstrijd op Harga, die ik niet had willen missen. Want S.V.V. stortte zich volledig op de aanval. Waar schijnlijk om zich warm te houden. Of de wedstrijd van de vorige week te doen vergeten... Aad Koudijzer was grandioos; de jeugd van S.V.V. compleet met toeters en vlaggen rende na afloop het veld op en bestormden hem enthousiast. Hij kreeg amper de kans naar de kleedkamer te komen. Direct naast hem graag een com pliment aan het spel van Leen Warnaar, deze koude middag. Onge looflijk wat hij presteerde. Het zat trouwens allemaal mee deze middag. Of Hazebroek het leuk vindt dat hij nu „Zoef de Haas" heet voortaan? Weekagenda van 20 t/m 26 maart 1969. 20 maart Irene, 20.00 uur: VVD Jaarvergade ring. Wijkcentrum, 20.00 uur: Ledenver gadering A.B.C. Geref. Jeugdhuis, 20.00 uur: Chr. Vrouwenbond. Arcade, 20.00 uur: Verzamelaars ruilbeurs. Musis Sacrum, 20.00 uur: Bridge- cursus. Chr. Soc. Bel., 20.00 uur: Kring Maasmond Turnvereniging. Chr. Soc. Bel., 20.00 uur: Bestuurs- ver. Chr. Metaal Bedrijfsbond. Chr. Soc. Bel., 20.00 uur: Mannen- ver. Calvijn. Chr. Soc. Bel., 20.00 uur: Wilton Fijenoord Koor. Chr. Soc. Bels., 20.00 uur: Retorica: Spreken in het openbaar. 21 maart Wijkcentrum, 20.00 uur-; Ledenver gadering Bouwbedrijfsbond. Wijkcentrum, 20.00 uur: Leden vergadering Watersportver. „De Schie". Arcade, 20.00 uur: Ver. Grafische Bond. Sursum Corda, 20.00 uur: N.C.G.O.V. Chr. Soc. Bel., 20.00 uur: Leden- verg. S.B.L.O. Wijkcentrum, 20.00 uur: NIVON. Sonja Bern en Donald de Markas met „Cabaretliedjes en verhalen van gisteren en nu". Wijkgebouw, Oude Maasstraat 19.30 uur: Damclub Schiedam; le ronde Wedstrijd om de hoogste persoon lijke damtitel van Schiedam. Chr. Soc. Bel., 20.00 uur: Klaverjas- ver. „Klaver 4". 22 maart Irene, 20.00 uur: Jaarfeest Korfbal club Schiedam. Arcade, 20.00 uur: Martin Green. 23 maart Tivoli, 20.00 uur: Disco-avond Mar tin Green. Arcade, 20.00 uur: Instuif. Musis Sacrum, 14.00 uur: Jehova's getuigen bijeenkomst. 24 maart Arcade, 20.00 uur: Repetitie Zang ver. Excelsior. Als hij een fervent kijker van de onvolprezen „Fabeltjeskrant" is, dan zeker! Twee doelpunten van Koudijzer werden het sein voor de jeugd om zich onstuimig te roeren. Toen er dan nog een derde van Rijkuiter nog voor de rust kwam, was het voor hen het sein om dwars over het veld een andere plaats te kiezen... Na de hervatting werd „Zoef de haas van S.V.V." gevloerd. De strafschop nam hij voor het gemak zelf maar: 4 0. Het kon allemaal niet op. „Vijf" riep de jeugd in koor. Toen liet S.V.V. de teugels even los, hetgeen afgestraft werd door de tegenstander: 5—1. Wout van Meeteren, die vergeefs al geprobeerd had iets op zijn hoofd te krijgen, richting doel H.V.C., kreeg die bal maar niet op maat. Totdat hij er ineens was en 6— 1 genoteerd werd. Heeres boog ontmoedigd het hoofd. Jammer, maar het was wel verdiend. Dit S.V.V. had blijkbaar die harde nare koude wind nodig om zijn spel te ontplooien... MIEKE Chr. Soc. Bel., 20.00 uur: Examen Alg. EHBO. Chr. Soc. Bel., 20.00 uur: I.S.W. Chr. Soc. Bel., 20.00 uur: Klaveijas- ver. O.S.V. 25 maart Platte Buis, Warande 207, 20.00 uur: Kath. Vrouwengilde; Lezing door Huishoudeüjke en Gezinsvoor lichting. Arcade, 20.00 uur: Cursus EHBO. Arcade, 20.00 uur: Rep. Orpheus. Musis Sacrum, 14.00 uur: Alg. Bond van Bejaarden. Musis Sacrum, 20.00 uur: Jehova's getuigen bijeenkomst. Chr. Soc. Bel., 13.00-17.00 uur: Bridge club. Chr. Soc. Bel., 20.00 uur: Rep. Toonkunstkoor. 26 maart Irene, 20.00 uur: Contactavond Gemeente Schiedam. Chr. Soc. Bel.: 20.00 uur: Dia-avond Pers. ver. Gemeentewerken. Chr. Soc. Bel.: 14.00-16.00 uur: Bejaardenkoor Senectute. MUZIEK: Magnalia Deikerk, 26 maart 19.00-20.15 uur: Passiemuziek. TENTOONSTELLINGEN: Stedelijk Museum 15 maart-14 april: Expositie: „Salon van de Maas steden 1969". Galerie de Graaff tot 2 april: Leslie Gabriëlse, wandkleden. WEEKFILM: Passage Theater „De Samenzweer ders" 14 jaar. Kindermatinee's: zondag en woens dag: „Het Mysterie van de mijn". ln Vlaardingen werden zaterdag j.l. de landelijke examens afgenomen voor accordeon. Vijf Schiedammers, leerlingen van de Schiedamse Mu ziekschool, die daar les kregen van de heer P. M. van Hassel, slaagden voor dit examen. En wel voor diploma Elementair: Anjs Kruys- wijk, André van Dijk en Tom Zandstra. Voor diploma D: Ineke v.d. Steen en voor diploma E, het opeen na hoogste: Ineke Rissema. Onze gelukwensen. Wist u dat de voorkant van het menselijk hoofd een druk van ongeveer 77 kg per cm2 kan weerstaan, vooraleer klinisch een breuk kan worden geconsta teerd? Deze bevinding is één van de resultaten die een onderzoek heeft opgeleverd, waaraan de research-labora- toria van General Motors in de Verenigde Staten hebben meegewerkt. Teneinde een extra bescherming te bieden aan de vóór-inzittenden van een auto, werd een nieuwe vorm gegeven aan de dwarsbalk in het dak van de meeste Amerikaanse 1969 GM-wagens. Deze dwarsbalk werd ongeveer 8 cm naar achteren verlengd (zie afbeelding rechts), waardoor aldus een schuin vlak werd verkregen, dat een stoot af kan remmen, wanneer bij een frontale botsing het hoofd van een passagier tegen de dakrand wordt geslagen. De Groninger Verenging „Gruno Schiedam" heeft zaterdagavond j.l. weer een gezellige ollerwetse oavend gehad. Opgevoerd werd het stuk Wie kennen er nait mit oet". Gebracht door de eigen toneelclub en hoewel de spelers en speelsters voor het eerst op de planken stonden, ging het allemaal prima. Er was veel belangstelling, ook van de zusterverenigingen uit het district Zuid-Holland, hetgeen een volle zaal in gebouw „Irene" betekende. De „Gruno" leeft onder de vele Grun- negers, vandaar dat er weer nieuwe leden werden ingeschreven. Al met al een heel gezellige avond, besloten met een dansje. Mocht- u als oud-Groninger interesse voor deze vereniging hebben, neemt u dan contact op met „de sikt." en wnd. voorzitter de heer C. M. Brauns, van Swindensingel 15, tel. 372671. Voor alle belangstelling zegde de heer Brauns hartelijk dank. Het gebeurt nogal eens dat we uw berichten betreffende verenigingen of wat ook op woensdag- of vrijdagmorgen ontvangen. Net op het nippertje dus. We doen altijd ons best dat nog geplaatst te krijgen, hetgeen niet altijd lukt. Daarom weer eens een vriendelijk verzoek: voor de krant van woensdag graag op maandag of dinsdagmorgen uw berichten of telefoontjes. Voor de krant van vrijdag is dit de woensdag of donderdagmorgen. Denkt u er even aan? We zeggen dit ook in uw éigen belang. SCHIEDAMSE NOTITIES De heer E. de Groot, gemeente raadslid te Utrecht hoopt in de ledenvergadering der Staatkundig Gereformeerde Partij afd. Schiedam te spreken over „Radicaal Christelijk of Christelijk Radicaal" op vrijdag 21 maart a.s. in het Geref. Jeugdhuis aan de Lange Haven 97. Ingang Vismarkt (bovenzaal). Deze vergade ring is voor een ieder toegankelijk. Aanvang: 8 uur. De Wijkvereniging „Bijdorp" in Kethel organiseert evenals vorig jaar een eieren-zoekmorgen voor de kinderen van de leden. Andere kinderen betalen hiervoor twee kwartjes. De eieren zullen op het sportveld achter de speeltuin worden verstopt. Kaartjes voor deze wedstrijd afhalen bij de heren E. Blaauw, Schietbaan straat 2 en H. G. W. Roeling, Schiedam'seweg 237. Op vrijdag 21 maart a.s. Hoe meer kinderen hoe meer vreugd. BROEIENDE PINDA SCHILFERS Er werd een melding van brand gegeven door de 15-jarige H. van V. wonende aan het Groenweegje 27. Die brand bleek te zijn ontstaan in het pand 23 waar de firma Verheul's Handelsonderneming N.V. gevestigd is. De brandweer verschafte zich toegang en bluste ongeveer 50 smeulende jute zakken met grond- noten-schilvers door middel van een nevelstraal. De schade bedraagt ongeveer 2,5 tot f 3.000,—. De heer Putters was bij de bussing betrok ken. SLINGEREND TEGEN VANG RAIL Op de Rijksweg 20 ter hoogte van Bad „Groenoord" begon de auto van mevrouw H. M. Ward-Ansen, die zijzelf bestuurde, op onverklaarbare wijze te slingeren. Waardoor deze in onzachte aanraking kwam met de vangrail. Een takelwagen heeft de auto (totaal loss) weggesleept. De Vlaardingse inwoonster kwam met de schrik vrij... ONGELUKKIGE VAL Mevrouw E. Veghel-Egberts (44) uit Vlaardingen stapte ter hoogte van het nieuwe ziekenhuis bij het voetpad van haar fiets af en gleed daarbij uit over een balk. Door de G.G. G.D. werd zij vermoedelijk met een gebroken rechterknie naar het Holy-ziekenhuis vervoerd en aldaar opgenomen. LOPENDE BANDWERK... In het weekeind zijn de inbrekers weer driftig aan het werk geweest. Zonder veel succes overigens. Wel overal schade berokkenend. Een hoofdonderwijzeres van een kleuter school, mevrouw G. J. van W. aan de Buitenhavenweg 30, kreeg bezoek tijdens haar afwezigheid. Het gehele huis werd doorzocht, waarna een doosje met f 40, werd geledigd en meegenomen... De Co-op. aan het Wibautplein werd bezocht via het platte dak aan de achterzijde. Een raampje geforceerd, maar niets meegenomen. Kennelijk zat men alleen om geld verlegen... Hetgeen ook het geval was bij een filiaal van C. Jamin aan de Mgr. Nolenslaan. Daar stapte men via een bovenlicht aan de achterkant naar binnen... Een deur aan de achterkant van de firma de Gruyter op het Dr. Wibautplein was ook de enige weg om daar ongenood naar binnen te komen. Geen buit... Twee ruiten werden aan de achter kant van de firma C. Jamin op dit plein vernield. Hier lukte het niet binnen te komen. Men kwam hier in een garage achter de winkel. Tot slot door overklimming van een poort aan de Elzensteeg lukte het via het intrappen van een ruit de machinezetterij van de Kon. Ned. Boekdrukkerij H. A. M. Roelants op de Lange Haven te betreden. Sch ijfbureaus werden overhoop gehaald en alle kantoren doorzocht. Het schip „Zonnewende" liggende voor de firma Bingham aan de Nieuwe Haven werd niet vergeten met een nachtelijk bezoek. Hier worden f8 sloffen sigaretten en 30 dozen sigaretten ter waarde van een f 300,— vermist. GEEN VOORRANG VERLEEND Op de B.K.laan—Ary Prinslaan ver leende de 32-jarige bankwerker G. K. M. met zijn personenauto geen voorrang aan de bromfietser O. S. K., een 25-jarige Turkse schoen maker uit Vlaardingen, die achterop de 42-jarige I. M. uit Soest, eveneens een Turk had zitten. Beiden kwa men bij deze botsing te vallen, waarbij de eersty met een pijnlijke linkerknie en de tweede met een hoofdwond in het ziekenhuis wer den behandeld. En daarna naar huis konden keren. BEL 26 62 66 EN U KRIJGT EEN HONDJE Het dierentehuis aan de St. Anna- zusterstraat zit vol met jonge speelse hondjes. Die via uw telefoontje de kans krijgen zich uit te leven en opgenomen te worden in de huise lijke kring. Wie belt 266266? Uw kinderen zullen het diertje met vreugde begroeten. En het dieren tehuis krijgt weer ruimte... GOED „GEREEPT" De chocolade-automaat van de heer J. A. van Munster, bevestigd aan de Burg. van Haarenlaan 784, werd finaal leeggehaald. Met een buit van 50 tot 60 stuks is de dader voorlopig goed „bereept"... Hoogstens houdt hij er een vuile maag aan over. Dagelijks zijn er gebruikte tram kaarten... Dagelijks zijn er ook gebruikte postzegels. Wist u dat met het verzamelen van de tramkaarten de bejaarden gebaat zijn. En dat die postzegels verzameld worden ten bate van Het Dorp in Arnhem? Stopt u ze allemaal in de brievenbus van mevrouw M. v.d. Vorm aan de Singel 80. Zij zorg ervoor dat dit alles zijn bestemming krijgt. Niets meer weggooien dus, maar bij haar brengen. Waarvoor zij u bij voorbaat hartelijk dankt... Pierre Jansen, welbekend van zijn t.v.-serie „Kunstgrepen" directeur van de academie voor Beeldende Kunsten en Techniek te Rotterdam, opent de 24e Internationale Huis houdbeurs „Idee '69" op vrijdag 11 april a.s. Deze tentoonstelling staat geheel in het teken van „de creatieve vrouw". Het Ministerie voor Cultuur Recrea tie en Maatschappelijk Werk is aanwezig met een grote inzending, waarin niet alleen diverse mogelijk heden tot vrouwelijke creativiteit zullen worden gedemonstreerd. Doch waarin de bezoeksters zelf ook creatief bezig kunnen zijn. SCHIEDAMSE NOTITIES... VRIJGEZELLEN: opgelet. Uw bond afd. Rotterdam houdt zater dag 22 maart a.s. een grote propa ganda- avond in de Edisonzaal van gebouw „Palace", Zomerhofstraat 15 te Rotterdam. Drs. van Leeuwen, lid van de gemeenteraad Rotterdam houdt een lezing over „Vrijgezel in de stad", terwijl de heer J. Key, afdelings voorzitter zal spreken over ,,De N.V.B. 15 jaar". Daarna „Even tijd voor vrolijkheid", een Martin Rijken-produktie met o.a. Bueno de Mesquita. Bal na tot 3 uur. Aanvang: 8 uur. MUTATIES bij het Wit-Gele Kruis afd. Kethel. De wijkverpleegster zuster A. E. van Lent woont in de Obrechtstraat 84 en is voor Schiedam-Groenoord te bereiken onder telefoonnummer 265774. Het secretariaat is in handen van mevrouw E. M. Hellwig- Kuipers, Valeriusstraat 48, Schie dam, tel. 260892. De strijd om het persoonlijk schaak kampioenschap van Schiedam zal aanvangen op 14 april a.s. Deel neming staat open voor hen, die in Schiedam wonen en voor hen die lid zijn van een Schiedamse schaak vereniging en al of niet in Schiedam wonen. Afhankelijk van de deelname zal gespeeld worden in 4 of 5 klassen van acht deelnemers, waarvan de hoogst gekwalificeerde klasse de kampioen zal leveren. Overigens is er een automatische promotie- en de gradatieregeling. Het inschrijfgeld bedraagt f3,50, voor de jeugd t/m 18 f2,-. Inschrijving, onder betaling van het inschrijfgeld, kan plaats vinden op maandagavond in het clubgebouw van Wilton-Feyenoord, ingang Ru benslaan, waar ook de partije.i zullen worden gespeeld, of bij F. G. Maas, Nassaulaan 21a, tel. 263387, giro nr. 1331265. Bij uw inschrijving gelieve u te vermelden: naam, adres, speel- sterkte, eventueel lidmaatschap van een schaakvereniging en voorkeur van klasse. Met dit laatste zal zoveel mogelijk rekening worden gehou den. De inschrijving sluit 31 maart 1969. Een en ander geschiedt onder verantwoordelijkheid van de schaak vereniging „Schiedam". Na afloop van het zeven ronden durende tournooi zal een snelschaak of saimultaanavond worden ge houden, waarbij ook de prijzen uitgereikt zullen worden (9 -6-1969).

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 5