Het nieuwe f-Mihuh Inhabé '69 Te koud, maar de Keukenhof is open beschaafde chauffeurs „ORANJE" WERKOOülüHSSIE WIJKCENTRUM GROEVOOH» ■TV. DEFECT bel RADIO „ACTIEF" GEMEENTE ZIEKENHUIS SCHIEDAM POLIKLINIEK IN DE LUCHT in onze vestiging Strickledeweg 99 Spaanse Polder-Schiedam AUTOBEDRIJF VICTORIA Audi-Dealer voor Schiedam Bezoek onze grote Audi-Show op 27,28,29 en 30 maart WOENSDAG 26 MAART 1969 Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) Redaktie en Advertenties: Broersvest 125, Schiedam (C. J, van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag tot 6 uur 's avonds. Hoofdredaktie: P J. Hovingh De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N.I.P.O.-rapport „Te koud voor de tijd van het jaar". Het is deze bijzin in het weerbericht, die ons in deze eerste lenteweek van het nieuwe jaar dagelijks achtervolgt. Die kille klimatologische omstandigheden ten spijt willen we u toch kond doen van het feit, dat prinse Beatrix en prins Claus, juist terug van weggeweest, deze woensdag de twintigste nationale bloementen toonstelling „Keukenhof" te Lisse openden. Donderdag is deze unieke volle- grondstentoonstelling van hon derdduizenden bloembollen in vele Wegens voortdurende groei vragen wij Sollicitaties aan ons hoofd kantoor verenigde taxi-bedrijven eurotax burg. knappertlaan 18 Schiedam telefoon (overdag) 267570 MbfL MOLENSLAAN 201-203 Speciale aanbieding SHERRY - SANDEMAN van 8.45 nu per fles 6.95 SLIJTERIJ WIJNHANDEL ORANJESTRAAT 10 12 TEL. 265997 Burgemeester en Wethouders heb ben een werkcommissie ingesteld, die een onderzoek zal instellen naar de behoefte aan een wijkcentrum in Groenoord en die voor dit centrum een programma van eisen zal opstel len. De samenstelling van de Commissie is als volgt: Voorzitter: Wethouder mej. G. D. de Graaf; leden: B. Drukker (repre sentant van de stichting „De Schie- damse Gemeenschap"); drs. Th. J. Hübens (socioloog, woonachtig in Groenoord); H. W. Metaal (raadslid woonachtig in Groenoord); K. Vlug (representant van de wijkvereniging „Groenoord"); de directeur van Gemeentewerken; de directeur van de G.G. en G.D.; de directeur van de Gemeentelijke Sociale Dienst; secre taris: R. Huisman van de secretarie afdeling Algemene Zaken, Kabinet en Voorlichting. Telefoon 151604 26.1420 WIJ HELPEN DIRECT Tol 's avonds 11 u. bereikbaar Corn. Drebbelsrt. 7, Schiedam Verkoop en inruil van alle merken In verband met de in gebruik neming van het nieuwe ge bouw zal de van het Gemeente Ziekenhuis op maandag 31 maart en dins dag 1 april a.s. GESLOTEN zijn. jfz.el} MurencJiuto huren J 4 - 5 - 9 - persoons auto's Telefoon 260160* Burg. H. Gretelaan 273 Schiedam worden besteed. Theo Moens zal geregeld met de standhouders een praatje maken en de verschillende attracties aankondigen. Huisvrouwen zijn dol op consumen tenbeurzen. Vandaar dat zij de gelegenheid zullen krijgen, nemen wij aan, om overal eens een proefje te nemen. Dat animeert een bezoek. Verheugend is dat deze beurs bestemd voor Schiedam, Vlaardin gen en Maassluis dus het Rijnmond gebied, praktisch volgeboekt is. Er worden met twee standhouders nog onderhandelingen gevoerd. Wie de officiële opening zal verrich ten, is nog niet bekend. Helaas is burgemeester H. Roelfsema verhin derd. Verheugend is eveneens dat er eindelijk in de middaguren vanaf Schiedam-Zuid, het westen en een gedeelte van Nieuwland een speciale R.E.T.-bus zal rijden. Zelfs zal deze beurs op zondagmiddag 13 april geopend zijn. Een reclamevliegtuig met sleep zal op zaterdag 12 april Schiedam en omstreken verwittigen dat de ,,ln- habé '69" geopend is. En zal sluiten op zaterdag 19 april a.s. Er zullen speciale blikvangers op de Rijksweg bevestigd worden met spandoeken. De Rijnmond band is weer vol openingsmuziek. Een gezel- Zie ook adv. pag. 10 lige „campinghoek" buiten, waar de K.N.M.T.P. afd. Schiedam zal laten zien wat hij waard is. De openings tijden zijn van 1-5 en van 7-11 uur. De toegangsprijzen f 1,— p.p. kin deren twee kwartjes. Voor de bejaarden wil men iets extraas doen. O ja, er zal een commissie zijn die een van hun tot de „vitaalste bejaarde" uitroept. Wie zou dat worden? Een Schiedamse ingezetene? U weet weer wat van de komende „Inhabé '69". Vlak voor de officiële opening hoort u nog meer. Als déze consumentenbeurs geen succes wordt... soorten en kleuren, met z'n fraaie omlijsting van waterpartijen, kas sen en paviljoen voor de bloemsier- kunst, dan open voor het publiek en blijft zulks dan tot 22 mei. De opening door Beatrix en Claus gaf aan deze twintigste „Keukenhof" een extra feestelijk tintje. En hoewel ook voor de openings dag het „te koud voor de tijd van het jaar" niet van de lucht is en de natuur zich alleen in kassen en paviljoens dwingen laat, belooft deze lustrum bloemenshow toch weer een topper te worden. Ook wat de toeloop naar dit Lisser bloemenparadijs betreft. Waren er twee decennia geleden nog slechts 236.000 bezoekers die de bloemenpracht op de toen nog 13 hectare metende Keukenhof kwamen bezichtigen (met 40 in zenders), thans meet de Keuken hof ruim 25 hectare, welke vorig jaar door zo'n 800.000 mensen werden betreden. De 85 inzenders verwachten dit jaar een record- bezoek, ook al omdat op Hemel vaartsdag en zelfs op Pinksteren de Keukenhof zijn poorten nog open heeft. En met Pasen al aan de voordeur zit dat dus wel weer goed. Over belangstelling gesproken. Van die 800.000 van vorig jaar kwam rond 45 procent „van over de grenzen", met de Westduitsers voorop, overigens op de voet gevolgd door Engelse bloemen liefhebbers. Veelal verpakt in bij behorend autoblik danwel auto- busblik; maar daarvoor heeft men in de schaduw van de Keukenhof dan ook de beschikking over twintig hectare parkeerruimte, te gen 2 hectare in 1949. Waar bloemenpracht in beeldende kunst heel goed samengaan, daar wordt er ditmaal in de Keukenhof extra aandacht gevraagd voor een Nederlands—Duitse beelden collectie. voor dit doel is een nieuw stuk grond gereserveerd. In een neutrale omgeving worden hier een aantal felgekleurde beelden geexposeerd: 31 Nederlandse en 27 Duitse. De entreeprijs wordt met twee kwartjes verhoogd, verge leken bij vorig jaar. En wat u er allemaal ziet? Bijgaande Keuken hof-impressie laat het u alvast in kleur zien. De geur moet u ter plaatse zelf maar opsnuiven. SCHIEDAMSE NOTITIES MISS „CITY" wordt op donderdag 27 maart a.s. in „De Koffiepot" uitver koren. Wie wordt de gelukkige? De „Inhabé '69" wordt geweldig! Heel anders dan voorgaande jaren. Eindelijk ook eens de feestelijke bekendmaking van de 1000ste, de 5000ste en de 10.000ste bezoe- ker(ster). Waarvoor de Co-op Nieu we Waterweg maar liefst drie ju welen van vouwfietsen ter beschik king stelt. Muziek van het Trio Willy de Vries. Maar ook het optreden van het cabaret der Onbekenden, de organi satie van een Talentenjacht, een speciale bejaardenmiddag. Vanzelf sprekend is er ook aan de jeugd gedacht. Op de Vlaardingse en Schiedamse lagere scholen (tenslotte wordt de Inhabé '69" een Rijn mond-consumentenbeurs) mogen al le vierde-, vijfde- en zesdeklassertjes aan een kleurwedstrijd meedoen. Geen gemakkelijke, want de pier van Scheveningen kleuren vergt veel tijd en overleg. Hiervoor zijn eveneens prijzen uit geloofd, zoals een vouwfiets van de Co-op voor de beste, en andere prijzen zoals rolschaatsen en voet balschoenen enz. voor de anderen. Van de scholen, die minstens 30 deelnemers hebben komen de drie beste tekeningen in aanmerking voor een prijs van f 50,—. Niet voor de leerlingen, doch voor de Ouder commissie met een zorgelijke kas. Want er wordt altijd heel veehop de scholen georganiseerd. Een geluidswagen zal vanaf 9 april in Schiedam en Vlaardingpn attenderen op de komst van deze consumenten beurs in de Sporthal „Margriet". Georganiseerd door de directeur hiervan, de heer C. Bolmers onder aupiciën van de Schiedamse Han dels- en Bedrijfsraad, waarvan di heer J. H. B. Vredebregt als voorzitter gistermiddag op de pers conferentie deze T mededelingen deed. We schreven het een paar weken geleden al: deze beurs is bijna volgeboekt. Hij wordt attractiever. Er zal meer aandacht aan de presentatie van de shows van „mo dehuis Marlen" en Sporthuis Rit- man, tweemaal per avond gehouden. „JA of neen" morgenavond voor de Schiedamse Toneelvereniging „Onyx" in het kader van de S.G. Toneelwedstrijd 1968-1969 in Musis Sacrum. Opgevoerd zal worden een toneel spel in twee bedrijven en een epiloog door Kenneth Horne. Aanvang: 8 uur. „MAMMOET" de voor eigen gebruik in aanbouw zijnde drijvende bok, bouwnummer 795 wordt op maandag 31 maart a.s. om 4 uur te water gelaten op de Werf van W.F. Doopvrouwe is mevrouw M. P. E. Blommers-van der Beek, echtgenote van de secretaris van de Ondernemingsraad. Uw eieren met Pasen in een luxe verpakking ZIE VRIJDAGAVOND voor het nieuws van 8 uur NEDERLAND 2 Onze FIORANI-SHOT Broersvest 111 Schiedam Tel.: 267416

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 1