Stedelijk allerlei in museum Jeuqd-Harmonie W.F. Frewo" op z'n paasbest DAAR KUN JE NAAR TOE Gebouw Irene' onder nieuv/ beheer politic meldt BEJAARDEN VAN KETHEL IN FEESTSTEMMING DE PLANTENTUIN WARANDE 127 Schiedam rietmatten enz PRIMULA'S - GERANIUMS enz. enz. VIOLEN NU ELKE DAG OPEN aarde HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 28 - VRIJDAG 4 APRIL 1969 In het Stedelijk Museum te Schie dam is de tentoonstelling ..Salon van de Maassteden 1969" nog tot en met zondag 13 april voor museum bezoekers te bezichtigen. Bovendien zal het museum gratis toegankelijk zijn op vrijdagavond 11 april, zaterdag 12 april en zondag 13 april a.s. Het Stedelijk Museum Schiedam zal i.v.m. de afbraak van de Salon en de opbouw van de nieuwe tentoonstel lingen gesloten zijn van 14 april t/rn 18 april 1969. De kunstenaars, die werk op de Salon van de Maassteden hebben, kunnen dit werk op dinsdag 15 en woensdag 16 april komen afhalen van 10-12 en van 14-17 uur. Vanaf zaterdag 19 april 1969 zal het museum weer open zijn. Er zijn dan twee tentoonstellingen te bezichti gen nl. van 19 april - 19 mei 1969 - twee- en driedimensionale weefsels van Magdalena Abakanowicz en van 19 april - 5 mei 1969 de tentoonstel ling Jonge Nederlandse Kunst 1968. De organist Kees Bak zal op zaterdag 19 april a.s. van 15.00-16.00 uur een concert geven op het orgel in de aula van het museum. Dit concert is gratis toegankelijk voor museumbezoe kers. Het museum zal i.v.m. de feestdagen op Goede Vrijdag 's avonds gesloten zijn. Ook de kunstklassen gaan deze vrijdag niet door. Op le en 2e Paasdag is het museum geopend van 12.30-17.00 uur. Onlangs werden door de Stichting Rotterdamse Muziekschool examens gehouden voor leerlingen van de Harmonie en Fanfare klasse. Daar de jeugdleden hun opleiding genieten aan deze school moesten zij ook hun proeven van bekwaamheid afleggen. Zoals met alle examens, waren allen zeer gespannen en dit niet zonder reden. De examens, die onder auspiciën van de K.N.F. (Kon. Ned. Federatie van Harmonie en Fanfare orkesten) stonden, zijn niet gemakkelijk. Er moesten proeven worden afgelegd op muziektheorie en instrument. Er werd door 13 leden van de jeugdharmonie aan deelgenomen en wel 7 voor het diploma A en 6 voor het diploma B. Dat een goede opleiding resultaten afwerpt, blijkt uit de uitslagen. Als examinator was de heer H. G. van Lijnschooten aanwezig, alsmede een afgevaardigde van de K.N.F. De uitslagen luiden als volgt: L. Vastenhout, Althoorn (B), 62 pnt.; J. Boot, bariton (A), 69 met lof; C. van Vliet, trompet (A), 63,5 pnt.; J. Vreugdenhil, trombone, (A), 68 met lof, T. van Vliet, hobo (A), 62 pnt.; W. Vilijri, fluit (A), 58,5 pnt.; M, van Gulik, clarinet. (A), 54 pnt.; C. de Ronde, clarinet, (B), 53 pnt.; W. Verschuur, clarinet (A), 48 pnt.; A. v.d. Zouwen, clarinet (B), 60 pnt.; P. v.d. Zouwen, clarinet (B), 53 pnt.; A. van Vliet, clarinet (B-theorie), 52,5 pnt.; C. Zwam- born, slagwerk (herexamen), 56 pnt. Proficiat allemaal. SCHIEDAMSE NOTITIES HET ZANGKOOR „Euphonia" verleent met haar ge combineerd koor een ritmische begeleiding op Eerste Paasdag mede werking aan de eucharistie-viering in de kapel van de Dr. Noletstichting. Het betreft hier de muzikale omlijs ting van de hoogmis om 9 uur. Waarbij u van harte welkom bent. S.G.-AGENDA 4 april Chr. Soc. Bel.. 20.00 uur: Martinit Junior Commissie; Sursum Corda, 20.00 uur: N.C.G.O.V.; Wijkcentrum, 20.00 uur: Jehova's getuigen; Chr. Soc. Bel., 20.00 uur: Klaverjas- ver. Klaver 4. 5 april Arcade, 20.00 uur: Martin Green. 6 april Musis Sacrum, 14.00 uur: Jehova's getuigen bijeenkomst; Tivoli, 20.00 uur Disco-avond Mar tin Green. 7 april Musis Sacrum, 20.00 uur: Paasbal Dansschool Sitton; Arcade, 20.00 uur: Instuif. 8 april Musis Sacrum, 20.00 uur: Jehova's getuigen bijeenkomst; Arcade, 20.00 uur: Bond van Vogelliefhebbers, Arcade, 20.00 uur: Cursus E.H.B.O.; Arcade, 20.00 uur: Mannenkoor Orpheus, Arcade, 20.00 uur: St. Eloy; Arcade, 20.00 uur: Kabo; Chr. Soc. Bel., 20.00 uur: Toon kunstkoor; Chr. Soc. Bel., 20.00 uur: Oef. B.B.; Chr. Soc. Bel., 13.00-18.00 uur: Bridge. 9 april Chr. Soc. Bel., 20.00 uur: Verg. P.S.P. Chr. Soc. Bel., 14.00-16.00 uur: Bejaardenkoor Senectute; Chr. Soc. Bel., 20.00 uur: Gulf Oil Mij. TENTOONSTELLINGEN: Ste delijk Museum: 15 maart tot 14 april: Expositie: „Salon van de Maassteden 1969". Galerie de Graaff: 5 tot 24 april: Karei Gomes; plastieken. WEEKFILM: Passage Theater: „Chitty Chitty Bang Bang", a.l. Do. 3-4 t/m 9-4. Dagelijks (ook beide Paasdagen) 2 en 8 uur. Op 28 maart heeft het bestuur van de Algemene Bond van Bejaarden afd. Kethel het twintigjarig bestaan van deze afdeling gevierd in „De Rank". Met een zaal vol opgetogen leden, waarbij de wnd. voorzitter de heer L. Jongste in het bijzonder de bondsvoorzitter de heer K. Verha gen welkom heette. Doch ook de voorzitter van de afdeling Schiedam, de heer B. Kerssen, bestuurs- en andere leden. Afgevaardigden van Sociale Zaken, dr. P. v.d. Kuy en de vele eigen leden. Doch ook van de Vrouwenver. „Onder Ons" uit Schiedam. Dat de heer Verhagen speciaal uit Willemstad bij Breda was overge komen, werd op hoge prijs gesteld. Spr. betuigde hiervoor zijn hartelijke dank en wenste vanaf deze plaats de voorzitter een spoedig herstel toe. „Een katje uit duizend" een koste lijk toneelstuk werd o.l.v. de heer Van Pelt uitgevoerd, waarvan men bijzonder genoten heeft. En de spelers en speelsters een warm applaus ten deel viel. In de pauze werd een kopje koffie met gebak geserveerd en namen velen de gelegenheid ten baat oude herinneringen op te halen. Over vijf jaar hoopt men het zilveren bestaan te gedenken, waarvoor nu al plannen op papier staan. Want ook hier is regeren vooruitzien. Onze hartelijke gelukwensen afd. Kethel en nog vele goede jaren in harmonie! BOMEN STRUIKEN ROZEN CONIFEREN enz. Het pand Lange Kerkstraat 46 heeft een geweldige verbetering onder gaan. Het is geheel gericht op de verkoop van praktische geschenken van gekleurd mandwerk. Helemaal „in" op het ogenblik. Een grote sortering kaasplateau's, flessendra- gers, broodmandjes, krulspelden mandjes als u graag uw haar zelf kapt. En die rollers saai in een plasticzak ziten. Bovendien een origineel geschenkje met de Paas dagen. Heel grappig die ronde lectuurbakjes aan rotan schakels bevestigd en een originele versiering op een tienerkamer. Al laat het vooijaar dan lang op zich wachten, eens komt de stralende zon. Dan gaat u aandacht aan uw balcon besteden. Bijv. met een leuke asbestcementen langwerpige bak met haken en standaards verkrijg baar. lboliet sierbakken, houten sierkuipen, plastic bloembakken. Heel nieuw die in diabolo-vorm. Maar er zijn nog veel meer kansen om uw huis gezellig te maken. Uw hal of uw balcon. Barbecu's, ook voor uw open haard of houtskool. Een beetje romantisch daarbij de Tivoli tuinverlichting. Plastic golf platen in frisse kleuren om uw balcon af te schermen. Een zaak die zeker uw aandacht verdient. En... vervoersproblemen bestaan hier niet. Een telefoon je en het wordt allemaal prettig geregeld en het bestelde bij u thuisbezorgd. Luxe sierpotten, doch ook fraaie Franse en Chinese vazen. Wat zeker het vermelden waard is: de ouder wetse Keulse pot is weer terug. Ook als vaas verkrijgbaar. Proficiat echt paren Fredriks en de Wolff met deze fleurige aanwinst in de Lange TOPSY-TÜRVY Disco-club Topsy-Turvy presenteert zaterdag 5 april weer een oergezel lige dansavond met medewerking van twee disc-jockeys, die de brand nieuwe geluiden van de platen uit de top 40 uit hun elektrische muziek- masjine de zaal in zullen slingeren. De zaal is zoals gewoonlijk weer verlicht met (zéér) flauwschijnende lampions en ook met enkele fel gekleurde schijnwerpers. En dat allemaal voor slechts één piek. Je kunt als je wilt ook lid worden voor een knaak met als extra attractie vrij entree op de avond dat je lid wordt! Ook zaterdag weer in de Prinses Margrietschool aan de Prof. Poels laan nr. 78, Rotterdam-Oud-Mat- henesse. Sinds 1 april 1969 heeft gebouw „Irene", gevestigd aan de Nieuwe Haven 155 na het vertrek van de vertrouwde heer J. H. v.d. Veen een nieuw beheer. Het is het echtpaar R. H. Lutz-Hoogerwerf resp. 25 en 22 jaae oud, die boordevol plannen zit en en dit zalencentrum tenvolle tot zijn recht willen doen komen. Want, zegt de jonge beheerder enthousiast, het verenigingsleven ontwaakt weer. Men is het kastje blijkbaar be. Aan de heer Lutz zal het niet liggen, dat men hier een gatsvrij en comfortabele ontvangst heeft. Zelf is hij bedrijfsleider van een zaak in Rotterdam (De Gastro noom) geweest. Hij kent dus de kneepjes van het vak. Voor het winterseizoen 1969-1970 heeft hij muziek-, dans-, school-, en toneelavonden gepland. Hij wil voor al de jeugd hierin betrekken. De grote zaal heeft plaats voor 400 personen, de kleine voor 100. Boven is een gerieflijke vergaderruimte voor 30 personen, doch er zijn ook nog twee zalen geschikt voor 20 personen. Een heel gerieflijke kleine vergader ruimte voor ongeveer 10 mensen biedt de gezellige bestuurskamer. Met een glanzende tafel van een typisch model en heel praktische en gemakkelijke stoelen er omheen geschikt. Gastheer en gastvrouwe Lutz (van geboorte een Schiedam- se), wonende aan het Dirk Schaëfer- plein 144 in Groenoord staan altijd voor u klaar. Mevrouw misschien niet elk uur van de dag, want er is ook nog een dochtertje Nancy van twee en een half jaar. Omdat ze jong zijn willen ze jongeren graag helpen. Ze denken hierbij aan cabaretgroepen. Aan de kunstenaars, die de gelegenheid krijgen hun schilderijen hier neer te hangen. Met de kans dat ze verkocht worden. U kunt een van hun beiden de gehele dag bereiken, want de deur staat uitnodigend open. Verder is gebouw „Irene" vanzelf sprekend het adres voor bruiloften en partijen, recepties en diners. Waarbij u met een gerust hart alles aan dit echtpaar over kunt laten. Zij zorgen zelfs voor artiesten. De Rijnmondband viert op 19 april a.s. zijn veertigjarig jubileum. Met een koffietafel, een receptie en tot besluit een feestavond. De eerste belangrijke taak van het echtpaar Lutz in dit gebouw. Waarvoor zij hun allerbeste beentje voor zullen zetten. Daar kunnen die 130 Rijnmond- banders van overtuigd zijn... Veel góede zaken echtpaar Lutz! PAASBAL BIJ „DE VONK" Het C.J.V. Gebouw „Jeugdhaven" aan de Lange Haven 129 te Schie dam is op vrijdag 4 en zaterdag avond 5 april a.s. (Goede Vrijdag en Stille Zaterdag) voor de leden van de C.J.V. Soc. „De Vonk" gesloten. Op le Paasdag hebben de leden weer gelegenheid elkander te ontmoeten in „Jeugdhaven", welk gebouw om 8 uur geopend zal zijn. Ook op de 2e Paasdag staan 's avonds om 8 uur de deuren weer open voor de leden en eventuele introducé's voor het houden van een Paasbal. BROMFIETSER MET SCHEDEL- BASISFRAKTUUR OPGENOMEN Op de Vlaardingerdijk ter hoogte van de Slachthuislaan stak de 21-jarige bromfietser A.S. bij het benzinestation de weg over, maar lette niet op het tegemoetkomende verkeer. Hoewel de 31-jarige elec- tro-technicus J.P, uit Maassluis met zijn personenauto nog een aanrijding trachtte te verhinderen, werd de jongeman ongeveer tien meter weg geslingerd en door de G.G. G.D. met een schedelbasisfraktuur in de Dr. Noletstichting opgenomen. VAL MET HERSENSCHUDDING, De 19-jarige draaier E.G. Beukers wonende aan de Parkweg 54 kwam door onbekende oorzaak op de Mgr. Nolenslaan ter hoogte van de Storckstraat te vallen. Met een hersenschudding en schaafwonden werd hij door de G.G. G.D. naar de Dr. Noletstichting vervoerd en aldaar opgenomen. GEEN VOORANG VERLEEND Op de kruising Lange Kerkstraat Broersvest-Huis te Riviëreweg ont stond een botsing tussen twee auto's bestuurd door de heren W. v.d. W. (41) en de 21-jarige tekenaar P.J.S., beiden uit Schiedam. Het ongeluk gebeurde doordat de tekenaar geen voorrang gaf aan de heer V.d. W. De inzittende hierbij de 42-jarige mevrouw T.V. werd met schaafwonden, een bloeduitstorting aan de knie en hoofdwonden door de G.G. G.D. naar het Gemeente ziekenhuis overgebracht en aldaar opgenomen. VANAVOND om 8 uur een grote Paas-klaverjas- concours in ,,'t Raadhuis" aan de Schiedamseweg voor de leden van de klaverjasvereniging „Bijdorp" in Ke thel. Aanvang: 8 uur. Komt u ook? De kinderen gaan zaterdagmorgen om 9 uur eieren zoeken op het sportveld achter de speeltuin. Heeft u oud papier, geeft u dan een seintje via 156648 en het wordt bij u afgehaald, als het tenminste de moeite waard is. De leden hebben toegang op vertoon van hun bewijs van lidmaatschap, terwijl nieuwe leden zich kunnen opgeven tegen een betaling van een maandelijkse contributie van f 4,— en inlevering van 2 pasfoto's. Introducé's hebben toegang tegen ebetaling van f2,— waarvoor een kaart wordt verstrekt, welke gedu rende een geheel weekend geldig is. „De Vonk" is niet alleen de weekenden geopend, doch de gehele week. Daarom is „De Vonk" een echte sociëteit. DE DRUIVENTROS Bewonderaars van de Vlaardingse R. B. group „Again" hebben hier op zaterdag 5 april een goede avond. Voortaan komen ze eenmaal in de vijf weken in „De Druiventros" met nummers van John Mill en nie, te vergeten de vertolking van Cuby zijn ze erg populair geworden in Schie dam. Vooral door hun blues. Een reden temeer om zaterdagavond naar de St. Annastraat te komen. Aanvang: 8 uur. SOCIËTEIT Op Paaszaterdagavond gewoon ge opend voor alle leden en belangstel lenden in Theater Allerlei op de Heemraadssingel 181 te Rotterdam. Tweede Paasavond, maandag 7 april staat in het teken van een geweldig Paasbal. Alle eieren worden op muziek van het Trio Ben van der Linden eruit gedanst. Aanvang beide avonden: 8 uur. Een grootbeeld super de luxe tv. toestel in de soos bij uitzending van de wedstrijd van Ajax in de halve finale om de Europacup tegen Spartak, zondag 13 april. Autovcrzekerighef. v.af Dagtochten met Pasen. ƒ159.-. Ook in termiinen. Bra5ant Limburg Ve Financiering en hypotheek |uwü Belgische Kempen - alleen bp: I. Scheper, Antwerpen - Brussel - Na- Lange Haven 102, .men - Dinant - Bollenvel- Teleloon 262638 den Keukcnh0f Bobbe- iaarland met showpro- T.V. defect? Ervaren gramma enz enz. Reeds monteur repareert met vanaf 7.50 per persoon. Dag- en avond-service. Volledig programma voor garantie. Telefoon 253105. Ruilt Uw oude meube len in bij aankoop van nieuwe.Vraag vrijblijvend taxatie. Cor Ros, Meube len N.V., Oostzeedijk nrs. 344364 (hoek Oostplein) Rotterdam, telef. 133744. beide dagen en boekingen bij: Reisbureau Villerius, Broersveld 167, tel. 269629 Te koop: 2 electrische fornuizen, tegen elk aann. bod: 1 gasfornuis, gebr. Meyborg, Schiedam, Dam 9-11, Schiedam, Tel 156931—263456. Aan onze toekomstige haardolie afnemers! Heeft U vervoer en/of aansluit moeilijkheden met Uw oliehaard? Bel dan 264148 Hertog olieservice, Pedicure Mevr. M. Fr Gouka-Pardoel. Lid Ned Genootschap tot bevorde ring der voetverzorging Behandeling volgens af .praak De Meesterstraat 8 (bij Mgr. Nolenslaan), Telef 264187, Spoedcursus autorijden voor 100,10 volle rij lessen Losse lessen ƒ11, Les in nieuwe Simca 1100 G.L. en Ford Escort. Theorie in kleine groepen. Autorijschool Penders, Oosterstr. 39, Schiedam, telefoon 265194. Te koop: Fiat 500 D, Coach 1964, ƒ1100,— met gereviseerde motor 1968. A. Walbeek, Rossinistr. 37 Groenoord (links van Joh. Straussplein). Mechelen (L.Pension Boszicht gelegen in mooie streek van Zuid-Limburg. Prima keuken. Mooie ka mers met gebruik van douche. Goede busverbin dingen naar alle richtin gen. J. Oranje, Hillesha- gerweg 38, Mechelen, Telefoon 04455—394. Bel twee-zesmul-vier- vijf-twee en stel Uw gas- Oen tevrêe. Stoelenverhuur D. Bakker, v.h. Siem Ros- man. Ook tafels, glaswerk Telef. 260452; Frans Hals- plein 43, tel. 26 58 00. M iddel hami s sest ra a t 23. Te koop: goedkope auto's. Volvo 444 met Abarth 225.— D.K.W. junior, 1961, zeer snel, 325,Citroën I.D. 19, 1961, 225.Snelle Khar- ranghia 325, Ruilt alles in Telefoon 010265248. Met spoed kantoor meisje gevraagd voor een voudig administratief werk. Chemisch Reini- gingsbedrijf „Centraal", Lange Nieuwstraat 71, Schiedam, Tel. 010-268392. Voor een rijbewijs geen zorgen, bel vandaag of morgen Rijschool Steen bergen. Kleine les wagens. Ainiatia v. Solmstraat 14a, Telefoon 262232. Voor behang, witwerk schilderwerk, het leggen van plastic en van zacht- board plafonds. Vrijblijvend prijsopgave Nu ook voor tegelwerk stucadoorswerk - metsel werk. Verboom, Boerhaavelaan nr. 98a, Tel. 262718. Ook voor glaszetten. Bij geen gehoor: 263867. Grote maten in een jeugdig genre, japonnen mantels, regenmantels - rokken, blouses, enz. enz vindt U bij: Modemagazijn Alja, Broersvest 111, tel. 267416 Schiedam. Autorijschool Aad van Leeuwen lest met Volks wagen. Uw eigen instruc teur. Vamor-gediplomeerd Prof. Kam. Onneslaan 129 Telefoon 265578. Overtrekken van mar kiezen, nieuwe markiezen en zonneschermen tegen winterprijzen W. v.d. Plas, Talmalaan 5, Telefoon 266243. Zundapp-modellen 1969 In sport- en tour-uitvoe ring kunt u bekijken, be rijden en op gunstige voorwaarden kopen bij: Zundapp-dealer Hofmans Celsiusstr. 12, tel. 151506 naast van Gend Loos. Produktiebedrijf te Schiedam vraagt: jonge man, ca. 15 jaar, voor af wisselend kantoorwerk, eventueel ter opleiding hiervoor. Met vakantie-af spraken wordt rekening gehouden. Inl.: tel. 010—262892 of na 19.00 uur: 269731. Te koop: 1 pratende Papegaai m. kooi ƒ150, 2 gotische Liberty stoelen samen 40,1 salontafel 35.Na 7 uur: v. d. Hoeven, v. Maanen- straat 71. Centrale verwarming Vraag eens prijs op Ook bouwpakketten. Meyborg, Schiedam, Telef. 156931—263456. Ruilen: prachtige 4- kamerwoning, le étage m. flinke kelder voor 5- of 6- kamerwoning. Burg. v. Haarenlaan of brieven no. 9748 aan het bureau van dit blad. Belami aluminium jaloeziën 2025% goedko per, 13 kleuren, op maat gemaakt en 10 jr. garan tie. Vraagt vrijblijvend monsters en inlichtingen bij: Schiedamse Jaloezieënfa- briek, Jan Steenstraat 3 showroom: van Dyckstr 23 (zijstraat Jan Steenstr Schiedam), geopend: da gelijks van 8.30 tot 17.30 uur. Zaterdags van 10-14 uur. Tel. 010—267215; na 17 uur of bij geen gehoor Tel. 167328. Voor alle timmerwer ken, winkelbetimmerin gen, toonbanken en vitri nes enz. Ook voor Uw houten wanden. C. L. van Hoek, van Swindensingel nr. 50 B, Schiedam, Tele foon 26 82 73. Bij geen geh. tel. 26 80 39 - Voor huwelijks-, verlo- vings-, visite- en geboorte- kaarten, privé briefpapier en enveloppen naar Druk kerij De Magneet, Rotter- damsedijk 279, Schiedam, Telefoon 268666 266670. Bondsrijschool ANWB Voor alle: rijbewijzen Verlengingen. Verzekeringen. „CENTRUM", J. Scheper Lange Haven 102, Telef 262638. V.A.M.O.R, B.O.V.A.G. Gediplom. Pedicure Mevr. M. van Ingen. Pau lus Potterstraat 11 B. Telefoon 152717. Behan deling volgens afspraak. Odk bij U aan huis. Wit- en behangwerk. Specialiteit in het verven van plafonds. Nog steeds tegen winterprijzen. Schilderwerk voor bin nen en buiten. Bel op tele foon 157378. C. Vrijhof, Boylestraat 56 B.

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 28