lien vragen voor Cor Bolmers, de man „boven" de Inhabé Inhabé-organisator Cor Bol- mers omringd door zijn Inhabé. (Foto: Ton den Haan) Hoogendijk Koeken Van Kooij Martens De Mol Jansen Mercurius Gezamenlijke aannemers Terrazzo Modern Geul Jan Bouwmeester Interieur Dries De Geer Meijborg SCHIEDAM - Doordringen tot Cor Bolmers, directeur van sporthal Margriet en organisator van de Inhabé, is geen eenvoudige zaak. Na een korte telefonische afspraak werden de eerste contacten voor dit interview gelegd. Aangekomen in de hal blijkt de heer Bolmers meer aandacht te hebben voor ladders, drilhamers, plakband en vlaggemasten, dan voor een interview. Nadat hij al het werk echter met een bezwaard hart, het werk heeft gelaten, heeft hij een ogenblikje tijd voor de tien gouden vragen. JOOP DAALMEIJER Wat vinden we dit jaar op de Inhabé, dat is de vraag, die iedere potentiële bezoeker van deze Consumentenbeurs zich zal afvragen. In het nu volgen de artikel hopen wij u een indruk te geven, van wat er zoal te beleven is in de verschillende stands, en wat de nieuwe snuQes zijn, waar iedere beursbezoeker nu eenmaal voor komt. Centrale Marmer Handel Boot Bot COOP Dijkshoorn HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 14 - VRIJDAG 11 APRIL 1969 J1R4A Tl 'OMR OAJ520ATC 3WU8M T3M De firma Hoogendijk komt met een stand waar muziek in zit. De nieuwste serie electronische orgels en piano's kunt u er bewonderen, en u kunt er zelf op spelen. Beursbezoekers die moe zijn van het kijken en trek hebben in een hartige hap of een beker schepijs, kunnen terecht in de stand van de firma Koeken, waar men patat, satéh, limonade en ijs kan krijgen. Nieuw op de Inhabé. De nieuwste gashaarden, in velerlei modellen en kleuren zijn in de stand van de firma Van Kooij brandend te zien. Onder de nieuwe modellen, natuurlijk de haarden met een moderne strakke vormgeving, maar ook een Friese smidse, en een oude potkachel. Verder veel gasfornuizen en koelkasten. De firma Martens heeft een stand opgetrokken van rollen tapijt. De collectie was echter zo uitgebreid, dat tevens nog grote stalenboeken, van alle bekende merken, in de stand gelegd zullen worden. Naast tapijten kunt u ook informatie krijgen over overgordijnen. Wanneer u niet gelooft dat twaalf meter drooglijn op een halve vier kante meter kan hangen, dan kunt u in de stand van de firma De Mol de oplossing van dit probleem gaan zien. Het geheim schuilt in een nieuwe droogkast. Verder demon straties met stofzuigers en electri- sche huishoudapparaten. Nieuw is de uitwerkmachine van het electronische notitieboek, dat de firma Mercurius op de beurs lan ceert. Verder ook een nieuwe serie aanbouwkantoormeubelen en een BTW-machine. Dit laatste zowel voor consument als middenstander. De firma's Hollander, Hellemons, Van Unen en Geus en van Waard komen op de beurs uit met een nieuwe sierpleister voor woon kamers en trapgaten. Op de beurs wordt gedemonstreerd hoe dit nieu we materiaal aangebracht dient te worden. De achterwand van de stand geeft een beeld hoe men de muren met deze sierpleister van kale witte wanden in fleurige muren kan veranderen. Deze firma, specialist op het gebied van aanrechten op maat en kleur, staat op de Inhabé met een aantal keukens uit de nieuwe serie. De stand geeft een indruk van een aantal keukens, van klein tot groot, en de mogelijkheden voor iedere keuken een passend aanrecht in te bouwen. Tevens voor de doe-'t- vervolg op pagina 19 weer groot en rond zijn, en ook groot en veelhoekig. Glazen zijn er in vele tinten, waarbij het gevlamde bruin en licht blauw als mode kleuren domineren. Voor nieuwe vindingen voor gehoorgestoorden, zoals een trillende wekker. De ogentest neemt men ook nu weer af. De stand van de firma Geul is in twee delen te verdelen. Zowel de particulier als de aannemer kan er iets in vinden. Voor de eerste groep zijn er electrische gereedschappen op het terrein van de doe-'t-zelvers en voor de tweede groep zijn er vele soorten gereedschappen in de indus- triè'le uitvoering. De binnenhuisarchitect Jan Bouw meester heeft eveneens twee gedeel ten in zijn stand. Hij brengt een boetiek-kunstnijverheid, met potjes, pannetjes, kettingen, kleerhangertjes en kleinere meubeltjes en bovendien kan men in zijn stand prachtige moderne import-meubelen zien. De meubelen zijn bijzonder exclusief, zoals bijvoorbeeld een love-chair, een anderhalf-persoons vrij-bankje, witten aanbouwmeubelen en prach tig gevormde stoelen. Bovendien is er een serie exclusieve armaturen, die voor het eerst in het Rijnmond gebied getoond worden. DOMUS. Centrum voor moderne vormgeving van binnenhuisarchitec tuur waarvan de heer Giel Wester- dijk de eigenaar is, brengt meubelen van moderne stijl. Ook hier zorgen 3 binnenhuisarchitecten voor een eigentijds interieuradvies waar vele vrolijke kleuren dominerend zijn. De Westerkade 48a in Vlaardingen heeft een kleine ingang, maar zo zeggen ze in Vlaaring „een kleine entree met daarachter de grootste visie". En als we namen horen als Miller collectie, Le Corbusier en Panton die ook op de stand aanwezig zijn dan nemen we dit gaarne aan. Alles over het plaatwerk van uw auto kunt u te weten komen in de stand van de firma Dries. In een gezellig hoekje kunt u met vakkun dige mensen praten over spuiten, onderhoud van het plaatwerk en nog veel meer. Ter illustratie staat o.a. een met de hand geklopte olielamp en een stukje racewagen opgesteld. De bekende electrowagen van bak kerij De Geer vormt het middelpunt in deze stand. Het symboliseert de vlotte bezorging van de vele brood- produkten, die rondom de wagen worden opgesteld. Bovendien kun nen bezoekers van de beurs kennis maken met de smaak van het brood, daar in de stand kleine boterham metjes, van o.a. het Zeeuwse tarwe brood uitgedeeld zullen worden. Centrale en locale verwarming met gashaarden kan men zien op de stand van de firma Meijborg. Naast dit reeds ingeburgerde produkt ook nog een nieuwe koelingsinstallatie voor winkels en kantoren en gas- boilers. Het Nieuwe Stadsblad: Hoe bevalt het u de Inhabé dit jaar zelf te doen? Cor Bolmers: Het is boeiend, maar enerverend. Het is een werk dat voornamelijk bestaat uit contacten leggen. Het is ook een werk, waarin je iedere vijf minuten moet omscha kelen, omdat iedere vijf minuten een andere vraag aan je gesteld wordt. Dit afwisselende maakt het voor mij zo buitengewoon boeiend en ener verend. HNS: Brengt het veel werk met zich mee? CB: Enorm, enorm veel werk, een ander woord weet ik er niet voor. We zijn van 's ochtends half acht, tot 's avonds twaalf uur aan het werk. Op de zondagen heb ik thuis ook nog zitten werken. Bovendien moet je steeds controleren of alle wensen van de standhouders naar bevrediging worden vervuld, of je steeds binnen het gestelde budget blijft, kortom een massa werk. HNS: Is er een verschil aan te wijzen tussen de huidige gang van zaken, nu de beurs door een stichting georgani seerd wordt, en het vorig jaar toen een organisator de beurs op poten zette? CB: Ja, zeer zeker. De manier van werken is geheel veranderd. Ik geloof dat er veel meer openheid is gekomen. De standhouders hebben nu eindelijk inspraak gekregen, om dat er meer overleg met hen is gepleegd en daar komt dan bovenal nog bij, dat de bezieling van de standhouders dit jaar groter is, omdat ze ondanks het feit dat er geen professional is, die de beurs organiseert, toch een professionele beurs van willen maken. HNS: Wat mist u op deze beurs? CB: Ik mis de fotografie, en dat vind ik wel bijzonder jammer. Ik zou eigenlijk graag een grotere branche spreiding willen hebben. Bovendien mis ik een voorlichtingsstand van de gemeente. In verschillende andere plaatsen, zelfs plaatsen kleiner dan Schiedam, vindt men de gemeente wel op de beurzen. Waarom, vraag ik mij af, is men hier bang om te komen? Waarom blijft de gemeente achter die gesloten deur zitten? Dat zijn eigenlijk in het kort de dingen die ik, persoonlijk, mis. HNS: Als de beurs slaagt, zou u dan uit het sporthalwezen willen stappen en zelf commercieel gaan werken? CB: Nee, neen, als het dit jaar lukt, dan wil ik het enthousiasme gewoon voor een volgend evenement in de hal behouden. Het is zo, dat als morgen de hal opengaat, ik al weer ga werken aan het volgende evene ment. Ik doe het bijzonder graag, en waarom zou ik dan weggaan? Het enige dat het werken soms wat bemoeilijkt is de onvoldoende spon taniteit van de middenstand, hier en in Vlaardingen, met uitzondering natuurlijk van de mensen, die hier toch maar wel staan, en die hier met enthousiasme staan. HNS: Waarom heeft u gezorgd voor ee.n showelement op de beurs? CB: Ik vind dat een beurs met enkel etalage-kijken geen beurs is, maar dat het ook aan elkaar gepraat moet worden door een goede entertainer, die van statische stands een soepel verlopende beurs maakt. En dat is op de Inhabé dan een kwestie van de heer Moens. HNS: Wat winden ze thuis van al deze bezigheden? CB: (Lacht) Pa heeft weer eens wat aan de hand zeggen ze thuis. Maar ja, ze zijn zoal het een en ander van me gewend. Bovendien heb ik enorme steun aan mijn vrouw en mijn zoons. Mijn jongens helpen in de hal en mijn vrouw helpt op het kantoor. Ik werk eigenlijk niet alleen, we werken met z'n vieren. Bovendien is mijn vrouw bijzonder geïnteresseerd in mijn werk. Was ze dat niet, dan zou ik dit werk niet doen, of ik zou er een echtscheiding mee willen riskeren. HNS: Heeft u financiële zorgen om de beurs? CB: Over deze beurs? Nee en ja. Je moet zo zien, het hele budget dat binnenkomt, komt ook weer ten goede aan de beurs. We hebben een begroting gemaakt, een vrij safe begroting, die toch nog bijzonder gunstig is. Als je vergelijkt met vorig jaar, kan je stellen dat we nu meer investeren met een lager beurs- budget. Daarom zullen we geen enorm bedrag overhouden. Zorgen om verlies heb ik echter evenmin. HNS: Zou u in sporthal Margriet nog een specialistische beurs willen organiseren, en zo ja, welke? CB: Zeker, praktisch elke andere beurs zou ik hier willen hebben, al heb ik natuurlijk voorkeuren, zoals hobby en vrije tijd. Speciaal foto grafie, sportvakbeurs en beurzen in hetzelfde genre. HNS: Als u morgen de openings toespraak mocht houden, wat zou dan uw laatste zin zijn? CB: De moeilijkste vraag bewaart u voor het laatst. Ik zou zo veel te zeggen hebben. Daar moet ik even lang over nadenken. Ik geloof dat het dit zou worden: „Dat deze beurs er toe zal mogen bijdragen dat de bezoekers zich wat meer stedelijk bewust zullen tonen, en daarmee bedoel ik, wat meer gericht op het westelijke Rijnmondgebied, zodat we wat minder onze grote buur gemeente, maar wat meer onze eigen stad zouden steunen." HNS: Mijnheer Bolmers, hartelijk dank voor dit interview. CB: Tot uw dienst. In deze stand is het voornamelijk natuursteen wat de klok slaat. Er worden enkele verwerkingen ge toond, zoals een salontafel met een marmeren blad, maar ook scherven natuursteen voor verwerking in bijv. een schoorsteen. Een groot blok marmer geeft de bezoeker een inzicht in de winning van natuur steen en de bewerkingen. Amerikaans aandoende aanbouw- keukens van het Duitse fabrikaat Dedelux, vormen de hoofdschotel in deze stand. De keukens worden in velerlei uitvoeringen getoond, onder het motto: voor iedere keuken een eigen keukeninrichting. Tevens wor den de nieuwste snufjes op het gebied van keukenapparatuur in samenhang met de aanbouwkeukens door deze firma aan de bezoekers voorgesteld. De firma Bot is vertegenwoordigd met een aantal meubelen uit de goede middenklasse. Naast Windsor- stijl kan men kennis nemen van een aantal nieuwere vormen, zonder dat echte; een geheel nieuwe vorm gepresenteerd wordt. Klassieke ar maturen completeren deze stand. De COOP laat op de beurs zien dat men de ontwikkelingen in ieder modern gezin op de voet volgt. Daarom is de complete collectie wasautomaten te bewonderen, die bovendien voortdurend gedemon streerd zullen worden. Bovendien kan men kennis nemen van de nieuwste typen wasautomaten, die langzaam maar zeker in steeds meer keukens te vinden zijn. Brillen vormen in de stand van de firma Dijkshoorn natuurlijk de basis. Brillen in alle vormen en soorten. Bovendien zijn de laatste nieuwe zonnebrillen te zien, die dit jaar

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 16