Kies maar: 9è9r jis<)A rr daqlisv ös. 3ai - oAJaeaATz 3WU3ïm tsh LAPIDUS 51 Een jonge mantel (hiernaast), met z'n brede stropdas, z'n ook al brede ceintuur door forse lussen gehaald, waarvan twee lussen 't verlengstuk vormen voor vierkante zakken met sierstiksels. De mouw is op een aparte manier ingezet, de liggende kraag vrij breed. Ook hier een pagekapsel in lang model, bij deze creatie van de Franse ontwerper Lapidus. LANVIN 54 LAUG 11 De overgooier (linksboven) blijft geliefd. Ook dit seizoen. Hier een origineel ontwerp van de Italiaan André Laug, die een warm rode kleur koos voor dit wollen model. Niet alleen de naden, lopend vanuit de halslijn naar de ronde insteekzakken vallen op, maar het is vooral de ceintuur die 't hem doet. Een ideetje voor als u zelf achter de naaimachine gaat zitten? Ook even uw aandacht voor de kraag van de blouse, die vrouwelijker aandoet dan het bekende overhemds-reversmodel. MINI U kunt dit jaar zelf kiezen hoe lang (of hoe kort) u de rok wilt dragen. Parijs, nog steeds een belangrijk modecentrum naast Berlijn, Flo rence en Amsterdam, om wat dichter bij huis te blijven, houden het op alle twee. Mini, maar ook van vooraanstaande couturiers rokken waarvan de zoom even boven en zelfs op de knie valt. Wat u wel in uw toekomstige voorjaars- en zomergarderobe dient te hebben is wit, wit en nogeens wit en de nodige pastelkleuren. Want de tinten zijn niet hard dit jaar. Op deze (en mogelijk volgende) pagina's een indruk van wat verschillende buitenlandse couturiers voor ons hebben uitgedacht. Helemaal zomer '69, deze flannel mantel (foto boven) van staalblauwe wol. Het lijfje lijkt een beetje op een jack en sluit nauw aan, daaronder in plooien de rok met dezelfde grappige zakken als boven de ceintuur zijn aangebracht. Een heel goed model van de Fransman Lanvin. Let u ook even op de nieuwe haarlijn? Een pagemodel, maar dan lang. AXI

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 29