Jachtschotel Koffiecake „Cirrus": je «da pl erin als een vliegtuig piloot Gebraden kalfsnierstuk EHBO-feest „ORANJE" Fons Jansen bij V.K.C. Gemeente Schiedam Slijterij en Wijnhandel HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 8 - VRIJDAG 18 APRIL 1969 Gaat de auto zich hoe langer hoe meer op het vliegtuig inspireren? Deze experimentele Pontiac die door General Motors op de automobieltentoonstelling te Chicago werd voorgesteld, is volledig gestroomlijnd, zelfs de onderbouw. Het instappen geschiedt aan de achterzijde, tussen de twee zitplaatsen. De instrumenten, verklikkerlichtjes, schakelaars en bedieningshandles bevinden zich op het instrumentenpaneel en op een tegen het dak aangebrachte console. Het stuurwiel werd vervangen door twee stuurknuppels. Twee remkleppen ter verhoging van de luchtweerstand, kunnen aan de achterzijde worden uitgeklapt. Nieuwe concepten op het gebied van de verlichting zijn in de achterlichten toegepast: doen zij dienst als rijverlichting, dan verspreiden zij een blauw licht, bij het remmen wordt het licht rood. Indien een noodstop wordt gemaakt, klappen meteen twee grote panelen aan de achterzijde naar buiten en komen krachtig flikkerende rode lichten te voorschijn. vruchtjes, rozijnen, gesneden appel en de stijfgeslagen slagroom door. Giet de massa over in een met water omgespoelde puddingvorm en zet deze op een koele plaats. Voor het opdoen de pudding stor ten. Geef er apart een abrikozensaus bij die u kunt maken door abrikozen jam te verdunnen met water of witte wijn. 800 gram kalfsrollade 1 hele kalfsnier 1 stang prei 1 grote wortel 1 grote ui 200 gram boter 3 blaadjes laurier 2 kruidnagelen 1 theelepel tijm 1 blikje tomatenpuree kruidenmelange nr. 2 Bestel bij de slager een kalfsrollade van 800 gram, die is gevuld met een hele kalfsnier. Kruid het vlees met kruidenmelange nr. 2 (als de slager het niet heeft gedaan). Was de prei en de wortel, snij ze evenals de ui aan grove stukken. Laat de boter in de braadslee lichtbruin worden. Leg er de rollade in evenals de gesneden groenten, laurier, tijm en kruidnagelen. Bak de rollade in een warme oven in plm. 45 minuten gaar en bruin (bedruip het vlees van tijd tot,tijd). Neem het vlees als het gaar is uit de braadslede en voeg al roerende het blikje tomatenpuree toe. Blus de jus af met water en zeef het geheel. Serveer dit kalfsnierstuk bij spruitjes of witlof en gekookte aardappelen. Burgemeester en Wethouders herinneren de bewoners vao Nieuwland aan de contactbijeen komst op maandag 21 april a.s., des avonds om acht uur, in de grote zaal van het Wijkcentrum aan het Dr. Wibautplein 129. Schiedam, 18 april 1969 1 kg gekookte aardappelen 350 gram vleesrestanten 2 uien 350 gram zure appels 50 gram vet van jus of boter 1 tablet Goudvleesbouillon 4 dl water laurierblad, mespuntje kruidnagel poeder zout, peper, aroma paneermeel Breng het water met het Goudvlees bouillontablet aan de kook en doe er dan aan stukjes gesneden aardap pelen bij. Maak er een stevige puree van. Bak de fijngesneden uien in het vet lichtbruin en voeg het fijngesneden vlees toe met laurierblaadje en kruidnagelpoeder. Laat het even stoven. Breng alles op smaak met aroma, zout en peper. Doe de puree, het vlees en de gesneden appels laag om laag in een ovenvaste schotel met bovenop de aardappelpuree. Bedek de puree met paneermeel, waarop wat vet van jus of klontjes boter. Laat het in een matig warme oven bruin worden. RIJSTPUDDING MET ABRIKO ZENSAUS 0,5 liter melk 150 gram rijst 75 gram suiker mespuntje zout een halve citroenschil 1/8 liter slagroom 1 eetlepel gesneden Franse vrucht jes 1 appel 5 blaadjes gelatine Breng de melk met de citroenschil en het zout aan de kook. Voeg al roerende de rijst toe. Kook het in pl.m. 1 uur gaar. Neem de pan var het vuur. Doe de suiker en de geweekte gelatine erbij. Laat de rijst afkoelen tot het wat stijf (lobbig) wordt. Schep er dan de Franse 200 gram boter 200 gram bloem 4 eieren 2 eetlepels Nescafé 1/2 dl melk Roer de boter met de suiker tot het roomachtig wordt. Meng de eieren er één voor één doorheen totdat het een gelijkmatig beslag wordt. Bij gedeelten de gezeefde bloem er door roeren tot men een luchtige gladde massa verkregen heeft. Los de Nescafé in de melk op en schep dit door het cake-beslag heen, zodat hier en daar wwat Nescafé zit (hierdoor krijgt men een marmer effect). Smeer de cakevorm met boter in; bestuif eventueel met wat bloem. Giet het beslag in de vorm en zet deze in een matig warme oven. In plm. 1 uur gaar laten worden (de cake moet op halve hoogte in de oven geplaatst worden). De cake is gaar wanneer men met een breinaald in het midden prikt en deze er droog uit komt. De cake uit de oven halen, even laten staan, uit de vorm halen en af laten koelen. De Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. afd. Schiedam heeft zaterdag zijn jaar lijkse feestavond, welke in Musis Sacrum wordt gehouden. Medewerking hieraan verlenen Ge rard Walden en Berry Kievits, The Four Charming Dancing Ladies, Franky Loretti en The Philicorda's. Aanvang: half acht, zaal open zeven uur. MAAGD (24 augustus tot 24 septemberj In de omgang met anderen komen nogal eens conflicten voor. Het valt u moeilijk om de vrede te bewaren. Toch kan tact uwerzijds de moeilijkheden alleen maar oplossen. In zakelijk opzicht kan meningsverschil oorzaak van verlies of teleurstelling worden. Op privé terrein ziet het er gelukkig wat rooskleuriger uit. WEEGSCHAAL (24 september tot 24 oktober) U hebt in deze periode al uw energie nodig voor uw werk. Waak echter over uw gezondheid en neem in ieder geval tijdig uw ontspanning, daar anders nerveusiteit u parten gaat spelen. f" het verkeer moet u bijzonder voorzichtig zijn. SCHORPIOEN (24 oktober tot 23 november) De tijd is rijp om veranderingen aan te brengen die u reeds lang van plan was. U mag hierbij rustig wat risico 's nemen, daar u kunt rekenen op veel medewerking van uw collega's bij de uitvoering hiervan. Financieel kunt u beter grote uitgaven vermijden. U kunt nu ook rustig uw vakantieplannen verder uitwerken. BOOGSCHUTTER (23 november tot 22 december) Een periode waarin de invloeden afwisselend gunstig zijn voor u. Wees voorzichtig in de huiselijke kring om uw mening openlijk te poneren. U trapt dan beslist op lange tenen. Overigens zijn de omstandigheden afwisselend gunstig en ongunstig te noemen. Vooral geldkwesties kunnen nog wel eens aanleiding geven tot onaangename situaties. STEENBOK (22 december tot 21 januari) U legt graag contacten met mensen buiten uw directe omgeving. U zult dat nu beslist naar genoegen doen. Wees echter niet té spontaan, maar selecteer scherp. Neem nu ook de tijd voor ontspanning, daar u zakelijk toch niet zo veel kunt bereiken als u verwacht. U doet zodoende energie op voor een meer werkzame periode in de nabije toekomst. WA TERMAN (21 januari tot 20 februari) Financiële kwesties staan in de komende periode in het brandpunt van uw belangstelling. Belangrijke transacties staan op stapel. Mits u zich geconcentreerd voorbereidt, kunt u van succes verzekerd zijn. In de huiselijke kring verloopt het niet allemaal op rolletjes, laat u zich daar echter niet door uit het veld slaan, ook hier komt een oplossing voor. VISSEN (20 februari tot 21 maart) Uw levensomstandigheden zijn van dien aard, dat er dringend veranderingen aangebracht moeten worden. Doet u dat met veel overleg en tact, zonder anderen te kwetsen, maar blijf konsekwent. Op onduidelijke voorstellen moet u niet ingaan. Financieel hebt u beslist geen klagen. RAM (21 maart tot 21 april) Dring u niet te veel op de voorgrond, daar u anders beslist scherpe kritiek te wachten staat, waar u niet geheel ongevoelig voor bent. Dit geldt vooral voor het zakelijke terrein. Tracht in deze tijd liever de familiebanden wat nauwer aan te halen en onderneem eens iets gezelligs met goede vrienden. STIER (21 april tot 21 mei) Op het sociale vlak wil het niet allemaal vlotten als u graag gezien had. Wanhoop echter niet, het is maar van korte duur. Tracht in deze tijd wat orde op zaken te stellen, dat werkt veel rustiger. Daarna kunt u met gerust hart nieuwe plannen opstellen, waarbij u op de steun kunt rekenen van uw medewerkers. TWEELINGEN (21 mei tot 22 juni) Het is voor u zaak uw energie wat in te tomen. U zou u anders overwerken, wat niet alleen schadelijk is voor u, maar ook voor het gezin. Breng eens wat variatie in uw levenspatroon door eens een andere vorm van ont spanning te zoeken, dan u voorheen gewend was. U zult zien hoe verrassend verfrissend dat werkt! KREEFT (22 juni tot 23 juli) In tal van zaken bent u emotioneel te veel betrokken. Tracht eens wat meer afstand hiervan te nemen en de betrekkelijkheid van alles te zien. Met een flinke dosis nuchterheid en kennis van zaken kunt u uzelf, en anderen, veel meer van dienst zijn. De zakelijke toekomst ziet er beslist gunstig uit. LEEUW (23 juli tot 24 augustus) U bent in deze tijd beslist niet besluitvaardig te noemen. Te overhaast handelen is evenmin niet goed, maar te lang denken alvorens tot handelen over te gaan kan ook tot teleurstelling aanleiding geven. In verkeerssituaties bent u wel eens geneigd te veel risico 's te nemen en dat kan inderdaad fataal zijn. ORANJESTRAAT 10-12 TEL. 265997 Door eigen import COGNAC RANCOURT Franse Brandy eigen import van f 10.75 voor f 7.85 I. EEN EXCURSIE naar Voorne maken de leden van de K.N.N.V. afd. Vlaardingen-Schie- dam op zondagmorgen 20 april a.s. Vertrek met de R.T.M.-bus van Vlaardingen-Oost om half negen. Lunchpakket meebrengen. Zaterdag a.s. is er voor de leden van het Vlaardings Kunstcentrum en de algemene Schiedamse Kunstkring „Cultura" een feestelijke afsluiting van het seizoen 1968-1969 met een optreden van Fons Jansen in zijn One Man Show „3 x andermaal" in de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen. Daarna een Voorjaarsbal in de Harmonie, verzorgd door Jack Red- ler's Rhytm Band en in de wandel gangen van de Stadsgehoorzaal het Trio Ben van der Linden. Tot ongeveer kwart voor drie in een non stop danstempo. Aanvang: kwart over acht. Kaarten verkrijgbaar van 10-13 uur op dezelfde dag of telefonisch onder nr. 34050.

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 8