liet nieuwe n^OAiMod-eiJÉA MEER FINANCIËLE Zee Modellen ARMSLAG GEMEENTE EUROTAX i i Christelijk leuke ivw j modelletjes J 5 bij AI ja Schiedams Mannenkoor Zon 5 24 mille voor herstel van sportvelden Bedwelmde mannen in het bad (zie pag. 11) „Het verheugt ons thans in de gelegenheid te zijn u nadere mededelingen te verstrekken omtrent het toewijzen van geldleningen en de daarmede verband houdende goedkeuring van raadsbesluiten tot het voteren van kapitaalskredieten. Tijdens het onderhoud, dat enkele leden van ons college mochten hebben met leden van gedeputeerde staten, onder meer over de ernstige problemen, waarmede Schiedam in toenemende mate te kampen krijgt als gevolg van het uitblijven van geldleningen, is ons gebleken, dat toewijzing van geld voor enkele objecten in een vergevorderd stadium verkeerde. Korte tijd daarne bereikte ons het bericht, dat moeite zou worden gedaan alle kredieten van min of meer geringe omvang bij voorrang af te doen." T V. DEFECT bel RADIO „ACTIEF" 6 uur geweest Bloemen vergeten Directiewisseling Techn. Bedrijven 18e JAARGANG WOENSDAG 23 APRIL 1969 Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) Redaktie en Advertenties: Broersvest 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag tot 6 uur 's avonds. Hoofdredaktie: P. J. Hovingh De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N I.P.O.-rapport Donderdag 22 mei organiseert het Schiedams Christelijk Mannenkoor in de Magnalia Deikerk te Schiedam weer één van haar populaire voor jaarsconcerten, met medewerking van o.m. de bekende sopraan, onze oud-stadgenote, Nelly van der Spek. Nadere bijzonderheden volgen nog. De badchef H. Houwen (30) en de badmeester Th. J. Mackay (19) geraakten zondagmorgen om onge veer tien uur tijdens werkzaamheden aan een compressor in de machine kamer van „Bad Groenoord" in de kelderruimte onwel en verloren het bewustzijn. Een geluk voor hen dat een van de garderobe-dames, mevrouw J. Hey- ster-van Os, ze net nodig had voor werkzaamheden op het terras en hun kwam waarschuwen. Zij sloeg onmiddellijk alarm. De garderobebewaker de heer J. M. van Lith en een bezoeker de heer Th. Boogert droegen beide mannen naar buiten. Waarna zij snel naar het Gemeenteziekenhuis werden ver voerd en ongeveer een uur daarna bij kennis kwamen. Men vermoedt dat een hoeveelheid verbrandingsstoffen vrij is gekomen. Naar de oorzaak wordt een onder zoek ingesteld. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiininiiiiiiiiiiiiiiiiiii telefoon kantoor: 267570 Aldus laten Burgemeester en Wethouders van Schiedam de gemeenteraad en via deze ook de gehele burgerij weten. Het betekent zoveel, dat Schiedam al zo lang kortgehouden meer geld om handen krijgt en men de al geruime tijd op stapel staande plannen ten leste kan gaan realiseren. Misschien heeft de „grote mond" die burgemeester Roelfsema in zijn laatste nieuwjaarsrede opzette over het alsnjaar uitblijven van financiële handreikingen mede tot de soepeler benadering van Schiedams financiële zorgen geleid. Hoe dan ook, de gemeente is op kort zicht ruimere financiële armslag toegezegd. Hieromtrent wordt door B. en W. nog het volgende opgemerkt in hun schrijven aan de raad. Telefoon 151604 - 263420 WIJ HELPEN DIRECT Tot 's avonds 11 uur bereikbaar Corn. Drebbelstr. 7, Schiedam Verkoop en inruil van alle merken Het stemt tot voldoening, dat dank zij de reeds toegewezen leningen van f 500.000,- en f 1.200.000,- en de inmiddels ontvangen aanbieding voor een lening, groot f 2.810.000, aan alle in 1968 door de raad genomen besluiten tot het voteren van kapitaalskredieten behoudens de hierna te noemen posten goedkeuring kan worden verleend. Van het totaalbedrag ad f4.510.000,- is f 2.505.000, be stemd voor het in uitvoering nemen van „nieuwe werken"; het restant of f 2.005.000,- dient ter consolidatie van vlottende schuld en/of ter financiering van onderhanden wer ken. dan naar IRIS bloemenkiosken STATIONSPLEIN (ingang STATION) Elke dag geopend van 8.30 tot 21.00 uur. OOK ZONDAGS. Indien rekening wordt gehouden met hetgeen wordt gesteld ten aanzien van de nog niet goedgekeur de raadsbesluiten, is het volgende overzicht samen te stellen van de kapitaalskredieten, waaraan de afge lopen maanden goedkeuring is ver leend, c.q. binnenkort goedgekeurd zullen worden: 1bouw aula algemene begraaf plaats; 2. hoogwerker voor de technische bedrijven 3. voorbereiding bouw brug over de Schie; 4. materieel v.r.o.dienst (veeg- machine, vuilnisauto's); 5. subsidie restauratiekosten; 6. trafostation Wilhelminaplein; 7. straatverlichting Buitenhavenweg, 8. kantoorruimte technische bedrij ven; 9. uitbreiding vuilstortplaats; 10. brandalarminstallatie; 1 1. vrachtauto gemeentewerken; 12. aanschaffing geisers; 13. aankoop ziekenauto; 14. aanleg landijsbaan; 15. vernieuwing c.v.-installatie Oran je Nassauschool, 16. c.v .-installaties woningwet woningen Nieuwland; 17. verbouw vleugel voormalige H.B.S.; 18. aansluiting diverse flatgebouwen op gas, waterleiding en elektriciteits net; 19. opbouw organisatie bestrijding rampen in vredestijd. Voor wat de in 1968 gevoteerde kredieten voor nieuwe kapitaals- werken betreft wachten dan nog op het afkomen van een vaste lenjng: I. ophogen plantsoen Marconiweg; 2. bouw 1.o.m.school; 3. bouwrijp maken terrein l.o.m. school; 4. administratiegebouw (le fase stadhuisplan) 5. tweede serie scholenbouw Bach- plein. Omdat de aanvragen om geldlenin gen beperkt kunnen blijven tot de behoefte voor de eerste 12 maanden na de aanvang van het werk is voor deze vijf objecten een bedrag nodig van f 5.286.000, Volledigheidshalve vermelden B. en W. nog, dat voor de gedurende het eerste kwartaal 1969 beschikbaar gestelde kapitaalskredieten leningen zijn aangevraagd tot een bedrag van f 3.446.000,—. Om alle tot*en met de raadsvergadering van 24 maart 1969 genomen besluiten te kunnen goedkeuren zouden derhalve nog leningen moeten worden aange boden tot in totaal f 8.732.000, Wordt ten slotte rekening gehouden met de in de loop van 1969 nog te verwachten voorstellen tot het doen van investeringen, dan is de totale behoefte tot het einde van dit jaar in ieder geval te stellen op meer dan f 10 miljoen. Hoewel B. en W. verwachten, dat de gemeente in de loop van 1969 nog wel één of meerdere geldleningen zullen worden toegewezen, bestaat beslist niet de zekerheid, dat deze voldoende zullen zijn voor de reële behoefte. Tijdens het hiervoor bedoelde on derhoud is namelijk nogmaals gebleken, dat toewijzing van zoveel factoren afhangt, waarop de ge meente in het geheel geen en gedeputeerde staten nauwelijks in vloed kunnen uitoefenen, dat geen enkele zekerheid kan worden ver schaft omtrent omvang en tijdstip van verdere aanbiedingen. Zo'n fijne meisjesjurk in fris streepdessin bijvoorbeeld. Pracht kwaliteit „cotton no-iron" Vanaf maat 128. 17,75 BROERSVEST 111 SCHIEDAM TEL. 867418 waar óók mamma haar mode koopt. I I B| naar mode koopt. eturenl oCuto huren! 4-59 persoons auto's Telefoon 26 0160* Burg. H. Gretelaan 273 Schiedam Zeggen B. en W. opgelucht: „Niettemin stemt het ons tot voldoening, dat althans aan een groot aantal besluiten, waarvan de uitvoering zeer urgent is te noemen, goedkeuring kon worden verleend. Het behoeft, naar wij aannemen, geen betoog, dat wij krachtige pogingen in het werk zullen blijven stellen de verdere toewijzing van vaste financieringsmiddelen te be vorderen." Op 9 april 1965 deden B. en W. de raad mededeling van de noodzaak over te gaan tot de restauratie van diverse sportvelden, uit te voeren in vier etappes, vallende in de jaren 1965, 1966, 1967 en 1968. Omdat de werkzaamheden enigszins zijn uitgelopen, kan de laatste fase eerst thans in uitvoering komen. Volgens de destijds aan de raad verstrekte kostenopgave zou de restauratie van de vierde groep sportvelden f35.000,- vergen. Ge bleken is evenwel, dat kan worden volstaan met f 24.000,-, daar een deel van de geplande werkzaam heden dient te worden uitgesteld. De heer J. van Hartingsveld heeft met ingang van 1 juli 1969 om gezondheidsredenen ontslag ge vraagd als directeur van de Techni sche Bedrijven. B. en W. zijn van oordeel, dat dr. ir. J. van Willigen thans adjunct directeur voor benoeming in deze vakature in aanmerking komt en dragen hem derhalve de gemeente raad voor benoeming voor. De commissie voor de Technische Bedrijven kan zich met dit voorstel verenigen. i

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 1