brain box's bli ksumkar j ierre EINDELIJK meer openheid over de bor-de-wolf- fenklup Mary Hopkin de duke 70 jaar ^""nnnw en maar krabben en maar krabben Onze eigen mary hopkin heeft weer een plaatje gemaakt. Daarom zullen we haar kleine lieve gezichtjun maar weer eens laten zien. Ontluikende bloem, leritekind. 'Goodbye' zegt ze tegen ons. En iedereen schudt de laatste gedachten aan de lange bange winter van zich af, de winter die nu immers voorgoed achter ons en ons appeltje ligt. HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 9 - WOENSDAG 23 APRIL 1969 Het is vreemd gesteld met de nederpop. Op het ogenblik wordt je werkeluk dood gegooid met groepen die naar eigen zeggen niet in een vakje te vangen zijn en eigunluk iets spelen tussen de jazz, de rhytm blues, de soul, de underground en het east- en westcoast in. Als ze hun instrumentarium dan oppakken wordt er via elektroniese middelen een geluid op je trommel vliezen losgelaten waarvan alleen maar gezegd kan worden dat het, indien je het avond aan avond aan zou horen, al spoedig doofheid van blijvende aard gaat veroorzaken. Op oudere leeftijd zal bij deze popbeatgeneraatsie zeker een ernsti ge vorm van doofheid optreden hebben medisi voorspeld. TNO heeft gemeten dat de meeste pop/beat- groepen op een gemiddelde geluids intensiteit van ruim 120 desibel (dB) spelen met pieken van 140, terwijl de menselukke pijngrens zo om en nabij de 140 desibelluntjuns schijnt te zitten. In de 'provinsie' is het nog zeker zo dat knetterharde pop goede pop is. In de fijne keukuns van de pop is men gelukkug van dit resept afgestapt. Argumenten als 'power' in de muziek gelden daar niet meer. Evenals de argumenten trouwens dat een bepaalde richting of kombinaat- sies van bepaalde richtingun moeten worden aangehangen. Speesjalisten en vooral dan individuele speesjalis ten brengen het nu ver. Let vooral op het steeds meer voorkomen van 'jamsessions', een uit de jazzwereld afkomstig woord dat optredens van verschillende popmusisi buiten groepsverband om behelst. Voor veel groepen die daar naar hunkeren betekent dit een overboord zetten van al het oude, vaak een uit elkaar gaan. De een die door gaat met zun klisjeemuziek en er goed geld mee verdient en de ander die zun versterker in de wilgen hangt en een finansjeel twijfel achtige toekomst tegemoet gaat. Uit zo'n situaatsie is brainbox ontstaan. Vooral sologitarist Jan Akkerman (afkomstig uit de kom Alle trouwe puistlezertjes (bestaan die? weten het: voordat heel nederland over niets anders praatte dan de fabeldieren van thijs chanofs- ky schreef het puistteam al over bor-de-wolf, het grote voorbeeld voor een iegelijk die zich in deze maatschappij een outcast voelt. In PUIST 1 immers werd in de rubriek pukkeltjes al gewaagd van de strijd kreet van de eerste en enige bdwfk. Het is dan ook hoog tijd dat we het niet langer nemen. De klad komt er in. Iedere willekeurige charlatan meent tegenwoordig maar een bdwfk op te kunnen richten of te doen alsof. Uitgestotenen aller lan den, verenigt u en protesteert! Nou zijn we zelf ook wel een beetje schuldig aan de gewraakte situwaat- sie door de interne moeilijkheden die er vanaf het begin steeds gespeeld hebben, maar nu de eerste voorzitter leen-de-wolf en de tweede voorzitter dickb-de-wolf het weer helemaal met elkaar kunnen vinden in het enge bos, alle trekharmoni- kaas weer gestemd zijn, john wood- house het proses wegens plagiaat verloren heeft en zelf lid geworden is, de dubbelelpee van bor lekker verkoopt en steeds meer uitgestote nen zich durven te melden, krijgen we eindelijk het lef om even het enge bos en de geheimzinnigheid te verlaten om iedereen een kans te geven zich aan te sluiten. Welnu, dat kan door storting van f 0,32 op postrek. 774335 ten name van de penningmeester van de bor-de-wolffenklup te delft. Je ont vangt dan een pracht van een lidmaatschapskaart die je om je harige nek kunt hangen (niet boven je bed, want die heb je natuurlijk niet! 0 volgend jaar wordt het misschien wel weer lente 0 als we de samenstellers van HEE mogen geloven is er een jongen van het zogenaamde hitweekluisterteam door de buma gepakt om auteurs rechten te betalen, dit gaat gewoon te ver en we menen hiertegen met volle mond te moeten protesteren 0 als de gereformeerde jeugd van vlaardingen representatief zou zijn voor de randstadjeugd in het alge meen zou dat betekenen dat het politiek onbenul in onze streek hoogtij viert, het is toch te gek om met behulp van de griekse ambassa deur een griekse week op te zetten terwijl ieder demonkraties denkend mens alleen maar kan protesteren tegen het in dat land voor het zeggen hebbende rezjiem. (zie TROUW 19469) 0 als ik later groot ben wordt ik kolonel 0 voor het bor-de-wolffenklup- nieuws moet je deze week niet in de pukkeltjesrubriek maar in de grote puist zelf zijn 0 nagekomen bor-de-wolffenklup- nieuws: er zal een zogenaamde sad movie over bor gemaakt worden in de kleuren licht en donker bruin. Als je die film door een zonnebril met een licht en een donker glas bekijkt verkrijg je een hoogst merk waardig diepteeffekt met psiegolo- gies verantwoorde eenzaamheids- gevoelens 0 als mun vriendje ook kolonel wordt kunnen we samen een land regeren 0 nu sokken niet meer gestopt worden maar meteen weggegooid worden zal het met het stoppen van de prijzen wel net zo gaan, je hebt tenslotte een block beton voor je kop of niet 0 PROTEST tegen nog zwaardere lasten op onze toch al niet zo sterke wegen 0 als mun andere vriendjes nou maar geen kolonel worden, want dan moet je onderling haast wel demokraties gaan doen 0 de gaulle: oui, oui, waai weg 0 tenslotte kan ik dan altijd nog generaal worden mersjele groep hunters) en Pierre van der Linden (nederlands beste popdrummer, afkomstig uit de after tea) maken zo'n ontwikkeling mee. Manager Pierre van Setten deed met Kasimier Lux en Andre Reynen een goede greep om de nieuwe groep te kompleteren. Kasimierz Lux is af komstig uit polen en won onder meer een popfestival in utrecht. Hij is de zanger van de groep en trekt met zijn spesjale geluid bizarre aandacht. Basgitarist Andre Reynen komt uit het oosten van het land, speelde onder meer in de overleden groep 'death'. Vanaf 1 januari spelen ze nu in deze samenstelling. Een korte karakteristiek van de muziek van brainbox zou het best met 'zielmuziek' te .geven zijn, maar dan niet zielmuziek van anderen, maar de zielmuziek van het individu, de musikus, het emosjonele beleven van muziek te maken en die rechtstreeks over te planten op de luisteraar. Opmerkulluk behalve hun laatste toptwintug suksessen zijn hun live- (dus niet pleebek) optre- duns voor de teevee. MOTHERS of invendioii De nieuwe mothers dubbel elpee is uit. Onmiddellijk kopen! Hij heet „Uncle Meat". De muziek is bedoeld voor een film waar leider frank zappa mee bezig is. Gelukkig hebben we deze keer weer een hitpuist. Het blijkt wel dat we geen dag zonder kunnen. Stom toevallig zit onze zo populaire disk-jockey jaap q een paar weekjes in het buitenland, of er moet plotseling weer zoveel gebeuren aan de hemel van de zwarte schijven, dat we zijn terugkomst met smart afwachten. Volgende keer zal zeer eksklusief voor puist een artikel van de vaardige hand van jaap q verschijnen over de pop en andere x „siens" in tsechoslowakije". Deze keer dus nog wat zogenaamd plaatgepraat of schijfgeschrijf (of hoesgesmoes, dan wel groefgeproef) uit de puist-vuist met als zeer belangrijke gebeurtenis de plaat van marietje hopkins. dus: 10 De troubadour Lenny Kuhr 9 Where do you go to my lovely Peter Sarstedt 8 Mendocino Sir Douglas Quintet 7River deep, mountain high Ike Tina Turner 6 The walls fell down Marbles 5 The last seven days Gloria 4 Don Juan Dave Dee, Dozy, Beaky, Mick Tich 3 The fifth Ekseption 2 Why Cats 1 Goodbye Mary Hopkin Alle puistlezertjes felisiteren het grootste muzikale zjenie van de twintigste eeuw, komponist, pianist en bigband bespeler duke ellington met zijn zeventugste verjaardag op dinsdag 29 april. Voor fans zij nog ten overvloede vermeld dat op vrijdag 25 april om 20.30 uur in delft in de eland de verjaardag van de duke gevierd zal worden onder leiding van michiel a. de ruyter, die zevuntig kaarsjes in één blow uit zal blazen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 9