liet nieuwe nhamJslmL-eJÉA Schiedamse gedecoreerden i 0 LANCOME LINTJESREGEN IN AULA VAN 'T STEDELIJK MANTELS Bij Alfa een zeergrote keus bsEv 3 MALTHA Lichtstoet loopt als een trein Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) KIWI ACCORDEON-VERENIGING „FANTASIE" T V. DEFECT bel RADIO „ACTIEF" MORGENOPENING SCHOONHEIDSSALON Laslied rijf ,.llai»éno~* l'rima afschrijver* 18e JAARGANG WOENSDAG 30 APRIL 1969 Redaktie en Advertenties: Broersvest 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag tot 6 uur 's avonds. Hoofdredaktie: P. J. Hovingh De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N.I.P.O.-rapport De Schiedamse gedecoreerden met burgemeester Roelfsema in hun midden. „Elk jaar op deze dag, de dag voor de verjaardag van onze Koningin, houden we hier in deze aula een samenkomst met mensen van heel verschillende pluimage. Met men sen uit allerlei groepen en lagen van de bevolking. Alleen al daarom is die 29ste april een traditie, doch ook wel een heel bijzondere dag. In het begin is het allemaal een beetje onwennig en plechtstatig. We kennen elkaar niet of nauwe lijks. Maar er is in ons het gevoel dat wij met elkaar wonen en leven in dat ene land. Dat Nederland waarvan wij weten dat wij ervan houden. Op die 29ste april wordt dat allemaal duidelijk. Dan worden verdienstelijke mensen onderschei den voor het werk verricht ten dienste van anderen..." Burgemeester H. Roelfsema haalde een paar dichtregels van Vondel aan: „Het leven is een schouw toneel, elk speelt zijn rol en krijgt zijn deel..." Tweeëntwintig Schie dammers hebben gistermorgen dat deel gekregen. Voor elk hunner had burgemeester Roelfsema een persoonlijke gelukwens. Twee hun ner waren niet aanwezig. Mejuf frouw Waardenburg en de heer E. J. H. Duistermaat waren verhin derd. De laatste wegens vakantie. Mej. Waardenburg zou deze onder scheiding door haar ziekte thuis worden uitgereikt. Bij de heer Wapenaar verzuchtte de burgemeester: „Ik wou dat u in Schiedam woonde" en tot de heer M. van Dijk: „We kennen elkaar al vanaf de eerste keer dat mijn gezin zich in Schiedam vestigde. U zorgde voor het eerste contact. Ik ken uw grote staat van dienst in het verenigingsleven, doch ook bij de Co-Op en de S.B.L.O. Tracht u H.D.V.S. van de onderste plaats af te houden" gaf hij hem als raad mee. Hekkensluiter was de heer W. C. de Vries, oud-hoofd van de prof. dr. Gunninghschool, sinds eind no vember vorig jaar met pensioen. Voor hem gold de benoeming tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Hij dankte namens alle anderen burgemeester Roelfsema hartelijk voor diens vriendelijke woorden. En de nadruk opleggend dat hoewel men zich smalend uitlaat over de „lintjesregen" men gisteren in de aula van het Stedelijk Museum blij was gedeco reerd te zijn. Omdat men eenmaal in het leven de erkenning krijgt voor al hetgene wat men voor anderen deed. Daarna het sein om temidden van onze eerste burger zich gewillig te laten vereeuwigen. In de zaal naast de aula werd tenslotte het glas geheven en onderhield burgemeester Roelf sema zich met de twintig uitver korenen en hun familieleden. Hieronder met naam en toenaam de personen die gisteren tijdens een speciale bijeenkomst in de aula van het Stedelijk Museum ter gelegenheid van de verjaardag van de Koningin een onderscheiding kregen uitgereikt. Ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in brons: G. den Boer, geboren op 14 januari 1913 te Schiedam, wonende te Schiedam aan de Nieuwe Maasstraat 134a. Hij is scheepmaker van beroep en meer dan 40 jaar in dienst bij de Rotterdamsche Droogdok Maat schappij (Scheepsbouwmij. Nieuwe Waterweg). M. Erkens, geboren op 15 mei 1906 te Rotterdam, wonende te Schiedam aan de J. A. Alb. Thymstraat 16b. Hij is caroussel-draaier van beroep en meer dan 40 jaar in dienst bij Hoek-Oxygenium N.V. P. Jonas, geboren op 15 augustus 1909 te Schiedam, wonende te Schiedam aan de Boerhaavelaan 7b. Hij is magazijnmeester van beroep en meer dan 40 jaar in dienst bij Van der Burg Muls N.V. in Vlaardingen. J. van Pelt, geboren op 22 januari 1904 te Schiedam, wonende in Schiedam aan de Havendijk 50a. Hij is timmerman van beroep en meer dan 40 jaar in dienst bij de Rotterdamsche Droogdok Maat schappij. L. J. Rebers, geboren op 18 oktober 1912 te Schiedam, wonende te Schiedam aan de Tollensstraat 26a. Hij is ijzerwerker van beroep en meer dan 40 jaar in dienst bij de Rotterdamsche Droogdok Maat schappij (Scheepsbouwmij. Nieuwe Waterweg). N. de Wit, geboren op 30 mei 1907 te Schiedam, wonende te Schiedam aan de Van Ostadelaan 43a. Hij is dokknecht van beroep en meer dan 40 jaar in dienst bij de Rotterdam sche Droogdok Maatschappij (Scheepsbouwmij. Nieuwe Water weg). J. A. Zonneveld, geboren op 2 februari 1912 te Schiedam, wonen de te Schiedam aan de Dr. de Visserlaan 42. Hij is assistent-expedi teur en meer dan 40 jaar in dienst bij Hoek-Oxygenium N.V. Ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in zilver: A. Brand, geboren op 19 juli 1914 te Schiedam, wonende te Schiedam aan de Dr. Kuyperlaan 103. Hij is werkmeester bij de afd. ijzerwerkers en meer dan 40 jaar in dienst bij de Rotterdamsche Droogdok Maat schappij. J. Bras, geboren op 25 juli 1910 te Schiedam, wonende te Schiedam aan de Delflandseweg 92. Hij is chef van de afd. commerciële binnen dienst en meer dan 40 jaar in dienst bij Hoek-Oxygenium N.V. J. Etman, geboren op 18 oktober 1906 te Schiedam, wonende te Schiedam aan de Oostsingel 34. Hij is voorman-slijperij en meer dan 40 jaar in dienst bij Hoek-Oxygenium N.V. B. J. Oetker, geboren op 9 maart 1915 te Schiedam, wonende te Schiedam aan de Kappeijne van de sinds 1958 penningmeester van de Vereniging tot bevordering van de belangen der Nederlands Hervormde Kerk in Schiedam. M. van Dijk, geboren op 19 april 1911 .-te Rotterdam, wonende te Schiedam aan de Westfrankelandse- straaf 72a. Hij is chef van de afdeling Verenigingszaken bij de Coöperatieve Verbruiksvereniging u.a. „Nieuwe Waterweg" in Schie dam en heeft op 1 februari j.l. zijn veertig jarig jubileum bij genoemd bedrijf gevierd. Hij is reeds 35 jaar lid van de Cricket- en Footballclub „Hermes DVS" en heeft in deze vereniging diverse functies vervuld. Sinds 1957 is hij lid van het Bestuur van de Schiedamse Bond voor Lichamelijke Oefening. Eén van de taken van deze organisatie is de medische zorg voor vele sportbeoefenaars. Het werk hiervoor wordt door de heer Van Dijk gedaan. Ook is hij vanaf 1965 lid van de Schiedamse Sportraad. J. A. B. Heggelman, geboren op 30 oktober 1910 te Schiedam, wonen de te Schiedam aan de St. Liduina- straat 60b. Hij is chef van de afdeling Personeelszaken van de Gemeentelijke Technische Bedrijven en heeft in 1966 zijn veertig jarig jubileum gevierd. Sinds 1948 verricht hij secretari- aats-werkzaamheden voor de afde ling Schiedam van de Katholieke Bond voofr Overheidspersoneel. J. Koster, geboren op 27 december 1892 te Rheden, wonende te Schie dam aan de Graaf Florisstraat 41. Gedurende 45 jaar heeft hij al zijn vrije tijd in dienst gesteld van het kerkelijk leven (Geref. Kerk), de gezondheidszorg en het maatschap pelijk werk (Gereformeerde Ver. voor Ziekenzorg en Maatschappelijk Werk) in leidinggevende functies en dan bovendien nog in meerde functies tegelijk. K. J. Otterloo, geboren op 22 augustus 1909 te Schiedam, wonen de te Schiedam aan de Alphons Ariënsstraat 60. Vanaf 5 januari 1929 is hij lid van de Christelijke vakbeweging. Tot 1941 was hij lid van de Christeüjke Bond van Werk nemers in Hout- en Bouwnijverheid en vanaf 1945 tot heden is hij lid van de Christelijke Bedrijfsbond voor Metaalnijverheid en Electro- technische Industrie. Van maart 1946 tot maart 1964 was hij ook nog lid van de Christelijke Besturen- Vervolg op pag. 5 Coppeiloiaan 10. Hij is hoofdverte genwoordiger en hoofd van het district Noord-Holland, Zuid-Hol land en Utrecht en meer dan 40 jaar in dienst bij Hoek-Oxygenium N.V. C. Suttorp, geboren op 5 november 1908 te Schiedam, wonende te Schiedam aan het Frans Halsplein 31b. Hij is hoofd van de debiteuren administratie en meer dan 40 jaar in dienst bij Hoek-Oxygenium N.V. P. L. Wapenaar, geboren op 23 april 1906 te Vlaardingen, wonende te Schiedam aan de Vlaardingerdijk 374. Hij is contact-medewerker derde weg bij de N.V. Bakkerijen Rijnmond te Rotterdam. Mej. A. van Waardenburg, geboren op 18 januari 1905 te Schiedam, wonende te Schiedam aan de Bui tenhavenweg 30. Zij is leidster aan de openbare Maria-kleuterschool en heeft op 1 maart 1969 haar 50-jarig jubileum gevierd. B. A. J. Zoetmulder, geboren op 10 mei 1911 te Schiedam, wonende te Schiedam aan de Havenstraat 5a. Hij is chef van de garage en meer dan 40 jaar in dienst bij Hoek-Oxygenium N.V. Ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in goud: E. J. H. Duistermaat, geboren op 31 maart 1907 te Warnsveld, wonende te Schiedam aan de Louise de Colignystraat 51Hij is hoofd van de financiële administratie van Lintas N.V. (Holland) en heeft in juli 1968 zijn veertig jarig jubuleum gevierd. Sinds januari 1959 is hij lid van het College van Kerkvoogden der Neder lands Hervormde Gemeente in Schiedam. Van dit College is hij thans vice-voorzitter. Voorts is hij «sturen cJluto kuren 4 - 5 - 9 - persoons auto's Telefoon 26 01 60 Burg. H. Gretelaan 273 Schiedam speciale kleine maten extra grote maten ^pt maat 59) BROERSVEST 111 Wil'/r/i SCHIEDAM m fIWlrA TEL. 80 7418 Z organiseert op ZATERDAGAVOND 3 MEI in de grote zaal van IRENE, Nieuwe Haven 155 een grote BEAT-DANSAVOND aanvang 20 uur tot 1.30 uur wordt verzorgd door de Beatgroep de Zazen iedereen is welkom Entree f 2, Donateurs f 1 Uniek in Schiedam PALINGWORST van van aCevuwen Mfep. NOLENSLAAN 201-303 TEL. 203600 Telefoon 151604 - 263420 WIJ HELPEN DIRECT Tot 's avonds 11 uur bereikbaar Corn. Drebbelstr. 7, Schiedam Verkoop en inruil vart alle merken In tegenstelling tot andere berichten is de deelname aan de Lichtstoet groter dan vorig jaar. Tot nu toe zijn er bijna de helft méér wagens ingeschreven. Er worden er nog meer verwacht. Het eerste deel van de route moest worden gewijzigd. Deze is nu als volgt: Opstelplaats: Nieuw Mathenesser- straat, tussen Gusto en de van Cleeffstraat, Rotterdamsedijk over steken, Boerhaaveplein, Boerhaave laan, van 't Hoffplein, van 's-Grave- sandestraat, Hogebanweg, Lorent- zlaan, Boerhaavelaan, Swammer- damsingel en rust bij de Korte Singelstraat, tijdens welke zo moge lijk de prijzen zullen worden bekend gemaakt. voor huidverzorging en make-up parfums DROGISTERIJ PARFUMERIE Zie pagina 2 Kantoor Kerklaan 11, Schiedam, vraagt met spoed voor langdurig werk Elekfrisrli Lonsf riiHielassers „Tankbouw" „Werkplaats" Hoog loon met prima sociale voorzieningen. Aanmelden: Telefoon 266104153566; na 18.00 uur: 344834.

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 1