Schiedamse Filmkring Schtedamse Notities INKOOP beschaafde chauffeurs VESTER k Verzoek van chef-badmeester Henk Houwen HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 7 - WOENSDAG 30 APRIL 1969 Vrijdagavond 2 mei a.s. om half acht wordt door de Schiedamse Film kring een extra voorstelling gegeven in het kader van herdenkingsdag. Deze is toegankelijk voor alle belangstellenden van Schiedam (dus ook voor niet-leden). De toegangsprijs is f 1,— (toegang boven de 14 jaar). De avond wordt gehouden in de Aula van de Rijksscholengemeen schap aan de Hugo de Grootstraat 4, aanvang half acht. Op het programma staat de film „Tot driemaal toe" van de Joegosla vische regisseur Aleksander Petrovic, een film die uit drie episoden is opgebouwd. In iedere episode wordt de hoofd persoon op een zeer directe en persoonlijke wijze geconfronteerd met de dood van een medemens. Telkens staat hij er machteloos tegenover. Hij ziet het gebeuren zich voltrekken maar hij kan er niets tegen doen, hoe graag hij ook dat zou willen. Het bestuur van de Filmkring hoopt dat vele Schiedammers de gelegen heid zullen aangrijpen om in deze herinneringsdagen een film te zien die op zo'n indringende wijze de menselijke tragiek in oorlogstijd in beeld brengt. Wegens voortdurende groei vragen wij Sollicitaties aan ons hoofd kantoor verenigde taxi-bedrijven eurotax burg. knappertlaan 18 schiedam telefoon (overdag) 267570 Goud, Zilver, Diamant, Antieke klokken, enz. enz. Hoogstraat 9 Telefoon 268615 Schiedam U heeft het vorige week gelezen: chef-badmeester Henk Houwen en zijn assistent Mackay werden op het nippertje gered in bad „Groenoord", toen ze daar bewusteloos aangetrof fen werden door mevrouw Heyster- van Os. U weet dat ze in ijltempo overge bracht werden naar het Gemeente ziekenhuis, waar ze nu nog liggen. Nu vraagt Henk Houwen me of ik de adressen op de kop kan tikken van de mensen die bij deze snelle redding betrokken waren. Het gaat hier om het echtpaar Seyen en de heer Boogert. Dat deze mensen zich melden bij de heer Houwen, hetzij persoonlijk, hetzij schriftelijk. Beide patiënten maken het gelukkig goed en hopen in dit weekend naar huis te kunnen keren. Henk Houwen ligt op kamer 102, eerste etage. Vanaf deze plaats van harte beterschap, een spoedige thuis komst en een ere-saluut aan me vrouw Heyster en de heer van Litz, die het hoofd bewonderenswaardig koel hielden. EEN 1 MEI- bijeenkomst om half 11 in het wijkcentrum Nieuwland. Zieke le den kunnen vervoer aanvragen bij mej. E. Brandt, tel. 261624. Het puntje van de St. Liduinatoren valt als een kegel naar beneden. Maandagochtend werd die kegel als afval in brand gestoken. De vlam sloeg als een fakkel door de trechter. Waardoor een enorme brand ontstond, die door de brandweer werd bestreden. De naaste omgeving is nu afgezet omdat men instortingsgevaar vreest. Ongemak voor de mensen die op de bussen zijn aangewezen, want het verkeer is helemaal omgelegd. i-.. -*W»„ Vk

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 7