Het nieuwe Koninginnedag.... in de Z.O.S.-kelderstndio s i dIP VLERK DESIREE MANTELS Bij Al ja een zeergrote keus 3 s s Bejaarden Bijstand B en W Waar keihard wordt gewerkt s 5^ 5 Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud Mathenesse (Rotterdam) „Dit was een uitzending van de Zieken Omroep Schiedam. Met als speciale gasten burgemeester H Roelfsema, de heer P. van den Boom, directeur van de S.G., de stadsbeiaardier Cor Don, Petra Tettelaar, Gea Scheffers, Miss City Centrum. En deze speciale reportage werd gemaakt door Wim Timmerman, Karei Prins, Trees Krowinkel, Jan Koopmans. De techniek was in handen van Aad van Thienen. Het geheel werd aan elkaar gepraat door Thea Engelen. De samenstelling van dit programma was van Peter van Weelie. Reakties op dit programma kunt u richten naar de Zieken Omroep Schiedam, postbus 239. Wij komen bij u terug dezelfde tijd, dezelfde golflengte. Goede avond en welterusten..." GEA EIM PATRICIA MUZIEK PRETTIGSTE WERKDAG CARILLONWEE BLOEMEN BESTUUR vaiiuivi\%\i r## m S 51 T V. DEFECT RADIO „ACTIEF" >vtcr. Juwelier- edelsteenkundlge *~wÊr ï8e JAARGANG VRIJDAG 2 MEI 1969 Redaktie en Advertenties: Broersvest 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-26'368 en 263939 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag tot 6 uur 's avonds. Hoofdredaktie: P. J. Hovingh De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N.I.P.O.-rapport Deze woorden klonken woensdag avond, 30 april 1969 in de kleder- ruimte van het pand Dr. de Kuyper- laan 239. Toen rechtte Aad van Thienen zijn rug en ging een eindje lopen. Het zat erop voor deze dag. De klbk wijst half acht. Vanaf half tien aan een stuk bezig geweest om diverse intervieuwtjes op te nemen, intermezzo van gramo- foonplaten. Zoveel uur werk ver richt door een team van jonge mensen voor een uitzending in de beide ziekenhuizen. Gisteravond hebben de patiënten hiernaar gelui sterd. Met bewondering en diep respect heb ik kunnen constateren, wat aan die uitzendingen voorafging. Dit is teamwerk in de beste zin van het woord. Dat mag wel even gezegd worden. We zijn zo vaak negatief tegenover de jongeren. De Zieken Omroep Schiedam ver dient echt uw extra belangstelling. Ik kreeg een telefoontje om eens langs te komen in de Dr. Kuyper- laan. Vergat prompt het huisnum mer op te schrijven. Maar bleef optimist. Daar kwam ik immers wel achter? Vergéét het maar! Als ik voor de Z.O.S. als reporter op stap geweest was, hadden slechts weini gen me hun adres kunnen vertellen. Nog nimmer dat ze bestaat. Zelfs twee goede mannen van Hermandad wisten het niet. Ga eens zoeken in die lange laan. Tot iemand zei: „Ergens bij het Nieuwlandplein". Dat gaf moed en ik ontdekte dra het wijdse woord „Studio". Een versnelde harteklop en ik daalde in het sousterrain af. Dat wist ik wel. Onze Miss City Centrum zit net achter „het glas". In gesprek met Trees Krowinkel. Hoe zij het vond tot „de miss" van Schiedam te worden uitgeroepen. Hoe zij zich toen voelde? Of ze leuke reakties gehad had? Of ze overwogen had aan een andere Miss verkiezing nog deel te nemen toen? Gea Scheffers blijft gewoon zichzelf. Rustig geeft ze op elke vraag antwoord. Dit voor Schiedam vond ze erg leuk, maar verder wilde ze het gewoon leuk houden. Patricia Paay, u kent haar wel. Ze is net teruggekeerd uit Zwolle, waar ze is opgetreden. Ja, ze zingt inderdaad uitsluitend Nederlandse liedjes. Op vertaalde teksten van haar producer. Veel uit het Duits. Heel vaak is zij te beluisteren op Radio Veronica, doch ook op Nederland 3. Waar „Sim- salabim" bijna wordt stuk gedraaid. Het kan haar helemaal niet schelen waar zij zingt, vertelt ze met een ontwapenende lach. Als de mensen maar gezellig zijn. En dat voelt ze onmiddellijk aan. De allereerste bezoekers heb ik niet meegemaakt. Ik luister dus (net als de zieken) naar de stem van burgemeester H. Roelfsema, die vergezeld van de voorzitter van de V.N.F.G., de heer J. v.d. Griend, deze studio bezocht. Karei Prins had met hem een intervieuw. Na een gelukwens aan het adres van de Koningin was zijn eerste vraag: „Deze dag is dat voor u een feestdag of een drukke lange dag". Het antwoord komt onmiddellijk: Wel een werkdag. Maar een van de prettigste van het gehele jaar. Een feestdag van de vroege morgen tot de late avond. Het weer werkt aan alle kanten mee in tegenstelling tot Burgemeester Roelfsema was op Koninginnedag praktisch overal. Hier reikt hij de wisselbeker uit aan Rob Beukers van de Alb. Magnusschool. vorig jaar met die regen. De „lintjesregen" wordt besproken. Spr. haalt aan wat hij dinsdagmor gen reeds zei. Een voorbeeld van verenigingstrouw voor Hermes D.V.S., zo vindt hij de heer v.d. Griend, die het gehele programma opstelt. Spr. heeft geen enkele voorkeur. Hij wordt al vroeg door zijn gastheer gehaald en het is een van die dagen, waarop hij niets behoeft te organiseren. Het lijstje wordt een avond tevoren bestudeerd en keurig afgewerkt. Dit bezoekje aan de Z.O.S. kon er nog net tussen geplaatst worden. Met de woorden: „Ik heb het erg prettig gevonden" eindigt dit aparte intervieuw. Muziek er tussendoor. Muziek afge staan door Ben Hakkert, de grote stimulator van deze jongelui. Eentje die echt niet op een plaatje kijkt. Op bezoek bij Petra Tettelaar thuis. Een hoog kinderstemmetje van ons electronisch „orgelwonder", dat niet veel weet te zeggen. Echter wel haar ouders. Tot slot hoor je dan Gerard Bressers. Peter van den Boom, directeur van de S.G. en de V. V. V. Hij breekt een lans voor het Rijnmondhotel. De attrakties in Schiedam zijn de vier molens (waarvan hij dacht dat de hoogste in Utrecht stond) het Stedelijk Museum, het Zakkendra gershuisje, de Hoogstraat, de havens, de Maasboulevard met zijn uniek restaurant „Europoort". Vooral voor buitenlanders. Spectaculaire figuren die in het maandblad van de S.G. zijn beschreven. Het nieuwe boek van eindredakteur Aad Wage naar dat binnenkort verschijnt. De hoop op een ruimere vestiging in het Proveniershuis. Met een eigen kan toor. Vergaderruimten, meer moge lijkheden met de stencilmachine voor de verenigingen. Hij somt maar op. Een fijne plaat als een hulde aan het mandolinegezelschap van Hakkert dat een bezoek aan alle bejaarden en ziekenhuizen gebracht heeft. Dan met Wim Timmerman trappen op in de St. Janskerk. Met Cor Don achter het carillon. Die heel nuchter constateert dat er wel kerken worden afgebroken met lüidklokken en (gelukkig) geen carillons. Hij betreurt het oprecht dat aan het eigen carillon niets gedaan wordt. Hij vindt het een geweldige belevenis als alle klokken om hem heen gaan zingen. Op Koninginnedag speelt hij volksliederen in Schiedam, Rotter dam en Vlaardingen. Wist u overi gens, dat er in Nederland maar twee vrouwelijke beiaardiers zijn? Dat er nog altijd een 1600-1800 jongeren en klassen onder toezicht de toren beklimmen? Voor hem alleen maar carillonmuziek. Tussenspel van vrolijke klanken. Indrukken opgedaan van Karei Prins bij de demonstraties van de model vliegtuigen langs de Valeriusweg in Groenoord. Je noteert dat „The Crusaders" in september tien jaar bestaan. Thea vergist zich in de aankondiging van het programma en heeft het over „modelvliegjes"! Combatters kunnen een snelheid hebben van 170-180 km per uur. Dat gaat „ruiger", onthult een der Haagse deelnemers. Een rustige plaat. Een heel verheugde stem van de heer Rietkerken. Een heel bekende en vertrouwde van burgemeester Roelf sema die tegen Hans Rietkerken zegt: „Je hebt góed gereden. Ik ben erg blij dat ik je deze bloemen mag overhandigen. Ik geloof dat je dit net nodig had. Je hebt het fijn gedaan". Hans werd winnaar bij de nieuwelingen op de weg. Kostelijk de vragen van Trees Krowinkel aan kleine kermisbezoe- kertjes. Een knulletje heeft niets gewonnen. Net als zijn zusje met die witte regenjas aan. Een ander voelde zich in het begin wat onwennig in een botsauto, maar nu weet hij het wel. Sneu voor „Wilhelmina", maar een kleine Kethelaar vindt de kermis in Schiedam veel mooier! Een Surinaamse huisvrouw is hier voor het eerst. Ze geniet met haar gehele gezin van deze aparte sfeer. Met een prijs van een stier, dat is een Spaanse koe, leren we. Een man van Hermandad conclu deert dat het hier de verkeerde plaats is voor een kermis. Ongeveer 20 man zijn op dat ogenblik overal verspreid bij de diverse evenemen ten. Hier gelukkig geen toestand als in Amsterdam. Flitsen van het „Schuttersfestijn" in de Korenbeurs, toegelicht door de heer van Loopik. Hier komt de kampioen van Schiedam vandaan. Aan knoppen en toetsen draait onvermoeibaar Aad van Thienen. Spreekt Thea haar tekst. Verleent Wim Timmerman af en toe assisten tie. De wanden in deze opnamecel zijn met glaswol gei'soleerd en van dubbele ruiten voorzien. De glaswol is overal verwerkt als geluiddempers. Geweldig wat dit bestuur, bestaande uit voorzitter Peter van Weelie, secretaresse Thea Engelen, penning meester Wim Timmerman en de bestuursleden Jan Kooprnans en Trees Krowinkel presteren. Om maar te zwijgen over de technicus- sen Aad van Thienen en Jan Heesbeen en de omroepsters Mieke de Ruiter, Mariella Loman, Corrie den Uil en Karei Prins. Ze werken heel primitief, ook al omdat ze geen subsidie hebben. Gebrek aan micro foons, een goede bandrecorder, ander technisch materiaal. Het kof fiezetapparaat is geleend. De „stu dio-huur" bedraagt f 6,- per week. Daar komt dan ook nog de electrici- teitsrekening bij. Vaag heeft u weieens iets over deze Zieken Omroep Schiedam gehoord. Nu weet u er alles van. Vandaar dat ik vandaag uw extra aandacht voor hun gironummer vraag. Stort er emmers vol geld op. Dit is een pure Schiedamse zaak, waar iedereen mee gebaat is. In het bijzonder de zieken in de beide ziekenhuizen aan de B.K. Laan en de Stadhouderslaan. P.s. Alle platen vooral „78 toers" van harte welkom! M.W.-S. speciale kleine maten extra grote maten maat 59) BROERSVEST lit SCHIEDAM TEL. SS 7418 ACCORDEON-VERENIGING „FANTASIE" organiseert op ZATERDAGAVOND 3 MEI in de grote zaal van IRENE, Nieuwe Haven 155 een grote BEAT-DANSAVOND aanvang 20 uur tot 1.30 uur wordt verzorgd door de Beatgroep de Zazen iedereen is welkom Entree f 2, Donateurs f 1 Naar aanleiding van klachten van een aantal leden van de Afdeling Schiedam van de Algemene Bond van Bejaarden met betrekking tot het inhouden van de verleende bijstand ter voo*iening in de kosten van bijzondere dieetvoeding, heeft het bestuur zich met het volgende adres tot het College van B. en W. gericht: Het bestuur van de Afdeling Schie dam van de Algemene Bond van Bejaarden, kennis genomen hebben de van een aantal gevallen van het aan bijstandbehoevenden inhouden van aan hen verleende bijstand in de kosten van bijzondere diëetvoeding, verzoekt uw College, als zijnde belast met de uitvoering van de Algemene Bijstandswet, deze inhou dingen ongedaan te maken. Redenen van dit verzoek zijn, de wijze waarop de betrokkenen van de ene dag op de andere van deze inhou ding op de hoogte is gebracht en de summiere wijze waarop dit is gemo tiveerd met alleen de verwijzing dat het diëet niet kostenverhogend is. De tweede reden is dat betrokkene ineens een stuk van zijn levensonder houd ingehouden wordt en dat dit een verslechtering van zijn bestaans zekerheid is. Hopende dat uw geachte College op dit verzoek gunstig zal beslissen, verblijven wij met de aan uw College verschuldigde eerbied hoogachtend; namens het bestuur. was getekend: B. Kerssen, voorzit ter; L. Wielaard, secretaris; L. J. v. Grondelle. penningmeester. Telefoon 151604 - 263420 WIJ HELPEN DIRECT Tot 's avonds 11 uur bereikbaar Corn. Drebbelstr. 7, Schiedam Verkoop en inruil van alle merken VERLOVINGS RINGEN Ringen die het geheim van uw geluk voor ieder stralend zicht baar maken Prijzen vanaf 79,per stel Op gravure kunt U wachten. ROTTERDAMSEDIJK 268 SCHIEDAM

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 1