nlfcrpm7Jrmfi Sportdagen voor de Noletkapel Gedenk ze Lau en Henk in Hermes-clubhuis Reisbureau „ISLAMUNDA" Schiedamse Notities SVV-VITESSE Ponyfans voor WIE WINT EEN SHETLAND PONY? Si&FzrtFjss. m-jwa.™» WASAUTOMAAT TOURINGCAR MORRIS VOORVERKOOP - D. HOUTHUYSEN AFWEZIG v. GELOVEN HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 9 - VRIJDAG 2 MEI 1969 - Dinsdag 6 mei a.s. komen alle aquariumliefhebbers van de vereniging Natuurgenot in Huis" bijeen in zaal 9 van gebouw Arcade - Een heel 'leerzame dia-avond, van opnamen bij aquarianers thuis gemaakt. Waarvan u heel veel op kunt steken. U zult de kweek van diverse vissen meebeleven en prachtige planten aanschouwen. In de pauze heeft traditie getrouw een verloting plaats. Verder lazen we het keurig verzorgde blad „Natuurgenot in huiseen gedegen beschrijving van de purperkopbardeelde wetenschappe lijke naam van de puntius nogrofasciatus. Een mond vol Maar alles hierover leest u in het maandblad van deze aquariumvereniging. Wordt daarom lid en aquariaar gezellig. Hierbij een fraaie opname van de vis met die heel moeilijke naam. tfuismwly'kc Er zijn stemmen opgegaan om de dag waarop wij onze doden van de laatste wereldoorlog herdenken, dit jaar te verzetten. Want 4 mei valt op zondag. Dat is niet gebeurd. En zo is het goed. Er zijn mensen die beweren dat de oorlog al zolang geleden is. Dat je niet achterom moet kijken, maar vooruitzien. Want de tijd gaat verder. Misschien is dat verstandig gerede neerd. Maar elk jaar pakt de reportage me van de dodenherden king op de WaalsdorpervlakteDan denk je aan al diegene die je goed gekend hebt. Die niet meer terug kwamen uit die kampen. Die korte tijd daarna stierven na al die ontberingen. Onwillekeurig doemen die donkere dagen in die hongerwinter dan weer op. Angst voor de bombardementen. Angst voor al diegenen die in Duitsland zaten. Waar en hoe? Honger en kou. Maar een eenheid Zomaar een avondje babbelen met onze grote scheidsrechter Lau van Ravens en Henk v.d. Veer vanavond in het clubhuis van Hermes D.V.S. Pupillen van de Blauw-Witten heb ben geen toegang, echter wel de C-tjes onder geleide. Ze kunnen allerlei vragen op deze grote mannen in de voetballeiding afvuren. Doch ook naar hun belevenissen luisteren a.s. vrijdagavond. Om precies acht uur. Alle voetballers van harte welkom. WsJJt merk? Welk type?Welke prijst En waar,krijg ik de hoogste korting? Al deze vragen worden onpart.jdig be antwoord doqr het Consumenten Voor lichtingsbureau. Vraag*de volledige brochure van alle Wasautomaten van het Consumenten Voorlichtingsbureau gratis ter inzage. Onderstaande bon invullen en opplak ken op briefkaart of'in gesloten enve loppe zenden aan: Consumenten Voorlichtingsbureau (C.V.B.) Postbus 207 Dordrecht onder elkaar die niet is weer te geven. Het enige lichtpunt in al die duisternis. De bevrijding kwam. De Canadezen reden onze stad binnen. Bij de grens uitbundig begroet. Nog was er die wurgende angst. Tot je daarna wist wie nooit meer terug zouden ko men. Onvergetelijk die eerste lange rij van hen die voorbijtrokken en hun bloemen neerlegden. Die ene minuut stilte. Waarvoor iedereen de pas inhield. Zondag 4 mei gedenken wij onze doden. Niet meer zo intens als die allereerste keer. Toen waren de wonden nog zo vers. Maar over al die graven heen reikt ons hart. Omdat we hun lief hadden. Omdat ze hun idealen hadden. En die opgave voor onze vrijheid. Daarom is het goed te blijven gedenken. Nu en over twintig of dertig jaar. Want ze hoorden bij ons. naarR adres pl&ats "(btokïetters s.v.p.) SCH Voor de huur van een naar Vruchtentuin 124 ROTTERDAM-26 Telefoon 198050 Speciale tarieven voor: SPORTVERENIGINGEN PERSONEELSVERENIGINGEN SCHOOLREISJES EXCURSIES Automobielbedrijf Van Rossum Co. v. Beverenstr. 5 Schiedam Tel. 266561, privé 156723 Het lijkt misschien allang geleden, die rally voor de Nolet-kapel, waarvoor zr. Ehrentrude het start schot loste. In werkelijkheid is dat niet zo. Achter de schermen werkt de organisator hiervan, de heer M. Muusz gestadig verder. Er is nu ruim f 2.000,- in kas. Het eindbedrag moet f 7.500,- zijn. Een „ietsje" tekort dus nog. Daarom komen er sportwedstrijden. Op 5 juni a.s. is er een Nolet-hand- balploeg tegen het oersterke team van W.F. Een nederlaag gegaran deerd! Tenzij men de tegenstanders „omkoopt". Hetgeen niet gebeurt, want men blijft sportief. Ook in het verlies. Een maand heeft men van „de Nolet" nog om zich te bekwa men in die edele sport. Dus mensen van W.F., reken op een fikse tegenstand. In verband met de vele verzoeken voor plaatskaarten voor op 11 mei a.s. te spelen topper in de eerste divisie t.w. S.V.V.—VITESSE heeft het Bestuur van S.V.V. besloten om reeds vanaf a.s. vrijdag alle bekende Schiedamse voorverkoopadressen in te schakelen. Ook bij de a.s. zaterdag op het complex S.V.V.—HARGA te spelen derby: S.V.V.-b-SPARTA-b (aan vang 2.30 uur n.m.) zijn kaarten in voorverkoop verkrijgbaar in de kan tine. Men schrijft ons: „De behoefte aan recreatie wordt in onze tijd hoe langer hoe groter. Mensen krijgen meer vrije tijd. Het zal juist in de toekomst de moeilijk heid zijn hoe men deze tijd vult. Voorkomende uitspattingen van de jeugd kunnen hier mede het gevolg van zijn. Het is daarom de taak van ouderen nu reeds mogelijkheden te scheppen. In streken als bijvoor beeld Brabant, Drente, 't Gooi biedt de natuur de helpende hand. Dui zenden uit onze streken trekken daar ook heen indien dit mogelijk is. Pony clubs verrijzen als paddestoe len uit de grond en het paardrijden neemt hand over hand toe. In onze streek echter moeten kunstmatige recreatie oorden worden aangelegd. Als men in de omgeving van Kethel komt, ziet men kinderen met hun pony's en paarden op de openbare weg. Ja, inderdaad, want ook hier in de omgeving neemt de belangstelling voor paarden en pony's toe. Alleen, er zijn geen mogelijkheden. Een weide voor de dieren is bijna niet meer te vinden. Een andere plaats om te rijden dan de wegen met auto's is er niet. In Schiedam, Kethel zijn zo ongeveer vijftig pony's te vinden. Zou het niet wenselijk zijn om in het Beatrix- park" ruiterpaden aan te leggen? Is het niet wenselijk om in de omge ving een stukje weiland te sparen? Vissers, volkstuinders, zwemmers, crossers, etc. hebben zich in clubver band verenigd en komen daardoor toch ook aan hun ttek! U zult zeggen: „dat is een z^ak voor de Gemeente Schiedam" Inderdaad. Maar voordat de Ge meente Schiedam hierover benaderd kan worden, dient men over werke lijke cijfers te beschikken. Ons verzoek is daarom, via uw krant, aandacht op de behoefte te vestigen. Gaarne zouden wij eens reacties uit Schiedam en Omstreken horen van mensen, die belangstelling hebben om door middel van clubvorming iets in die richting tot stand te brengen". Initiatiefnemers: A. A. van Mill, Schiedamseweg 181, Schiedam, tel. 261159; P. J. J. Verspeek, Schie damseweg 1, Schiedam, tel. 267.478; A. M. van Broekhoven, Graaf Florisstraat 49, Schiedam, tel. 266899 (tot 17.00 uur). Vanaf maandag 5 mei a.s. hebben de winkeliers van de Mgr. Nolenslaan, die meedoen aan de winkelaktie „Jeugd Joleit" hiervoor speciale zegels in huis. „Jeugd Joleit-zegels" met een heel aparte bedoeling. Geheel afgestemd op alle Schiedam se kinderen van 7-11 jaar. Zij moeten zorgen dat in die - Shetland Pony Park-enveloppen 25 zegels zitten. Hoe meer enveloppen hoe meer kans er bestaat dat ze mee mogen. Een geheel verzorgde dag met autobussen naar het bekende Shetland Pony Park in Slagharen, Overijssel. Maar dat is nog niet alles... Als uw kind die speciale envelop heel mooi kleurt, dan heeft hij bovendien nog kans op een echte Shetland pony. Er zijn er daar 300. Feest op die dag voor de kinderen die tot de gelukkigen behoren en met autobussen onze stad uitrijden. Een hele dag uit, waarvoor ze alleen maar een stralend humeur mee behoeven te nemen. Voor de rest "zorgt deze winkeliersvereniging aan de Mgr. Nolenslaan. U spaart voor uw kinderen die „Jeugd Jolijt-zegels". U let extra op die raambiljetten hierop afgestemd. Bij al uw aankopen worden ze van 5 t/m 31 mei a.s. gratis verstrekt. Keus genoeg in deze winkels in de gezellige winkelwijk. Iedere envelop wordt gevuld met 25 van die zegels. Laat u die envelop pen heel goed kleuren. Wie weet staat er voor hem of haar een echte pony te wachten. Een kostbaar bezit voor een stadskind. Geen paniek. Voor hem zal best ergens een plaatsje gevonden worden. Het kind krijgt na 31 mei thuis bericht of het voor die bustocht naar dat geweldige park in aanmerking komt. Even spanning dus, al wil het bestuur van deze winkeliersvereniging zich zo spoedig mogelijk door al die enve loppen heen werken. Het kind krijgt dan een gratis toegangskaart bijge voegd (als hij tot de gelukkigen behoort) dat hij of zij om de hals moet dragen. En er vooral zuinig op moet zijn. Want op die toegangs kaart zijn gratis bonnetjes voor pony rijden, botsboten-bassin, waterorgel, trampolinepark, onderwaterland en een ritje, misschien wel twee, per miniatuurtrein. Ze kunnen daar zwemmen, zonnen, in de speeltuin vertoeven enz. Nu denken bezorgde moeders: gaan die kinderen zonder geleide mee...? Daar is natuurlijk aan gedacht en een oplossing voor gevonden. Leden van de wijkvereniging „Nieuwland" hebben zich hiervoor beschikbaar gesteld, zodat u uw kinderen straks met een onbezorgd hart mee kunt geven. Nu eerst die enveloppen vol stoppen met die „Jeugd Jolijt-zegels". U weet het: in elke envelop 25. Dan de kinderen ze laten kleuren. En na 31 mei de post maar afwachten. Wie of die pony krijgt hoort u pas op het eind van het seizoen. Eerst die bustocht. Vraagt u maandag gauw naar die zegels. En blijft er deze maand naar vragen. Uw kinderen zullen er u wel aan helpen herinneren... De uitslag wordt straks in ons blad bekend gemaakt. DE LAATSTE klaverjasavond van de vereniging „Het Singelkwartier" heeft op dins dag 6 mei a.s. plaats in zaal „Marijke", Iedereen die de kaarten graag schudt is van harte welkom. Er worden drie partijen van 1500 punten gespeeld. Voor de laatste maal in dit seizoen heeft het nijvere bestuur voor unieke prijzen gezorgd. Maar dat is u inmddels wel bekend in al die jaren. Om 8 uur is de koffie helemaal bruin... EEN VROEGE wandeling maken de leden van de K.N.N.V. afd. Vlaardingen-Schie- dam morgenochtend, 3 mei in het - Hof. Verzamelen bij de kwekerij aan" de Hofsingel te Vlaardingen om 7 uur. IN ZAAL 2 van het Beursgebouw ingang Meent hoek Rode Zand, heeft op dinsdag 6 mei a.s. een veilingavond plaats. Georganiseerd door de internatio nale vereniging „Philatelica" afd. Rotterdam. Aanvang: 8 uur. De nieuwbenoemde voorzitter schrijft in „Philatelica Nieuws", het maandblad van deze vereniging dat hij van lid tot voorzitter gekozen is. Heel rustig. Zonder spandoeken, kreten en vechtpartijen. Zelfs het meubilair is heel gebleven. De grote postzegelverzamelaars moest hij te leurstellen, want er was geen post zegel van hem gemaakt. Hij rekent op aller medewerking en op die manier de vereniging nog groter te maken. Succes heer A. Berkhoudt. Een dag daarna stort men zich in een voetbalwedstrijd! De doktoren krijgen er vervroegde grijze haren van. Want te spelen tegen een Cock v.d. Tuyn, een Jan van Schijndel, om er zo maar een paar te noemen, is niet niks. Schiedams glorie van H.D.V.S. en S.V.V. uit de roemruchte jaren treedt in het Excelsiorveld tegen de doktoren (ook van het Gemeentezie kenhuis) van de Nolet. Een wed strijd die een belofte inhoudt. Iedere avond zien we verschillende dokto ren en specialisten van het laatste ziekenhuis zwaar in conditietraining door Schiedams dreven rennen. Of achter een bal aan draven. Er komt een heleboel muziek bij., Misschien wel alle majorettes van Schiedam. Deze sportdagen voor de kapel moeten iets geweldigs worden. Dat worden ze dan ook op 5 en 6 juni. i Heeft u suggesties: pak dan even de telefoon, draai 260080 en vraag naar de heer Muusz. Mogelijk heeft u hem meteen aan de lijn, want hij is de portier. Met-een hoofd vol plannen, die nog_ uitgedokterd worden. Want... de heer Mussz weet van „doordou- ARTS tot 19 mei Waarneming door de artsen: J. v. BUREN, G. PET en P. VAN SANTBRINK. Huisbezoeken aanvragen boodschappendienst tel. 206611 tot uw dienst Autoverzekeringen Reisverzekeringen Levensverzekeringen Kortom alle verzekeringen Beleggingspolissen Persoonlijke leningen Huurkopen Woningkredieten ASSURANTIEKANTOOR H. P. VAN GELOVEN Singel 92a-b - Schiedam Telefoon 010-267113 Kantooruren: dagelijks van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdags van 10.00 tot 12.00 uur. 7Te 'koop Televisie 43 Fabrieksnieuwe Was- Ruilt Uw oude meube- cnl beeld, antieke melk- automaten vanaf ƒ298,'en 7° bij aankoop van emmer achttiende eeuw. snelwasser met klok voor nieuwe.Vraag vrijblijvend o^n handelaren. 135,Iangzaamwasser taxatie. Cor Ros, Meube- Lekstraat 34b. met verwarming 285,^en N.V., Oostzeedijlk nrs. Waanders, Ruilstr. 4 6, 8, 344364 (hoek Oostplem) Te koop trouwjapon Rotterdam Telef 010— Rotterdam, telef. 133744. met lange sleep, maat 40- 255826; Brielle, Visstraat, 42. E. v. d. Vlies, Maria- Telefoon 01886—3015. T.V. defect Ervaren straat 36b| Schiedam, monteur repareert met Camp-corsetten; Camp Dag- en avond-service. Mooie hoge Pedigree gaines. Drogisterij-Corset Garantie. wagen te koop i.pr.st.z. terie Coops, Gedipl. advi- Telefoon 253105. wegens plaatsgebrek 55, seuze. Mevrouw Coops, r„r,,.,n G r~r witte bak met zwarte kap. Burg. v. Haarenlaan 788, FEEWOuv,°?r Uw baI" Boylestraat 20a. Telefoon 263434. °°n> bloembakken, sierva- zen, Keuls aardewerk, Te koop een tent 4-p. Voor alle timmerwer- sierstenen, tuinkaarsjes, iang en 5-pers. dwarssla- ken, winkelbetimmerin- barbeceu's, balcomafschei- per Geheel compleet t.e. gen, toonbanken en vitri- ding. FREWO voor leuke ab. Timmer, LorentzJaan nes enz. Ook voor Uw geschenken 39c, Schiedam. houten wanden. C. L. van Lange Kerkstraat 44. Hoek, van Swindensingel -r. r .Te koop Renault Dau- nr. 50 B, Schiedam, Tele-TT Door inruil verkregen phine 1963. Tel. 370811 na foon 26 82 73 53 _?f 59 cm. beeld T.V. 18 uur. Bij geen geh. tel. 26 80 39. J50, 43 cm. beeld T.V. per stuk, alles ge- Werkster gevraagd van Van Loopik's glasind. heel nagezien met 3 mnd. 17.30—-19.30 uur. Tand- Spiegels, raamventilato- schriftelijke garantie. technisch laboratorium ren, glasplaten, toilettafels Radio Henfli, Lange Kerk- Halvax, Plein Eendragt 1, besiepen ruiten. Alles uit straat 86, Telef. 262996tel. 268827. eigen atelier. Boterstr 39 157143 Schiedam, Tel. 268945. Te koop gevraagd loop- particulier. Belami aluminium jaloeziën 2025% goedko- Vrijblijvend prijsopgave van plastic en van zacht- weekends, board plafonds. Te koop CU'KAJ- VlIJUUjvvuw J" r O Cf' o-rl per, 13 kleuren, op maat Nu ook voor tegelwerk bpar a bromfiets staat tie. Vraagt vrijblijvend werk. v. a. waai. monsters en inlichtingen Verboom Boerhaavelaan Te k motor BSA bij: nr. 98a, Tel. 262718. Ook cc Zc,.r mQoi 2ooo. Schiedamse Jaloezieënfa- voor glaszetten. Bij geen geverenstraat 6b. brie'k, Jan Steenstraat 3, gehoor: 263867. showroom: van Dyckstr. ThuisbezorgdKapster en aankomend 23 (zijstraat Jan Steenstr. nonaesloten Grote fles kapster gevraagd. Valkan- Schiedam), geopend: da- afna Grote^Hes P plus behoud van gelijks van 8.30 tot 17.30 van 6 vakanü/ Kapsalon Heie uur. Zaterdags van 10-14 ""p Sta^fe£?em 0f huur ne, Rembrandtlaan 22, uur. Tel. 010-267215; na kwerbur van teL 267170. 17 uur of bij geen gehoor berekend. Levering v n Telefoon 167328. haardolie per vat, bus en slangenwagen. Butaan- en c koop: in verband auto: in prima staat ver- Autoverzekerignen v.af propaangas, butagas- IT1Lt aanschaffing nieuwe ƒ159.-. Ook in termijnen, kachels, butagasstellen en Financiering en hypotheek butagasgeisers. R hnlein i o2 alléén bij: J. Scheler, Vóór 5 uur besteldTel 353362, Bachpletn 182, dezelfde dag nog bezorgd. Schiedam. P. H. A. Kerkhof, Lelie- Lange Haven 102, Telefoon 262638 Gediplom. Pedicure Te koop: z.g.a.n. Erres straat 26, Telefoon 261231 Combo met verwarming. Aleidastraat 52 c. Mevr. M. van Ingen, Pau- Aan onze toekomstige lus Potterstraat 11 B, haardolie afnemers! Heeft Te koop: in goede staat Telefoon 152717 Behan- U vervoer en/of aansluit- zijncJe Ziindapp scooter, deling volgens afspraak, moeilijkheden met Uw iagen elk aann bod. Ook bij U aan huis. oliehaard? Bel dan 264148 Wibautplein 94. Hertog olieservice,

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 9