Het nieuwe n EUROTAX Parker 9Wij noemen hem Harm* IdiP VLERK! i IPONTI AC I MANTELS l k Bij Alja een5; zeergrote keus PASSAGE 7 Lau van Ravens en Mounties emmeren in Schiedam \Slest£rluunui T V. DEFECT bel RADIO „ACTIEF KETHELSE VEULEN MAAKT HET GOEU: NAAMGENOOT VAN ONZE HIltGEMEEM EK natuurlijk bij: fA«llll\N\%\«rfl 0 Jft\NVll\TVVlJ! Wij kopen g voormoeder j§ een ,0e JAARGANG WOENSDAG 7 MEI 1969 sblad Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) Redaktie en Advertenties. Broersvest 125, Schiedam (C. J van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag tot 6 uur 's avonds. Hoofdredaktie: P. J. Hovingh De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N I.P.O.-rapport Telefoon 151604 - 263420 WIJ HELPEN DIRECT Tot 's avonds 11 uur bereikbaar Corn. Drebbelstr. 7, Schiedam Verkoop en inruil van alle merken ##■- Vv telefoon kantoor: 267570 VULPENHOUDERS BALLPOINTS SCHIEDAM Op zijn hoge witte benen stapt Harm, het veulen, door moeder Bianca vrijdagavond om tien minu ten over tien geworpen op het stuk land van de familie A. A. van Mil aan de Schiedamseweg 181, nog een beetje onzeker achter zijn moeder aan. Het is net als zij, bruin-wit gevlekt. Arie van Mil kocht pony Bianca vorig jaar in Maassluis. Maar toen de merrie zijn intrede in deze Kethelse dreven maakte, wist men niet, dat ze drachtig was. Dat bemerkte men later wel. Toen werd het dier ontzien. Voor het eerst zou men hier de geboorte van een veulen beleven. Vandaar dat het artikel ,,Als het veulen geboren wordt" van 17 april jl. in het blad ,,Boer en Tuinder" alle aandacht kreeg. Men wist nu wat of men moest doen als het zover was. Dat gebeurde dan op vrijdagavond, 2 mei om 7 uur. Op de wei, waar een eindje verder op de Rijksweg 20 het verkeer voorbij raast, had de geboorte een vlot verloop. De boreling bleef rustig liggen en moeder Bianca kweet zich van haar taak. Daarbij geassisteerd door Arie van Mil en de heer Verspeek. Die een uur eerder nieuw leven op zijn boerderij had begroet. Voor Arie en zijn gezin was dit een hele belevenis. Het veulen zette met behulp van zijn moeder de eerste wankele schreden op deze weide, waar eens de boerderijen van Lansbergen en Olsthoorn stonden. Dit stuk grond werd Arie van Mil toegewezen door burgemeester Roelfsema. Uit dank daarvoor kreeg het veulen de voornaam van Schiedams eerste burger: Harm. Of de boerderij van Arie van Mil hier blijft staan, is nog onzeker. Het zwaard van Damocles hangt boven hun hoofd. Op het ogenblik worden hier besprekingen over gevoerd met de Land- en Tuinbouwbond. Want liever blijft Arie met zijn gezin met 9 kinderen hier wonen. Het is een bedrijf van vader op zoon. Vierentwintig jaar geleden trouwde hij en ging in het ouderlijk huis wonen. Een klein bedrijfje, maar hij is er met zijn vrouw bijzonder aan gehecht. HARM Met Corrie van Mil (20) en haar zusje Beppie hebben we heel dicht bij Bianca en haar veulen gestaan. Voor de witte boterham had Harm geen interesse. Met de melk van zijn moeder voelt hij zich meer mans voorlopig. Het is een mooi getekend dier. Volkomen het even beeld van zijn moeder. Een grap pige bruine snuit met een witte plek er tussenin. Hij loopt maar achter Bianca aan en blijft nog heel dicht bij haar. Dat Arie van Mil met de gehele tweede klas van de St. Martinus- school maandagmorgen naar hem kwam kijken, zegt hem ook niets. Al mijdt hij wel het groene hek. waaraan een stevig slot bevestigd is. Zo af en toe komen de kinderen van Mil de weg op om te kijken hoe het daar op die weide gaat. Bianca en Harm staan volop in de belangstelling. EIGEN TAAK Ieder kind in het gezin Van Mil heeft op het ogenblik een eigen taak, want hun moeder moet voorlopig zoveel mogelijk rust houden. Corrie van Mil, de oudste dochter, doet op het ogenblik de huishouding. Daar tussendoor zwoegt zij aan haar huiswerk voor de avondtnulo. Behalve de zorg voor het pluimvee en de varkens is er ook nog de botenverhuur. In de lichtstoet zag u een kleine ponywagen, bemand met Van Mi/letjes. Deze wagen werd zelf gemaakt. En je moet alleen in Kethel wonen om zoveel hulp daarbij te krijgen. De kolenhandel Nooit Gedacht" is ook een Van Mil-beheer. Een familiebedrijf dat nu overgescha keld is op aanhangwagens en trekwagens. Ook dat heeft u in de Lichtstoet kunnen zien. Deze firma, gevestigd in de Huis manstraat, brengt u met uw gezin en bagage naar uw vakantieoord. Tegen de prijs van 30 cent per kilometer. De caravanhuur loopt goed en de trekhaken-service is nu overal bekend. Mevrouw van Mil zou graag een Juwelier- edelsteenkundige m ROTTERDAMSEDIJK 268 SCHIEDAMW café-restaurant willen beginnen. Bij de Blauwe Brug is een goede loop. Vooral in de zomer als men een kano of een boot komt huren. Dan wil men ook weieens graag gezellig zitten. In de onmiddellijke omge ving van het bad ,,Groenoord zou dit restaurant een goede kans hebben om te slagen. Of dit allemaal door kan gaan Harm heeft daar geen weet van. Op maandagmiddag koestert de warme meizon zijn glanzende huid. In de onmiddellijke nabijheid weet hij zijn moeder Bianca. Wat kan je je dan nog meer in je prille veulen- bestaan wensen. Westerkade 24 Telefoon 010 264850 Schiedam werker van dit actie-comité, de heer D. J. de Bruin, secretaris van de Ouderver. „Helpt Elkander". In zijn eentje heeft hij dit allemaal georga niseerd. Gerard Bressers omlijst dit allemaal met orgelmuziek. Caritas pro armis... De liefde als wapen... Het was de lijfspreuk van mgr. Bekkers, die op 9 mei 1966 overleed. Drie jaar later, op precies dezelfde datum, dus a.s. vrijdag wordt een grootscheepse actie op touw gezet om geld in te zamelen voor ongeveer 250.000 geestelijk gehandicapten in ons land met hun ouders. Bestemd voor alle gezindten... U heeft er allemaal over gehoord en gelezen. U weet dat Mies Bouwman een beroep op u zal doen. U bent hier dus al op voorbereid. Maar wat gebeurt er in Schiedam? Aan 200 bekende Nederlanders is een tele gram verzonden. Tot één van die 200 hoort Lau van Ravens, onze internationale scheidsrechter, die op 15 april te lezen kreeg: ,,U bent een van de 200 heb u nodig bel woensdag 16 april tussen 10 en 17 uur." Er volgde een paar telefoon nummers en daaronder kort en krachtig: „Mies". Lau van Ravens is blij dat hij aan deze grootscheepse actie zijn steen tje bij kan dragen. Hij begint om 10 uur vrijdagmorgen op het Dr. Wibautplein. Een geluidswagen van de Coca-Cola zal de aandacht op hem vestigen. Dan gaat Lau in scheidsrechteruniform met de em mer rond. Geflankeerd door junioor- tjes van verschillende voetbalvereni gingen. U weet dus dat hij op die tijd komt. Geheel Nieuwland bewer ken gaat niet. Maar u kunt hem een handje helpen en naar hem toe komen. Piet Bambergen en René van Voo- ren, bekend als „The Mounties" zijn om 12 uur aanwezig bij het stadhuis, waar burgemeester H. Roelfsema hen en Lau van Ravens toe zal spreken. Doch ook de grote harde MARKT OP Marktbewoners en de standhouders zullen deze mensen met hun emmers tegenkomen. Ongeveer 50 lagere scholen, doch ook het hoofdkantoor van de Spaarbank Anno 1820 en de bijkantoren zijn vanaf 8 uur 's avonds open. Hier worden grote stembussen geplaatst. Bent u niet in de gelegenheid uw bijdrage te komen brengen, geeft u dan even een seintje via 260321 en iemand van Anno 1820 komt het geld halen. Vóór half één hoopt men de totale uitslag van Schiedam te weten. Lau van Ravens gaat dan naar het Amsterdams Theater Carré, waar hij Mies Bouwman symbolisch het eind bedrag zal overhandigen. Eerder op de dag zal de N.T.S. een opname van de bedrijvigheid in onze stad maken. De zorg voor een zwakzinnig kind is een grote nimmer aflatende. Met de liefde als wapen naar het voorbeeld van wijlen mgr. Bekkers kunnen we die zorg op speciale kleine maten extra grote maten maat 59) BROERSVEST 111 SCHIEDAM TEL. 86 7416 Met ons kunt u nu uit vissen gaan. Wij zijn gestart met de ver koop van HENGELSPORTARTIKELEN Behalve voor caravan en boten kunt U nu ook bij ons terecht voor hengels en allerlei andere visbenodigdheden. Loopt U gerust eens bij ons binnen, het verplicht U tot niets. vrijdag, 9 mei helpen verlichten. En meer zón brengen in het leven van deze kinderen. Doch ook van hun ouders. Geef daarom a.s. vrijdag met gulle hand in die emmers. Wees dankbaar dat u gezonde kinderen heeft. Werk mee aan goede tehuizen voor deze gehandicapten. Weet dat twee a drie procent van de Nederlandse bevol king zwakzinnig is. Voor deze mensen wordt nu iets gedaan. Als u meehelpt op hun gróte dag: vrijdag 9 mei 1969... Lau van Ravens die de Sportprijs 1968 door commissaris C. van der Haagen kreeg aangeboden, gaat vrijdag als een der 200 medewerkers!sters) van de landelijke t.v.-actie van Mies Bouwman op pad met de emmer, in onze stad.

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 1