De Drijf-In van de Esso Cambria En daar ging bouwnr. 785 De Esso Cambria klaar voor de doop én de onderdompeling in de Waterweg. De glij-in werd mogelijk gemaakt door de 1400 glijpalen en een paar ton, laten we maar zeggen: groene zeep... Een kijkje langs de scheepshuid van de mammoet, Verolme's trots en glorie en wederom een staaltje van Nederlands doordouwen en bouwen. Duizenden ogen volgden de verrichtingen die er zaterdagmorgen toe moesten leiden, dat de Esso Cambria zonder haperingen in z'n element terecht kwam... Waarom nog veel woorden verspeeld aan het paradepaardje uit de mam moetstal van reder-reus Verolme? Alles liep, zoals te verwachten viel, op rolletjes met de te waterlating van bouwnummer 785. Welgeteld 225.000 ton draagvermogen, die de mammoettanker Esso Cambria be vat, ging in een wolk van smeulend vet via de 1400 uitheemse glijpalen ten onder in de Waterweg, om daar met een fraaie uitglijer keurig overdwars weer vorstelijk uit op te duiken. Scheepsbouwer Verolme heeft weer een nieuw record aan de Nederland se scheepsbouw toegevoegd, onder de ogen van duizenden toeschou wers op de Rozenburgse werf en die langs de oevers van de lange Waterweg. Sprak Cornelis Verolme zelf wer vend: „Van nu af aan zal de internationale scheepsbouwindustrie weer rekening met ons moeten houden". En passant stelde hij het vertrouwen van de Esso in zijn bedrijf ten voorbeeld aan de Neder landse banken: „Deze maatschappij heeft ons een order toevertrouwd van tweehonderd miljoen gulden". En wie zaterdagmorgen zijn oren liet hangen rond de „directiekeet" kon nog juist iets opvangen van de studie welke Verolme verricht in samen werking met de Westduitse werf A. G. Weser in Bremen over het bouwen voor Japanse rekening van een tanker van... rond vierhonderd duizend ton. Maar dat zijn toe komstplannen, wat bij Verolme overigens nog niet hetzelfde is als luchtkastelen... Met bijgaande fotoflitsen bepalen we ons vandaag bij de werf- happening van zaterdag j.l.^O ja, mevrouw H. C. Kaufmann was de officiële doopster. Een ouwe vriendin van scheepsbouwer Verolme. In elk geval een struise Zeeuwse én een blik van herkenning... Daar ligt-ie dan, de mammoet. En daar hangt-ie dan, het eerste stuk van mammoettanker nummer twee. En opnieuw wordt daar bij Verolme iets groots verricht...

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 8