II Voor SVV en Hermes DVS niets minder don een stadion.... Uitbreiding aantal maat schappelijk werksters Zondag vroeg op V HALLO, HIER POLITIE Zomaar een plannetje De winkels in Groenoord Oproep van café „Het Centrum" Sluitingsavond van 't Anker HET NIEUWE STADSBLAD :-A j v «8»! Tsjonge, dat was me van de week' wat! Eén van m'n vrienden, is zo'n knaap, die als hij maar even tijd heeft, met 'n kijker op z'p buik en laarzen aan vogeltjes gaat kijken. Helemaal knettergek! Als je eens een keertje met hem gaat wandelen dan loopt 'ie maar: ,,Kijk, een putter. Hoor, een zangfluiter" of hoe die diertjes ook mogen heten. Ik zeg altijd maar dat 'ie ze compleet ziet vliegen. U moet weten dat ik graag bij ons in het park achter een hengeltje kruip. In de hoop dat er nooit wat aankomt, want ik weet nooit hoe ik zo'n stomme vis er weer af moet krijgen. Die vriend weet dat allemaal wel. Van de week kwam hij binnenrollen, tot grote ergernis van mijn ega, die de klei aan z'n schoenen niet zo goed kan waarde ren. Hij had me daar toch een stekkie voor me ontdekt! „Een watertje om te zoenen" zei hij, en vlak bij. Er moest wel veel vis zitten, want hij huif zéker p paartjes futen ontdekt (wat die met vis te maken hebben, weet ik niet.) Hij brabbelde iets dat het er barstte van de grutto's, meerkoe ten, rietzangers of zoiets. Ik werd toch een beetje nieuwsgierig. Hij was anders nooit zo enthousiast over onze omgeving. Zat altijd te pruttelen op die rot flats en die stank van de overkant, en nu enthousiast voor wat vlak naast de deur lag. O,,jee, was ik maar niet zo nieuwsgierig geweest, want hij smeedde het iizer toen het (ik) jieet was. „Zondag is het Pinksteren", zei hij, (ik dacht: „nou heeft 'ie niet in de gaten dat het visseizoen dan nog gesloten is".) „Zondag is het Pinksteren en dan gaat die vogel club van ons met bootjes naar die Vlietlanden, daar kunnen ook niet-vogelaars met mee om ook eens kennis te maken met dat unieke gebied. Ga ook mee joh Op dat moment begon m'n vrouw zich in het gesprek te mengen, nou ja mengen, ze sprong erin kan je beter zeggen. „Op le Pinksterdag? Kom nou! We zouden toch als het mooi weer was met de auto naar de bossen gaanIk zag al een mooi excuus. Maar het bleek mis te zijn. Hij begon te vertellen dat ze al om 6 uur 's morgens zouden starten. (Dat was geen bezwaar voor mij als visser beweerde hij fijntjes). Ze waren om een uur of negen weer terug, zodat ik dan de plannen van de familie niet in de war hoefde te sturen. Hij gaf tot slot nog een exposé hoe fijn het daar 's morgens zo vroeg wel was en dat het een ideale tegenwicht vormde voor de drukte die me die dag op de weg te wachten stond en nog veel meer van al dat fraais. Nu u begrijpt wel dat ik zondag a.s. om 6 uur v.m. met de Vogelwacht Rijnmond naar de Vlietlanden ga! Wat zegt u? U wilt ook wel meegaan? O, maar dat kan. Iedereen is welkom. Als u tenmin ste niet tegen een stukje roeien op ziet (goed voor de buikspieren) en u een paar kwartjes kan missen voor de huur van het bootje. Waar ze dan starten? Halverwege de Vlaardingse Vaart, bij de Gatweg (Doodlopende weg). Hoe u daar in hemelsno" omt? Op de fiets langs tterkant van de Vlaar- ding. f- De eerste zijweg na d" .of is de Gatweg. Vanuit agen plus min. 15 min. fu. De Gereformeerde Jeugdsociëteit 't Anker houdt zaterdagavond haar sluitingsavond van het seizoen 1968/1969. Deze avond, in alle zalen van de „Goede Havenkerk" aan de Westfrankelandsedijk bij de jachthaven - begint om half acht en zal verzorgd worden door het Trio Bert de Lange. Onder het motto: „Voor SVV en Hermes DVS niets minder dan een Stadion" schrijft een zekere heer J. Beckers ons een brief, waarin hij met een inderdaad fantastisch plan komt voor een gloednieuwe Sta dion voor SVV en Hermes DVS. Zeker, nu de kansen groot zijn dat SVV tot de ere-divisie zal toe treden, maar ook wanneer dat niet gebeurt dan is een echt Stadion ook hard nodig. De huidige velden voldoen niet aan de nodige eisen, al kunnen we moeilijk er vanuit gaan dat er iedere week molestaties en knok partijen voorvallen. Want dat stelt onze geachte briefschrijver ook als motief, waarvoor een nieuw Sta dion nodig is. Hij geeft ook aan waar het nieuwe terrein zal moeten komen, namelijk op dat terrein, dat gelegen is aan de Vlaardinger- dijk-Nieuwe Damlaan-R.K. Be graafplaats-ouden van dagenflats. Er zal een accommodatie moeten komen van 17.500 zit- en staan plaatsen, terwijl in de buurt van de hoek van de Nieuwe Damlaan de kleedgelegenheden en kantine moeten komen, die dan via een tunnel te bereiken moet zijn. Een kleine sportzaal zal moeten komen aan de zijde van de R.K. Begraaf plaats. Onze briefschrijver heeft zijn plan al zover uitgedacht, dat hij al aangeeft dat de lange zijde aan de Vlaardingerdijk-kant moet komen en de korte zijde aan de zijde van de Nieuwe Damlaan en R.K. Begraafplaats. Er zal ook een tribune met verbinding met de kantine moeten komen. Plaats: voor de flats van Ouden van Dagen. Natuurlijk zijn tegen zo n geweldig plan bezwaren aan te voeren, maar die zijn er om overwonnen te worden. Vraag 1 is, of het gewenst is om zo'n sportveld in de omgeving van een begraafplaats te plaatsen. Maar dat zal elders ook wel het geval zijn. Vraag 2 is, óf de bejaarden ermee gebaat zijn om zo'n Stadion voor „hun neus" gezet te krijgen, maar ze kunnen toch altijd beter op een voetbal stadion kijken dan op een begraaf plaats. De gemeente heeft misschien al een bestemming voor genoemd terrein (bijv. voor nog meer bejaar dentehuizen) maar zulke dingen duren meestal jaren en waarom zouden we een voetbalstadion niet voor laten gaan dit keer. Het bedrijfsleven zal uiteraard een steentje moeten bijdragen, terwijl via kleine aandelen heel Schiedam hieraan mag meewerken. Wij voelen veel voor dit ambitieuze plan en leggen het onze lezers bij deze voor. Misschien kunnen de verenigingen, de SBLO, het be drijfsleven, of wie dan ook, de koppen bij elkaar steken en dit nader uitwerken. Bijvoorbeeld met tekeningen en de nodige voorstel len om tot financiering te komen. En wat de toestemming van het gemeentebestuur betreft, och, mis schien dat die dan ook wel voor elkaar komt. Tot nu toe is bedoeld terrein alleen* maar nuttig gemaakt bij de verbranding van de kerst bomen en die bestemming zal bedoelde grond toch niet uitslui tend hebben! In haar vergadering van 25 novenber 1968 stelde de raad B. en W. in handen voor het uitbrengen van een prae-advies een schrijven van het Interparochieel Sociaal Charitatief Centrum van 22 oktober 1968, houdende het verzoek het subsidie voor het algemeen maatschappelijk werk te verhogen van 40 pet. tot 45 pet. van de door het rijk aanvaarde lasten. In hetzelfde schrijven werd verzocht het aantal gesubsidieerde maatschap pelijk werk(st)ers te mogen uitbrei den van 3 tot 5, zulks op grond van de door het Ministerie van Cultuur, Recreatie en maatschappelijk Werk gehanteerde vuistregel van 1 maat schappelijk werk(st)er op elke 5000 inwoners. Inmiddels besloot de raad m haar vergadering van 27 januari 1969 het gemeentelijk subsidie voor dit werk - conform de rijksregeling - te verhogen tot 45 oct. van de door het rijk voor subsidie in aanmerking genomen lasten, zodat ten aanzien van dit punt aan het verzoek van genoemde instelling is voldaan. Het verlenen van toestemming tot uitbreiding van het aantal maat schappelijk werk(st)ers als uitvoe ring van de door de raad genomen besluiten inzake subsidiëring tot de competentie van B. en W., die nu mededelen, dat zij na gunstig advies van de Commissie voor het Maat schappelijk Werk inmiddels besloten hebben de betreffende instelling de gevraagde toestemming tot uitbrei ding te verlenen. De daaraan verbonden kosten, reke ning houdende met een terugont vangst van 80 pet. uit het gemeente fonds op grond van de wet finan ciële verhouding, zullen t.z.t. bij algemene wijziging aan de begroting worden toegevoegd. Aangezien hiermede volledig aan de door het Interparochieel Sociaal Charitatief Centrum aan de raad kenbaar gemaakte wensen is vol daan, stellen B. en W. voor het schrijven van genoemde instelling verder door kennisgeving aan te SCHIEDAMSE NOTITIES KOM NAAR 't Honk, zo laat mej. G. Kunst (tel. 261815) ons weten. En ze het er - schriftelijk - op volgen: „Ben je ouder dan 18 (zijn we! -Red.) en wil je nu eens iets met je zaterdagavond doen (nou en of! -Red.) kom dan eens naar onze sociëteit 't Honk op de Hoogstraat 148. Vervolgde mej. Kunst wervend: „Daar kun je dansen, diskussiëren of zomaar wat aan de bar hangen. Met z'n drie etages biedt 't Honk zeker ook ruimte voor jou". Wie zich haast kan nog mooi het 3-jarig bestaan mee vieren. Openingstijdens: vrijdag avond van 20.30-0.30 uur; zaterdag avond van 20.30-0.30 uur en zon dagavond van 20.30-12.00 uur. De van 1951 daterende telefoon installatie in het hoofdbureau van politie vertoont in toenemende mate defecten, welke voor een juiste uitoefening van de politietaak grote gevaren kunnen inhouden. Voorts blijkt de behoefte aan netlijnen en aansluitingen uit te gaan boven de capaciteit van de instal latie. Volgens verkregen inlichtingen van de P.T.T. moet de installatie in feite worden afgekeurd, omdat deze door de storingsfrequentie onvoldoende bedrijfszeker is geworden. Het lag oorspronkelijk in de bedoe ling de vervanging van de installatie te doen geschieden bij de tweede fase van de verbouwing van het politiebureau. Nu de uitvoering van dit plan door allerlei omstandig heden wordt vertraagd, achten B. en W. het niet verantwoord de vervan ging nog langer uit te stellen. De aanlegkosten van een nieuwe installatie bedragen volgens een offerte van de P.T.T. f 5 1.800,- De aanleg zal zodanig geschieden dat na voltooiing van de verbouwings plannen met een eenvoudige uitbrei ding van het leidingnet kan worden volstaan. Daarmede zal dan t.z.t. nog een bedrag van plm. f7.000,- gemoeid zijn. Het lid van de gemeenteraad, de heèr J. van Katwijk, heeft B. en W. de volgende vragen gesteld: Kan uw college met betrekking tot de winkels in Groenoord mede delen a. Of er aanvragen voor vestiging van een.twinkel tijdig zijn ingediend; b. Zo ja, binnen welk tijdsbestek deze winkels in Groenoord voor het publiek toegankelijk zullen zijn.? Naar aanleiding van bovenstaande vragen delen B. en W. het volgende mede: a. In antwoord op deze vraag delen wij U mede, dat er tientallen aanvragen voor vestiging in de winkels aan de Borodinlaan zijn ontvangen, welke alle door de Nederlandsche Middenstands Finan- cierings Maatschappij voor Bedrijfs- objecten N.V. worden bestudeerd. b. Op 28 mei a.s. zal de onderhandse aanbesteding van het winkelcomplex plaats vinden en enkele weken later kan dan de gunning voor de bouw worden tegemoetgezien. Direct daar na zal op basis van de aannemings som de huurprijs der winkels kun nen worden bepaald en contact met de gegadigden kunnen worden op genomen. Het ligt nog steeds in de bedoeling in het najaar de winkels te openen. Fortuna Vlaardingen staan span nende dagen te wachten. Een mooie kans dat die promotie er nog met Pinksteren uitkomt. Hier de mannen die het-em moeten doen: staande v.Ln.r. Aad Oudheusden, Leen Barth, Kees Bouman, Piet Janse, Eddy Verweel, Jan Bouman, Jan Hordijk, Maarten v.d. Zwan, verzor ger Nico Houdijk, trainer Jan Brouwer. Zittend: Ger Robbemond, Mar Schippers, Peter Eikelenboom, Leen Boon, Jan Baksteen, Gerry Pijl en Jan Kramer. Good luck! Op de brommer of met de auto: langs het Holy-ziekenhuis in Vlaar dingen, bordjes volgen Schip luiden, Delft tot bij bordje „Rid derhof" op viersprong links af de Gatweg op (ongeveer 2 km buiten rle hphnuwine van Vlaardingen) aan het eind daarvan staan de leden van Vogelwacht Rijnmond op u te wachten. O ja, m 'n vriend zei dat ik m n verrekijker mee moest nemen. Een goede tip voor u ook! 5 Madi. In de Lichtstoet verwierf de wagen van café „Het Centrum" de tweede plaats. Foto's die men hiervan maakte, zijn helaas mislukt. Wie kan de eigenaar van deze zaak aan een goede foto helpen?

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 17