U Nieuws van onze werven Mm Y Ieder maandblad van een scheepswerf heeft zijn eigen blits-foto! Van W.F. is die deze maand van de hoofd-destillatiekolom, die de afdeling Appara tenbouw voor de Shellin— Curasao heeft vervaardigd en die onlangs door een grote drijvende bok van Van den Tak's Bergingsmaat schappij aan boord van het m.s. „Achilles" van de K.N.S.M. werd gehesen. Het 35 meter hoge en maar liefst 95 ton wegende gevaarte was precies op tijd klaar. Twee van W.F.'s eigen 60-tons wagens reden de kolom naar de waterkant, waar de bok de last overhevelde naar het geduldig wachtende schip. Waar uiteindelijk aan boord de nodige voorzieningen getroffen waren om de kolom aan dek te kunnen vervoeren. De 24 meter hoge en 85 ton wegende hulp-kolom was inmiddels een paar weken daarna gereed gekomen, zodat deze eveneens kon worden afgeleverd. W.F. heeft al eerder met dit bijltje gehakt, zodat het aan boord brengen geen problemen opleverde. Het plaatje hiervan ge schoten geven wij u weer... (foto 1). De chemicaliëntanker „La Hacienda", 2300 dwt. metende schip, werd op 17 juni j.l. door de heer Van der Vorm van W.F. officieel overgedragen aan de Londense rederij Buries Markes Ltd. Hier ziet u de „La Hacienda" tijdens de zeer geslaagde proefvaart, waarna hij op 18 juni naar Oran in Algerije is vertrokken om een voor Odessa aan de Zwarte Zee bestemde lading wijn in te nemen (foto 2). Een zusterschip van deze chemicaliëntanker de „La Quinta" staat bij W.F. momenteel op stapel. Rederij Burkies Markes is van plan met deze schepen aggressieve stoffen (geen mensen) te gaan vervoeren. Ze zijn in het bijzonder geschikt voor het transport van chemicaliën, die scheepsbouw- staal zouden aantasten, waaronder allerlei zuren. Men kan in de roestvrijstalen ladingstanks een atmosferische druk van enige pounds aanbrengen om het vervoer van vluchtige stoffen mogelijk te maken, zo lezen we in dit maandblad. Maar ook dat het Engelse vakblad „The Motor Ship" hier veel aandacht aan geschonken heeft. Twee volle pagina's zelfs. Hier ligt de „La Quinta" in aanbouw op.de overdekte helling (foto 3). Zó triest zag de Duitse kustvaarder „Adéle Hagenah" er enkele maanden geleden uit toen het schip op de Noordzee door de „Argo Chios" bij een aanvaring finaal in tweeën werd gevaren (foto 4>- En zo zag de herboren „Adéle Hagenah" eruit toen hij de Oranjewerf verliet (foto 5). -^•C.- A0ELE 9

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 10