Het nieuwe 0 Een weekend in een jubileumkamp r tegen D.F.C Uittocht van 't „Singelkwartier" TEL. 264366 KM Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kéthel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) T V. DEFECT bel RADIO „ACTIEF' De stoelen met de prinsheerlijke zit Andr. aan de Wiel Verhuurt meer dan U denkt. DWARS DOOR DE HEI JEUGDLEIDING Drie versierde bussen voor zaal „Marijke" zaterdagmorgen 19 juli 1969. Voor half tien al wachtende moeders met onge duldige kinderen. Totdat ze een zucht van verlichting slaak ten, want eindelijk was het dan zover. De laatste voorbereidselen voor het twintigste weekkamp van de wijkvereniging „Het Singel kwartier" werden voltooid. De kinderen werden in de zaal allemaal voorzien van een feest- muts en een vlaggetje. Hun ouders spoedden zich naar de Daltonflat. INDELING SLAAPZALEN OFFICIËLE OPENING GESCHENKEN iSa JAARGANG WOENSDAG 23 JULI 1969 Redaktie en Advertenties: Broersvest 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag tot 6 uur 's avonds. Hoofdredaktie: P. J. Hovingh De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N.I.P.O.-rapport Telefoon 010 - 15.16.04 i en 01899 - 5874 en 5030 JIJ HELPEN DIRECT Tot V avonds 11 uur bereikbaar Corn. Órebbelstr. 7, Schiedam Verkoop en inruil van alle merken Willen diegenen, die jl. zaterdag foto's gemaakt hebben van het vertrek deze schenken aan „Het Singelkwartier"? Dan wordt het met recht een jubileumalbum. Maandag hebben ze heerlijk ge zwommen in het bad „De Wijert". Dat op vrijdag herhaald zal worden, als het weer zo mooi blijft. Dinsdagmorgen een voetbalwedstrijd tegen de jongens van het „Heide- bad". Vandaar een uitgebreide Vos senjacht en vanavond een avond wandeling voor de kleintjes en een nachtwandeling voor de ouderen. Donderdag op de speelweide de Speldag, waarvoor talloze prijzen uitgeloofd worden. Als feestelijk besluit hiervan de Bonte Avond. Wie zal het lied van Leen de Bruyn het beste zingen? Onnodig te zeggen dat de snoeptafel favoriet blijft, evenals de film avonden, dat de kinderen elke dag verrukt zijn met uw kaarten en dat de zon blijft schijnen, figuurlijk dan wel letterlijk. Een gewéldig kamp dit jubileum kamp van „Het Singelkwartier"... M. W.-S. WEGENS VAKANTIE ZIJN WIJ GESLOTEN VAN MA. 28 JULI T/M ZA. 9 AUG. Maandag 11 augustus zijn wij weer graag geheel tot Uw dienst. van tjCeeuiven MTtll Mfcp NOClNBLAAN 201 203 TEL 262600 Onze nieuwe rood-groene Ere-divisie club S.V.V. begint deze week met haar oefenprogramma ter voorbe reiding voor het nieuwe en voor Schiedam interessante seizoen 1969/1970. Woensdagavond speelt S.V.V. in Gorinchem tegen een Gorkums- amateurelftal in het kader van de vakantieweek aldaar. Zondag a.s. komt het Dordtse D.F.C. naar Harga voor een pittige oefenwedstrijd. Als voorwedstrijd heeft de technische leiding gepland S.V.V.-b-D.F.C.-b, zodat men zo wel het A als het B-elftal in actie kan zien. De voorwedstrijd vangt aan om 12 uur, het A-elftal normaal om 2 uur. De overige oefenwedstrij den zijn: woensdagavond 31 juli (aanvang 18.45 uur) Fortuna VI. S.V.V.; zondag 3 augustus (aanvang 2.— uur) S.V.V.-Excelsior. De 30-jarige chauffeur A. M. P. uit Vlaardingen probeerde op het dood lopende gedeelte van de Olympia- weg zijn Ford Taunus te keren. Dit ging niet volgens plan, want de voorzijde kwam in de sloot aldaar terecht. Een takelwagen bracht hem op het droge. Geen schade, wel schrik (enigszins). 2e(jsturen ^4uto Lu 4 - 5 - 9 - persoons auto's TELEFOON 26 01 60 Burg. H. Gretelaan 27' Schiedam „Een konijnehol", constateert oom Teun. Een jongenshoofd verdwijnt er in... Ja, ik zal zoet zijn, maar gaan we nou? Als je pas twee bent kom je (nog) niet in aanmerking voor het kamp, maar uitwuiven mag je... Na het ontbijt zondagmorgen de lange rij voor de snoeptafel. Dan een wandeling dwars door de hei. Epe is mooi. De hei en het bos in de onmiddellijke omgeving van „De Berghoeve" met volle teugen adem den de kinderen van Schiedams oudste wijkvereniging deze gezonde lucht in. Ontdekten konijnehollen, plukten bossen hei en andere bloe men. Ergens middenin het bos dachten we het huisje van de heks te ontdekken. Het bleek voor een paard geweest te zijn. Kinderen onmiddellijk bovenop het dak ge klommen: het huisje was meteen vol. Eikels verzamelen, stukken schors. Heerlijk uitrusten op een heuveltje. Nieuw dit jaar is de kreet als van een Indiaan met de hand op de mond. Geweldig zoals dat hier in deze wijde uitgestrektheid klinkt en overal wordt geantwoord door een andere groep. Oom Henk dacht dat hij nog 20 was. Zonder opzet werd hij door een voetbal-enthousiast „genomen", waardoor hij een kuitblessure op liep. Steunend op een stok liet hij zich niet kennen. Tenslotte heeft dit kamp de beschikking over de E.H.B.O.-er oom Bas. Later werd de pijn minder, al zal hij deze „Pele" wel mijden deze week! Muziek van de drumband van „Excelsior" en zijn majoretten- korps, die voorop gingen. Daar achter alle „ooms" met de vereni- gingsvlaggen. En in de bussen al die kinderen zwaaiend met hun vlag getjes. Stapvoets uiteraard ging het met veel belangstellenden langs de weg naar de Daltonflat, waar afscheid van de ouders werd genomen. Om de verdere familieleden niet te vergeten. Bij de Hogebanweg vormde „Excel sior" een erehaag en toen werd het ménens! Met een stralende zon in de rug ging het op weg naar de kampeerboerderij ,,De Berghoeve", Veenweg 9, Epe (Veluwe). Waar het een onvergetelijk jubileumkamp wordt, want de zon doet haar best. En zoals de weerberichten op het ogenblik luiden, zal ze blijven schijnen. In het begin was het wat stilletjes. Bij ons in de bus slechts eenmaal de plastic emmer gebruikt. Naarmate de tijd vorderde, klonk Insiders weten precies hoe het de eerste avond gaat. Kwetteren en nogeens kwetteren. Had u anders gedacht? Thuis mag dat niet. Wel op kamp. Dat denken ze tenminste. Maar daar komen ze gauw genoeg achter. Eén dreigement van „geen films de gehele week" en het is afgelopen. Al is de leiding nu weer niet zó streng, dat men al heel vroeg in de avond dit verbiedt. Het is tenslotte een kamp en de kinderen moeten zich uitleven... het aloude lied: „We zijn er bijna, maar nog niet helemaal". De kilo meters werden nu geteld en met een enorme juichkreet reden we de Veenweg op. „De Berghoeve" was bereikt, een geheel nieuw kamp voor de „Singelkwartiertjes". Op het erf stapels slaapzakken en dekens in plastic verpakt. Koffers... Leiding en adspirant-leiding zorgden meteen voor een beker limonade, waarna de omgeving verkend werd. En men op de „Berghoeve" meer armslag kreeg. De keuken is kleiner dan in Hulshorst, maar het gerieflijke van deze kampeerboerderij is weer, dat alle slaapzalen (vier) op de geweldige eetzaal uitkomen. Geen los stro met alle ellende vandien. Keurige po- lyeter matrassen, waarop de slaap zakken gelegd worden. Of de dekens met de lakens. Indeling van de slaapzalen dus. De meisjes vol zorg over hun garderobe! Koffers niet meer bij hen, maar in aparte rekken in de eetzaal. Iedereen meteen in aktie. Hoe sneller dit gefikst was, hoe sneller men aan tafel kon. Opening van de „snoeptafel", het evenement van elk jaar, waarbij het kvfartje zakgeld in snel tempo s omgezet wordt in drop, chocolade .of kauwgum. „Gelukszakjes"... Slechts één jarige die zaterdag, 19 juli: Anja van Vliet, een der toekomstige jeugdleidsters. Zij mocht dus officieel de verenigings- vlag hijsen en daarmee was het weekkarpp na het „Lang zal ze leven officieel geopend. Vervolgens het voorstellen van al die ooms en tantes. Voor de nieuwelingetjes een reeks van namen, voor anderen oude bekenden. Nieuw dit jaar tante Jeanne! Op de speelweide zwoegde men aan het opstellen van de schommels en de wippen. Eigendom van de vereni ging. Üe wacht erbij betrekken, want iedereen wil er graag op. Kleintjes raken dan in de verdruk king, maar daar weet de leiding wel raad mee. Wassen, pyama's aan, tanden poetsen. Naar bed! Jonge mensen, eens zelf week- kampertjes van „Het Singel kwartier" krijgen dit jaar de gelegen heid ervaring op te doen met het oog op de toekomst, wanneer de leiding van nü vervangen zal moeten worden. Jan Fredriks, de voorzitter van deze wijkvereniging hamert er elk jaar op. Er komt echter heel wat voor kijken om het allemaal góed te doen. Daar moet heel wat voor verzet worden. Is de wil er, dan is het voortbestaan van het weekkamp gewaarborgd. Over een paar jaar zullen deze jongeren die taak over kunnen nemen. Als ze maar veel geduld hebben. Als ze veel van de kinderen kunnen verdragen. Als ze tact hebben. Dan zal het straks allemaal wel lukken. Als herinnering aan dit twintigste weekkamp heb ik de leiding een foto-album en prijzen voor de grote Speldag van a.s. donderdag aange boden. Zomaar, omdat ik al drie jaar meegeweest ben. Dit jaar alleen in het weekend.

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 1