Blonde slagersdochter Ellen is prinses van 't komend Oogstfeest Binding mei Westland: iedere morgen naar de veiling.... A Ik draai m'n hand niet om voor het uitbenen van een varken" Ze is hoogblond, lijkt wat ernstig maar is heel beminnelijk, lacht niet snel maar als ze het doet is ze heel ontwapenend, heeft een figuurtje waarvoor mannen in romantisch Italië veertien dagen lang omkeken, werkt van 's morgens zes tot 's avonds zes en zal van 19 tot en met 23 augustus flonkeren als Westlands Druivenprinses. Haar naam: Ellen Bouwmeester, haar maten geheim maar goed voor een vaste aanstelling als mannequin, haar leeftijd 23 en haar geboorteplaats: Den Haag waar haar vader een bloeiende slagerij bezit. Hoe kwam ze in de tuindersbranche'' GROTER MATINEUS BOVEN BED ALS EEN SPROOKJE BRUIN HOBBIES HOFHOUDING BEZOEKEN /A „Een heel verhaal", zegt Ellen, die voluit Petronella Cornelia Wilhel- mina heet. Ze is de jongste uit een gezin van elf kinderen, op een tweeling na, twee vlijtige zussen van 18, die allebei nog thuis zijn. Dan is er nog een ongetrouwde zus, ver pleegster in Hilversum, die 31 is, de overigen van de 5 zoons en zes dochters van de heer en mevrouw Bouwmeester, Leyweg 2 op de rand van Den Haag en Wateringen vonden allen de weg naar 't trouwaltaar. De Haagse woning was indertijd voor de zich uitbreidende familie Bouwmeester te klein, reden waar om men naar het vrijstaande hoek huis aan de Leyweg verhuisde. De tuin rondom maakte het moge lijk iets in fruit te gaan doen. Daarbij kwam dat een der zoons zijn tuindersopleiding met succes af sloot, een ander wilde boer worden. „Combineren we het toch! zei vader Bouwmeester en zo kreeg hij naast de Haagse slagerij zijn tuin in Wateringen. Later kwam daar nog een tuinbouwbedrijf aan de Nieuwe- weg (Poeldijk-Loosduinen) bij. In familieverband worden de zaken „gerund" en charmante Ellen heeft daar een heel aktief aandeel in. Iedere ochtend tegen zessen alleen op zondag niet staat ze op in haar zeer vrouwelijke slaapkamer, waar ze niet alleen een bijzonder uitge breide garderobe, maar ook een zeer omvangrijke afdeling cosmetica heeft. Haar make-up is haar grote zorg, daaraan besteedt ze volop tijd. En als ze uitgaat neemt ze daar extra kwartieren voor, want, vindt Drui venprinses 1969, een vrouw moet laten zien dat ze vrouw is. De uiterlijke verzorging is bij haar dan ook in goede handen, soms wel eens tot ongeduld van haar - vele wachtende vrienden met wie ze in haar vrije tijd het liefst uit dansen gaat. 's Morgens vroeg denkt ze daar echter nog niet aan, dan rijdt ze haar vaste vrachtjes naar de bloemen veiling met de groene Opel 1700 waarmee ze op Westlandse wegen een vertrouwde verschijning is. Na die rit haalt ze aan de Nieuwe- weg tomaten op die bestemd zijn voor de Wateringse veiling. En als oók die trip gemaakt is heeft ze geen tijd Voor koffie, want dan haast ze zich naar de Haagse slagerij, waar haar vader al gereed staat met haar witte jasschort. Ellen Bouwmeester is dan volledig „slageres" geworden, alle voorkomende werkzaamheden in de slagerij kent ze. Verkoop en vleesbereiding, de kassa en het hakblok hebben voor haar geen geheimen. Kinderen uit de buurt komen graag winkelen, want Ellen geeft ze altijd een extra plak cervelaat. Na haar aanstelling tot Druiven- prinses, die haar foto in veel kranten bracht, zei een zesjarige Haagse knaap bij het boodschappen doen: Juffrouw slager, ik heb u in de krant zien staan". Ellen Bouwmeester, zwak voor kin deren de de favoriete tante van haar veertien neefjes en nichtjes: „O ja? Weet je het heel zeker". Waarop het jongetje blozend achter de toonbank stapte, zijn arm om haar hals sloeg en met een hoog rose kleur haar in Westlands Druivenprinses'69: Ellen Bouwmeester. 't oor fluisterde: „Mag ik die uit knippen en boven mijn bed han gen...? Hoe ziet ze haar verkiezing tot Druivenprinses? „Geweldig" zegt Ellen en denkt aan de woorden van Oogstfeestfunctionaris Nannings: „Lieve kind, je moet je rol als een sprookje zien. Dan zul je er je hele leven aan blijven denken! Nogal onverwacht kwam die verkie zing overigens wel, Ellen had er zelf geen notie van en de gebruikelijke geheimhouding had bijna nog tot een probleem geleid. Haar moeder: „Zelfs ik wist er niets van. En mijn man was ook maar half geihformeerd. We moesten het in de krant lezen, opeens stond Ellen in de kamer met die druiven." Vakantieplannen waren echter al gemaakt, met vriendinnen ging Ellen een paar weken naar Sardinië en dat wilde ze voor haar rol als Druiven prinses echt niet laten schieten. Bruinverbrande Ellen, wat spijtig naar haar vervellende huid kijkend: „Ik heb er een heerlijke tijd gehad. In de trein was een oude Italiaan, die plotseling opstond en me een ruiker rozen aanbood. „Voor die schone blondine" zei hij in half Duits-half Italiaans. Op Italiaanse stranden trok ze veel bekijks. Gaat het straks ook zo in het Corso? „Och,, zegt Ellen, „dat vind ik niet het voornaamste. Wat mij aantrekt is het ontmoeten van allerlei mensen. Ik kom nog al eens op feestjes hier en daar, dat lokt me aan." Zou ze daarvan haar beroep willen maken, mannequin zijn of misschien wel fotomodel? „Misschien wel" zegt ze aarzelend. „Reizen ligt me wel. Maar om nu de zaak in de steek te laten en de tuin... Nee, dat zou me toch wel heel erg zwaar gaan vallen." Drukbezette Ellen heeft, zegt ze eerlijk, weinig tijd voor hobbies. Ais ze niet werkt zit ze in bikini onder de zon, bruinen vind ik heerlijk" zegt ze. In de wintermaanden kiest ze trouw, om de dag, de hoogtezon. Dansen is een ander favoriet ver maak en dan doet ze ook graag aan zeilen. Eenmaal beleefde ze op het water een angstig avontuur, toen de zeilboot waarmee ze met vrienden en vriendinnen over de Vinkeveense plassen voer, omsloeg, ledereen bracht er het leven af, maar een groot aantal bezittingen ging ver loren. Veiliger vindt ze het achter het stuur, autorijden is behalve haar werk dan ook beslist een hobby. „Ik geloof wel dat ik rijden kan" zegt ze bescheiden wat haar ver wanten haastig bevestigen. Dat auto rijden meer is dan besturen weet ze, ook de motor kent ze grondig. Vader Bouwmeester eiste niet voor niets dat voordat een van zijn kinderen aan rijlessen begon zij eerst een band konden verwisselen. Ellen weet ook op dit gebied nu records te breken. Eerst danseres, nu druivenprinses" zingen haar neefjes en nichtjes, de voorliefde van haar tante voor de dansvloer kennend. Heel de familie deelt in haar verkiezing. Haar moeder: Wij zijn de hofhouding geworden, allemaal zijn we in touw om haar garderobe voor het feest in orde te maken Drukke dagen zijn het natuurlijk in de eerste plaats voor prinses Ellen zelf, haar agenda vermeldt kappers bezoekjes, schoentjes kiezen, kle ding passen, gesprekken voeren met de organisatoren en... zich voor bereiden op haar glansrol. „Ik had vroeger wel eens aan een Miss Auto-verkiezing willen mee doen" bekent ze. Maar op zaterdag kon ze al heel moeilijk in de slagerij gemist worden en dus ging dat niet Ellen: „dat doe ik het liefst; met bloemen naar de veiling gaan". Haar hobby: bruin worden in de zomerzon. door. Waarom ze tot Druivenprinses gekozen werd is een geheim dat niet aan de openbaarheid mag worden prijsgegeven, tenslotte heeft een prinses ook recht op privacy..! Het afleggen van bezoeken na haar installatie op dinsdag 19 augustus vindt ze bijzonder boeiend. „Ik ga naar ziekenhuizen, bejaarden huizen en kinderverblijven", lacht ze. „En natuurlijk ben ik zaterdag 23 augustus present op het Oogst- corso in een aparte praalwagen zal ze dan met haar gevolg in de stoet meerijden. Hoopt ze dat uit die rol verdere verkiezingen zullen volgen? Ellen Bouwmeester haalt de schouders op. „Weet je" zegt ze „af en toe eens een modeshow zou ik bijvoorbeeld wel leuk vinden. Maar vader hele maal alleen laten in de slagerij? En nooit meer met bloemen naar de veiling? Nee, dat zou ik toch niet kunnen"

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 13