Het nieuwe Parker Mini-mensjes in kleurig katoen.... Zie pagina 9 Tjeempie, hebben wij hier dan geen „Tjeempie" De SG op de internationale toer Herman Netten toch verdronken 365 dagen van het jaar Om van op te kikkeren V TEL. 264366 PASSAGE 7 TV. DEFECT bel RADIO „ACTIEF" De stoelen met de prinsheerlijke xit Andr. aan de Wiel Verhuurt meer dan U denkt. Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) Koninklijk zilver voor stadgenoot W. F. Schulze VULPENHOUDERS BALLPOINTS 1 „Tjeempie" naar een boek van Remco Campert „Tjeempie, of Lies- je in Luiletterland" ontbreekt nog. Ruud heeft wel 400 brieven ont vangen naar aanleiding van een advertentie. Maar een „Tjeempie" bracht het niet op. Dan ga je heel diep nadenken. Wat overigens op het ogenblik alleen maar kan als de zon verdwenen is. Deze temperatuur is goed voor een vakantie aan het water. Desnoods alleen maar een luchtbed dobberend op de zee. Niet zwoegen op een vier meter hoge flat. Waar alles even warm is. Ramen tegen elkaar open staan. De ijskast elke dag geplunderd wordt. Tjeempie, dat er in Schiedam geen „Tjeempie" te vinden is... Lijkt me erg onwaarschijnlijk. Misschien is juist dat ideale meisje, geknipt voor die rol, met vakantie geweest en wist ze er niets van. Misschien denkt ze nu op een augustusavond op een koel terrasje: „Dat is nu net iets voor mij". Grijp dan vandaag nog naar de pen. Er is wat verkoeling voorspeld. Schrijf naar Ruud van Hemert, V.P.R.O., Hilversum en het komt allemaal in orde. Schrijf in die brief alles wat je op je hart hebt. Tjeempie, het zou toch wel bar leuk zijn als een Schiedamse die hoofdrol kreeg. MIEKE Telefoon 151604-374721 01899-5030-5874 WIJ HELPEN DIRECT Tot 's avonds 11 uur bereikbaar Corn. Drebbelstr. 7, Schiedam Verkoop en inruil vain alle merken 2e(p.duren _jLulo Lu 4 - 3 - 9 - persoons nuto's TELEFOON 26 01 60 Burg. H. Gretèlaan 273 Schiedam Redaktie en Advertenties: Broersvest 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag tot 6 uur 's avonds. Hoofdredaktie: P. J. Hovingh De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N.I.P.O.-rapport Ergens las ik dat Ruud van Hemert van plan is met Gied Jaspers en Kees Meyering een musical of een show voor de t.v. te maken, die klinkt als een klok. Hij heeft het allemaal al in zijn hoofd, en op papier weerge geven. Maar de hoofdrolspeelster In Schiedam hebben 15 Duitse en 13 Franse jongens en meisjes bezit genomen van onze stad. Zij logeren hier bij pleegouders in het kader van de internationale Jeugduitwisseling 1969, georganiseerd door de S.G. Zaterdagavond zijn ze hier gearri veerd. Met consternatie van een trein uit Duitsland, die een uur te laat arriveerde. Maar nu zijn ze er dan. De S.G. heeft een druk bezet programma opgesteld. Maandag had in de kantine van ASVION een welkomstparty plaats, gisteren brachten ze een bezoek aan het Maritiem museum in Rotterdam. Met daarbij even de Euromast aandoen, een wandeling langs de havens en een boottocht. Het weer hebben ze in elk geval mee. Vanmorgen hebben ze een bezoek gebracht aan een bekend Schiedams bedrijf. Vanmiddag vrij om op eigen gelegenheid Schiedam te verkennen en cadeautjes te kopen. Vanavond een bijeenkomst in het Rijnmond hotel. Morgen overdag vrij, 's avonds een culturele avond in het Stedelijk museum met o.a. film en uiteenzet ting door de heer J. Paalman. Morgen een bezoek aan Den Haag en Scheveningen, panorama Mesdag en zeeaquarium, de Pier (diner) en Madurodam. Vrijdag 9 augustus het traditionele Hilversum, Volendam en Marken. Zaterdagavond 9 augustus het tra ditionele Eurobal. Tot zover het programma van de eerste week... 18* JAARGANG WOENSDAG 6 AUGUSTUS 1969 De redaktie van de Schiedamse zwemvereniging „De Watervrienden' doet een beroep op enkele assisten ten om adresbandjes te schrijven of te tikken. Aanmeldingen graag zo spoedig mogelijk, opdat de bezorging van „Het opkikkertje" het eigen maand blad doorgang blijve vinden. Namens het ijverige bestuur hiervan bij voorbaat hartelijk bedankt! Het blad is van een originele omslag voorzien, waarin het embleem van de vereniging is verwerkt. Daarom alleen is het bezit van dit maandblad al de moeite waard... Aan de heer W. F. Schulze, wonende in Schiedam aan de Vlaardingerdijk 5a is toegekend de zilveren ere medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De heer Schulze is meesterknecht bij de N.V. Distilleerderij M. Dirk zwager aan de Noordvest 23. Gis teren vierde hij zijn veertigjarig jubileum bij dit bedrijf. Van de heer Schulze is bekend, dat hij gedurende 47 jaren actief deel genomen heeft aan het werk van het Roode Kruis en laatstelijk als sergeant-majoor bij de Roode Kruis- colonne heeft gediend. De toegekende onderscheiding is hem tijdens een speciaal voor dat doel belegde bijeenkomst ten kan tore van Dirkzwager uitgereikt door de loco-burgemeester mr. M. J. M. van Kinderen. Loco-burgemeester mr. M. J. M. der Kinderen speldt hier de draagmedaille op behorende bij de zilveren eremedaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. De gedecoreerde is de heer W. F. Schulze. Tot vanmorgen ontbrak elk spoor van het vermiste jongetje Herman Netten uit Schiedam, het zesjarige knaapje dat sedert zondagmiddag spoorloos verdween. Vanmorgen vroeg werd zijn levenloze lichaam echter ontdekt in het door bazalt- blokken afgescheiden zwemwatertje bij de zgn. driehoek achter de semafoor langs de Waterweg bij Hoek van Holland. Hier had de familie Netten zondagmiddag, om de allergrootste drukte te mijden, een plaatsje gevonden. Het watertje stond als veilig bekend. Sedert die zondagmiddag werd een grote speuractie ingesteld waaraan politiemannen, beambten van de Marine Bewakingsdienst, militairen van de Marechauseebrigade en tien tallen kampeerders deelnamen. Zon der resultaat. Uiteraard werd ook het betreffende zwemwatertje nauw gezet afgezet en gedregd, o.m. met duikers. Toch blijkt Herman daarin te zijn verdronken. SCHIEDAM A 'S IRIS bloemenkiosk STATIONSPLEIN (ingang STATION) GEOPEND Elke dag van 's morgens 8.00 tot 's avonds 9.00 uur (OOK ZONDAGS). WÊÈmtÊ iiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiniiniiiiiiiiimiiiiiiiiiiiuiiii!

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 1