liet nieuwe nhcrnJstrnLedMiA VOOR 2900 SCHIEDAMMERTJES HUN „EERSTE SCHOOLDAG" fZ van cjCeeuwen „Eurobal" streed tegen de hitte Klassieke vraag: „Hoe zullen ze 't doen TEL. 264366 De stoelen met de prinsheerlijke zit Andr. aan de Wiel Verhuurt meer dan U denkt. Weer volksdansen bij „Arma" WIJ ZIJN ER WEER.. ZIE PAGINA 2 Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) Voor het eerst naar de „grote school", zoals dat in de wan deling heet. Voor de betrok kenen kind en ouders een uiterst gewichtig ogenblik, die eerste dag op die lange, nu nog schier onafzienbare „school- baan". Als ouder delegeer je (meestal graag, dank u! een stuk opvoeding en verantwoor delijkheid, al krijg je er van de andere kant natuurlijk een evengrote portie deelgenoot schap in het wel en wee van het -schoolgaande kind voor terug. Een mijlpaaltje, dat is het zeker. T V. DEFECT bel RADIO „ACTIEF sturen ^$uto I uren 4 - 5 - 9 - persoons auto's TELEFOON 26 01 60 Burg. H. Gretelaan 273 Schiedam De Volksdansgroep van ARMA gaat donderdag 14 augustus weer be ginnen. Deze volksdanslessen wor den gegeven op donderdagavond van 20.00-22.00 uur in de gymzaal Broersvest 113, naast Alja. En wel voor jongens en meisjes van 15 jaar en ouder. De lessen worden gegeven door K. den Dunnen. In hoofdzaak worden Israëlische dansen geleerd. Mfcf* NOLlNSLAAN 201 203 i8e JAARGANG WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1969 Redaktie en Advertenties: Broersvest 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag tot 6 uur s avonds. Hoofdredaktie: P. J. Hovingh De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N I.P.O.-rapport Muziek was er genoeg bij het zevende „Eurobal". Maar die hitte. Overal steekt die een spaak in het wiel, al zijn de weerberichten nu verkoelender. Het „Eurobal" deze keer in „Ar cade" ondervond er de neerslag van. Niet zoveel aanloop als men gedacht had. Jammer, het was allemaal zo goed in elkaar gezet. Al misten we wel de figuren van „De Fabeltjes krant". Enkele aanduidingen daarop waren zo vaag. Burgemeester H. Roelfsema ver gezeld van zijn echtgenote, sprak de buitenlandse gasten een hartelijk welkom in het warme Schiedam toe. Er de wens aan koppelend, dat zij straks een goede indruk van onze stad en van Nederland in zijn geheel mee naar huis zouden nemen. Die vriendelijke woorden werden beantwoord door de leider van de groep uit Eslingen en de kleine kordate leidster uit Vienne. Beiden overhandigden zij geschenken uit hun land. Hierna gingen de meeste jasjes uit en stortte men zicmet leeuwenmoed op de dansvloer. Overal muziek... Voor de rustigen het optreden van het Oxtail Trio. Anderen zochten en vonden hun heil boven bij de beat of in de grote zaal. Met een maximum aan hitte. „Bebloemde" commissieleden van het zevende „Eurobal" draafden heen en weer. Aan hen lag het niet dat de 600 gasten niet gehaald werden. Maar de stemming was goed. En het einde:... om 4 uur... Deze week was het wat Schiedam betreft voor zo'n 1500 eerstelinge- tjes dus een gewichtige dag, een dubbel zo warme ook. En wie weet stijgt de temperatuur hier en daar (in houten noodschooltjes en zo) al vrij snel naar die klassieke 30 graden, waarmee dan meteen al de „hittegolfvakanties" aanbreken. Voor het overige openden zich de zweetkamertjes voor die 1500 nieu we schoolgaande kindertjes met een brede zwaai. Niet dat dit met veel lawaai gepaard ging, want met al die scholen merk je dat in Schiedam niet zo. Tel daar overigens Ook nog maar even die 1400 Schiedamse peutertjes bij, die hun intrede Telefoon 151604- 374721 01899 - 5030 - 5874 WIJ HELPEN DIRECT Tot 's avonds 11 uur bereikbaar Corn. Drebbelstr. 7, Schiedam Verkoop en inruil van alle merken De scholen zijn maandag weer begonnen. En de planten van de Prof. Dr. J. H. Gunninghschool aan de Burg. van Haarenlaan zijn in de vakantie prima verzorgd, zoals op deze foto blijkt... mauKien dij net locale kleuter schoolwezen en voor wie over een paar jaar ook die grote schoolbel zal luiden. Enfin, u begrijpt het al, een complete volksverhuizing was het; met trillende handen en knikkende knieën hebben ze hun eerste school dag ondergaan, sommigen gelaten, anderen óp van de zenuwen. En wat blij dat moeder hen nog vergezelde, want dat hoort er in het begin nog bij. De eerste stappen op de lange weg naar een vooralsnog onbekende toekomst is door dit jonge leer plichtige volkje gezet, vele zullen nog moeten volgen. En honderden ouders lopen nu met de onuit gesproken maar wel degelijk bij hen levende vraag rond: hoe zal Pietje en Marietje het op school gaan doen. Maar daarbij hebben we alleen nog maar het oog op het zgn. basis onderwijs. Ondertussen zet zich ook al weer de jaarlijkse doorstroming naar de scholen voor het voortgezet onderwijs in beweging. Ook hier weer een nieuw begin, dat altijd moeilijk blijft en andere leer methodes en „leermeesters" dan bij het lager onderwijs. Hier de tweede chemicaliëntanker „La Quinta", broer van de „La Haciënda" die eveneens op de werf van W.F. gebouwd werd en al dienst doet, voor de te waterlating. rf Charmante doopster was gistermiddag de 24-jarige donkerharige Helene Nahmias, die deze daad verrichtte als gold het een levenstaak. Het prachtige zomerweer van de laatste weken had plaats gemaakt voor een buitje regen. Maar in het bouwdok was het droog! Daar liet de Harmonie van W.F. (niet te verwarren met Wijnand Fockink) zich van zijn allerbeste zijde horen. Arriveerden tegen half 5 de charmante doopster, de directie van Furies Markes Limited, Londen en de directie van de Dok- en Werf-Maatschappij Wilton-Fijenoord N. V. Plus dë genodigden. Volksliederen lieten de muzikale mannen horen. Een champagnefles sloeg schuimend tegen de boeg kapot en werd omhoog gehaald als een fleurig souvenir. Dan even doodse stilte. Deed ie het? Of deed ie het niet? W.F. heeft echter een goede naam in de wereld. Dus gleed de „La Quinta" onder gejuich van iedereen in zijn element. Zeer tot geruststelling van al die mensen, die het mogelijk gemaakt hebben, dat deze tweede tanker na de kiellegging op 21 april jl. gedoopt kon worden. In de kantine, extra fleurig door de enorme bouquet kleurige gladiolen in een enorme vaas, kleine bouquetjes oranje rozen met lila bloemen op tafel een gloedvolle toespraak van de heer C. H. Meeuwisse. Sprekend namens de directie van W.F. met een dankwoord aan de doopster, speldde hij haar daarna een gouden broche op als herinnering aan die woensdag 13 augustus 1969 in Schiedam. Ontwapenend en voor de vuist weg dankte mejuffrouw Heléné Nahmias voor de eer en het waardevolle geschenk. Waarna het glas champagne op het wel en wee van de ,,La. Quinta werd geheven. Zo'n brugjaar dient om de kinderen te observeren en aan de hand daarvan te kunnen vaststellen voor welke vorm van het voortgezet onderwijs ze het meeste geschikt zijn. Het technisch onderwijs valt hier overigens buiten. Deze en andere dingen zitten onlos makelijk vast aan een nieuw school jaar. Dat het ze allemaal wèl mogen bekomen...

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 1