W' 1 m Stad morgen vol drumbandklanken 0 .lekker nazomeren... Banketzaak Alex Kreuger ;ing metamorfose Schiedamse Notities I „Helpt elkander naar bosbad Belgisch-Ned. dag voor KNNV-leden Wie verdient de „Gulden letter HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 15 - VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1969 Mevrouw R. Kreuger-Breve stond in het begin een beetje onwennig tegenoverde verbouwing in de banketzaak, waarover zij met haar man vele jaren de scepter gezwaaid had. Het intieme van een dertig jaar geleden is misschien verdwenen. Maar daarvoor in de plaats is een zaak gekomen, die de banketbak- kerstoets glansrijk kan doorstaan. Dit alles is gebeurd in nog geen week tijd. Schuldige daaraan: de firma Enkabé, die van wanten weet. Prachtige betimmerde wanden. Glanzende vitrines over de gehele lengte van de zaak. Waar nu een speciale zelfbedieningsruimte is ge creëerd. Iets wat deze tijd nu eenmaal eist. En wil men groot zijn en blijven, dan moet men volkomen „bij" zijn. Ook wat de inrichting van de zaak betreft. Daar is men hier volkomen in geslaagd. Met de aparte verlichting van de firma De Jager uit het Broersveld vormt dit een afgerond geheel. Het echtpaar Kreuger-Breve begon z'n banketbakkerszaak in het pand aan de overkant: Broersvest 115. Dat was op 25 augustus 1925. Daarna namen ze de familiezaak over in het Broersveld 113. Waar het rap te klein werd en men in juli 1939 de beschikking kreeg over het pand Broersvest 46. Enorm hard heeft het echtpaar gewerkt om van deze zaak een begrip voor het centrum en elders te maken. De naam Alex Kreuger kreeg meer en meer een vertrouwde klank. Iedere zaterdagavond geopend tot 11 uur, later tot 8 en al sinds lange tijd tot 6 uur. Zoon Piet, die deze zaak op 25 mei 1965 overnam, kwam met zijn jonge vrouw misschien in een gespreid bedje. Maar hij is een doorzetter. Hij wil graag volkomen bij de tijd blijven. Daardoor durfde hij het aan een fikse verbouwing op zijn schouders te torsen. Het is in de zaak nu veel ruimer, overzichtelijker geworden. GOUDSE KAZEN en zgn. glazen worden tijdens een excursie van de Vrouwenbond van het N.V.V. op donderdag, 18 september nader bekeken in Gouda. Na de pannekoekenmaaltijd gaat de tocht verder naar Oudewater, waar de Heksenwaag en in Schoonhoven het Zilvermuseum bezocht zal wor- t- den. Er zijn voor deze excursie (kosten f 8,50) nog een paar plaatsen vrij. Belt u dus vanavond nog' een bestuurlid. Als u tenminste idee heeft om mee te gaan. DE WIJKVERENIGING „Bijdorp" vraagt een aantal leden voor het vormen van een feest commissie ter voorbereiding van de feestelijkheden in het Bijdorp t.g.v. de viering 5e lustrum Bevrijdings feest. IN OKTOBER gaan alleen bij voldoende deelname de rondleidingen voor de leden van de Ned. Ver. van Huisvrouwen, afd. Schiedam door. Zij beginnen in oktober, zodat u zich hiervoor zo snel mogelijk dient op te geven. Het liefst voor 20 september bij een der bestuursleden. Heeft u eraan gedacht het lesgeld voor de gymlessen op dinsdag morgen te gireren? JAAPBERKELMANS met een tentoonstelling van schil derijen tot 9 oktober a.s. in Galerie de Graaff, Oude Kerkhof 20. De enorme keus uit eigen bakkerij valt veel meer op. Het visitekaartje van deze banketbakkerij. Al willen we u wel even verklappen dat Alex Kfeuger jr. drie zaken in Arnhem en Doesburg heeft. En dat hij talloze bonbons in eigen zaak vervaardigt. Met als vaste afnemer broer Piet aan de Broersvest 46 in Schiedam. Beneden is de enorme banketbak kersruimte ook gemoderniseerd. Het moet immers allemaal veel vlugger, veel efficiënter. De jonge eigenaar kocht een nieuwe diepvrieskast, twee kosttoer- machines, air conditioning, een accumulatiekachel. Hij bouwde zich beneden een garage voor zijn auto. In de kelderruimte zijn nog meer mogelijkheden, die beslist nog weieens benut worden. In de vitrine boven staan diverse soorten opgemaakte koekjes ten toongesteld. Afkomstig uit de éigen, bakkerij. Doch ook zoutjes. De vloer is 8 cm opgehoogd, zodat het hinderlijke struikelen nu ook tot het verleden behoort. „Drempel vrees" behoeft men dus niet te •kennen! Een overzicht van de geheel gemoderniseerde banketbakkerij Alex Kreuger aan de Broersvest 46. De marmeren betegelde vloer doet het uitstekend in deze lichte omge ving. Verkoopster Els kijkt eens naar de enorme dozen chocolade. Die hier overal de totin aangaven. Al is „Mon Cheri" wel sterk favoriet. Alex Kreuger vierde hier zgn 40- jarig jubileum. Wij wensen het jonge echtpaar Kreuger, dat volkomen met de tijd meegaat, veel succes toe. Zij geven de smakelijke toon van de allerbeste ingrediënten hier aan... Morgen is de stad boordevol muziek. Afkomstig uit verschillende steden en vertolkt door maar liefst 39 tamboer- en drumbands. Met vijf Schiedamse deelnemers; vorig jaar 6. Maar nu zonder de stérke bezetting van de Euro Band uit Rotterdam. Zou dat betekenen dat Schiedam...? Veel succes Jeugd Rijnmond Band, D.O.K. mannen van W.F. en de Gusto. De senioren van de Rijn mond Band. Doch ook al die anderen Rotterdam, Vlaardingen, Delft, Den Haag, Dor drecht, Pernis, Leiderdorp, Maas sluis, Bennenbroek, Middelharnis, Koudekerke a/d Rijn, Zeist, Bloe- mendaal, Oud-Beijerland, Enk huizen, Leiden, 's-Gravendeel, Kat wijk aan Zee, Utrecht, Heerlen, Overschie, en 's-Gravenzande... Aanvang: 1 uur door het Tamboer korps „Kunst na Arbeid" te Benne- broek". Sluiting tussen 19.40 uur en 19.50 uur. Door de eigen W. F. mannen zan lopend worden ge speeld: „Strike op the drums" van M. Schneider en stilstaand „Triomf door ritmiek" van Egberts. Burgemeester H. Roelfserfla neemt met de genodigden tussen 4 en 5 uur het défilé af in de Lange Nieuw- straat. Wat de andere Schiedammers spe len: Jeugd-Rijnmond Band, Schiedam T-H, aantal leden tijdens optreden 29. Lopend: Troffee, de Jong; Stilstaand: Entrepaise, de Jong. Drumband Gusto, Schiedam T-H, aantal leden tijdens optreden 25. Lopend: Salut Aux Alliés, Bosch/ Schneider; Stilstaand: Slow-Quick-Wals, Ver- heijen/Schneider. Drumband D.O.K., Schiedam T-H, aantal leden tijdens het optreden 20. Lopend: Gildemars, A. van Ve- luwen; Stilstaand: Taptoemars, Verheijen/ Schneider. Tamb.- TRomp.korps Rijnmond- Band, Schiedam Drumf. aantal leden tijdens optreden 50. Lopend: Touraine, H. J. M. Freysen; Stilstaand: Manbo-Marcho, Z. van Auken. De Wisselbekers zijn beschikbaar gesteld door: 1. Gemeentebestuur van Schiedam. 2. Schiedamse Gemeenschap. 3. Firma J. H. H. van Krogten, Muziekinstrumentenfabriek, Schie dam. 4. Schiedamse Stempelfabriek en Graveerinrichting Schiedam. IJssalon Favoriet, van Houten Schie dam. 6. Heineken's Brouwerij N.V. 7. Drukkerij Wijchers N.V. Schie dam. 8. Vincent Schiedam. rr De kinderen van de vereniging „Helpt Elkander", een vereniging van ouders van kinderen van het geestelijk gehandicapte kind maken op a.s. zaterdag 13 september een dagtocht per toeringcar naar het bosbad „Hoeven" bij Etten-Leur in Brabant. Vertrek om 9 uur vanaf de Burg. Honnerlage Gretelaan 496. Thuiskomst plm. 5 uur. De Koninklijke Vereniging voor Natuur- en Stedeschoon te Ant werpen ontvangt de leden van de K.N.N.V. afd. Vlaardingen-Schie- dam dit jaar. In de ochtenduren zal een bezoek worden gebracht aan de Plantentuin te Meise bij Brussel, een van de mooiste en modernste serren- complexen van Europa met 13 grote kassen, ingedeeld in geografische streken. De middagrust wordt ge noten te Tervuren, terwijl in de namiddag een wandeling plaatsvindt naar het Kapucijnenbos (prachtig Arboretum) en het onvolprezen Zoniënwoud. Tot slot wordt gewandeld naar Jezus Eik, waar een korte avondrust wordt genomen. Het afscheid van de gastheren zal te 18.00 uur plaats vinden, waarna de terugtocht naar Nederland zal worden aanvaard. De organisatie van deze dag van Nederlandse zijde berust bij het Hoofdbestuur en de heer B. van der Wijngaart treedt namens het H.B. op als kontaktpersoon. Vertrektijden van de bus zijn: 7.00 uur Vlaardingen-Visbank; 7.15 uur Schiedam-Rubensplein; 7.25 uur Rotterdam-Marconiplein; 7.30 uur Rest. Engels, Stationsplein; 7.40 uur Schouwburg, Zuidplein; 8.00 uur Dordrecht-Station; 8.30 uur Breda. Denk aan grenspapieren en Belg. francs. Elk jaar wordt de speciale onder scheiding „De Gulden Letter" uitge reikt aan een persoon of een instelling, die zich bijzonder verdien stelijk gemaakt heeft voor de Neder landse jeugd. Denkt u hierover eens na en zendt uw kandidaten met een duidelijke motivering naar de Commissie „De Gulden Letter", Postbus 9 te Haar lem. Zou er deze keer eens een Schiedam mer bij zijn...? ra

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 15