YVONNE VAN AS OP DE BRES VOOR UW SCHOONHEID Coiffures Cosmétiques DAMES SALON o\ fo „Thurlede" présenteerde geurig visitekaartje BrabanT Q Goed nieuws voor meis|es in de Singelwijk De politie meldt Jaarfeest voor de „Singeltjes" zulk prachtig haar - voor zulke lage prijzen in heel Nederland - alléén bij Schrijver Welk kapsel past bij uw persoonlijkheid? DE PASTOOR MOEST ZO NODIG Leger des lleils Laat Schrijver u vrijblijvend adviseren. U kunt er char manter, jonger, modieuzer uitzien met zo'n prachtig modepruikje. In onze zaak aan de Hoogstraat kunt u in een van onze paskamers, samen met een specialiste, in alle rust passen en kiezen. Geheel vrijblijvend. In onze zeer grote collectie vindt u zeker een pruikje in het model en de kleur die u mooi vindt. Duur? Dat zal u bijzonder meevallen. Ook als u alléén maar even komt kijken bent u bij ons van harte welkom...! HOOGSTRAAT 95b - Schiedam HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 20 - VRIJDAG 19 SEPTEMBER 1969 -i Vr'.v,Vifr ai-V Ze is heel jong en hip, Yvonne van As, in haar kort rokje met de blauw gebloemde bloes, het lange blonde haar los hangend op de schouders. Een en al oog voor dochter Esther van vier maanden. Een schat van een baby waarvan het echtpaar Van As-van Amerongen, eigenaars van de drogisterij Van As, de trotse ouders zijn. Op 1 oktober a.s. geven ze in het Rijnmondhotel een grote demon stratie-avond met Harriet Hubbard Ayer. De vaste klanten van schoon heidsspecialiste Yvonne van As we ten wel wie hiermede bedoeld wordt. Sinds anderhalf jaar heeft Yvonne zich met haar assistente heel wat klanten verworven voor haar salon, sinds augustus helemaal ver bouwd en vergroot. Waarbij ik even iets heel plezierigs van de mannen moet zeggen: ze geven nl. met St. Nicolaas heel dikwijls een cadeaubon voor een schoonheidsbehandeling! Geweldig die mannen die op dat idee komen. Er bestaat hiervoor echter een soort drempelvrees. De meeste dames denken dat het een enorme uitgave is. Dat men elke week terug moet komen (Dacht ik ook). Helemaal fóut. Eén behandeling per maand en u bent weer „een plaatje". Waar uw man verschrikkelijk graag naar kijkt, en u onomwonden zegt dat u ineens stukken jonger (en mooier) bent. Kunt u zich fijner compliment voorstellen? Misschien kijkt u een beetje onge rust naar die grote witte stoel. Maar u relaxt zalig als een der schoon heidsspecialisten van drogisterij Van As wat kliederen uit verschillende potjes en flesjes. En nu maar zalig liggen daar. Met een masker op onbekommerd weg doezelen. Wéten dat u straks weer helemaal net als toen bent. Jaren geleden. Doodgewoon relaxen. Onderbroken door een kopje koffie. Alle rimpels, vouwen en kreuken in uw gezicht worden verjaagd. De omgeving is hier zo rustig, donker plafond, roze wanden en de vloerbedekking iets donkerder getint. De stoel lijkt me helemaal het éinde. Je gooit er met een smak al je zorgen en vermoeidheid in. Je doet je ogen dicht en je laat al die toestanden uit flesjes en potjes maar op je inwerken. Alle dufheid voel je in je wegzakken. Eén afspraak met Yvonne van As en dit lot is u beschoren. Wilt u helemaal het naadje van de befaamde kous weten, komt u dan op woensdagavond, 1 oktober in het Rijnmondhotel eens kijken. Onder werp u even aan een kleine behan deling. Grijp die schoonheidskans. Maar haal morgen nog een (gratis) toegangsbewijs hiervoor. Want het zal wel enorm druk worden... Verleden week kwam de pastoor even op bezoek. Niet voor een geestelijk gesprek hoor maar uit pure belangstelling. Nou en onder de koffie heb ik m'n nieuwe aanwinst laten zien, U weet wel de jaloezie die ik juist gekocht had bij de Schiedamse Jaloezieën- fabriek, in de Jan Steenstraat 3, hier in Schiedam. Z'n eerste reac tie was, dat ik nou lekker kon gluren zonder zelf gezien te wor den, gemeen hè. Maar ja dat was maar een grapje natuurlijk. Daar na hebben we het tweede kopje koffie op het balkon gedronken onder het roestvrije zonnescherm wat ik ook bij bovenvermelde firma heb gekocht. Wat me wel opviel was dat de pastoor zo zat te wiebelen op de rand van z'n stoel dus vroeg tk hem of hy zo nodig moest en ja hoor weg was hij,, het was blijk baar hoge nood. Na tien minuten was hij nog niet terug en ik zoe ken hè, maar hij bleef weg. Gisteren ontmoette ik hem toe vallig op straat en vroeg hem waar hij zo ineens gebleven was. Wel, hij zat n.l. te popelen op z'n stoel om naar de showroom van de Schiedamse Jaloezieënfabriek te gaan, in de van Dijckstraat 23. Hij heeft ook een jaloezie en zon nescherm besteld; een pasklare en meeneembare vensterbank koopt hy zodra hij weer bij kas is. Aangezien hij zelf moeilijk te bereiken is mag hy over een week het telefoon no. 26 7215 bellen om een afspraak te maken i oor het plaatsen: Lange Haven 27 Alweer zo'n fantastische kin derfeestmiddag op woensdag 24 september, aanvang 2 uur. Een uur lang lachen, gieren en brullen met de dikke en de dunne en nog veel meer. Kom jij ook Toegang 25 cent. Deze witte stoel van kunstleder en op stalen poten is beslist het einde, maar ook het begin van het herwinnen en onderstrepen van uw (verborgen? schoonheid... Alle ontspanningsclubs zijn weer begonnen. Het ontspanningscentrum „De Reling" beschikt over een gezellige nieuwe ruimte. Dat is: de Torenzaal, Singel 104 (naast singel kerk). Elke dag kun je je opgeven na school bij mej. I. Poolman in de Torenzaal. Op woensdag 3 september stroom den al 64 opgaven de Torenzaal binnen. Enthousiast over de nieuwe zaal. war.en vele meisjes na de inschrijving niet naar huis te krijgen. Veel spel- en leesmateriaal werd druk in gebruik genomen. Toch is er keuze uit: A. Vrije ontspanningsclubs voor meisjes; handenarbeid, sport, spel, muziek, toneel etc. Woensdagmiddag 13.30—15.00 uur 6-7 jaar; Woensdagmiddag 15.30—17.00 uur 9-10 jaar; Maandagavond 19.15—20.30 uur 11-12 jaar; Dinsdagavond 19.15 20.15 uur 9-10 jaar. B. Weekkaarten a f 0,75 per week, oor na school tot 5 uur op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag- Alle meisjes van de lagere school zijn dan van harte welkom. C. Speciale programma's voor oud ste meisjes. Voor meisjes die niet meer op de lagere school zitten en nog geen 14 jaar zijn, is er ruimte op woensdag avond, om de 14 dagen, bij voldoen de opgave, b.v. Schoonheids specialiste, handenarbeidavonden, wedstrijden etc. D. Balletles: Voor meisjes van 8-12 jaar in de sportzaal van centrum „De Reling". Dit alles als onderdeel van het centrum „De Reling" in de Over- schiesestraat 42. BEJAARDE FIETSER VER ONGELUKT De 73-jarige heer H. Steens, ge woond hebbende aan het Willems hofje 6, werd zaterdagmiddag om 3 uur op de Vlaardingerdijk hoek Jac. Marisstraat bij het links afslaan geschept door de personenauto, bestuurd door de 25-jarige vertegen woordiger uit Schiedam: A.W.E.A.D. De bejaarde man kwam op de motorkap terecht, sloeg met het hoofd door de voorruit en werd tegen de weg gesmakt. Per G.G. G.D. werd hij naar het Gemeenteziekenhuis vervoerd, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden... 40 MINUTEN IN LIFT Zes bewoners van een flat aan het Willem Landréplein, vier volwasse nen en twee kinderen bevonden zich noodzakelijk in de lift, die er ineens geen zin meer in had, zodat men bleef „hangen". Precies veertig mi nuten. Toen kwam er deskundige hulp opdagen en werd men uit deze ruimte bevrijd. Misschien een tip voor conciërges om zich te verdie pen in het gebruik van de lift, als er iets aan mankeert? VOETGANGER GEGREPEN Op het kruispunt Burg. van Haaren- laan-Parkweg stak de 22-jarige kell- ner J. B. uit Schiedam naast het zebrapad de weg over. Hij werd door de 24-jarige automobilist K. D. de R. uit Vlaardingen gegrepen en met een hersenschudding en zware hoofdwonden naar het Gemeente ziekenhuis vervoerd en aldaar opge nomen. Ingrid Wiegmans, het 1 l-jarige'doch- tertje van de penningmeester Inkoop der volkstuindersver. „Thurlede" bood mevrouw M. A. Roelsema- Poelstra een fraaie toef rode rozen aan. Als welkomstgroet bij de opening van de tentoonstelling in dit prachtige complex. Burgemeester H. Roelfsema ont hulde, dat hij het elk jaar een bijzonder genoegen vond hierheen te komen. Spr. stipte even het ontstaan van de volkstuinen aan. Eigenlijk uit nood geboren. Men trachtte toen op voordelige wijze zelf aardappelen en groente te verbouwen. Die tijd behoort tot het verleden. Maar het heimwee juist van de buitenmens blijft hiernaar bestaan. Zij het dan onder idealer omstandig heden en met meer succes In een volkstuinderscomplex kan men de drukte van de stad ontvluch ten. Onze eerste burger verklapte graag op een zondagmiddag met zijn vrouw door de Schiedamse tuinen te wandelen. En nadrukkelijk aan toe voegend, dat vooral de aanleg bij de algemene begraafplaats bijzonder goed verzorgd is. Of de wens van burgemeester Roelfsema in vervulling zal gaan? Of er een tuin voor zijn gezin vrij zal komen? KLEURENWEELDE De expositie was ondergebracht in vier groepen: nl. vrije inzendingen bloemwerk, bloemschikkunst, dito van de kinderen (met heel veel gedurfde variaties), groente en fruit. Ondoenlijk al die inzendingen te noemen. Zij vormden het geurig visitekaartje van dit tuinencomplex. Rijk gevarieerd. Een vondst apart, die oranje hengselmand met paarse tros-chrysanten opgemaakt. Maar er waren nog zoveel meer ideetjes. Smaakvol uitgewerkt op advies van de heer Jansen. Die op maandagavond graag zijn adviezen aan deze vólkstuinders geeft. Commissaris C. van der Haagen, wethouder mevrouw G. D. de Graaf, het raadslid A. Verlinde, de afge vaardigden van de zustervereniging „Vreelust" op Spangen, de heren Rotman en Buitendijk, van de Haagse Bond van Volkstuinders, de heer Visser van het landelijk Ver bond Amsterdam en de voorzitter van de „Vijfsluizen" de heer H. G. Böhm. Zij allen gaven van hun belangstelling blijk. Voor de lafenis zorgden mevrouw J. C. Post-v.d. Broek met haar assisten ten. RECTIFICATIE KAARTEN MODESHOW CLAUSAN verkrijgbaar aan de „zaak" PARKWEG 371 dus niet aan de „zaal" zoals vorige week abusievelijk stond vermeld. Te koop: Citroën D 19, bouwjaar 1961. v. Heuven Goedhartstr. 69 Garage te huur. Te be vragen tussen 19 en 20 u. Bedkenlaan 22, Tuindorp/Kethel. Te koop: ronde kope ren ikanariekooi met stan daard; (keukenkachel met nikkelen vloerplaat. Rembrandtlaam 50 A. Met spoed gevraagd een bijrijder. J. Timmermans, Dwars straat 59 hoek Hagastraat Telefoon 268699. Stalling aangeboden voor caravans. B. v. d. Linden, Gatsedijk nr. 70, Maasdam, Telefoon nr. 01856704. Te koop: herenfiets. v. d. Duyn van Maasdam straat 71, Schiedam. foto film TUINLAAN 98, TEL. 267464 MGR. NOLENSLAAN 688 TEL. 262076, SCHIEDAM Charles Ray, in enkele lijnen geschetst. Samen met Oom Jos, de goochelaar ivïonisto en Andy Gilbert zal hij zaterdag voor een geweldige middag zorgen in gebouw Arcade, Lange Haven 71 BOTSING BIJ ACHTERUIT RIJDEN Op de Sportlaan ter hoogte van de Olympiaweg reeds de 28-jarige kan toorbediende J.D.A. uit Vlaardingen zijn auto achteruit de parkeerplaats uit. Op dat moment passeerde de 48-jarige schilder P. L. van D„ een stadgenoot van hem en reed tegen de auto aan. Met schaafwonden en een gebroken linkerpols werd hij door de G.G. G.D. naar het Holyziekenhuis vervoerd en aldaar opgenomen. MEISJE BIJ VALPARTIJ GE WOND Op de Schiedamseweg ter hoogte van pand 272 liet het 15-jarig meisje A.C.M.K. zich op haar bromfiets voorttrekken door de 17-jarige bromfietser P.J.M.L. uit Rotterdam. Doordat zij plotseling haar sleep los liet verloor zij haar evenwicht en maakte een lelijke val in de berm. Met een kaakfraktuur, een hersen schudding en snij wonden aan de kin is zij in de Dr. Noletstichting opgenomen. De leden hebben elk jaar hun groot Jaarfeest in gebouw „Odeon" in Rotterdam. Vanzelfsprekend dat het bestuur van de wijkvereniging „Het Singelkwartier" ook aan de jonge leden denkt. A.s. zaterdagmiddag om 2 uur worden in gebouw „Arcade" een vierhonderdvijftig kinderen in de leeftijd van 7-14 jaar verwacht. De kleintjes beneden die leeftijd krijgen t.z.t. hun eigen St. Nicolaasmiddag. Een programma dat geheel „Ar cade" zal laten daveren van hun kinderlach, want oom Jos houdt hun wel bezig. Charles Ray de muzikale clown weet ook van wanten en dan ook niet vergeten de goochelaar Monisto en Andy Gilbert met zijn zingende zaag en bellen. Alle ooms en tantes van het weekkamp zijn erbij. Oom Jan houdt de openingstoespraak. Daarna neemt het Kinderfestijn een aanvang en zullen er ook verschillenden op het toneel ontboden worden. Net als vorig jaar. In de pauze aanbieding van een traktatie en bij het naar huis gaan krijgt iedereen een verrassing. Alleen voor die kinderen die een toegangsbewijs hebben. Eén verzoek van oom Jan: neem allemaal een goed humeur mee. Dan ben je zaterdagmiddag om 2 uur als „Singelkwartiertje" van harte wel kom in gebouw „Arcade", Lange Haven 71. Vierhonderdvijftig in totaal! Zaal open: half 2. SCHRIJVER KEUZE UIT MÉÉR DAN 50 MODELLEN Het hier afgebeelde model is één van de meest gevraagde pruikjes uit onze collectie PRIJS: slechts 99,— Voor telefonische afspraken 010-265546

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 20