Schiedamse Muziekschool sluit cursus '68-69 af met einduitvoering: 26 sept, in Margriethal DE AUTO VAN HET JAAR 504 "z,,Tcrrs°noite""*s 1 dc ^gjCHTPAAR VERINGMEIJER (5ET NIEUWE STAP n?m,: Herfstexpositie op „Vreelust Joh. de Heer WASAUTOMAAT De Schiedamse Muziekschool is sinds 1 juli 1968 gevestigd in het klassieke pand aan de Lange Nieuwstraat 183. Dat is ongetwijfeld voor de meeste Schiedammers geen geheim meer. Een regelmatig bezoek aan het postkantoor kan immers vol doende zijn om de oren te spitsen en zich af te vragen, waar die wirwar van klanken toch wel vandaan komen. Vanmorgen om half negen is de nieuwe zaak in woninginterieur van het echtpaar C. G. Veringmeijer aan de St. Liduinastraat 52 geopend. De avond daarvoor hield dit sympa thieke echtpaar een drukbezochte receptie. Waarbij vele zakenrelaties en vrienden van hun belangstelling blijk gaven. Een zaak waarop ze met recht trots kunnen zijn. Zij vormt de bekroning van hun harde werken, want man en vrouw staan hier volledig achter. Met zo goed als niets begonnen, doch de sterke wil iets te bereiken, is dit inderdaad gelukt. Straks beschikken ze over een geweldige ruimte achter de zaak, waar met gemak een showroom kan worden ingericht. Zodat de klanten op hun gemak keus kunnen maken. Want er is genoeg. Van klassiek tot heel modern. Meubelmaker Veringmeijer begon dus op heel eenvoudige wijze. Zijn eerste zaak was aan de Lange Haven 62. Na twee jaar een betere ruimte in een sous-terrain aan de Liduinastraat 83. Zijn woonhuis op nummer 45. Het pand van Unique kwam vrij. De toekomstige bewoner: C. G. Vering meijer. Naar eigen idee is het interieur uitgevoerd door het aan nemersbedrijf firma Kuipers. Een licht en modern geheel. Waarin het prachtige wit laqué slaapkamer ameublement met bijpassende witte met bleu sprei uitstekend tot zijn recht komt. Heel vroeger maakte de heer Vering meijer zijn meubelen zelf. Nu heeft hij zich op de detailhandel toe gelegd. Zijn vrouw voert hiervan de algehele correspondentie en admini- Welk merk? Welk type?Welke prijs? En waar krijg ik de hoogste korting? Al deze vragen worden onpartijdig be antwoord door het Consumenten Voor lichtingsbureau. Vraag de volledige brochure van alle wasautomaten van het Consumenten Voorlichtingsbureau gratis ter inzage. Onderstaande bon invullen en opplak ken op briefkaart of in gesloten enve loppe zenden aan Consumenten Voorlichtingsbureau (C.V.B.) Postbus 207 Dordrecht naam adres plaats (blokletters s.v.p.) sch stratie. Iets wat toch wel even vermeld mag worden. Er staat een juweel van een bankstel, tweezits. Super de luxe van beige draion velours. Sierlijke kwasten aan de leuning. Echt iets aparts. Grappige rokfauteuiltjes. In allerlei variaties. Met „Huize Frankenland" dichtbij heeft men daar rekening mee gehouden. Daar vraagt men nog weieens om een losse stoel. Verder een enorm assortiment vloer bedekking. Op grote rollen, kunt u ze bewonderen. Keus maken. Gordijnstoffen in allermooiste kleu ren. Vitrages, matrassen, pouffe's, slaapkamerkleedjes, toilet- en dou- chematten. Sierlijke theebeurzen. Noemt u maar op. Alles wat ter verfraaiing van uw woning kan dienen is hier te vinden. Smaakvol opgesteld. Voor de bewoners in deze omgeving een aanwinst. Want men weet dat de heer Veringmeijer een goed zaken- -en vakman is. Wat u overigens ook moet onthouden: men beschikt hier over een eigen stoffeerderij. Zo vaak wordt de vraag gesteld: waar zou ik mijn bankstel goed kunnen laten over trekken? Doodgewoon bij de firma Veringmeijer in de St. Liduina straat! Morgenmiddag tussen 2 en 3 zal de Rijnmondband deze opening feestelijk onderstrepen. Zaterdagmiddag a.s. om 14.00 uur n.m. opent in het clubgebouw op het complex Spaansepolder een Herfsttentoonstelling van bloemsier- kunst, waaraan voor de kinderen der leden een eigen hoekje ingeruimd is. Verder is er te bezichtigen een keur van eigen gekweekt fruit en snij bloemen. De tentoonstelling is geopend op: zaterdag 20 september van 14.00 uur tot 18.00 uur en zondag 21 september van 10.00 uur tot 16.00 uur waarna de prijsuitreiking volgt. Systeem van keuring: door de bezoekers, die een formulier in kunnen vullen met de betreffende nummers van het tentoongestelde welke zij uitverkoren hebben. Deze formulieren gaan in een gesloten bus en worden zondag na afloop van de tentoonstelling gesorteerd. U HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 22 - VRIJDAG 19 SEPTEMBER 1969 9691 H3aM?Tq?$ Pf OAqU^V - CL' OA4 - OA IfiP.fiAT? TW1HIH TAN Prijzen incl. schuitdak 204 7990.- 404 9990.- 504 11990.- Beleef zélf een proefrit! Loopt men in de richting van het geluid, dan is spoedig duidelijk, dat het fraaie pand, daterend uit 1764, en als zodanig onder de hoge de Muziekschool herbergt, hetgeen men verder nog bevestigd kan zien, door het in fraaie kleuren en emblemen geschilderde bord aan de muur, rechts naast de hoofdingang. Aan de ramen en in de hal treft ons de aankondiging: EINDUITVOE RING in de MARGRIETHAL, het geen de aanleiding voor ons is, eens wat nader op deze aankondiging in te gaan. R.S. Wordt dit advies van u nogal gevolgd? K.B. „Dat is van verschillende factoren afhankelijk. In principe is bij de meeste ouders wel oor naar dit advies, maar ik vind de keus (spontaan) door het kind zelf gedaan in het algemeen belangrijker dan mijn advies, behalve wanneer ze (onwetend) een instrument zouden kiezen, dat boven hun macht gaat". R.S. Bijvoorbeeld? K.B. „Bij een constant laag cijfer voor muzikaal gehoor toch een strijkinstrument willen gaan bespe len! Ook spreekt de financiële kant bij de aankoop t.z.t. van een eigen instrument een belangrijk woordje mee". R.S. Wanneer en waar wordt die jaarlijkse Instrumentenparade ge houden? K.B. „Ieder jaar tot nu toe op de 2e vrijdag in september des avonds vanaf half zeven zijn de ouders met hun „kiezende" kinderen wel kom in de school en kunnen ze vrij rondkijken, beluisteren en be spreken, want - zo mogelijk zijn alle leerkrachten met hun instru menten en eventueel enkele van hun leerlingen aanwezig, om zo uit gebreid mogelijk te adviseren. Voor algemeen advies ben ik er zelf ook bij betrokken, terwijl de ouders zich op de Administratie van pros- pecti kunnen voorzien en er finan ciële en zakelijke details kunnen bespreken". R.S. Is er veel belangstelling voor deze avond? Klarinetleraar de heer C. Matla „in samenspraak" met één van zijn leerlmgen. „Zijn ze het eens? zo te zien wel! K.B. „Het is overweldigend. Van vóór de afgesproken tijd tot royaal na de officieuze sluitingstijd is het druk. Dit jaar van 6.30-9.30 uur en dan waren alle uitgenodigde ouders nog in 3 groepen ingedeeld per uur, zodat redelijk op drukte was ge rekend en het toch mogelijk was persoonlijk contact te hebben. Verder zou ik nog willen noemen de openbare lessen voor alle A- en B-klassen waarvoor ik dank zij de ouderlijke belangstelling via jaar lijkse groei - thans het predikaat goed bezocht" kan verlenen. Voorts de AMV-eindproef voor de C-klaskandidaten (dit jaar 36 toe gelaten) het driejaarlijks proefspel voor iedere instrumentale leerling, waarvoor de zaterdagen 13 en 20 september geheel zijn uitgetrokken en de kandidaten van de theorie klassen, die het begeerde getuig schrift hopen te behalen R.S. Kunt u ons de betekenis van het driejaarlijks proefspel nog iets nader toelichten? K.B. „Welzeker, het uitgangspunt is, dat iedere leerling om de drie jaar moet laten zien en horen, wat hij/zij in de afgelopen drie jaar heeft geleerd en of er voldoende aanleg en (vooral) animo aanwezig is om hem/haar weer drie jaar aan de school te laten lesgeven. Ter beoordeling daarvan is het proefspel ten overstaan van een kleine commissie, bestaande uit enkele leerkrachten, ondergetekende en iemand van buiten de stad, meestal een collega-direkteur van een muziekschool elders; dit laatste om een grotere objectiviteit van de beoordeling te waarborgen. Dit jaar hebben we hiervoor de heer Adr. Kousemaker, direkteur van de Streekmuziekschool voor de Alblas- serwaard en de Vijfherenlanden, gevestigd te Gorkum". R.S. Uit het feit, dat u naar de Margriethal gaat voor de Einduit voering, mogen we afleiden, dat andere zalen niet geschikt zijn en uw school groeiende is? K.B. „Ja! Ik kan op beide vragen bevestigend antwoorden. Arcade met z'n zo' gewaardeerde accoustiek wordt te klein voor het bezoek aan de Einduitvoering en ook het kleine podium is voor ons een moeilijkheid. We hebben dit jaar rond 285 medewerkenden in grote en kleinere groepen optredend. Een uitvoering van kleiner opzet en intiemer karakter is in Arcade wel te realiseren". R.S. Heeft u nog wensen t.a.v. uw schoolinterieur? K.B. „Bepaald wel! Er zijn nog noodzakelijke voorzieningen te tref fen, die echt niet in de categorie x „luxe" thuis horen maar dringend nodig zijn. Alle oliekachels ruilen tegen gas- verwarming, liefst als geschikte (voor muziekinstrumenten! cen trale verwarming; een goed isole rende vloerbedekking in het hele gebouw en dito wandbekleding in verschillende leskamers. Hoog nodig is evenzeer vervanging van vleugels en piano's door nieuwe piano's; ook dit heeft jarenlang stilgestaan. Wat de ruimte betreft: de grootste kamer, bestemd voor orkest repetities is beslist te klein (we zijn er nu al uitgegroeid; gecombineerde repetities als ballet met orkest begeleiding en koor en orkest e.d. is niet mogelijk). Het is niet prettig om regelmatig een te nauw jasje te moeten aantrekken zonder direct vooruitzicht, dat het ooit wijder gemaakt zal (kan) worden". R.S. Hoe denkt u over de muzikale bewustwording van de Schiedamse kinderen en jongeren? K.B. „Het percentage ouders, dat de kinderen opgeeft voor de muzikale vorming is gemiddeld - niet per jaar - groeiende, ontegenzeggelijk, maar die groei gaat wel wat te langzaam. De spreiding in instrumentenkeus is sinds enige jaren op gang en zet door maar eveneens vaak door onbe kendheid met de vele instrumenten, die er zijn, te langzaam. De kinderen zouden in het eerste AM V-jaar (8 jaar; 3e klas lagere schooi) en daarvoor al d.m.v. radio en t.v. (ik denk hier aan program ma's als die van de Amerikaanse dirigent Leonard Bernstein) kennis moeten kunnen nemen van de klank en speelwijze van strijk-, blaas- en slaginstrumenten, niet al te nadruk kelijk maar onopvallend regelmatig. Wij kunnen dat in twee uurtjes les per week stimuleren, controleren en gaande houden of verdiepen, maar het „klimaat" in het ouderlijk huis is zo belangrijk. Ik heb aan de school meerdere leerlingen, die langs deze weg gemakkelijk en welbewust een viool, cello of hobo e.d. kozen. Tenslotte - jammer, dat vrijwel alle kinderen zo opgeslokt worden door lange schooldagen en veel huis werk! Waar blijft de tijd voor de expressievakken, voor de hobby van werkelijk oprechte amateurs? Dat zijn diegenen, die met dagelijks (of zoveel mogelijk) oefenen op- en bezig zijn met hun instrument niet PRATEN over het zo graag musi ceren maar het BEWIJZEN metter daad. De Muziekschool is groeiende in aantal en ik hoop, dat we de tijd beleven, dat steeds meer jongeren en ouderen/de weg naar de Lange Nieuwstraat 183 zullen weten te vinden om er met hartstocht en overgave (maar ook met kennis van zaken en ijverig oefenen) hun hobby goed te beoefenen en waar te maken Redactie Stadsblad: (verder R.S.) We vragen aan de direkteur van de Muziekschool, de heer Kees Bak (verder te noemen K.B.): Wat wordt er bedoeld met EINDUITVOE RING? K.B. „Ons cursusjaar loopt van 1 oktober t.e.m. 30 september. In de maand september wordt gewerkt aan de afronding van het lopende cursusjaar en aan de voorbereiding van het nieuwe. De laatste actie in deze maand is een uitvoering in het algemeen groter van opzet dan de openbare voor drachtsoefeningen en de Kerstuit voering, en bedoeld als een muzikale AFSLUITING van het cursusjaar". R.S. Juist! En kunt u nog wat meer activiteiten van de Muziekschool noemen in deze septembermaand? K.B. „Er zijn er vele! Om te beginnen gaan de dames-leden van onze Oudercommissie op stap naar alle lagere scholen in geheel Schie dam. Ieder lid heeft ten hoogste vier scholen te bezoeken en, dank zij de welwillende medewerking van vrij wel alle schoolhoofden, worden de folders voor deelname aan de per 1 oktober nieuw te starten AMV- cursus, aan de kinderen meegegeven. De ouders, die belangstelling heb ben, geven de inschrijfbiljetten in gevuld weer mee terug, ze worden op de scholen weer verzameld en door de Oudercommissie-leden af gehaald en aan de Muziekschool terugbezorgd. Zo'n Oudercommissie is alléén hierdoor al een zeer te waarderen instelling. Voorts hebben alle kinderen, die van de A-klas (le jaar) naar de B-klas (2e jaar) bevorderd zijn, van mij een advies tot instrumentenkeuze gehad op grond van de rapportcijfers, waarbij uiteraard muzikaal gehoor en ritmisch gevoel een belangrijke rol spelen". Vier harpen dragen hun aandeel bjj inT^HpHure voor orkest 1968" een werk van de directeur van de school. Geheel rechts: één van de drie dwarsfluiten. Nieuw Mathenesserstraat 11-13 Schiedam, Telefoon 268350 Autoshowroom ook 's-zaterdags geopend van 9 tot 5 uur. 0

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 22