Orpheus Duitse ontvangt gasten BÖ0T Fred van Zegveld met een boetiek die klinkt... Kwieke show Hippety's Boetiek Klaverjassen bij „De Kreek'' BREI- MODE '70 Dr. G. H. jonkers AFWEZIG G. W. Ormel, arts AFWEZIG VANAF 39.50 JUWELIER VINDT U NIET OOK ZIJ IS EEN HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 3 - VRIJDAG 19 SEPTEMBER 1969 Wij hebben gratis voor U klaarliggen. Rotterdamsedijk 439 Een allereerste show brengen is altijd een beetje moeilijk. Het brengt achter de schermen een heleboel zenuwen. En in de zaal te weinig plaatsen! Zodat men achteraan of opzij wat hing. Er werden stoelen bijgeplaatst. Moeilijkheden opgelost. Zodat lady speaker Ellen Bax na het ongedwongen welkomstwoord van de jonge eigenaresse van Hippety's Boetiek, mevrouw Ank Stofmeel- Peereboom de show kon openen. Met een complete verrassing voor geheel Schiedam, want Ada Hill, die onlangs in ons intervieuw de wens te kennen had gegeven iets te ont werpen voor kleine kinderen, kréég die kans. Van ,,Hippety" op de Singel 105. Heel leuke kleding voor de kleuters, die met veel bravoure hun rondjes op het plankier afhuppelden. Zich ervan bewust, dat die kleren van „tante Ada" door iedereen gezien moesten worden. De wrevel van „geen plaats" was ineens vergeten. Kinderen zijn altijd heerlijk ontwapenend. Méér van hun in een show! Een show van en voor jonge mensen. Met medewerking van de firma Schrijver, die voor heel goede en modieuse pruiken zorgde. Onthoud u het adres van deze firma. Let u specifiek op hun aanbiedingen op dit gebied. Schoenen van ,,'t Silvere Laersje". Al met al een bijzonder geslaagde combinatie. De laarzen waren heel geestig. Sommige in schoenvorm. Van lak met grappige versieringen. Van Mary Quant. Ank Stofmeel heeft met deze eerste show niets aan het toeval overge laten. Téveel keus gemaakt, waar door de creaties van Dolly Day, René Roy en Bindell, (Engeland) en Anny Fedore (Engeland), Blacky Dress, Glaser en Miss Layotte (Duitsland), Marie France (België) en van onze Sophietje en Johnny vlug voorbij flitsten. Het licht was te donker ingesteld. Kléinigheden, waarmede men vanavond ongetwij feld rekening zal houden... De show werd dus geopend met kinderkleding. Kleine mensjes met fijne vrijetijdskleding. Een mini- broekpak met bies van nylonbont op het voorpand. Een beeldig groen gebloemd jurkje. De ceintuur door gevlochten. Zoals ook bij de oude ren helemaal „in" is. Leuke creaties ook wat jasjes betreft. Ada Hill moet hierin doorgaan. Het durven wagen een kinderboetiek te be ginnen. Daar is behoefte aan. VERRASSEND JONG Er is heel wat getoond in een supersnel tempo. Daardoor ging helaas de helft hiervan verloren. Maar dat is geen bezwaar; u kent het adres van deze leuke boetiek: Singel 105. De mode is, zoals we al eerder aankondigden, verrassend jong en eenvoudig. Met veel smalle boven- stukjes. Soms in afstekende kleuren. Iets gerende jurkjes met siernaden, kleine zakjes. De klepjes soms van afstekende kleur. Korte mouwen. Knoopjes met koper, dito gespen, brede ceintuurs. Vaak van dezelfde stof. Trevira 2000 is nog steeds gewild, zij het enigszins overvleugeld door het materiaal van vederlichte jersey. BROEKPAKKEN De mode is mini gebleven. Soms iets langer. Niet opvallend. Beslist geen maxi in deze boetiek! Kleuren: tomatenrood, veel zwart, bruin met combinaties van beige, geel en Wit. Citroengele jurkjes. Witte mouwloze tuniekpakken. Of een voor sen feestavondje met veel franje aan de ellebogen en om het middel. Tuniekpakken met de bekende mo- Het Koninklijk Schiedams Mannenkoor Orpheus krijgt van zaterdag 27 tot en met maandag 29 september a.s. 55 leden van de Manner Gesang Verein 1859 Menden op bezoek. De beide koren zullen op zaterdag gezamenlijk in de Magnolia Deikerk concerteren; daarbij verlenen de bariton Rob Holl en de pianiste Henny Moser solistische medewerking. Burgemeester H. Roelfsema zal het Duitse koor, als Ere voorzitter van Orpheus, voor de aanvang van het concert officieel welkom heten in onze stad. De dag daarop verzorgt het Mannenkoor Menden, aangevuld met een aantal zangers van Orpheus, de zang tijdens de mis in de Johannes de Doper-kerk aan de Mgr. Nolenslaan. Aanvang half tien. Daarna maakt het gezelschap een rondrit door Zuid-Holland, waarbij o.a. Hoek van Holland, Scheveningen, Madurodam en Delft zullen worden aangedaan, 's Avonds is er voor beide koren een gezellige bijeenkomst in de Schiedamse sporthal. Maandagmorgen brengen de Duitse gasten een bezoek aan Rotterdam, waarbij de traditionele rondvaart door de havens uiteraard niet zal ontbreken. Na de middag wordt de terugreis aanvaard via Arnhem. Kaarten voor het concert van 27 september zijn o.a. verkrijgbaar bij het bureau van de SG/VVV aan de Tuinlaan en bij het secretariaat Lange Haven 84b. GEMEENTE SCHIEDAM SPREEKUUR VAN DE CONTACT-AMBTENAAR Medegedeeld wordt, dat het ""Spreekuur van de contact-amb tenaar volgende week zal wor den gehouden voor de bewo ners van ZUID, op maandag 22 september a.s., des avonds van 7-8 uur, in een zaaltje van de Bethelkerk, Oude Maas straat 24. Schiedam, 18 sept. 1969 oogarts van 20 tot 28 september. Er was hee! wat te zien op de show van Hippety gisteravond. Iets heel apart en geheel nieuw voor Schiedam, de creaties voor kinderen van mode-ontwerpster Ada Hill... Schoolstraat 5 tot 6 oktober Praktij kwaarneming: J. Moor, arts, B.K.-laan 154. P. Spreij, arts, Singel 76. Op vrijdag 26 september wordt in Centrum „De Kreek", Lange Haven 92 om 20.15 uur een klaverjas- concours gehouden. Ieder die be langstelling heeft is van harte wel kom. Inschrijven vanaf maandag a.s. tot en met donderdag van 19.00-21.00 uur. Inschrijven per koppel. Kosten fl.l,— per persoon. Nu ook Schiedam-zegels Dr. Wibautplein 15 Telefoon 266905 gelijkheden. In frisse combinaties. Doch ook ruitjurkjes. Witte gar neringen aan kraag en manchetten. Overgooiers te kust en te keur. Met geestige vondsten bij de hals of een zak helemaal onderaan de zoom. Geen zorgen voor verward haar bij het aan- en uittrekken van al het geshowde. De pruiken van de firma Schrijver zijn inderdaad haast niet van echt haar te onderscheiden. Doffe Vista mantels met eenvoudige ceintuurs. Doch ook van glanzend materiaal. Met warme bontkragen en bontgarneringen aan de mouwen. EXCLUSIEF BROEKPAK Een kleurig sjaaltje om het hoofd gestrikt. Een wollen jersey broekpak aan (veel overeenkomst met de hanssop van vroeger). Daarover heen gedragen een mouwloze mantel. Exclusief geheel dat terecht veel applaus verwierf. Men was hiermede trouwens niet karig. Origineel het visgraat-complet. Ook afzonderlijk te dragen. Heel eenvou dige jurkjes met alleen stiksels als versieringen. Of gekleurde randen aan manchetten en de zoom. Hip is de mode. Maar door en door vrouwelijk. En verrukkelijk jóng. Ank Stofmeel bedankte voor alle belangstelling, nadat de mannequins en ook de ladyspeaker een fraaie boeket anjers waren aangeboden. De eerste show van deze hippe boetiek op de Singel 105 mocht er zijn... M. W.-S. IN DE NIVON-boerderij aan de Van Baerle- straat in de Westwijk te Vlaardingen houdt de K.N.N.V. afd. Vlaardin- gen-Schiedam op donderdag 25 september a.s. een ledenvergadering. Na het zakelijke gedeelte zullen enkele leden dia's vertonen van de „Boulogne-expeditie" in mei jl. Treinreizigers worden vanaf het station Vlaardingen-West afgehaald. Aanvang: 8 uur. Lederen riemen, tasjes, sigaretten doosjes met de hand beslagen. Afkomstig uit Marokko. Er is nog een aparte lucht aan verbonden. Brede polsbanden. Els den Hoed stapt er met blote voeten nonchalant overheen. Ze frunnikt wat aan een rek vol hippe jurkjes. Laat een jurk met geruite mouwloze mantel zien. Een zwart jurkje rijk geborduurd. Afkomstig uit Marokko. Ze zijn op woensdagmiddag nog niet helemaal ingericht. De kleding voor de jongens moet nog komen. Hoofd zaak is echter dat de zaak met de- paskamers nu eindelijk klaar is. Els zucht ervan. Ze zag er geen gat in, toen ze voor het eerst in de opslagruimte van een hier gevestigde kruidenierszaak kwam kijken. Maar verloofde Fred van Zegveld, niet te stuiten in zijn enthousiasme, zei geestdriftig „ja". Trommelde wat goede vrienden op en toog aan het werk... Twee jonge mensen van 19 jaar die zich voor deze boetiek inzetten. Die manmoedig de rommel getrotseerd hebben. Want het knapte allemaal zo geweldig op en ze widen immers een leuke boetiek? Rood voert hier de boventoon. Met een paars plafond en groen behang in medaillonmotief. Groene vloer bedekking. Leuke spots aan het plafond. Rode mandjes langs de muur. Rode houten stoeltjes. Hipper kan het niet. Maar dit alles tezamen geeft deze boetiek cachet. Het hoort allemaal bij Fred en Els. De Westfrankelandsestraat is er gewoon door opgevrolijkt! PLANNEN Het is hier zo saai in deze stad, zegt puur sang Rotterdammer, lang benige en iets langharige Fred van Zegveld. Daar komt verandering in. Om de veertien dagen gebeurt er straks iets in deze boetiek. Een showtje van eigen kledij. Waarin Els een werkzaam aandeel kan hebben, want ze ontwerpt nl. zelf kleding voor ionseren. Fred is organist van de groep „Roek's Family". Over 14 dagen komt zijn eerste jazz-langspeelplaat uit. „Dynamite" geheten. Een toe passelijke naam voor deze organist, die tevens leider van het Trio van Zegveld is. Hij is een hartstochtelijk minnaar van orgelmuziek. Als leerling van de grote Bernard Drukker heeft hij echt wel wat in zijn mars. Naast de muziek andere inspiraties: de inrichting van zijn boetiek. Gewoon gezellig. Met geregeld aan winsten uit Marokko, die een vriend van hem inkoopt. Per auto! Alles te vinden hier voor jongelui, die graag hun eigentijdse mode bepalen. En er de gelegenheid voor krijgen. Een beetje uit de toon valt mis schien de oude loodzware kassa. Die geen hoger bedrag aanslaat dan f 5,—. Juist daarom vinden ze hem zo machtig. In de gang hangt de telefoon. Die pas in 1970 aangesloten wordt! Els laat truitjes zien. Met ritsen, ook diagonaal aangebracht. Lussen aan de hals of in de taille. Lange smalle truitjes, waar sjaaltjes en lak ceintuurs doorheen gevlochten kun nen worden. Kettingen, oorbellen. Maar ook o.a. lakjassen met bontvoeringen voor haar en hem Tuniekpakken. U moet zelf maar eens kijken zaterdag a.s. als de deuren van deze boetiek van Fred en Els voor iedereen, jong van hart, open gaan. Talloze vlugschriftenen uitno digingen zijn dezer dagen voor de receptie (vandaag) verstuurd. Er zal belangstelling genoeg geweest zijn uit de kring van zakenrelaties en uit de muziekwereld. Veel succes Fred en Els. Jullie hebben het daar voor het zeggen in dit nieuwe boetiek-veld aan de Westfrankelandsestraat 141... Fred van Zegveld en Els dan Hoed in hun gloednieuwe boetiek aan de W. FrankelanHspctraat lai SCHIEDAM TEL. 267937 BROERSVEST 93 Lid van de familie constant U treft ze altijd thuis bij Uw K.E.S.-juwelier Om door eert ringetje te halen „BLUES", DAT gaat het worden. „Zo lezen we in het maandblad van de Jonge Instui- vers. Die op zondagavond „Crash" de topgroep van Arnhem voor de muzikale omlijsting hebben. Zorg dat u daar bij bent. Om 8 uur in „Arcade".

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 3