Welluidende einduitvoering Schiedamse Muziekschool „Uw oud-papier voor het misdeelde dier".... politie ldt Reünie van danscursisten Schilperoort Werelddierendag 1969 en TANDARTS J. H. DALSTRA AFWEZIG mim 1114' HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 9 - WOENSDAG 1 OKTOBER 1969 Voor het eerst is dit cursusjaar van de Schiedamse Muziekschool afge sloten met de einduitvoering, vrijdag in de Margriethal. Rond 1100 mensen vulden de zaal, die voor deze gelegenheid smaakvol was versierd met palmen en fraaie gekleurde planten. Het programma was zeer afwisse lend: grote en kleine ensembles vóór de pauze en ballet na de pauze. Het klapstuk op muzikaal gebied vormde ongetwijfeld het Harmonie orkest o.l.v. de heer P. van Hassel, die de beide vaste dirigentenleraren, de heren Joh. v.d. Berg en C. Matla (verhinderd wegens optreden in Bern van de Marinierskapel, waarvan zij deel uitmaken) verving. De avond werd geopend met de „Intrada" van W. Schneider en het programma vóór de pauze besloot met stukken van Cerfontaine, Schneider en Abel-Jaroc. Het laatste stuk, een Rimbalzello, was in Dixieland-stijl geschreven. Er waren twee solisten: een trombonist (George Wiegel) en een trompettist (Chiel van Aalten), die samen met het orkest tot een bijzonder goede prestatie kwamen. De grote tegenhanger was ongetwij feld het Symfonie-orkest (Orkest klas I) dat onder leiding stond van de direkteur, de heer Kees Bak. De instrumentalisten speelden een hoboconcert van Corelli met als soliste mej. Agaath Beelenkamp. Samen met het orkest - waarin de continuopartij gespeeld werd op een clavecymbel door Hilleke Barends- waard kwam zij tot een goede prestatie. Het hoboconcert werd geflankeerd door twee moderne stukken van Kees Bak en van Herman Strategier. Kees Bak heeft in zijn „Ouverture voor orkest" alle mogelijkheden van zijn eigen orkest ten volle uitgebuit. Alle instrumenten strijkers, bla zers, slagwerk, piano, harpen kregen een afzonderlijke beurt. Het was opvallend, hoe goed de leerlingen zich ook in deze klanken wereld thuis voelden en hoe zij zich - op een enkele kleine wrijving na - wisten te handhaven in de verschil lende tempo's. De tweede orkestklas, die gevormd wordt door „de beginners" speelde een Danssuite naar Engelse volks liedjes van G. de Marez Oyens en een kleine Symfonie van Schubert. Vooral dit laatste stuk werd bij zonder goed door hen gespeeld. Bij de kleine ensembles hoorden we een harpkwintet, dat voornamelijk Schotse muziek liet horen, een accordeon-ensemble, een samenspel- groep van gitaren en een groep, waarin veel instrumenten (dwars fluiten, blokfluiten, celli, vedels en piano of klavecymbel) meespeelden. Een blokfluitgroep in grote bezet ting bracht tezamen met enkele slagwerkers uit de Orff-klas een mars ten gehore. Het programma na de pauze bestond hoofdzakelijk uit een optreden van de balletklassen. Jammer genoeg was mevrouw van Buren, die de ballet klas leidt, plotseling in het Zieken huis opgenomen, zodat de spanning, die elke uitvoering altijd begeleidt, nog extra groot was. Dat de leerlingen desondanks tot leuke en goede prestaties kwamen, is in de eerste plaats te danken aan de twee balletleraressen, die op wel zeer korte termijn voor de zieke lerares invielen en die het moesten stellen met haar aantekeningen en het geheugen van de vaak nog zeer jonge medewerksters. Dat ook mej. Frieda van Straaten, die tijdens alle lessen op de piano de dansjes heeft begeleid een steun is geweest in deze moeilijke situatie spreekt vanzelf! Mevrouw van Duikeren voerde en vuurde het kinderkoor, bestaande uit 2 AMV-klassen, aan tijdens het alleraardigste ballet: „De gouden gans", waarin ook de bijzonder leuke costuums, vervaardigd, door 3 meisjes van de huishoudschool o.l.v. mej. Ardon en m.m.v. talrijke moeders van de leerlingen, de aandacht trokken. De begeleiding was in handen van de orkestklas I (gezeten in de orkest bak) bij de dansen van Gerard Hengeveld (voor orkest bewerkt door Kees Bak) van de slagwerkklas o.l.v. dhr. L. Talboom bij de Zwaarddans en van het Accordeon ensemble, gesteund door pianospel van mej. v. Straaten in het ballet: „De gouden gans". Direct na de pauze reikte de heer Bak 75 getuigschriften uit: 26 aan geslaagde A.M.V.-leerlingen (waar van 2 met lof) 14 aan geslaagde theorieleerlingen (leerlingen boven de 12 jaar: 4 met lof) en 35 aan leerlingen, die slaagden voor instru mentaal proefspel (2 met lof). De direkteur wees op het nut van de theorieles voor het instrumentale onderwijs en van het proefspel en hij sprak de wens uit, dat er in dit komende jaar weer regelmatig zal worden gestudeerd: dagelijks dus! Ook bleek hij het oneens te zijn met de veel gehoorde kreet: ,,In Schie dam kan niets! Hij noemde de prestaties van zovele kinderen van Schiedamse burgers, het grote aantal geslaagden en de geweldige en onverwacht grote be langstelling, waaronder ook de wet houder van 'onderwijs en culturele zaken, mevrouw de Graaff gerekend mocht worden, het meervoudig bewijs voor het tegendeel. Sonja Jansen. Geslaagd voor AMV zijn de volgende kandidaten: Hélène van Haasen; Frank de Jong; Loekie van Dijk; Juliette Boot; Tine Verbeet; Jan Ozephius; Eduard Heinerman; Hans Versluys; Jos v. Alp hen; Leon 't Hart (met lof); Marieke v.d. Horst; Arien Bos; Evert Jan Mookhoek; Wim Fieggen; Rento Hermans; Ferdinand Hermans; Marie José Dries; Marjolein v.d. Toorn; Hans v.d. Linden; Sander Jansen; Hendrik v. Eyk; Joke van Kasteren; Els Barendswaard (met lof); Diana Ringelenstijn; Marjola v.d. Brand en Henk Kuyper. Afgewezen: 8 leerlingen, waarvan 7 met het advies om te eindigen. Theorieklassen: mevr. L. Brouwer (met lof); Eric Kortland (met lof); dhr. J. Schouten. Kees v. Baardewijk; Etig. Brugge- man; Tom de Vette (met lof); Jetty Horn; Miek ter Horst; Janneke Kleinhoonte v. Os; Mariette Kok (met lof); Gerrig Kuypers; Hetty Mulder; Roger Pluym; Marja Collé. Advies om te herhalen: 4 kandi daten. Advies de lessen a/d school te beëindigen: 3 kandidaten. Proefspel: Piano (I): Lilian Blaauw; Han Versloot; Kees Bijl; Adriaan v. Waart; Lex den Houting; mej. E. Houtman; mej. C. v.d. Pas; Annelies v. Hagen (met lof); Marja Schouten. Afgewezen: 5 leerlingen: herhaling in 1970. Piano (II): mevr. J. Kuiper; Ria Berrevoets; Loes Beukers; Evelien Beukers; Tineke v. Egmond;. Afgewezen: 2 leerlingen. Piano (III): mej. M. v.d. Toorn. Afgewezen: 1 leerling. Viool (I): Mariette Kok; Rijkje v.d. Waal; Els Klein-Velderman; Henk Bogers; Jan Verver; Annechien Ver- kade en Arie Mak. Afgewezen: 1 leerling. Hobo (I): Trudi Besemer. Kleine Harp (I): Heieen Hoogen- doorn. Trompet (1): Arthur Heres. Trombone (I): Dries Verwaaijen. Accordeon (I): Elly Goedhart. Afgewezen: 1 leerling. Sopraan-blokfluit (fl: Fenny Schol- te. Elektr. orgel (I): Kees van Baarde wijk; Ineke van Baardewijk. Gitaar (I): Rudi van Haasen (met lof); Edith Poelman; Marian Wester beek. Harmonium (I): mevr. K. Voogt- Westdijk; (II): Henk de Vlieger. De getuigschriften zijn tijdens de einduitvoering aan de betreffende kandidaten uitgereikt. 4 Oktober a.s. is het weer Werelddierendag. De Neder - landsche Vereeniging tot Be scherming van Dieren, afd. Schiedam, wil er dit jaar een groots gebeuren van maken. Al geruime tijd is men bezig met een oud-papieraktie en de eerste containers zijn gevuld de deur uit gegaan. De affeling Schiedam heeft geld, heel veel geld nodig. Wellicht kent u de sobere behuizing van de afde ling aan de Sint Anna Zuster straat, welke behuizing dit jaar aan een opknapbeurt toe was, hetgeen de nodige financiële offers met zich bracht. Aange zien dit gedeelte van de stad in de loop der tijd gesaneerd gaat worden, wordt met het verstrij ken van de dagen een nieuw bouw urgenter. Plannen voor die nieuwbouw zijn er al, en de voorbesprekingen zijn tot op hoog niveau gevorderd. Maar waar haalt de afdeling ca. f300.000, vandaan? Vandaar dat met brokjes en beetjes gespaard wordt om dit voor ons astronomische bedrag te bena deren. De afdeling voert de Reddingboei-aktie het verko pen van geschenken in de familie- en kennissenkring), de reeds eerder genoemde oud- papieraktie, terwijl voorts in de week van 29 september tot en met 4 oktober a.s. de jaarlijkse collecte door middel van inte kenlijsten en collectebussen wordt gehouden. Het verzoek van de afdeling is, de collectan ten - allen vrijwilligers in eigen tijd - niet teleur te stellen wanneer zij in eerder genoemde periode een beroep op. u. doen. Eén stadsdeel zal dit jaar niet door personen met inteken lijsten worden bezocht, n.l. het ,,oude WestenDeze wijk is uitgekozen voor de grote aktie op Werelddierendag. In de mor genuren zal een grote vracht auto, welwillend ter beschik king gesteld door de fa. van Bockel, voorafgegaan door een tiental ruiters van de manége van dhr. van Geijl uit de Groenelaan, deze wijk intrek ken om uw oud papier in ontvangst te nemen en uw financiële bijdrage in de col lectebussen te vergaren. In de middaguren komt deze vrachtauto terug maar dan voorafgegaan door de Jeugd Rijnmondband. Stel al deze mensen die hun vrije tijd opofferen niet teleur! Ook buiten de week van We relddierendag kunt u natuurlijk uw steun aan de diverse akties geven. Wanneer u oud papier heeft kunt u dit zelf deponeren aan het Dierentehuis, Sint Anna Zusterstraat 47 of belt u even dhr. van Poenen, Bachphein 566, tel. 10-352383 (b.g.g. 353636) of geef onze beheerder aan het Dierentehuis even een seintje, tel. 010-266266. Het papier wordt dan bij u wegge haald. Wel willen wij u er op attent maken dat in de week van 29 september tot en mvt 4 oktober uw papier niet kan worden opgehaald in verband met de voorbereidingen rond de aktiviteiten op Werelddieren dag. Wanneer er jongelui zijn, die hun medewerking willen verle nen aan de Reddingboeiaktie, kunnen zij alle gewenste inlich tingen verkrijgen bij mevr. van de Touw, Sem Dresdenplein 21, tel. 010-353801. Stel Dierenbescherming niet te leur. Geef uw financiële steun aan de afdeling Schiedam, zo dat zijn haar plannen rond de nieuwbouw kan verwezenlijken. Nog steeds blijkt het dierenleed groot te zijn, maar een adequa te bestrijding van dat leed kost heel veel geld. Wanneer u inlichtingen wenst over het werk van Dierenbe scherming zijn wij gaarne bereid u de nodige dokumentatie te verschaffen. Ned. Ver. tot Bescherming van dieren, Afdeling Schiedam, de Propagandacommissie. is maandag 6 oktober t.m. woensdag 8 oktober Voor dringende gevallen waar neming: Tandarts J. Salentijn, Stadhouderslaan 79. Tandarts P. J. v. d. Burg, Julianalaan 40. Alleen tijdens hun spreekuren De allermooiste tuin op het complex „Thurlede". Eigenaar de heer M. Krommenhoek. Daar was iedereen het zaterdag mee eens! KLEINE INBRAAKJES Aan de Nieuwe Haven is de N.V. Duys Co. gevestigd. Via een plat dak werd daar een nachtelijk bezoek gebracht na vernieling van een glas in lood raam. De drankjes werden niet gekeurd, doch in de onmiddel lijke nabijheid van de brandkast lag de sleutel. Brandkast open: buit f 30,90. Om de teleurstelling hier over waarschijnlijk weg te spoelen nam men twee flessen mee... TEKORT AAN GEREEDSCHAP? Bij het aannemingsbedrijf N.V. Kuy pers aan de Westerkade nam men ook eens een kijkje. Een Doe-Het- Zelver waarschijnlijk nam daar diver se gereedschappen mee ter waarde van een f 200, Alle nachtelijke moeite voor niets bij de N.V. Pietersen aan de Nw. Mathenesserstraat. Toegang via een deur aan de achterkant te forceren. De brandkast werd hier op zijn slot beproefd. Geen resultaat. Bij Kreuger's Aannemingsbedrijf aan de Calandstraat brak men een deur open en nam uit een schrijfbureau een bedrag van ongeveer f 200, mee. SLAGWERK MET DE MUZIEK MEE De 24-jarige persfotograaf J.K.W. zette zijn auto waarin zich slag werk-materiaal ter waarde van on geveer f 1300, bevond, voor zijn huis aan het Rozenburgerplein neer. De auto was afgesloten, maar het open snijden van het tochtraampje lostte alle problemen op. Al zit de heer W. nu wel zonder muziek- attributen. PATRIJSPOORT DICHT HOUDEN Lady J.M. aan boord van de „Lady Margareth" liggende aan de Nieuwe Haven moest ervaren dat het beter is de patrijspoort dicht te houden. Via dit mansgat viste men een 'dames tasje met ongeveer f 40,— en een transistor-radio op. R.E.T.-BUS IN DE FIK De 34-jarige chauffeur J.P.B. uit Rotterdam geraakte niet in paniek toen de motor van zijn R.E.T.-bus op de Lorentzlaan in brand geraak te. Hij bestreed dit ongemak nadat iedereen was uitgestapt met een schuimblusser. Zodat de toegesnelde brandweermannen uit Rotterdam en Schiedam geen dienst behoefden te doen. De passagiers vervolgden hun weg met een andere bus. Terwijl die van de heer B. op sleeptouw werd genomen. ALS DE DRANK De 27-jarige werktuigkundige E.H.S. reed met zijn personenauto plus vrije hoge snelheid over het Broers- veld de Hoogstraat op. Hij verloor daarbij de macht over het stuur en belandde in de etalage van de firma Röttgering. Als de drank is in de man... Hierover kon hij zich bezinnen op het hoofdbureau van politie. Waar zijn rijbewijs werd ingehouden. Op de kruising B.K.-laan Nieuwe Haven richtte binnenvaartschipper A.B. uit Maassluis een ware ravage aan bij de stoplichten toen hij daar tegenaan reed. De voorzijde van zijn auto werd zwaar beschadigd. Ook hij belandde op het hoofdbureau van politie onder dezelfde omstan digheden. Zijn rijbewijs kon niet worden ingehouden, want hij had er geen... Rietje van Dijke, nu mevrouw Konings en wonende in Groenoord heeft een leuk plannetje. Zij was destijds op dansles bij wijlen de heer Schilperoort in de jaren 1947-1951. Sloeg daar na diverse vriendjes een charmante partner aan de haak en is dus nu een gelukkige huisvrouw. Maar die huisvrouw bekijkt weieens foto's uit die leuke tijd. Heel wat zijn er uit onze stad vertrokken. Doch beslist niet allemaal. Via een advertentie roept Rie Konings nu al die jongelui van vroeger op zich met haar in verbinding te stellen: telefoon 265382. Om met elkaar een plan te maken voor een grote reünie te houden in het Rijnmondhotel. Op welke da tum hangt van uw reakties af. Heel oude herinneringen zullen dan uit die danstijd opgehaald worden. Bij oude platen die tóen favoriet waren! Men zal met de partner van die tijd weer eens een dansje maken. Moge lijk niet zo slank meer. Met iets grijzende slapen. Maar juist dat maakt deze avond zo aantrekkelijk, dacht ik zo achter mijn schrijf machine. MIEKE De dansschool van Schilperoort bestond in 1947 dertig jaar. Wie van deze cursisten voelt iets voor een grote reünie in het Rijnmondhotel?

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 9