V^V Stadsblad HARGA-FILOSOFIETJES S.V.V.-Telstar: een sof-wedstrijd Installatie Schiedam van Gulf wordt verbouwd „Tschil Bo San" naar Korea BASKETBAL ZATERDAGAMATEURS KNVB ZONDAGAMATEURS ZONDAGAMATEURS KNVB HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 12 - WOENSDAG 8 OKTOBER 1969 Op de werf van Verelme op Rozenburg rustig temidden der woelige baren - werd vrijdagmiddag het visfabriekschip „Tschil Bo San" (is „Berg van de zeven schatten") technisch overgegeven. De op de Verolme Scheepswerf te Heusden gebouwde „Tschil Bo San", een zusterschip van de even eens door Verolme gebouwde „Keumgang San", behoort tot de grootste schepen ter wereld op dit gebied. Er is voor 256 personen akkommo- datie. De lengte over alles is 138 meter, de breedte op de spanten 20 meter. De deadweight bedraagt ca. 7.050 ton. De voortstuwing zal door een 6-cyl. enkelwerkende 2-tact Verolme/ M.A.N. scheepsdieselmotor worden verzorgd met een vermogen van 5.500 pk bij 130omw./min. Aan boord zal de vis gedeeltelijk tot meel en olie worden verwerkt en gedeeltelijk tot blokken bevroren. Alle hiervoor benodigde machines, zoals slacht-, schoonmaak-, spoel-, transport-, glaceer-, vismeel-, en visolieinstallaties zijn aan boord aanwezig. Het schip werd in opdracht van de Korea Equipment Import Corp. gebouwd. De officiële overdracht zal na aankomst in Korea plaatsvinden door vertegenwoordigers van het V erolme-concern In het betaalde voetbal was het afgelopen weekeinde voor SVV en Hermes DVS geen beste dag. Vele supporters hadden er op gerekend dat SVV thuis toch min stens een puntje binnen zou halen tegen Telstar en dat is helaas niet gebeurt. Daarom niet getreurd, de weg is nog lang, alhoewel erg moeilijk. Als de toestand precair wordt biedt de tweede transfer periode mogelijk nog wat om de ploeg te kunnen versterken. Zondagmorgen was het bij sigaren magazijn Pauw v. Eijk op de Parkweg erg druk. Vier bussen werden er bevolkt met Hermes DVS aanhangers om de wedstrijd van hun favorieten bij te wonen in Utrecht tegen Velox. Hun steun heeft niet mogen baten want HDVS verloor, al blijkt er goed gevoetbald te zijn. SVV kan zaterdag zijn aanhang op Harga weer gelukkig maken als het bezoekende GVAV geklopt wordt. Hermes daarentegen gaat zijn twee de achtereenvolgende uitwedstrijd tegemoet en deze lijkt ons nog moeilijker als tegen Velox. Roda JC zal onze stadgenoten beslist een stevige ontvangst bereiden. Men zal in het Hermeskamp zeker tevreden zijn met een verdeling van de twee punten. Ook de B-elftallen van de twee betaalde clubs verloren, waar door zij wat teruggevallen zijn uit de verschillende kopgroepen. Spelmoment uit de wedstrijd SVV—Telstar. nederlaag tegen een staartclub, maar bij Schiedamse Boys blijft de stem ming er goed in. De ploeg draait goed en voorzitter Jan v. Geene is in opperbeste stemming. De Juventusdames zijn in de top klasse kennelijk nog niet geacclima tiseerd. Vergeefs hebben zij ook zaterdag weer voor de punten gestreden. De heren deden het beter. Na aanvankelijk een grote achter stand te hebben opgelopen, klopten zij hun tegenstanders nog. De korfballers van Schiedam speelden gelijk tegen Eureka, maar Succes, zo hoopvol begonnen, kreeg een neder laag te slikken. Bij het handbal werd de opvallend ste prestatie verricht door de dames van Scylla: hun zege werd met 11-0 geschreven. De DWS-dames leden verlies, maar de heren zorgden voor een pleister op de wonde door te winnen. Datzelfde speelde zich ook af in het UVG-nest: winst voor de heren en verlies bij de dames. Bij WF was het precies andersom, daar zegevierden de dames en verloren de heren. Bij de volleyballers was er een gelijkspel van de dames van Juliana en een kleine nederlaag van de heren. In het tafeltenniskamp wonnen zowel TSF als NOAD hun tweede achtereenvolgende competitie wedstrijd. De twee teams noteerden beiden een 9-1 zege. TSF in een uitwedstrijd en NOAD thuis in de Beurs ten aanschouwe van veel pubhek. Bijna waren wij de zaterdagclubs in de afdeling vergeten, terwijl zowel GTB als GSS in aktie zijn geweest en met verschillend resultaat. GTB, de club van voorzitter Noordijk, kreeg een fiks pak slaag. Er vielen bij dat duel 11 doelpunten, waarvan GTB er 7 tegen kreeg. GSS deed het beter, wel wat bescheidener maar de 2-0 zege levert toch weer de volle winst van 2 punten op. Van dit front geen beste resultaten. Tweede klasser HBSS doet het tot nu toe in deze belangrijke compe titiewedstrijden niet best en ook zaterdag werd er weer verloren. Dit lot deelde ook derde klasser PPSC, al staat deze club er nog redelijk goed op. Martinit, dat zich al aardig in de kijker heeft gespeeld, moest zondag een onfortuinlijk gelijkspel toestaan. Ondanks dat blijft Martinit aan de top van de ranglijst, al moeten zij de eerste plaats nu delen. SFC" maakte een duikeling omlaag door een fikse nederlaag. Demos haalde een kost baar puntje binnen en dat nog wel op het terrein van de gastheren en daar ook DRZ de eerste volle winst boekte, staan de gezichten in beiden kampen weer wat zonniger. Ursus kwam niet in aktie evenmin als Pt' Nieuwland. WF kwam wat in de zorgen door een Het flitsende spel van S. V. V. waardoor het zich een plaats in de Ere-Divisie verwierfis hopeloos zoek... Iedereen loopt naar die vorm te zoeken, maar vindt hem niet. Het meeste heeft hieronder Aad Koudijzer te lijden. Hij lijkt van allemaal nog het meest aangeslagen door de nederlaag tegen Feijenoord. Als je je vertrouwen in jezelf verliest, ben je nergens meer. Misschien zou hij er eens een week naast" moeten staan. Helemaal relaxen en doodgewoon opnieuw beginnen. Zo af en toe heeft iemand dat nodig. Dit als inleiding van de wedstrijd S.V.V. -Telstar. U heeft de verslagen hierover allemaal al verslonden. U bent ver voor tijd zondagmiddag al naar huis gegaan. Och, daar bent u gul in. Eén en al juichtoon als het goed gaat. Het gehele elftal verguizen als het een steek laat vallen. Nou ja, een stéék? Het leek wel een heel voorpand! Toch was het een S. V. V.-er die de openingstreffer op zijn naam liet zetten: Arie Verboon. Hij zou het later nogeens een keertje proberen. Met een gelijke stand thee drinken. Er zat toen nog van alles in. Voor Telstar dan... Die een James" Bond liet opereren. Later Dick Beek: 1-3. Een nogal grimmige. Waardoor ook de stemming in het veld er niet beter op werd. Ook dat nog. Hasebroek werd vervangen door Pansier. Later zou Zoef de Haas" op de schouders het veld afgaan. Snelle blikken op snelle klokken. Af en toe liet het zangkoor zich horen. Ook zij waren blijkbaar in hun eigen mannen of verloofden teleurgesteld. Dat zijn ook verschillende winkeliers, nu de wedstrijd tegen G.V.A.V. op zaterdagmiddag gespeeld wordt. Commentaar van Cor de Vries, secretaris van S. V. V.: „Laten die winkeliers dan maar voor een bedrag van f 10.000,- zorgen. Wij denken aan het geld dat we broodnodig hebben... Uithuilen en opnieuw beginnen. De schouder van Rinus Gosens is hiervoor misschien een beetje smal. Maar hij zal dit met zijn Rood-Groenen wel uitpraten. Hun weer doen geloven in eigen kunnen... MIEKE Hier valt de prachtige overwinning op, van onze tweede klasser DHS in Rotterdam nog wel werd Spar- taan'20 (zeker niet de zwakste tegenstander) met niet minder dan 4-0 geklopt. Hierdoor blijft DHS een mooie plaats op de ranglijst be zetten. Onze vierde klasser Schiedam en Excelsior'20 zijn in zware strijd gewikkeld met hun Vlaardingse opponenten RKWIK en Hollan- diaan. Excelsior kreeg in Vlaar- dingen met 1-0 klop van Hollan- diaan en debutant Schiedam nestelt nu als brutaal kereltje op de tweede plaats. SVDPW kreeg een zeer koude douche door de onverwacht grote 5-0 nederlaag die het te incasseren kreeg. In Rijswijk haalde Schiedam opnieuw twee punten binnen door met 2-0 van Vredenburch te winnen. Een verkeerde terugspeelbal be tekende 0-1 en toen heel Vreden burch zich opmaakte om de gelijk maker te forceren scoorde Schiedam nogmaals, 0-2. Vredenburch staat er na deze nederlaag slecht voor, Schiedam best. Op de foto's enige fraaie reddingen van de goed ge organiseerde Schiedamse verdedi ging. waardoor Van Asten f boven) en Van Domburg (links) opnieuw tevergeefs aan de poort klopten. De installatie Schiedam van Gulf Oil (Nederland) NV ondergaat op dit ogenblik een ingrijpende verbou wing. Deze is er op gericht de opslagcapaciteit te vergroten en de laadfaciliteiten te moderniseren. Verwacht wordt dat de verbouwing half november van dit jaar zal zijn gerealiseerd. Vergroting van de opslagcapaciteit wordt bereikt door de tankput uit te breiden met vier nieuwe tanks. Wanneer de nieuwe tankput gereed is heeft de installatie Schiedam een opslagcapaciteit van ruim 10.000 m3. De stookolie-tanks worden geïso leerd. Wanneer niet wordt gestookt zal de temperatuur van de stookolie dankzij deze isolatie in 65 uur slechts vijf graden teruglopen. Daar naast zijn de tanks uitgerust met volledig automatische apparatuur voor het meten van de inhoud en de temperatuur. Een aantal gebouwen op het terrein van de installatie is gesloopt. Een voormalig woonhuis is verbouwd en gemoderniseerd. Dit pand zal wor den ingericht als kantoor. Om een efficiënte wijze van beladen mogelijk te maken zijn de verschil lende laadperrons gecentraliseerd. Men krijgt de beschikking over zeven laadperrons, waaraan gelijk tijdig veertien tankauto's kunnen worden beladen. Aan de veiligheid is grote aandacht besteed. Om dit te bereiken zijn tal van noviteiten toegepast. Een novum in Nederland is de wijze waarop de afgeleverde hoeveelheden worden vastgesteld. Dit geschiedt met behulp van elektronische meet apparatuur. Daar de opslagcapaciteit aanzienlijk is vergroot, kunnen ook grotere schepen voor de bevoorrading van de installatie Schiedam worden ingezet. Voorheen geschiedde dit met 600-tonners, na 1 november met schepen van 1.200 ton. Deze worden beladen bij de Gulf-raffina- derij in Europoort. Ook tijdens de verbouwing van de installatie een van de belangrijkste schakels in het verkoopnet van Gulf Oil (Nederland) NV - vindt de levering van Gulf produkten nor maal doorgang. De cliënten worden thans vanuit de installatie Europoort bevoorraad. Gulf heeft, verspreid over geheel ons land een wijdvertakt net van instal laties. Deze vormen een bindende schakel in de verkoop van Gulf- produkten. Een van de belangrijkste en ook oudste installaties is die te Schiedam. Deze Gulf-vestiging is reeds meer dan dertig jaar in gebruik. Dertig lange jaren, waarin honderdduizenden tankauto's met de bekende Gulf-produkten werden beladen. Hieruit blijkt wel dat deze installatie in de stad Schiedam, die ook grote bekendheid geniet om een andere vloeistof, zeer belangrijk is. De grootste stroom van deze pro dukten vindt voornamelijk een weg naar het Westland. Vele tuinders in wat wordt genoemd „de tuin van Nederland" gebruiken Gulf-produk ten voor de verwarming van kassen, waarin groenten, fruit en bloemen worden gekweekt. Deze kassen, de zogenaamde „wa renhuizen", worden hoofdzakelijk verwarmd van november tot en met juni. Deze periode vormt voor het personeel van de installatie Schie dam dan ook het hoogseizoen. Op piekdagen worden meer dan 400 tankauto's beladen. Vierentwintig uur per etmaal gaan dan de werk zaamheden door. Zo gaat het jaar in jaar uit. Maar de installatie verouderde snel. Daar naast is door de steeds toenemende vraag naar Gulf-produkten de capa citeit te klein. Dit kan het eenvou digste worden aangetoond met enig cijfermateriaal. De opslagcapaciteit van de installatie bedroeg voor stookolie 1480 m3. In het hoog seizoen echter bereikte de dagelijkse afname een hoeveelheid die ligt tussen de 2500 en 3500 m3. Deze cijfers leren ons dat Schiedam slechts voor een halve dag voorraad bezat. Dit had tot gevolg dat tanklichters af en aan voeren om de voorraad op peil te houden. Dit alles leidde er toe dat men besloot de oude installatie ingrij pend te verbouwen. Eigenlijk mogen we in het geheel niet spreken van een verbouwing. Wat op het ogen blik in Schiedam gebeurd is eerder nieuwbouw. Weinig herinnert nog aan de oude installatie.

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 12