SOCIALE GIDS VOOR SCHIEDAM OP KOMST mm HST NIEUWS STADSBLAD - PAG. 14 - WOENSDAG 8 OKTOBER 1969 W SBSOr/O 8 0 -vQï"ÏOW - fS*4A?.av~ fVAfflf Tl i g V LV Dit zijn dan de wakkere mannen van de werf „Gusto' die al zestig jaar voor de goede muzikale noot zorgen. „De situatie van het algemeen maatschappelijk werk in deze gemeente is onderwerp van bezinning en overleg op verschillend niveau tussen de maatschappelijk werk-instellingen. Hierin participeert ook de gemeentelijke sociale dienst. Reeds is geconstateerd, dat het aantal beroepskrachten, gezien in landelijke verhoudingen, in Schiedam gering is. Naar voren is gebracht, dat het maatschappelijk werk zich geleidelijk verder dient te ontwikkelen, omdat niet aangenomen kan worden, dat in deze gemeente minder taken zouden zijn dan elders. Enkele instellingen zijn of zullen met onze medewerking tot personeelsuitbreiding over(ge)gaan. Door werkafspra ken en coördinatie tussen de dienstverlenende instellingen kunnen de krachten optimaal worden ingezet. Door gezamenlijke presentatie kan het publiek op de mogelijkheden van dienstverlening gewezen worden. In dit kader is een sociale gids van de in Schiedam werkzame instellingen in bewerking." Aldus lezen we onder het hoofdstuk „Sociale zorg en maatschappelijk werk" in het begrotingsverslag, waaraan ook het onderstaande is ontleend. „In de toekomst zal er naar gestreefd worden de gespecialiseerde instellingen bij deze samenwerking te betrekken. Op langere termijn kunnen ook andere vakgebieden (disciplines) in het overleg worden betrokken. Een geleidelijke groei van onderaf zien wij in deze als het meest vruchtbare, al zullen zonodig langs andere zijde stimulansen gege ven worden. Doordat in deze ge meente relatief veel bejaarden wo nen is het werkterrein van het algemeen maatschappelijk werk noodgedwongen nog teveel rond deze categorie geconcentreerd. De aandacht zal ook op de andere categorieën moeten worden gericht. Bij een uitgebouwd algemeen maat schappelijk werk zal dit instituut signalerend kunnen optreden t.a.v. andere disciplines. BEJAARDENVfERK In deze gemeente is na de opening van het gereformeerde bejaarden tehuis, althans theoretisch, de be hoefte aan verzorgingsplaatsen ge dekt. Ook doordat vele tehuizen praktisch nieuw zijn is dit een gelukkig verschijnsel. In'de praktijk betekent dit niet, dat in urgentie- gevallen op korte termijn een passende oplossing mogelijk is. Ten einde inzicht te verkrijgen in de behoefte ook op langere termijn is een centrale registratie in voorberei ding. Aangezien naar huidige inzichten getracht moet worden de bejaarden zo lang mogelijk in hun eigen omgeving te laten, zal het zogenaam de open bejaardenwerk sterk moe ten worden gestimuleerd. De stich ting voor het bejaardenwerk heeft hierbij naar onze mening een belang rijke taak. Zeer binnenkort hopen wij van deze stichting een nota over het open bejaardenwerk te ontvan gen. Wij zullen u hierover te zijner tijd inlichten. De plannen voor de bouw en exploitatie van een dienstcentrum zijn weliswaar in een vergevorderd stadium, maar het bleek tot heden niet mogelijk met een volledig uitgewerkt en afgerond plan te komen. Deze zaak heeft vele en zeer verschillende facetten, die bestude ring eisen. De huishoudelijke hulpverlening aan bejaarden vormt onderwerp van gesprek in de coördinatie-commissie voor de gezinsverzorging. Een groot aantal bejaarden wordt reeds bijge staan in het huishoudelijke werk wanneer dit op medische of sociale indicatie noodzakelijk is. Ook de warme maaltijd-voorziening vormt een belangrijke bijdrage voor de handhaving in het eigen milieu. GEZINSVERZORGING Door de coördinatie-commissie voor de gezinsverzorging is voorts een studie ter hand genomen over de retributieschalen. Wij verwachten, dat de resultaten binnenkort te onzer kennis zullen worden ge bracht, zo vervolgen B en W. - SOCIAAL—PEDAGO- GISCHEZORG Over deze materie is momenteel een gesprek gaande met de Stichting Federatie sociaal pedagogische zorg voor zwakzinnigen, teneinde ook voor onze gemeente tot een adequa te voorziening te komen, eventueel in regionaal verband. ZORG MAATSCHAPPELIJKE Bij de inwerktreding van de Algeme ne Bijstandswet is het recht op bijstand duidelijk gepropageerd en terecht. De voorlichting op dit terrein is echter niet altijd even duidelijk. Veel misverstanden blij ken er nog te bestaan en soms door de informatieverstrekking te ont staan. Naast dit recht staat de plicht om, voor zover mogelijk, zelf in zijn bestaan te voorzien. Eigen verant woordelijkheid wordt soms al te gemakkelijk afgeschoven op de ge meenschap. Door een proces van bewustwording dient deze categorie op de eigen verantwoordelijkheid te worden gewezen. GEMEENTELIJKE_SOCIA- LEVt/ERKVOORZIENING Door de per 1 januari 1969 in werking getreden Wet Sociale Werk voorziening wordt op de gemeente besturen een dringend beroep ge daan om t.a.v. alle drie de werkver banden van de sociale werkvoorzie ning, t.w.: a. de werkplaats; b. de buitenobjecten (plantsoenen etc.) en c. de hoofdarbeiders; zoveel mogelijk in regionaal verband samen te werken en voorts tot het instellen c.q. verbeteren van doel matige werkmethoden. Ten aanzien van deze samenwerking, waaraan.» wordt deelgenomen door de rijksconsulent en de provinciale federatie van sociale werkplaatsen, is een stuurgroep Waterweggebied ge vormd. Gewacht wordt op het rapport van deze stuurgroep, waarin de concrete mogelijkheden voor samenwerking zullen worden aange geven. Ten aanzien van het eigen beheer van de drie werkverbanden zijn reeds enkele stappen ondernomen, zoals het aanwijzen van hoofden werkverband en het benoemen van de leden van een directorium. WOONWAGENKAMP Het uitoefenen van dagelijks toe zicht op het kamp door de beheer der heeft gunstige resultaten. Er heerst meer orde en de betaling van de staangelden geschiedt regelmati ger; er is praktisch geen nieuwe achterstand. Het sloopterrein is inmiddels aan de daarvoor in aan merking komende gegadigden uitge geven. Er zijn nog enkele wensen t.a.v. het terrein; nagegaan wordt of en zo ja, in hoeverre, hieraan kan worden voldaan. In dit verband is het van belang, hoe lang het Schiedamse kamp nog zal bestaan. Uit een onlangs gehouden bespreking met gedeputeerde staten over de aan wijzing van een plaats voor de vestiging van een regionaal kamp, kan wel worden geconcludeerd, dat dit niet in Schiedam zal komen. CRECHES De omvang van de werkelijke behoefte aan kinderopvangmogelijk- heden (crèches) is moeilijk te bepalen.' Er zal bij vele ouders op gezette tijden beslist wel behoefte bestaan om hun kind(eren) tijdelijk ergens onder te brengen om, zelf bevrijd van de zorg, andere activitei ten te kunnen ontplooien voor langere of kortere duur, zoals werken, studeren, winkelen of be zoeken afleggen. Het behoefte-element is tevens be palend voor de wijze van exploitatie, d.w.z. moet een zodanige inrichting „self-supporting" zijn of moet een bepaalde subsidie worden verleend. Zodra mogelijk zullen wij de raad hieromtrent inlichten en eventueel met voorstellen komen." Aldus de toelichting op de begroting. GEBOREN Richard A. z.v. R. A. venzelaar en A. W. Willemse; Jolanda d.v. R. B. Kinds en H. van Mazijk; Natasja d.v. J. K. van der Zwart en J. L. Vermeulen; Stefaan z.v. H. van der Spek en H. H. Kap; Miranda d.v. J. Hagens en O. J. Roelofs; Irmgard C. M. d.v. F. A. de Groot en J. C. W. M. Hennekam; Patrick A. z.v. H. Seidel en C. J. W. Verzeilberg; Edward R. z.v. A. van Tilborg en M. A. van der Knaap; Berry z.v. L. de Raaij en M. H. Bax; Erwin z.v. P. G. J. Verweij en B. H. J.van Duikeren; Danielle d.v. W. H. den Ouden en M. A. L. Wildeman; Philippus J. z.v. N. G. P. van Gils en G. Haesakkers; Johannes A. z.v. C. P. Scheepensen G. M. de Groot; Daniël L. z.v. F. W. G. Arler en W. A. M. van Cruijsen; Liduina W. J. d.v. M. A. M. Stoffels en G. C. M. Holierhoek; Edwin J. H. z.v. J. H. Scholte en C. T. L. Hersbach; Nicole d.v. N. Knoops en C. M. J. H. van Bezouwen; Esther d.v. C. P. van der Waal en E. Arends. OVERLEDEN G. Mulder, 50 jr.; P. Brouwer, 76 jr., echtg. van C. Korporaal; J. M. Koorengevel, 59 jr., echtg. van D. den Hartog; C. A. Nels, 74 jr.; J. van Deursen, 77 jr., echtg. van P. Aaldijk; L. H. Roosenschoon, 68 jr.; J. van Zwieten, 86 jr., echtg. van A. deN Koning; J. H. J. Veldhoven, 76 jr.; L. de Baan, 89 jr.; C. M. Knopper, 96 jr. Te ikoop: Volkswagen, 1960, tegen elk aann. bod. Roëllstraat 55. Te koop: een kolen- conveotor „Interno", prijs 25,-. Te bevragen: W. Frankelandsestr. 154 A Te koop gevraagd: kinderfiets, 10 jaar. Brieven ond. nr. 10334 aan het bureau van dit blad. Te koop: Puch, in goede staat met verzekering, 100,Geijp, Burg. van Haarenlaan 1031 (kruising Nieuwe Damlaan) na 17 u. Student zoekt kamer voor zijn meisje m. kook gelegenheid. Tel. 260407, na 19.00 uur. Te koop: 2-pers. ledi kant, 1.20 breed, z.g.a.n. 50,—. Dalhuysen, Voltastr. 3 B. Verloren: gouden ket ting m. hanger met Fran se spreuk. In en om Rijn mond-Motel. Mevr. de Visser, Edison- straat 6 B, Telef. 154184. Dames- en Heren, wie heeft er een Bingospel ter overname voor de W. KI. Bond Telefoon 154184. Te koop: nieuwe heren fiets Benzo met nog negen maanden garantie. N. Koorevaar, van Leeu wenhoeksingel 9 A. Te koop: Luxaflex ja loezieën, 3.38 x 190 cm. Prijs 100,—. Telefoon 010—262561. Groenoord. Te koop: V.W. eind, '59. Mechanisch in goede staat tegen elk aann. bod. H. Kool, P. de Hooghstr. nr. 25 B. Te koop: een bromfiets Berini M21; kolenhaard; radio; herenfiets, tegen elk aannemelijk bod. S. Royens, Bilderdijkstr. nr. 20 A. Te koop: Zebravinken (alle kleuren) vanaf ƒ5. per paar. Montfoort, Wattstraat 62 B, na 19 u. Jongensfietsje (810 jr.) te koop gevraagd, bandenmaat 26 x 1%. Mag achterwiel van ont breken. Aanb. na 6.00 uur Hoogewoning, Nwe. Ha ven 7 IE, tel. 267881. - Aangeb. gemod. bene denwoning in het oosten. Gevraagd 3-kamerwoning Nieuwland 3 of 4 hoog. Brieven onder no. 10341 bur. van -dit blad. Werkster gevraagd v. 1 ochtend in de 14 dagen. Mevr. H. Krommenhoek, Bachplein 282 Groenoord, tel. 353646. .Americans systeem Centre". Uw auto voorzien van nieuwe banden, ge spoten en geplaatwerkt of uw motor gerevideerd voor 5.per week. Inl. A.S.C., Russischestr. 100a, R'dam-7, tel. 010- 151898. Geopend elke avond van 18.0021.00 u. Zaterdags van 10.00 uur 17.00 uur. Te koop Puch Skyrider van 895 gulden 600 km. ge reden nu 725.Verder nog enkele overjarige bromfietsen speciaal aan bieding. Motor- en Rij wielhandel Engelen, Cel- siusstraat 42, Schiedam, tel. 153995. Nog bontmantels met 20 pet.30 pet. zomerkor- ting, 3 jaar gar. Gratis be waren tot a.s. winter. Kredietservice mogelijk. La Reine, de bontzaak met een enorme sortering. Lage betaalbare prijzen! Jonker Fransstraat 75, Rotterdam-Centrum, telef. 010-110756. Dekker en Reith, hoek Hogenbanweg, Dr. Zamen- hofstraat, Tel. 158754, na 6 uur: tel. 159430 en 152486 Gasvcrwarming, reparatie en serviceafd. Naaimachines! Inruil- machines, o.a.: Singer, Pfaff, Naumann, Lewen- stein enz. vanaf 50. Volle garantie. Naaimachinehuis Fa. Miep van Leeuwen, Hoogstraat 10, Tel. 269737. Te koop Fiat 600 D bj. Nov. 1962, t.e.a.b., i.pr.st. z. badgeiser van 395— voor 65.—. Na 6 uur J. B. Louis, Lange Achter weg 9c. Dames, graag apart en niet duur gekleed'? LI koopt stof en event, pa troon, het wordt voorde lig gemaakt. Tel. 157150. Mevr. v. Woensel, B.K. laan 126, vraagt flinke zelfstandige hulp in de huishouding voor 3 a 4 ochtenden of 2 dagen per week. Aanmelden op woensdag en donderdag van 19.00—20.00 uur of tel. 265174. Te koop 4-zits bank, 2 fauteuils. Baan 29, Schie dam. Te koop Fiat 600, 1964, zeer mooi. Groenelaan 19, bij Wilhelminaplein. Parfumeriehuis ,,Hens- sen", Broersvest 24, Schie dam, vraagt een flinke zelf st. werkster voor 1 ochtend per week. Soil. Broersvest 14, Schiedam. Te koop kinderledikan. tje met matrasje 17.50, wasmachine langzaam- wasser (vierkant), 3 stan den verstelbaar 50. Alles in prima staat. Russischestraat 88 bene den. Bezorgers gevraagd voor De Rotterdammer. Kerkstraat 82 tussen 15.30 17.00 uur of bij agent Singel 93, tel. 263538. Te koop wegens over kompleet bergmeubel met veel ruimte (teakhout) en uitklapbare stuivertafel. R. Visser, Mgr. Nolenslaan 508. Te koop z.g.a.n. aqua rium 45 x 30 x 30, compl. met vis, pomp, fitter en verwarming e.d. A. O. den Besten, Stationsstraat 3a. Wil degene die zater dag mijn rood met witte fietsje meegenomen heeft uit de Valeriusstraat 77, het daar weer terugzetten. Winnifred Tilman, telef. 263509. Zoekt U 'n mondorgel, gitaar of slagwerk? Van Krogten levert Uw merk. Rotterdamsedijk 148, tel. 267026. Werkster gevraagd, vrijdag van 912 u. 10,-. Aanmelden: donderdag of vrijdag, van 1011 uur Kortland'straat 13, Schiedam. Te koop: effen handge knoopt tapijt (2 x 3). Teil. 352936, na 18.00 uur. Te koop: koelkasten, showmodellen en licht be schadigd, van 325.' voor 198. Meijiborg, Dam 9, Schiedam, Telef. 263456. Te koop: kersenhouten eethoek en dressoir. Mgr. Nolenslaan 794, Telefoon 265119. Net kosthuis gezocht door nette jongeman van 18 jaar met volledig pen sion. Brieven onder no. 10343 bur. v. d. blad. Wie heeft zondag oran je met wit vestje gevon den. Eigendom van ver eniging. Tegen hoge belo ning terug bezorgen. M. Boele, Singel 143c. Woningruil. 4 kamers, douche, 86.— p. maand (Oost). Gevraagd dito wo ning huur tot 160.net to. Brieven onder no. 10342 bur. v. d. blad. Gevraagd meisjes voor de merkafctelmg, zeer gunstige nieuwe loon- voorwaarden. N.V. Stoom- en Chem. Wasserij Nico Nijman, Stadhouderslaan 19, Sichiedam, telefoon 269134. Te koop ijskast „Lieb- herr" 110 ltr. tafelmodel 50.Vespa scooter 145,5 cm» m. toebeh. 100. H. Krommenhoek, Bach plein 282, Groenoord, lel. 353646. Te koop aangeboden vouwfiets z.g.a.n. Telefoon 267557 tussen 9.0013.00 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 14