Het nTcwiMouledfó 34.50 Henny van Deursen: man met tele-VISIE OPENINGS VUURWERK Cash and carry Romantiek HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 21 - VRIJDAG 10 OKTOBER 1969 -VVi JBSIOTX© Of SWkdtWV K' »A'. - «MuKROWIfc *WU3M T3S De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N.l.P.O.-rapport SINTERKLAAS JE KEN 'M MAAR HEBBEN RUTON ELECTR. MIXER 3 standen met garde en mengkom. Kompleet met ophangbeugel in luxe doos. Geen 54.95 maar ALVAST VOOR Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en O Redaktie en Advertenties: Broersvest 125, Schiedam (C. J. v Inzendtermijn advertenties: dinsdag en m) 63939 Iedereen zei in 1965: „We geven hem een week. Méér niet". Dat sloeg op Henny van Deursen, die de moed had in het pakhuis van zijn schoonvader aan de Nieuwstraat 45 met twee oude tv.-toestellen en een radio te beginnen. Hij adver teerde met groot lef. Deed alsof zijn zaak vol stond. En ging gewoon het schip in. Want men wilde direct een tv.-toestel hebben en hij had ze niet in huis. Het was het sein om te bewijzen dat het hem ernst was. Dus in het weekend met een vracht wagen naar Duitsland. Daar zelf de toestellen opgehaald en ze op maandag afgeleverd. Het betekende een stormachtig begin van een zaak, waarbij hij de wind in de zeilen had. Iedereen wilde toen een tweede net. Het was voor deze jonge zakenman van 22 jaar gewoon een stunt hierop in te haken. Daarvoor alleen een speciale jongen in dienst te nemen. Zelf niet te beroerd zijn om er een te plaatsen. De basis was gelegd. Radio Hennywerd ,,Het Tele visiepaleis Met zijn personeel wist hij zich in die jaren een enorme klantenkring op te bouwen, waarbij de service nooit uit het oog verloren werd. Die staat bij hem hoog aangeschreven. Daarom komen de klanten graag terug. Op het Televisiepaleis kan je bouwen, is een gevleugelde zin geworden. De kracht van deze zaak. Hij staat niet boven maar naast zijn personeel. Hij is als het ware één van hen. Samen overleggen ze, samen praten ze over bestellingen, die uitgevoerd moeten worden. Het is niet mijn verdienste dat ik dit allemaal in deze korte tijd bereikt heb, is de eerlijke mening van deze dynamische zakenman. Die weet wat of hij wil. Die met zijn personeel achter de belangen van het Schiedamse publiek staat. Hun wen sen tegen scherpe prijzen weet te vervullen. In deze gekke tijd van verbouwen, wegbreken en timmeren zag men kans de verkoop door te laten gaan. Ze maakten er zelfs tot groot plezier van het gehele personeel een cash and carry bedrijf van. Het resultaat was verbluffend. Over al kwam men vandaan om van die koopjes te profiteren. Het lukte allemaal. „We hebben allemaal met elkaar wat afgesjouwd toen mijn schoonvader mij de kans gaf zijn zaak te kopen. Nu is dat allemaal voorbij. We gaan gewoon weer opnieuw beginnen". Hij zegt het zonder verbeelding. Hij weet zich gesteund door zijn personeel, op wie hij altijd kan rekenen. Henny van Deursen, 26 jaar oud. Vergroeid met Schiedam. In het bezit van vele vrienden en relaties. Je kan puur zakelijk ingesteld zijn. Je kan je geluk weten te grijpen. De romantiek speelt toch ook nog een woordje mee. Hij kwam eens een kopje koffie drinken in „De Boemerang". Een vriendelijk meisje keek hem aan. Op dat moment bestond er geen tv., geen radiomeubel of wat ook meer voor hem. Ze werden het samen eens. Hij hield haar hand stijf vast toen ze de trap van het stadhuis aan de overkant opgingen. Geluk in je werk. Geluk ook in je eigen huis. Geen vrouw in de zaak, zegt hij heel beslist. De twee kleintjes hebben haar zorg hard nodig. „Wij rooien het hier wel. Mijn schoonvader zorgt voor de admini stratie, de boekhouding. Met de jongens doe ik de rest wel". Vanmiddag van 4 tot 10 uur wordt het een instuif a la „het Televisie paleis". Geen degelijke receptie, maar een gezellig „onderonsje". Waar alle standhouders van de „Inhabé '69" aanwezig zullen zijn. Morgenochtend om 10 uur gooit hij de deuren van zijn paleis wagenwijd open. U kunt hier van alles van uw gading vinden wat wasautomaten e.d. betreft. Electrische huishoud- apparaten. Het allernieuwste op het gebied van kleuren-tv. Stereo-instal laties e.d. Te kust en te keur. Gevraagd naar zijn toekomst plannen? Over zijn beweeglijk ge zicht breekt een brede lach door. ,,Dit is allemaal fantastisch. Maar ik speel met de gedachte om over een jaar of vijf een eigen warenhuis te laten bouwen, waar van alles te koop is wat mijn branche betreft. Met een lunchroom erbij. Dat móet kunnen", zegt hij met nadruk. Want als ik de HEMA inloop, zie ik altijd wat anders en kom ik met meer thuis dan de bedoeling was. Misschien een onmogelijke wens. Op 't ogenblik dan", geeft hij toe. „Maar straks wordt het anders. Hier werk ik naartoe. Want Schiedam is een stad met mogelijkheden... Hij zal die grijpen, de eigenaar van de gloednieuwe zaak aan de Grote Markt 5. Daarop alleen al bij voorbaat het feestelijk glas geheven. En... góede zaken

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 21