HARG A-FILOSOFIETJES Hermes-DVS in beker roes Grepen uit de begroting Scbiedamse Notities Pit'E, houder van hrl 23000ste W. F. Bemetel-diploma Ligplaats pleziervaartuigen Sport Autowrakken SCHOOL-T.V. DE 2500STE DANKWOORD HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 10 - WOENSDAG 22 OKTOBER 1969 Gezichten bestuderen op de tribune van ,,Harga" is een vak apart. Maar de moeite waard! Veendam stond op papier zondag voor het bekerduel hoog genoteerd. Maar de jongens wisten dit niet waar te maken. Misschien dachten ze in Hermes D. V.S. een zacht gekookt eitje te vinden. De bal rolde heel anders... ledereen keek een beetje verbluft naar dit elftal in eigen huis. Ondanks het gehutsel van dit elftalnu Dick van Nierop niet mee kon spelen. Dik een half uur gaven de Blauw-Witten gewoon de toon aan. Ze speelden vrij en onbevangen. De Veendammers dachten soms op beton te stuiten, maar ze bleven doodgewoon gaan. Dan kijk je naar verschillende gezichten. Dan betreur je het dat je een klungel bent in foto's maken. Want die gezichten spraken zondagmiddag boekdelen... Vooral toen Kees van Kooten zijn zwoegen eindelijk beloond zag en via een voorzet van Lagendijk het leder achter de verblufte keeper de Vries deed belanden. Thee drinken dus met een voorsprong. Een tweede doelpunt zat er wel in, dacht ik optimistisch. Dus met een extra café noir het veld weer op. Nogal wat botsingen en een fel zich verdedigend Veendam en een Hermes D. V.S. dat niet alle kansen wist te benutten, zelfs ineens even afzakte. Dat wordt een gelijkspel. De stem van Jan Bronneman. Scheidsrechter Keizer uit Volendam leek nogal lakoniek, want vooral Visser werd nogal eens „gevloerd". Kijken dus naar het onbewogen gezicht van Chris van Dijk. Wat zou er in zijn rapport gestaan hebben? Kijken ook naar Manus Stolk, Dick Lubeek. De zenuwen hebben, dat Volendam tóch zou winnen. Het werd even benauwd. Haastige blikken op driftig lopende horloges. Niemand die echter voor tijd wegging Zou jammer zijn geweest, want hoewel de Veendammers hartstochtelijk protesteerden voor buitenspel had Ger Bakkes het tweede doelpunt aan laten tekenen. Knap gedaan jongens van Joop Castenmiller... M1EKE De studie, waarvan B. en W. in de vorige aanbiedingsnota melding maakten, over de vraag of voor de scheepjes, Liggende in de Schie, een andere oplossing mogelijk zou zijn, is in de loop van 1969 voltooid. Zij heeft haar neerslag gekregen in een zeer uitvoerig rapport. Dit rapport is aan de Sportraad en aan de belang hebbenden ter beoordeling voor gelegd, waarop tot nu toe alleen het advies van de Sportraad is ont vangen. Door toeneming van het aantal leden der verschillende sportvereni gingen is er een direct tekort aan sportvelden gesignaleerd, zodat de velden momenteel worden over- bespeeld. Negen terreinen worden door meer dan één vereniging gebruikt. Dit leidt niet alleen tot het stijgen van de onderhoudskosten, doch ook tot een belemmering van de ontplooiingsmogelijkheden van de betrokken clubs. In voorberei ding is de aanleg van een drietal sportvelden ten noorden van de llargalaan. Latere uitbreiding van sportvelden zal eerst mogelijk zijn in de recreatiestrook ten noorden van de wijk Woudhoek-Spaland. Ten aanzien van de behoefte aan uitbreiding van trainingsvelden wordt onderzocht of een combinatie van parkeergelegenheid en trainings ruimten mogelijk is bij de parkeer plaatsen bij Bad Groenoord en de Sporthal, na opheffing van de Poldervaart. Voorts wordt onder zocht of een trainingsgelegenheid binnen de afscheidingen van de drie sportterreinen bij de hoek Schie- damseweg-Meeuwensingel valt te realiseren. De werkzaamheden verband hou dende met de aanleg van de landijsbaan in Kethel-zuid zullen vóór de aanvang van de winter zijn voltooid. Het schetsplan voor het zwembad zuid, waarvoor het betrokken stich tingsbestuur in de loop van dit jaar voor zijn rekening opdracht heeft gegeven, zal eind november a.s. gereed zijn. Een daartoe ingestelde commissie is inmiddels gereed gekomen met ad viezen omtrent wijziging van de verordening betreffende de exploi tatie van gemeentelijke terreinen voor lichamelijke oefening, zomede betreffende de samenstelling en werkkring van de Sportraad. Binnen afzienbare tijd zullen nadere mede delingen worden gedaan. In 1968 werden op het gemeentelijk autowrakkenterrein 127 wrakken aangevoerd, waarvan 104 door de V.R.O.M.-dienst, 15 door de Politie en 8 door eigenaren. Drie oude auto's werden na betaling van de verschuldigde sleepkosten aan de eigenaren teruggegeven. Voorts wer den op het terrein aangevoerd 43 motoren, scooters, carriers, rijwielen en een aanhangwagen. Afgevoerd en vernietigd werden in totaal 124 autowrakken en 43 motoren, scoo ters enz. De kosten van afvoer en vernietiging (door derden) bedroe gen f 1.670, De opbrengst was f 860, De verwijdering van autowrakken e.d. van de openbare weg, de opslag op het wrakkenterrein en de afvoer en vernietiging verlopen tot nog toe naar wens, evenals de samenwerking tussen de Politie en de V.R.O.M.- dienst in deze. Ir. B. Wilton temidden van de best geslaagden van de bedrijfsschool W.F. cursusjaar 1968-1969. Met een sfeervolle achtergrond. DENKTU aan de speciale cabaretmiddag van de Kath. Bond van bejaarden, morgenmiddag om 2 uur in gebouw „Arcade"? MORGENMIDDAG maken de leden van de Ned. Ver. van Huisvrouwen afd. Schiedam een excursie naar het klooster St. Catharinadal te Oosterhout. Vertrek om 8.50 uur van het Rubensplein en om 9 uur van het postkantoor. Men vertrekt precies op tijd. UITGEBREID UITSLAAN EN AF SCHRIJVEN IN DE SCHEEPS BOUW: Bij dit examen hebben 2 kandidaten een gelijk totaalresultaat behaald. Joop Verduyn (22 jaar) te Rotter dam, Scheepsmetaalbewerker, ont ving boekwerk: Scheepvaart. Huib Koning (22 jaar) te Rotter dam, Scheepsmetaalbewerker, ont ving boekwerk: Scheepvaart. UITGEBREID WILTON-FIJE- NOORD Dik Zandstra (17 jaar) te Vlaar- dingen, leerling Pijpenbewerker, ont ving boekwerk: Techniek. Met voor elk een persoonlijk woord overhandigde de heer W. Bijlo, wnd. chef Bedrijfsschool de verdere di ploma's uit. De heer Valk maakte bekend dat het 2500ste deze avond was uitgereikt aan Piet G. Groetelaars uit Rotter dam, een der geslaagden van de afdeling Scheepsbouw en Afschrij ving in de scheepsbouw. Piet ging behalve met zijn diploma's ook nog met een smakelijke verras sing naar huis. De secretaris van de Ondernemings raad, de heer B. Blommers zei het kort en krachtig: „Je bent nu in het bedrijf opgenomen. Dat ligt een tikkeltje anders dan op de school. Je hebt hier mogelijkheden op deze werf. Je kunt op de steun van ons volwassenen altijd bouwen. Laat het echter niet alleen bij deze diploma's. We hebben hier een speciaal Studie fonds. Maak daar gebruik van", raadde hij de jongelui aan. DE 78STE verjaardag van de Nat. Chr. Geheel onthoudersvereniging wordt op vrij dag, 24 oktober a.s. met een toneelavond gevierd. De afdeling Gouda verleent hieraan haar medewerking en wel met het opvoeren van drie eenacters, t.w. „Erftante", „Anna" en „Het mid dagdutje van de heer Bombazijn". Kaarten voor deze avond verkrijg baar aan de Gr. van Prinstererlaan 11doch ook des avonds aan de zaal. Kosten hiervan: f 0,50. Aan vang: 8 uur in zaal Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven 73. De schooloudste, Hans Smolders (19), leerling booglasser vertolkte namens allen de dank in het bijzonder aan ir. B. Wilton, die hun in staat gesteld had van zijn bedrijfsschool gebruik te maken. In zijn dankwoord betrok hij al die genen, die voor hen op de bres gestaan hadden tijdens de school jaren. Nog even wees de heer Valk op het feit, dat de heer C. Hofman, die op 8 november met pensioen gaat, voor deze jongens ruim acht jaar voor de koffie gezorgd had. Hem wacht een officieel afscheid en dan zullen alle jongens van de Bedrijfsschool in die jaren zich beslist niet onbetuigd laten. Al hadden ze dan weieens kritiek! De school bezit sinds dit schooljaar een éigen t.v„ waar men bijzonder blij mee is. Men kijkt ernaar en praat daarna over allerlei gebeurtenissen, die met de wereld van nu verband houden. Dat deze bedrijfsschool in Schiedam volop in de belangstelling staat, onderstreept het feit, dat men voor de nieuwe cursus 1969-1970 reeds 116 leerlingen heeft inge schreven. De directeur van de Dok- en Werfmaatschappij „Wilton Fije- noord N.V." ir. B. Wilton, onthulde met enige aarzeling voor hen te staan. Hij probeerde zich voor te stellen dat hij zo jong was als hij nu oud is. Er is uitermate veel veranderd. Je zit in het harde leven en je komt er niet meer uit. Spr. haalde fragmenten aan een toespraak van een hoog leraar in Rotterdam, die zich in het verre verleden verdiept had. Kos telijk de visie van de heer Wilton over de boom der kennis. Dat had hij eigenlijk nooit goed begrepen. Wél het verschil tussen goed en fout. In het eerste geval hoor je nl. niets in het leven. In het tweede geval word je wel op je vingers getikt. Ir. Wilton zei met iets van spijt in zijn stem, dat de scheepsbouw in Hans Smolders, school-oudste, spreekt hier een dankwooid aan het adres van de directie en de leiding namens alle cursisten. Ze waren er allemaal, de jongelui vrijdagavond, die opgepoetst en wel, in het bijzijn van ouders en soms een meisje de diploma's in ontvangst namen. Voor het seizoen 1968-'69 werden er maar liefst 248 uitgereikt, gesplitst in 95 kandidaten voor Bemetel A, 59 voor uitgebreid Bemetel A, 33 voor het uitgebreid W.F.-examen, 8 voor sectiebouw en afschrijven, 9 voor uitgebreid uit slaan en afschrijven en tenslotte 44 voor de meetcursus. De vader van Leo Faasse, door ziekte verhinderd, nam de beide papieren voor zijn zoon in ont vangst. „Geruisloos", zo haalde de heer W. G. E. Valk, chef Vorming en Opleiding aan, „is het 45-jarig bestaan van deze unieke W.F. Bedrijfsschool voorbij gegaan. Over vijf jaar hoopt men het gouden jubileum te vieren". Geheel afstemmend op de komende gebeurtenissen in Mexico sprak hij de jongelui toe. Winnaars, die al hun zwoegen op deze avond beloond zagen. Met de steun van de oudere mensen. De trainers en managers, nu op de ere-tribune gezeten om te kijken hoe of „hun jongens" het er af gebracht hadden. De jury in de tijdwaarneming gevormd door de heren van de Bemetel. Tien jaar Weekkamp op de fiets of brommer heeft men achter de rug. Met 25ÖO jongens en bijna 17.000 overnachtingen in Hilvarenbeek. Die kampweek, waarbij de politie een woord van dank werd toegezwaaid voor hun medewerking bij de jaarlijkse controle van de vervoers middelen. Die kampweek heeft altijd een bijzondere sfeer en dan leert men elkaar ook beter kennen. En begrijpen. den beginne pas veel later gekomen was. Dat de eerste boot 300 el lang, 80 el breed en een diepgang van 60 el had. Dat is nu allemaal wel veranderd. Hij riep de geslaagden op om mét elkaar een hecht team te vormen. Tot slot wenste de heer Wilton alle geslaagden van harte geluk en reikte aan de best geslaagden onder hen persoonlijk een boekwerk uit. Hier onder volgen hun namen: BEMETEL A: Bij dit examen hebben 2 kandidaten een gelijk totaalresultaat behaald. Hans Smolders (19 jaar) te Rotter dam, leerling Booglasser, ontving boekwerk: Techniek. Henny van der Ree (19 jaar) te Vlaardingen, leerling Draaier, ont ving boekwerk: Het Wiel. UITGEBREID BEMETEL: Bij dit examen hebben 2 kandidaten een gelijk totaalresultaat behaald. Mient Noordenbos (18 jaar) te Hoogvliet, leerling Plaat- en Constr. werker, ontving boekwerk: Tech niek. John van der Velden (19 jaar) te Rotterdam, leerling Machine Bank werker, ontving boekwerk: Machi nes. UITGEBREID BEMETEL (AVONDCURSUS): Ab Ouwens (19 jaar) te Schiedam, Draaier, ontving boekwerk: Het Wiel. SECTIEBOUW EN AFSCHRIJVEN IN DE SCHEEPSBOUW: Wim Verschuur (18 jaar) te Rozen burg, Scheepsmetaalbewerker, ont ving boekwerk: Scheepvaart. Nou ja, die taart aangeboden door de heer Valk is allang op. Maar deze foto zal Piet Groeselaars er altijd aan herinneren, dat hij het 2500ste diploma van deze bedrijfsschool kreeg uitgereikt.

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 10