Wildock Service kuypers SG-agenda R.K. MIDDENSTANDERS NAMEN AFSCHEID VAN VOORZITTER SCHOOF IzISels HET SINGELKWARTIER GENOOT VOLOP Benoemd tot ere-voorzitter INKOOP VESTER Jeugduitwisseling AM BOEKJE VOL altijd f 5.- contant voor U Klaverjas-concours lONZE WEEKREKLAME J. GROENEVELD Denkt U aan de verkeerscursus C. VAN ROON'S AUTOBEDRIJF N V. KERKKOOR UIT ZIERIKZEE KOMT NAAR GROENOORD HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 7 - WOENSDAG 22 OKTOBER 1969 De geschenken stapelden zich gisteravond in de bovenzaal van café-restaurant „Europoort" achter de rug van de heer A. M. Schoof op. Als blijk van waardering voor achtendertig jaar op de bres staan voor de R.K. Middenstand in Schiedam. Wij schreven over al zijn aktiviteiten onlangs al uitvoerig. Klokslag zeven uur vormde zich al een hele rij om hem voor al die ijver en nimmer aflatende trouw dank te zeggen. Onder hen merkten we op de voorzitter van de Kamer van Koophandel, ir. B. Wilton, wet houder M. Eykenaar van Sociale Zaken en Volksgezondheid, deken J. Oudshoorn, pastoor de Wit als oud-geestelijk adviseur van de bond, speciaal overgekomen uit Wassenaar. En dan de vele zakenrelaties en vrienden, die hij zich in al die jaren verworven heeft... Afgevaardigden van zusterverenigingen. Zenuwachtig liep de secretaris, de heer J. H. B. Vredebregt heen en weer. Hij kreeg de kans niet zijn toespraak te houden. Toen dat wél lukte, kwam in die woorden volkomen tot uiting, wat de heer Schoof voor de R.K. Middenstand betekend heeft. Spr. benadrukte dit in een heel persoon lijke mening en bracht daarvoor dank. Hij herinnerde nog even aan het feit, dat de heer Schoof eens zijn vader dank zei bij het scheiden van de markt. Nu waren de rollen dan omgekeerd. Namens het bestuur en de leden onderstreepte de heer Vredebregt die dank in enkele geschenken. NL een levensgrote mand vol flessen met geestrijk vocht en een kist sigaren. Sierlijk opgemaakt met bloemen. En een doos bonbons voor zijn vrouw, met een toef anjers. Aan het slot van deze avond was het laatste woord aan ,,Toon" Schoof Goud, Zilver, Diamant, Antieke klokken enz. enz. Hocgstraat 9 Telef. 26 86 15 Schiedam zelf, nadat hem was medegedeeld, dat hij tot ere-voorzitter was benoemd. Een prachtige beloning voor al zijn werken in Schiedam. In zijn toespraak liet hij uitkomen dat je in je werk de horizon blijft volgen. Je blijft lopen en je komt er nooit. Daarmede kan je iets bereiken. Die boodschap gaf hij door aan degene die straks zijn plaats inneemt. Toon Schoof vertrekt volgende week met zijn vrouw naar het nieuwe huis in Nieuw-Helvoet. Helemaal los van Schiedam zal hij nooit komen. Dat hoeft ook niet, want als je ere-voorzitter bent, blijf je contact houden met je werk. In dit geval dan „zijn middenstands bond". Wie zijn opvolger gaat worden, is nog niet bekend. Het bestuur hoopt een jonge middenstander aan te kunnen trekken. De naam van de heer P. M. L. Dries is genoemd. Of hij die funktie aanvaarden zal? Hij zou een waardig opvolger kunnen zijn! Verleden week heeft de jaarlijkse voorbereidingsvergadering voor de jeugduitwisseling 1970 in Esslingen plaatsgevonden. Aanwezig waren vertegenwoordigers uit Vienne (Frankrijk), Norrköping (Zweden), Udine (Italië), Neath (Engeland) en Schiedam. Het voornaamste punt van bespre king was het vaststellen van de data waarop in 1970 de uitwisselingen zullen plaatsvinden. Voor Schiedam kwam het volgende uit de bus: Van 1 tot, 15 augustus 1970 worden de gasten uit Esslingen en Neath ontvangen. De Schiedamse groepen zullen op hun beurt in deze steden te gast zijn van 18 juli tot 1 augustus. Er bestaat een mogelijkheid dat er ook nog een uitwisseling tussen Vienne en Schiedam zal plaats vinden. De data hiervan zullen dan gelijkluidend zijn met het ontvangen en uitzenden naar de andere steden. Weekagenda voor de week van 22 tot 29 oktober. 22 oktober. Irene, 20.00 uur: Jazz work shop. Irene, 20.00 uur: Economische opl. Meyer en De Vette. Arcade, 20.00 uur: Bijeenkomst Studievrienden. Chr. Soc. Bel., 20.00 uur: Contact avond v.d. R.K. padvinders. De Rank, 20.00 uur: Contactavond v.d. zusters v.d. Dr. Noletstichting. 23 oktober. Irene, 20.00 uur: Oefening B.B. Arcade, 14.00-17.00 uur: R.K. bejaardenbond, feestmiddag. Arcade, 19.30 uur: Klaverjasver. „Ons genoegen west". Arcade, 20.00 uur: N.K.V. Dagelijks Bestuur. Wijkver. Nieuwl., 20.00 uur: Leden vergadering A.V.V.L. 24 oktober. Irene, 20.00 uur: Schiedams Vrou wenkoor. Irene, 20.00 uur: Vriendenkring. Irene, 20.00 uur: Klaverjasver. de Vijfsluizen. Chr. Soc. Bel., 20.00 uur: N.C.G.O.V. openb. avond. 25 oktober. Rijksscholen Gem., 14.00 uur: R.K. Gymn. Ver. Excelsior wedstrijd tegen Odiiesrapid uit Bergen op Zoom. Irene, 20.00 uur: Rep. Schiedams Vrouwenkoor. Irene, 20.00 uur: Feestavond v.d. O.B.V. (Gusto). Arcade, 20.00 uur: Martin Green. De Rank, 20.00 uur: Contactavond v. Sportver. Excelsior. 26 oktober. Rijksscholen Gem., 14.00 uur: R.K. Gymn. Ver. Excelsior wedstrijd tegen Odiiesrapid uit Bergen op Zoom. Arcade, 20.00 uur: Instuif. Marijke, 14.00 uur: Filmmiddag voor de jeugd. 27 oktober. Irene, 20.00 uur: Economische opl. Meyers en de Pater. Arcade, 20.00 uur: Excelsior Zang ver. Repetitie. De heer A. M. Schoof tijdens zijn afscheidsreceptie. Rechts de heer J. H. B. Vredebregt, secretaris van de georganiseerde R.K. Middenstand in Schiedam. geven veel meer VRAAG ZE SPAAR ZE voor volgende attracties en Zaterdag 25 oktober organiseert de wijkvereniging Nieuwland een Kla- verj as-Koppelconcours, waaraan iedere liefhebber kan deelnemen. U kunt inschrijven als koppel of als enkeling. Enkelingen krijgen bij loting een maat toegewezen. De deelname kost per persoon f 1,50, welk bedrag tegelijk met het aanmeldings-formulier moet worden .voldaan. U kunt zich laten inschrijven bij: P. Brand, Dr. Wibautstraat 29, L. v.d. Meer, Goeman-Borgesiuslaan 83, fam. Romijn, Klaas Katerstraat 61, fam. Witzel, v. Oldenbarneveldstr. 2, J. Balk, Mgr. Nolenslaan 536. Het concours wordt gespeeld in de grote zaal van het Wijk-centrum, Dr. Wibautplein. Aanvang: 2 uur. HAMLAPPEN, per 500 gram, van 4.98 voor4.18 Stukje heerlijke PALINGWORST, 250 gram0.98 Slagerij Lange Kerkstraat hoek Broers vest Arcade, 20.00 uur: Bridge Schiedam '59. Ger. Jeugdhuis, 20.00 uur: Bijeen komst Wetenschappelijke Kring. Chr. Soc. Bel., 20.00 uur: Fotoclub. Chr. Soc. Bel., 19.00 uur: Cathe- ph PCoflP Chr. Soc. Bel., 20.00 uur: O.S.V. 28 oktober. Irene, 20.00 uur: Toneelavond v.d. Herv. Vrouwengroepen. Irene, 20.00 uur: Rep. Kerkkoor v.d. N.H. Gemeente. Irene, 20.00 uur: K.N.M.P.T. Bloemschikken. Arcade, 19.30 uur: E.H.B.O. Arcade, 19.30 uur: St. F.loy. Arcade, 20.00 uur: K.S.M. Orpheus. Chr. Soc. Bel., 18.30 uur: Jeugd- toonkupstkoor. Chr. Soc. Bel., 20.00 uur: Toon kunstkoor. Chr. Soc. Bel., 13.00 uur: Bridge club. Chr. Soc. Bel., 10.00-12.00 uur: Huisvrouwengymnastiek. tVeekfilm: Passage Theater: De laatste revolver heid, 18 jaar. Kindermatinee „IJsko Toeristen". Tentoonstelling: Stedelijk Museum: 24 oktober tot 1 december: 70 jaar Stedelijk Mu seum, van Oudheidskamer tot eigentijdse kunst. Concert: Stedelijk Museum: Organist Jan Welmers. Galerie Punt 4: 25 oktober tot 17 november: 2 exposities: Jan Rijn- ders, schilderijen; Dick Bouman, keramiek. De afdeling Schiedam van het Verbond voor Veilig Verkeer zal in samenwerking met de Politie bij voldoende deelname wederom een „verkeerscursus" organiseren. De cursus zal in de maanden november en december 1969 wor den gehouden op dinsdagen van 20.00 uur tot 22.00 uur en bestaat uit 14 lessen. Aan het eind van de cursus wordt een schriftelijk examen afgelegd. Aan de geslaagden zal een diploma worden uitgereikt. De kosten van deze cursus bedragen in totaal f 5,~, in welk bedrag het lesmateriaal is inbegrepen. Aanmeldingsformulieren zijn ver krijgbaar aan het hoofdbureau van politie, Lange Nieuwstraat 55. De aanmelding sluit op 1 november 1969. SCHIEDAMSE NOTITIES KLEURENDIA'S die de heer J. Goudswaard uit Rotterdam gemaakt heeft van de natuurreservaten en diverse natio nale parken, die hij in Polen en Tsjecho-Slowakije bezocht, worden de leden van de K.N.N.V. afd. Vlaardingen-Schiedam a.s. vrijdag avond getoond in het Wijkcentrum Nieuwland. NI. in de grote beneden zaal. Iedere belangstellende om 8 uur van harte welkom. Voor de achtendertigste maal orga niseerde de wijkvereniging „Het Singelkwartier" haar jaarfeest. Extra bussen overbrugden de afstand naar gebouw „Odeon" in de Gouverne- straat in Rotterdam. In zijn begroetingswoord aan de genodigden, in het bijzonder aan commissaris C. van der Haagen en zijn echtgenote, gewaagde de voor zitter van deze bloeiende wijkvereni ging de heer J. F. Fredriks van de opbrengst van oude kranten, be stemd voor het projectie-apparaat, dat er stellig binnenkort zal komen. Een extra welkomstwoord aan de wijkagent C. J. Goutziers, die vorig jaar wegens ziekte verstek moest laten gaan, maar met wie de vereniging zeer prettig samenwerkt. Een geweldig instemmend applaus kon dit alleen maar bevestigen. Daarna nam het feestprogramma een aanvang. Op papier leek het niet zoveel. De werkelijkheid bleek an ders. Geen flauwe praatjes maar een gezellige conferentier, die Tonny Leerink. Al vragen we ons wel af hoe groot zijn garderobe-koffer wel zal zijn! Maar het maakte een zeer verzorgde indruk. Het Meteoor Kwartet had vooral succes met de topper „Gina Lollo- brigida" en vooral met de „fluister stem" van de pianist. Dealer voor Vlaardingen en Schiedam VLAABDINGEN: showroom: van Baerlestraat 241 - 245, telefoon 010 - 34.34.30. SCHIEDAM: showroom: Mgr. Nolenslaan 458, telefoon 010 - 15.96.74. 79 Niet op het toneel, maar voor in de zaal, staaltjes van voortreffelijke acrobatiek van „The Como Brot hers". Iets anders dan anders. „The Medleys" heeft u in het tv.-program ma „Rodeo" kunnen zien en beluis teren. Ze doen het heel leuk en waren vooral voor de jongelui in de zaal een trekpleister. Toby Rix is een ras-artiest. Al jaren. Hij brengt zijn programma met al die toeters en bellen op een heel aparte manier, die echter nooit verveelt. Leendert van Vliet als de dominee, Toos van Heiningen als de wafel vrouw, Ans v.d. Ploeg als de toverheks, Betty Jonas als de ba rones, Annie Kok als de dikke meid en Gerrit Kerklaan als de oude heer fungeerden voor de pauze op het toneel als de personen uit het liedje van Wim Sonneveld: „Ik ben met Catootje naar de botermarkt ge weest". Ze deden het alsof ze elke dag op het toneel staan. Vooral de dominee met hoge hoed op ging helemaal in zijn rol op. Met een warm applaus en een Deventer koek onder hun arm namen ze daarna weer bezit van hun plaatsen. Over het Cocktail Trio behoeven we u niets te zeggen. Die bespelen een gehele zaal en leverde op deze uitstekend verzorgde avond de uit smijter. Daarna gejaagd enveloppen met nieten en prijzen rangschikken. Afhalen en gespannen naar de verloting luisteren. Rijen cijfers, die nu eenmaal bij deze feestavond behoren. Juist omdat de prijzen altijd zo mooi zijn. Proficiat Singelkwartier" met deze avond. Zaterdag 25 oktober om 6 uur arriveert in Groenoord het kerkkoor uit Zierikzee, het enige Katholieke koor daar. Zij zullen op uitnodiging van het koor van de St. Martinuskerk medewerking verlenen aan de Nederlandse compositie van hun directeur, de heer E. Nieland. Te beluisteren in deze kerk om half zeven. Daarna begeeft het gezelschap zich naar het Schephuis, waar in een der zalen van deze romantische om geving van oud-Kethel een mos selen-maaltijd geserveerd zal wor den. Aangeboden door de gasten uit Zierikzee, die hun zeebanket hier uitgebreid zullen introduceren. Misschien stelt u zich de vraag: hoe kwam dit allemaal tot stand? Schiedam ligt tenslotte een eind van Zierikzee vandaan! De dirigent van het koor in de St. Martinuskerk, de heer P. Zoomers is daar het antwoord op. In Zierikzee was hij op het gebied van de muziek een zeer gewaardeerd persoon. Hij had daar de leiding van het Madrigaal en het kerkkoor. De Schiedamse zangers brachten vorig jaar aan deze mosselenstad een bezoek. Zeer tot genoegen, vandaar dat men nu naar onze stad komt. Het bestuur van het kerkkoor is de heer Noomen en het bestuur van het Schephuis dankbaar dat men zater dagavond van deze ruimte gebruik kan maken. Het zal op de Zierikzee-mensen indruk maken. Het koor van de St. Martinuskerk reperteert elke donderdagavond in het Trefcentrum. Parochianen met interesse voor kerkzang, zowel dames als heren zijn hier iedere donderdagavond welkom... Onlangs werd opgericht Wildock Service N.V., die tot doel heeft het verrichten van reparaties in de ruimste zin des woords aan boord van schepen, die aan kaden, pieren of aan boeien in het Nieuwe Waterweggebied in lossing of bela ding liggen gemeerd, de zogenaam de „reisreparaties". Tevens is de mogelijkheid openge laten ander onderhoudswerk uit te voeren, waarbij aan de talrijke walinstallaties gedacht wordt in het Botlek- en Europoortgebied. Het bedrijf is gevestigd aan de le Welplaatdwarsweg 10 te Rotter dam. De directie van deze nieuwe N.V. wordt gevoerd door de Dok en Werf-Maatschappij Wilton Fijenoord N.V., ten deze vertegen woordigd door de heer C. H. Meeuwisse; tot bedrijfsleider is benoemd de heer H. G. Trouw borst. De nieuwe vennootschap zal ten dienste staan van alle werkmaat schappijen van het Rijn-Schelde concern in het Nieuwe Waterweg gebied. Om die reden zullen per 18 oktober a.s. de huidige activiteiten van het „service centre for voyage repairs" van Wilton Fijenoord worden overgenomen door Wil dock Service N.V. Opdrachten voor het verrichten van reisreparaties kunnen zowel rechtstreeks door de rederijen als via De Rotterdamsche Droogdok Maatschappij, De Nieuwe Water weg, Wilton Fijenoord, P. Smit Jr. en Werf Waalhaven worden vers trekt. Ook de Koninklijke Maat schappij „De Schelde" te Vlissin- gen zal gebruik maken van Wildock Service, indien zij in het Nieuwe Waterweggebied werkzaamheden heeft te verrichten.

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 7