Het nieuwe BONT i l BIJ AL JA g Maar waar blijven we dan met de burger-inspraak RENAULT KOSTER n v Schiedam heeft zijn Autosnap Onlwikkeli njjsburcau heer en (bouw)meester in binnenstad Hoogenboom introduceert VW-diagnose systeem TEL 264366 Afscheid van B. C. Kleinekoort T V DEFECT De stoelen met de prinsheerlijke zit Andr. ooi de Wiel Verhuurt meer dan U denkt. Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam., Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) -A. van oLeeuwen bel RADIO „ACTIEF" I8S /AARGANG WOENSDAG 29 OKTOBER 1969 Redaktie en Advertenties: Broersvest 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag tot 6 uur 's avonds. Hoofdredaktie: P. J. Hovingh De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N.I.P.O.-rapport TEL. 260160 Voor heerlijke schotels met hartige hapjes moet U eens gaan informeren bij U kunt er ook voor sparen bij t MGR. NOLENSLAAN 201-203 I kUWVtllllVg f|M ÏJ 100% volledige garantie, vakkundige voorlichting lb en grote keus BROERSVEST 111 J SCHIEDAM N TEL. 267418 MORGENAVOND om 8 uur heeft de vergadering voor junior- en spelleiders van S.V.V. op het eigen complex plaats. U komt toch ook? Telefoon 010 - 15.16.04. - 37.47.21. 01899 - 5030 en5874 WIJ HELPEN DIRECT Tot 's avonds 11 uur bereikbaar Corn. Drebbelstr. 7, Schiedam Verkoop en inruil van alle merken Reparaties onder garantie. Dit is de foto waarnaar alle R.K. bejaarden van het koor „Zingend Leven" vrijdag vergeefs hebben uitgezien. Door een misverstand werd hij niet geplaatst, maar we maken dit verzuim hierbij goed. Voor nabestellingen: Ton de Haan, tel. 269788. Liefst allemaal tegelijk... Eddy's Autoshop gevestigd aan de Gustoweg op het terrein van St. Maartensdijk heeft goed nieuws voor de autobestuurder. Wie dagelijks langs de weg zit, ergert zich nog al eens omdat een sigaret opsteken achter het stuur nogal wat aandacht eist. Er kan door een vonk een gat in het costuum gebrand worden. Of men kan even afgeleid worden en daardoor een ongeluk veroorzaken. Vooral bij nacht en striemende regen. Een sigaret maakt dat je relaxt. Dat je rustig achter het stuur zit... Tenminste, als er iemand naast je zit die voor het aangeven van de sigaret zorgt. Of men morrelt zelf maar wat. Eddy's Autoshop lanceert als eer ste in deze omgeving de Auto snapeen vol-automatische siga rettenaansteker, vanaf vandaag aan de zaak verkrijgbaar. Hij is slechts 5 cm hoog, 13 cm breed en 8 cm diep. Hij bezit alle technische raffinementen, zoals magazijn voor lange of korte sigaretten. Een verwisselbaar ontstekingselement. De temperatuurwisseling heeft to taal geen invloed op het uurwerk. Hij wordt automatisch beschut tegen oververhitting en indirecte verlichting. Het magazijn draait op kogels en het aansteken van de sigaret geschiedt door warmte- uitstraling. Waardoor de sigaret niet in aanraking komt met het onstekingselement, zodat hij bran dend geklemd uit het apparaat komt en er onmogelijk uit kan vallen. Rook kan niet in het magazijn komen. De Autosnap is geschikt voor 6 en 12 volt en u heeft hierop een half jaar garantie. Het draaibare magazijn kan twaalf korte of lange sigaretten bevatten, waarbij u wanneer u wilt roken, slechts de schakelaar naar rechts behoeft in te drukken. Vijftien seconden later komt de brandende sigaret automatisch te voorschijn. Hij avond verlicht. Een handig bezit deze volautoma tische sigarettenaansteker, die zijn weg naar de autobezitter wel zal vinden. Heeft u hier interesse voor, belt u dan even Eddy's Autoshop: en... vraag naar die gezellige „Snap Een góed St. Nico laascadeau! Prijs: f 69,50. VIER KEER ANDERS" Voor dit blijspel gebracht door de Haagse Comedie zijn bij het secre tariaat van het NIVON, Damlaan 242, tel. 268487 op uitnodiging van 'de Schiedamse Kunstkring „Cul- tura" en het Vlaardings Kunst centrum voor de leden kaarten verkrijgbaar. Tot 12 november a.s. kunt u zich voor de tweede en derde rang (eerste uitverkocht) opgeven a f6,25 en f5,20. Met uw bestellingen gelieve u gelijktijdig te betalen. U krijgt de kaarten dan thuisgestuurd. Men schrijft ons: „Volgens het Rotterdamsch Nieuws blad is het gemeentebestuur van Sphiedam in onderhandeling ge treden met een ontwikkelingsbureau (N.V. Empeo) om reconstructie van de binnenstad via een ontwikkelings bureau te realiseren. Ook al is dit bericht door B. en W. bevestigd noch ontkend, men mag aannemen dat voor het realiseren van zo'n groot project als onze binnenstad B. en W. zullen voor stellen op een of andere manier gebruik te maken van een ontwikke lingsbureau. Een ontwikkelingsbureau is een nog betrekkelijk jong instituut dat grote projecten bestaande uit alle soorten gebouwen als winkels, woningen, kantoren en bijzondere gebouwen niet alleen op papier zet maar ook bouwt en financiert. Er bestaan ook tussenvormen waarbij het ontwikke lingsbureau alleen de zaak op papier zet en financiert maar het bouwen aan anderen overlaat. Men kan zelfs alleen van adviezen van zo'n insti tuut gebruik maken. Het ontwikkelingsbureau N.V. Empeo dat in bovengenoemd be richt vermeld wordt is een wat men noemt volle dochtermaatschappij van Brederode's bouwbedrijven en zij zijn in staat het project te bouwen en te financieren. Om diverse redenen is het verstandig van een ontwikkelingsbureau ge bruik te maken, o.a. omdat men van vele moeilijkheden af is, moeilijk heden die verband houden met het voor zo'n project niet ingestelde gemeentelijk apparaat en ook omdat men de zekerheid krijgt dat het gehele project gerealiseerd zal wor den. Er gaan nu stemmen op van mensen, die zich zorgen maken over de inspraak van de burgers wanneer men het geheel uit handen geeft en aan de inspraak mag terecht niet getoornd worden. Echter als men weet wat men hebben wil is iets geheel of gedeeltelijk uit handen geven heel normaal. Bij het bepalen van wat men hebben wil immers is de inspraak al tot zijn recht gekomen. SCHIEDAMSE NOTITIES AAN DE sluitingsavond van het jubileumjaar Ned. Ver. van Huisvrouwen afd. Schiedam bewaart men prettige herinneringen. Enkele daarvan zul len vrijdagavond opgehaald worden met „The Two women-show". Om 8 uur in zaal „Irene". Maar nu komt het punt waar de schoen wringt. We weten niets omdat we geen bestemmingsplan voor onze binnenstad hebben. Al eerder heb ik in dit blad gepleit voor snelle openbaarmaking van de plan nen voor onze binnenstad. Men heeft mij toen o.a. aangevallen met de redenering: stel dat we plannen hebben, er is toch geen geld om hei uit te voeren. (Drs. J. Houtman, Parool Mei 1969). Hoe prettig zou net nu geweest zijn om bij de onderhandelingen onze plannen op tafel te hebben! De ongerustheid van de burgerij zou dan voor wat het plan betreft niet gerechtvaardigd zijn. Men wist dan waar men over aan het praten was. In 1965 pleitte Drs. Simons in de raadszaal voor een snelle openbaar making van de stadsplannen om zodoende in een „zeer vroeg sta dium aan de bevolking te moeten worden voorgelegd" (notulen begro tingsbehandeling 1966). Dat we nu al onderhandelen met een ontwikkelingsbureau zonder eerst de plannen van de heer Flederus te kennen, is volgens mij de bron van de ongerustheid, hoe blij ik ook ben dat er weer iets gebeurd dat de sanering en reconstructie van onze binnenstad dichterbij brengt. Er zijn nog meer facetten aan de sanering en reconstructie, dat alvast onderzocht en bekeken kunnen worden, maar toch liever eerst het bestemmingsplan en niet in de laatste plaats om verzekerd te zijn van een zo groot mogelijke inspraak van de burgers". W. J. C. Willemse De heer B. C. Kleinekoort, mede oprichter en directeur van Kleine koort, Poot en Baade N.V. heeft de wens te kennen gegeven per 31 oktober a.s. van zijn funktie te worden ontheven. Op de meest eervolle wijze wordt hem dit verleend en de vele zakenrelaties krijgen op 7 november a.s. de gelegenheid afscheid van hem te nemen tijdens een receptie, die zal worden gehouden in café-restau rant „Europoort". Van drie tot vijf uur. Men krijgt dan tevens de gelegenheid kennis te maken met zijn opvolger de heer A. J. A. van Lingen, die per 1 november a.s. in dienst treedt. De ïu.uuu kilometer-beurten voor Volkswagen zullen met ingang van 1 november als zodanig komen te vervallen. Daarvoor in de plaats komt een onderhoudssysteem, af gestemd op elke wagen afzonderlijk. Het onderhoud zal worden vast gesteld aan de hand van het VW-Diagnosesysteem, waarin vitale onderdelen van de wagen getest worden. Aan de hand van het testrapport kan een individueel en dus van wagen tot wagen verschil lend onderhoud worden opgesteld, waarbij de inspraak van de klant op de voorgrond staat. De VW-Diagnose is met een prijs afhankelijk van het type van 11,76 gulden tot 14 gulden (inclusief B.T.W.) goedkoop. Voor de kopers van nieuwe wagens zal zij de eerste vier keer zelfs geheel gratis zijn. Door het nieuwe systeem, ont wikkeld door de Volkswagenfabriek in samenwerking met de importeurs, wordt de persoonlijke en daarom feilbare invloed van de monteur tot een minimum beperkt. In feite verricht de apparatuur de keuring van de wagen. Deze apparatuur is verwerkt in vier konsoles, terwijl daarnaast nog enkele optische in strumenten zijn aangebracht. Ver wacht mag worden dat het aantal onderhoudswerkzaamheden ver minderen, wat gunstig op de kosten kan inwerken. De VW-Diagnose zal, door de exactheid van de ter beschikking gekomen onderhouds- gegevens, een belangrijke bijdrage leveren aan de veiligheid op de weg. Ter introductie biedt Hoogenboom N.V. gedurende de maand november „Kever'Tijders een test aan voor f 9,— excl. B.T.W. (voor de 1600 en 411 serie f 11, excl. B.T.W.). Bovendien voor alle VW-rijders een gratis controle beurt op verlichting en banden. Al met al de moeite waard eens kennis te gaan maken met deze unieke Diagnosetest.

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 1