vlot meisje Stemmen van zangers met mosselen „gesmeerd" m mm r Stadsblad HARGA-FILOSOFIETJES V.V.V. kreeg van onderschat H.D.V.S. koude douche INKOOP VESTER Zo visten zij W4f Rosemarie Praet, zich bewust van haar waardigheid als „Mos selenprinses", was de koningin van de avond in het Schephuis in oud-Kethel. In een lange geel gebloemde avondjapon, tulen sleep vanaf de schouders val lend, gaf zij luister aan de speciale bijeenkomst in deze romantische omgeving. Waar mensen uit Zierikzee in het costuum van die streek voor een specifieke mosselenavond zorgden. Bestemd voor de leden van de koren der Mar- tinuskerk in Groenoord en St. Willibrordus uit Zierikzee. ACHTERGROND HÉT NIEUWE STADSBLAD - PAG. 5 - WOENSDAG 29 OKTOBER 1969 Gevist is er ook nog afgelopen zondag. De leden van de Schiedamse Hengel sportvereniging 't Voorntje hielden in Ilpendam een onderling concours. In totaal werd er 22.265 gram vis gevangen en B. Pil eindigde als eerste met in totaal 35 gevangen vissen die een gewicht hadden van 7350 gram. Tweede werd J. Dirks met 40 vissen, totaalgewicht 7190 gram. Tweede werd J. Dirks met 40 vissen, totaalgewicht 7190 gram. J. Wind- horst werd derde met 24 vissen, totaal 3415 gr. Als negende eindigde C. Scipper, hij kon slechts een vis op het droge brengen die 325 gram woog. In totaal werden er 128 maatvissen gevangen. De volleyballers van Juliana kun nen tevreden zijn. Hun goede vorm betekende een 3-1 zege op Delta. Bij Delta speelde ook een stadgenoot mee, Frans v. Herk; hij speelde een zeer goede wedstrijd. TSF heeft Never Despair in eigen home kansloos gelaten. In dit tafeltennisduel tikte TSF de tegen stander naar een 8-2 nederlaag. NOAD ondervond in de Beurs heftige tegenstand van het Amster damse Volewijckers. Het werd 5-5 en Jan Bayings was in dit spannende duel de grote triomfator. Hij bleef ongeslagen en daar had men bij NOAD niet op gerekend. Middels de weekbrief worden de pupillen van SVV gemobiliseerd voor de wedstrijd van komende zondag SVV-MVV. Met bellen, toeters, ratels en alles wat herrie maakt, gegarneerd met de rood groene kleuren, worden zij op Harga langs de lijn verwacht. Om de jongens van het eerste te steunen bij hun pogen MVV te verslaan. De korfballers van ODI doen het tot op heden niet best. Er werd weer verloren. Bij Succes gaat het beter en werd Ten Donck geklopt. Overi gens willen wij met Succes het tweede twaalftal attenderen op de schoonmaakbeurt komende zater dag. Om tien uur 's morgens wordt men verwacht. Zaterdag 8 november in de Succes kantine Bingo avond, aanvang 8 uur. Bij de christelijke gymnastiek vereniging Animo heeft er een verandering in de technische leiding plaats gevonden. Op eigen verzoek vond de heer P. Kegel het beter dat deleiding bij de dames en heren in jongere handen kwam. Een jonger iemand heeft frissere ideeën. Th. Schippers wordt nu de nieuwe leider. Mej. Elly Hoegee moest helaas het leidsterschap neerleggen bij de dames senioren. Dat wordt nu door de heer Kegel overgenomen. Bij Animo is er ook huisvrouwen- gymnastiek. Iedere dinsdagavond van 20.15 tot 21.15 uur in de zaal aan de Vlaardingseweg en iedere woensdagavond van 20.00 tot 21.00 uur in de zaal aan de Peter van Anrooylaan. Het is heren dat u het maar weet als uw vrouw ook eens aan sport wil doen. Hermes D.V.S. op de vijfde plaats met twaalf punten. Waarvan P.E.C. en Roda J.C. als koplopers" er op het ogenblik dertien hebben. Dat geeft de Blauw-Witte burger moed en een extra toeloop naar het Harga-complex. Waar de aanmoedigingen van de junioortjes niet van de lucht waren. Het maakte alles er alleen maar veel gezélliger door. Een Hermes D. V.S. dat het nog steeds zonder de geblesseerde Van Nierop tegen de mannen van V. V. V. opnam. Heel jonge en ook heel onstuimige mannen uit Venlo. Met een geweldige keeper Teeuw, die heel wat gered heeft. Hij had meer te doen dan aan de overkant. Hermes D. V.S. was niet zo op dreef als een week tevoren. Het flitsende ontbrak. Zodat we lang in onzekerheid bleven. Kees van Kooten, hevig aangemoedigd door de junioortjes, had niet veel geluk met zijn befaamde kopballen bij Teeuw. De thee stond net klaar, toen Gerard Flaes een vrije trap nam, de bal bij Bakkes belandde en Wim Klein voor de verdere afwerking zorgde. Eindelijk het zwoegen, zij het wat moeizaam, beloond. De wedstrijdbal (nummer 157) heb ik niet gewonnen. Dat kon doodgewoon 'niet, want Hermes Thuis" was het eigendom van Jaap v.d. Griend sr., de vader van Jaap, die zaterdagmiddag in de wedstrijd tegen Limburgia-b voor de doelpuntenregen-van-vijf zorgde! Tja die Jaap... Er wordt gefluisterd, dat hij weer terugkomt. En ik ben nu eenmaal dol op fluisteringen! Thee drinken dus met een voorsprong. Na weken was onze burgemeester er weer. Hoewel de Blauw-Witten beslist niet briljant speelden (niet gooien met kussentjes) waren ze ook na de rust sterker. V. V. V. zette alles op alles. De voorsprong leek even in gevaar. Soms niet al te vriendelijke woorden in het veld. Scheidsrechter Schuurmans, die ik bij vlagen „Truus de Mier" van de fabeltjeskrant vond met zijn „Tuut-tuut tuut", bleef de rust zelve. Kees van Kooten kreeg eindelijk zijn kans. Teeuw zag het allemaal niet, maar het betekende een voorsprong. Jammer voor die Teeuw. Fijn voor Hermes D. V.S., die de misère van het vorig seizoen ineens teboven lijkt. Laten we echter niet te vlug juichen. Wel allemaal optimist blijven! En van uw belangstelling blijk blijven geven. Zo ook van uw aanmoedigingen langs de lijn. P.S. O, ja Gerard Flaes werd vervangen door Wim van Baarn. En ik had er maar negen goed van de dertien. MIEKE Als een kat vangt Aad v.d. Voort in het nylon net. Een verslagen keeper Teeuw van V.V.V. op de grond. Antieke klokken, enz. enz. Hoogstraat 9 Telefoon 268615 Schiedam A.R.B. SCHIEDAM N.V. is de dóchteronderneming van de n.v. eurotax. Deze afdeling is o.m. gepecialiseerd op het gebied van de verzorging van trouwgerij. Het totale concern heeft nu reeds meer dan 90 automobielen op de weg, terwijl er nog steeds nieuwe uit breidingen in ontwikkeling zijn. Wij vragen voor de administratie (géén boekhouding) van genoemde afdeling een: Wij bieden een prettige en levendige werksfeer op een klein gezellig kantoor. Een mulo-diploma, dan wel enige praktische ervaring wordt zeer op prijs gesteld. Typevaardigheid is uiteraard vereist. Uit hoofde van het dienstverlenend karakter van het bedrijf (je zult in geval van top drukte ook wel eens de trouw- auto's met a.s. bruidsparen moeten bespreken), staat ons 'n representatief, vlot meisje voor pgen. Sollicitaties mondeling (na telefonische afspraak) of schriftelijk aan ons adres: burg. knappertlaan 12, schiedam, telefoon 26.88.28 en 26.88.17. Een uitwisselingsconcert, waarbij de gasten hun Zeeuws banket op originele wijze offreerden. Een idee voor andere verenigingen? „Or pheus" bracht tenslotte destijds de jeugduitwisseling in Esslingen tot stand. Het vertrek van dirigent Piet Zoo- mers uit Zierikzee werd betreurd. Maar deze dirigent liet de banden met het Zeeuwse land niet los. Zodat vorig jaar het kerkkoor van de Martinuskerk gast was van Zierikzee. Nu kwamen ze zaterdagavond dan op tegenbezoek. Eduard Nieland schreef de vier stemmige Proeve van een Neder landse mis" die met heel veel succes met Kerstmis 1968 ten gehore werd gebracht, en zaterdagavond beluis terd in een volle Martinuskerk. De dirigent, doch ook het bestuur van dit koor, bestaande uit voor zitter de heer J. Koevoets, de charmante secretaresse mevrouw H. Gilden-van Geesbergen en penning meester P. Verkaart kunnen met recht trots zijn op hun koor. Tevoren hadden zij een excursie gemaakt op de werf van W.F. Het is daarna in het Schephuis ter afsluiting van dit geheel een gezellige toestand geworden, waarbij men zich de mosselen, gekookt via een speciaal Zeeuws recept (strikt ge heim) uitstekend het smaken. Het bestuur van de Schiedamse zangers de heren A. Jansson, voorzitter, A. J. A. v.d. Water, secretaris A. van Schendelen zorgden ervoor, dat die mosselen „zwemmen" konden. Een koorlid, de heer P. Meijer, béter bekend in hun kring als „vader abt" bewees zijn dichtkunst. Overigens volkomen aangepast aan het aktueel gebeuren. Misschien wel aardig te weten, dat iedere mosselschipper zijn eigen perceel op de Westerschelde heeft. De aanleg van de Grevelingendam heeft de verbinding bijv. met Schie dam welJpespoedigd, maar iets van de kwaliteit teruggenomen door het zoutgehalte. Mogelijk dat daarom Ierseke stappen onderneemt om over te schakelen op het kweken van champignons. De Mosselenprinses, alias Miss Mossel, herkenbaar aan de beide mosselen op haar japon gehecht, nu in gezelschap van slechts een hofdame en... Neptunus, de zeegod. Voor Zierikzee ziet het er echter nog gunstig uit. Ieder jaar heeft daar een geweldig evenement plaats: nl. de verkiezing van de Mosselen prinses met twee hofdames. Voor waarde hierbij is altijd dat zij de dochter of echtgenote van een mosselenschipper is. Zij dineert een dag met burge meesters en wethouders. Iedereen is in feeststemming. Er worden ver schillende attracties georganiseerd, zoals boegsprietlopen. Er is de gehele dag muziek. Van de Mosse lenprinses wordt verwacht dat zij in een speciale toespraak wijst op de kwaliteit van dit Zeeuwse banket. Waarvoor zij zich dan ook geheel voorbereid heeft. Schiedam heeft niet alleen zijn onvolprezen gedistilleerd. Zijn mo lens, zijn fraaie gevels aan de Lange Haven. Zijn éigen Stadszegel. Men zou volgend jaar bij een return- bezoek daar in Zierikzee eens op kunnen wijzen! De grote animator van dit tegen bezoek, de heer v.d. Water kan met zijn bestuur intussen terugzien op een i bijzonder geslaagde avond. Waarover men het behalve in eigen stad, ook nog wel in Zierikzee dezer dagen zal hebben. S.H.V. de Alfer hield zondag een onderling concours in de Delft- havense Schie. Na het eindsignaal werd de vis gemeten en terug gezet in het water. In totaal waren dat 163 maatvissen met een lengte van 2.755 cm. Re prijswinnaars waren: 1. A. Burggraaf 39 stuks, 634 cm.; 2. H. v. Katwijk 27 stuks, 458 cm.; 3. H. Berkhout 17 stuks, 324 cm., 4. W. v. Dijk 19 stuks, 320 cm.; 5. J. Schramada 16 stuks, 255 cm.; 6. H. Burggraaf 14 stuks, 232 cm.; 7. Th. Mackaay 11 stuks, 186 cm.

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 5