J "- -<r af if In Schiedam bottelen ze frisdranken onder een nieuw dak - - "ïff 4 *f HET ZONNEHUIS" EN Z'N SINTERSE BAZAAR Op dezelfde golflengte *•- Radio voor zieke of bejaarde akBima .iiiiiif héF" m êê^êf mmmsim iinnif Y' ÉÊÊf r - PBIr W.V. „NIEUWLAND" „STICHTING VOOR HUISHOUDELIJKE- EN GEZINSVOORLICHTING SCHIEDAM IIWOMIIIMII ii. 111: iuu y\ - HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 15 - WOENSDAG 5 NOVEMBER 1969 «c?f «SV3VCW OA-V.'-HOV- - u 1>A« - V*ytfQAT?r 1VJ3EM T3H m r- f m "•■ill ;;*u i v |p, j K* w\ T ..I r V- - r i» - ml gppp 1 V I «X A Aandachtig publiek van zesdeklassertjes tijdens de jeugdconcerten in de Magnalia Deikerk. Niet altijd lukte het om doodstil te blijven. Om precies te luisteren naar hetgeen dirigent Pierre van Hauwe allemaal vertelt. Het is eigenlijk ook een enorme belevenis om met 500 vriendjes en vriendinnetjes dit allemaal te beleven. Te weten hoe een concert eigenlijk onstaat. Pierre van Hauwe en zijn Gewestelijk Orkest Zuid-Holland kan gerust zijn: de concerten boeiden wel. Vooral door de duidelijke verklaring van de instrumenten... II Jaren lang stond de bazaar van Het Zonnehuis", toen nog gevestigd aan de Boerhaavelaan 1, bij iedere Schiedammer volop in de belangstelling. Het was er altijd gezellig en er werd heel veel gekocht. „Het Zonnehuis" kreeg een nieuwe moderne behuizing in Vlaardingen. Aan de Dillenburgsingel 5. Met een bushalte voor dit tehuis. We ontvingen een brief, een mededeling eigenlijk, van de geneesheer-direc teur van dit tehuis, de heer J. de Graaf. Aan de inhoud hebben we niets toe te voegen. Alleen... neemt u even de moeite die bazaar te bezoeken. Koop een paar loten, waardoor het straks mogelijk zal zijn dat ook deze mensen een vijver met fonteinen in hun tuin krijgen. Net als bij „Huize Spaland". Donderdag 13 en vrijdag 14 november a.s. zijn dit jaar de verkoopdagen in Het Zonnehuis. Voor velen die de sfeer van deze overdekte markt hebben leren kennen is een aanbeveling overbodig. Donderdag 13 november om 14.00 uur hoopt de oprichtster van het Welfarewerk van het Rode Kruis, mej. N. H. Schokking te Katwijk aan Zee, de opening te verrichten. Er is het afgelopen jaar weer veel gedaan om u aan goede en sierlijke artikelen te helpen. Met St. Nicolaas en Kerstmis in het vooruitzicht valt voor u in de recreatiezaal van Het Zonnehuis een ruime keus te maken. Dit jaar zijn er nogal wat nieuwe produkten. We noemen: emailleerwerk in vele kleuren van manchetknopen tot asbakken, houtsnijwerk en andere vormen van houtbewerking, poppen, maskers, feestversieringsartikelen, borduurwerk, babykleren, dieren van vilt en wol. Te veel om op te noemen. De bewoners zelf bieden hun waren te koop aan en zullen uw komst met gevulde portemonnee bijzonder waarderen. De bazaar zorgt voor jong en oud, want een rad van avontuur, sjoelbak, schiettent, tombola en nog meer attracties zullen prijzen onder uw bereik brengen. Dan nog de grote verloting. Niet minder dan 5000 loten zijn beschikbaar a f 1,— per stuk. Het doel is ditmaal: Een vijver met fonteinen te plaatsen in de grote tuin van Het Zonnehuis. Denk aan het unieke uitzicht van de bewoners, maar ook aan hen die dagelijks over de rijksweg de tuin van Het Zonnehuis passeren. Een Gazelle-bromfiets is de hoofdprijs van deze grootse loterij. De bazaar is toegankelijk op 13 en 14 november 's middags van 14.00-17.00 uur en 's avonds van 19.00-21.00 uur. Het adres is: Dillenburgsingel 5. Met de bus bereikbaar tot vlak voor het huis. De bewoners rekenen graag op uw komst. Op 24 oktober 1969 werd in de jaarvergadering het volgende bestpur gekozen: voorzitter J. Bernard; secretaris W. Niehot; penningmees- teresse mevrouw C. Post-Brand; tweede voorzitter P. Brand; tweede secretaris L. C. v.d. Meer. Met de ledenadministratie werd belast mevrouw C. Bernard-v.d. Horst, terwijl de afdeling propa ganda in handen is van de heer J. Balk. Vanaf heden is het secretariaat gevestigd aan de Damlaan 54. Vanavond staat de benedenzaal van het wijkcentrum aan het Dr. Wibaut- plein in het teken van de Ruilbeurs, die voor de jeugd om 6 uur begint, voor de volwassenen om half acht. Het klaverjastournooi ondervond heel veel belangstelling. Er namen 28 koppels aan deel, waarvan het hoogste koppel in twee beurten 4408 punten behaalden en het laagste 2502 punten. Er werd gespeeld volgens systeem tweemaal 2000 punten... Mejuffrouw E. Meijer, wonende aan de Heinsiusstraat 76 alhier schafte zich dezer dagen een radio-pickup aan. Nu is zij nog in het bezit van een goede radio. Die verkopen? Liever stelt zij hem ter beschikking aan een zieke of bejaarde. Weet u hier iemand voor? Neemt u dan zelf even contact met haar op. Het liefst in de avonduren, want overdag is zij niet thuis... „DE KIPPENREN" Zaterdag 8 november is het dan weer zover. Dan draait de gezellige soos „De Kippenren" weer. Dit maal opnieuw met de zeer succesvol gestarte Instuif-drive-in-discotheek, met d.j. Hans Tettelaar, die deze keer in een heel bijzonder licht komt te staan, door de gloednieuwe knipperlichtinstallatie In een naar wij verwachten opnieuw volle zaal mag je dit disco-spektakel, in de Kippenren, Rijnstraat 1, Schiedam-Zuid, beslist niet missen. GEHUWD D. Borst, 23 jr. en J. W. A. van Dijk, 20 jr.; P. A. Blanken, 23 jr. en N. Gonlag, 18 jr.; J. van der Kooij, 33 jr. en M. T. J. Poulus, 19 jr.; J. Vlaander, 39 jr. en L. P. L. Lebleu, 46 jr.; C. van den Enden, 21 jr. en A. A. W. den Boer, 21 jr.; T. de Jong, 18 jr. en V. C. Jepson, 22 jr.; J. Vis, 22 jr. en E. J. Otten, 21 jr.; C. van den Berghe, 33 jr. en E. Blumenthal, 20 jr.; L. C. Goppel, 19 jr. en J. van der Linden, 17 jr.; A. M. van Dijk, 22 jr. en S. S. van Dijken, 20 jr.; H. Struiksma, 22 jr. en M. Goos, 21 jr.; J. M. Ouwerkerk, 22 jr. en J. Duijves, 18 jr.; M. G. Huijzer, 21 jr. en J. S. van der Valk, 20 jr.; G. de Ruiter, 19 jr. en A. E. C. van Hagen, 19 jr.; A. Schulze, 27 jr. en A. P. M. Olivier, 23 jr. OVERLEDEN H. de Ruijter, 73 jr., wed. van H. Klijnoot; G. H. Löke, 77 jr.; P. C. van de Water, 63 jr. Het Noorse schip „Höegh Beaver" is vrijdagnacht van de werf van Dok- en Werf-Maatschappij Wilton-Fijenoord in Schiedam (Lid van de Rijn-Scheldegroep) in ballast naar Londen vertrokken. Op 24 september werd een nieuwe middensectie tussen het voor- en achterschip geplaatst, waardoor de „Höegh Beaver" ruim 21 meter langer werd en het draagvermogen met meer dan 2.000 ton toenam. Op de foto is ook duidelijk het nieuwe laadgerei te zien, dat door de Schiedamse werf op de nieuwe sectie werd aangebracht. A Nieuwstraat 12 Schiedam Telefoon 26 47 81 De laatste twee weken is helaas ons wekelijkse stukje in de verdrukking gekomen. We hopen, dat het nu weer goed zal gaan en dat u uw eigen wekelijkse rubriekje niet zult moeten missen. Op het buro kregen we deze week weer het persbericht van het voor- lichtingsburo voor de voeding. On deraan stond een noot, die we u niet willen onthouden. Er stond: Hebt u dikwijls kleine kinderen op bezoek (het is dus meer speciaal voor opa's en oma's) trak- De collecte gehouden in de week van 27 oktober t/m 1 november en uitgaande van de Stichting Federatie Sociaal Pedagogische Zorg voor Zwakzinnigen, heeft in onze stad het fantastische eindbedrag opge leverd van f 15.107,04. U deed allemaal wat uw hart u ingaf voor deze kinderen. De „zorgen kinderen" van Schiedam. De rayonleider de heer D. de Bruyn zegt al degenen die hieraan hun medewerking verleenden vanaf deze plaats heel hartelijk dank. GEBOREN Martinus W. T. z.v. W. Goudriaan en W. B. Koster; Patrick z.v. H. Smit en H. Overheul; Ronals P. z.v. J. M. de Buf en J. J. Kreuger; Siebren Y. z.v. J. Kramer en D. Jansen; Nancy d.v. C. J. P. Bruijs en J. F. de Haan; Yvonne B. d.v. J. C. van Dorp en H. A. Negenman; Ronymus D. F. z.v. J. D. F. Companue en A. B. van 't Hof; Karin d.v. T.. M. de Kort en H. J. W. Oosterwaal; Danielle d.v. A. H. J. Greten en Y. Vuurens; Arie C. z.v. A. C. de Vries en F. W. Hommel; Cornelis J. z.v. J. Buskes en C. P. Peiffer; Paul z.v. H. Hilberink en J. C. Ververs; Johanna M. d.v. B. van Noordennen en I. A. B. Bos; Jan L. z.v. E. F. Zandstra en C. Verwaal; Nicoline J. M. d.v. H. van der Vlist en T. Knops; Patricia A. d.v. P. Bouts en C. F. Gelderblom; Jeanette A. E. d.v. G. P. Liesting en J. M. van Leeuwen; Els H. d.v. J. van Her wijnen en M. H. Materman; Ellen d.v. L. C. Bentem en A. Lejour; Eduardus A. z.v. A. J. Ballijnsen L. de Vries; Marcel z.v. J. A. Vellinga en A. Langbroek; René z.v. W. Bravenboer en A. Boekee; Renate M. S. d.v. A. W. G. Olsthoom en H. M. C. T. van Leeuwen; Nathalie J. d.v. A. W. G. Olsthoorn en H. M. C. T. van Leeuwen; Cornelia A. W. d.v. M. P. Rietmpi en F. A. Notenboom; Maria A. d.v'. E. Kraus Torres en B. M. J. Kerssen; Regina V. R. d.v. M. J. Wiese en G. G. Loch; Raymond z.v. R. C. C. Brugman en J. G. Klandermans; Sander z.v. J. W. C. van Henten en J. E. M. Oomen; Annemarie d.v. L. de Waard en M. N. Reijgersberg; Gabriëlle d.v. J. J. van Oyen en H. Hoogland; Johannes H. J. z.v. C. M. J. Vollebregt en A. M. C. Vermeulen. teer ze dan niet op lollies, zuurtjes of toffees. Dit is heel slecht voor de tanden en kiezen. Geef ze liever een appel of ander fruit en voor de grotere kinderen eens wat nootjes. Een heel enkele keer chocolade mag ook nog. Knoopt u dit ook alvast eens in uw oor zo tegen Sinterklaas. U kunt de kinderen beter iets anders geven dan snoepgoed. Een chocoladeletter en een taaipop horen er wel bij, maar denk om het gebit. Vergeet u verder ook onze cursussen niet en kom eens langs voor informatie of belt u ons. En denkt u eraan, vóór 'dat u uw inkopen gaat doen, om bij onze konsumenten-informatrice om in lichtingen langs te komen? Deze inlichtingen zijn gratis voor iedereen en wel op donderdag morgen van 9.30-12.00 uur. Komt u eens aan? Nu met 260 man personeel en wagenpark van 120 automobielen neemt ongeveer 25 pet. van de Nederlandse produktie van Coca- Cola, Fanta en Sprite voor haar rekening, welke hoeveelheid voor het grootste deel in de provincie Zuid-Holland wordt afgezet. Dit frisdrankenbedrijf had vestigin gen in Schiedam, Den Haag/Scheve- ningen en Rotterdam-Zuid, die in de loop van september/oktober gecen traliseerd werden in het zojuist gereedgekomen bedrijfspand aan de 's-Gravelandseweg te Schiedam. Enkele bijzonderheden van deze nieuwbouw: Ontwerp: Technische Dienst Bottelo N.V. Uitvoering: N.V. Latumebo Staal bouw, Alblasserdam en Van Hoorn Aannemingsmaatschappij, Capelle a.d. IJssel. Totale oppervlakte: 15.000 m2, waarvan bebouwd 13.500 m2.' Produktie: 1. Nieuwe Bottelserie, fabrikaat Holstein Kappert, vul- capaciteit 46.000 standaardflessen per uur. 2. Meyer Dumore, vulcapaciteit 26.000 standaardflessen per uur. De fabriek behoort niet alleen qua produktie tot de grootsten in haar soort in West-Europa, maar ook de afmetingen (87,5 front 141 m diep en meer dan 100.000 m3 inhoud) zijn indrukwekkende getallen. Liefst 270 betonnen heipalen met draagvermogens van 60-100 ton en lengten van 17-22 m vormen de basis van het gebouw; voor de fundering moest 1.800 m3 beton worden gestort waarin 208 ton hoogwaardig betonijzer werd ver werkt. De vloeren zijn gedeeltelijk zelfdra gend; voor het overige werden stelconplaten toegepast over een oppervlakte van 7.000 m2. Het eigenlijke gebouw is geheel als zelfdragend staalskelet uitgevoerd; grote overspanningen zorgen voor maximale gebruiksmogelijkheid. In de produktie- en opslaghal van 70 m breed staat slechts één rij midden kolommen met een onderlinge af stand van 11.70 m. Door de overspanningsliggers in de lichtkap- pen weg te werken ontstond een nuttige hoogte van 7 m. De grote vrije ruimte die hierdoor is ontstaan wordt nog extra benadrukt door de grote hoeveelheid daglicht die door deze lichtkappen naar binnen valt. De fraaie voorgevel (waarachter de kantoorstrook met verdieping) werd in overleg met de gemeentelijke instanties uitgevoerd in witte gegla zuurde steen en de beide kopwan- den hiervan bestaan uit mangaan- steen. Een zeer ruime entree geeft toegang tot de kantoren, waarvan de diverse ruimten een zeer verzorgde indruk maken. De gehele gangvloer is uitgevoerd in Noorse leistenen en de wanden bestaan uit ruw gemetselde crême-witte gevelstenen, waalfor maat. Tezamen met de hardhouten deuren en stalen kozijnen vormt dit geheel een lust voor het oog. De linkerzijgevel van het fabrieks- gedeelte bestaat uit verplaatsbare betonelementen, zodat de toekom stige uitbreiding naar het naast de fabriek gelegen reeds gereserveerde terrein van eveneens 15.000 m2 in hoog tempo kan worden uigev- oerd. Voorlopig evenwel zal Bottelo/Coca- Cola met deze hypermoderne pro- duktie-eenheid een belangrijke bij drage leveren om aan het steeds toenemend verbruik van frisdranken te kunnen voldoen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 15