I blijft *t gesprek van de dag WEER OF GEEN WEER eeuwen HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 17 - WOENSDAG 5 NOVEMBER 1969 Wr SSSMaVOM 2 DAC12M30W - 61 DA9 - QAJB20AT?. 3WU3IV1 T3H Die S-bocht Door het lid van de gemeenteraad, de heer P. J. Beekman, zijn de volgende vragen gesteld aan Burge meester en Wethouders van Schie dam: „In dank uw antwoord op mijn vragen betreffende de S-bocht in de Schiedamseweg (v/m Kethel) ont vangen. Toch ben ik niet geheel tevreden gesteld. Ik meen, dat uw antwoord op vele punten aanvechtbaar is en dat de werkelijke reden(en) waarom er geen éénrichtingverkeer wordt ingesteld verzwegen wordt. Ik ben zo vrij u nogmaals te verzoeken enkele vragen te beant woorden." Met groet en hoogachting, (get.) P. J. Beekman. Zijn vragen luiden als volgt: 1. „Kunnen B. en W. mij mededelen op welke manier het verkeer in de S-bocht te Kethel (Schiedamseweg ter hoogte van no. 19) ontlast wordt door: a. een stopverbod voor de noord zijde van de Kerklaan vanaf pand 17 tot aan de Schiedamseweg; b. een stopverbod voor de westzijde van de Meeuwensingel tussen de Kerklaan en de Dr. Sauerstraat. 2. Kunnen B. en W. mij mededelen, waarom „het vooral in de zomer maanden vrij drukke verkeer uit de richting Delft" (Verz. Raadsstukken nr. 249 - 1969, blz. 2) niet geleid kan worden door de Laan van Spaland - Lindeijerstraat; (6 m breed met aan weerszijden een trottoir resp. 2 m - 2,75 m en 1,75 m breed, met voor elke woning een „verzonken" trottoir met oprijlaan om de eigen auto te stallen) en blijkbaar wel door het met tweerichtingverkeer belaste Noord einde en de Schiedamseweg. (resp. 5,20 m en 5,30 m breed, geen trottoir of voetpad en bovendien een gevaarlijke S-bocht). 3. Willen B. en W. mij mededelen, waarom het wel verantwoord is om in het Noordeinde tweerichting verkeer toe te laten (óók nog „in de zomermaanden het vrij drukke ver keer uit de richting Delft") en het „ernstige bezwaren met zich mee brengt om het Noordeinde'e „(bij éénrichtingverkeer) extra te belasten met het verkeer bestemming Laan van Spaland." (verkeer richting Lindeijerstraat 4 huisnummers kan gebruik maken van de Vlaardingseweg). (Zie Verz. Raadstukken nr. 249 - 1969, blz. 2). 4a. Is mijn indruk juist, dat B. en W. het treffen van verkeersmaatregelen een zeer moeilijke opgave vinden? („nog afgezien van de alsdan te treffen_ verkeersmaatregelen; par keerverboden, voorrangskruisingen." Verz. Raadsstukken nr. 249-1969, blz. 2). b. Zijn B. en W. met mij van mening, dat geen moeite en kosten teveel mogen zijn om de verkeersveiligheid te bevorderen? Zo ja, wat is dan de functie van de aangehaalde zin? 5. Het verkeer komende uit de Lindeijerstraat richting Schiedamse weg moet nu rekening houden met verkeer uit beide richtingen. Bij éénrichtingverkeer in de S-bocht behoeft men alléén te letten op het winkelpand (rechts) enkele meters achteruit gebouwd is. (trottoirbreed te resp. 5 m en 7 m). Zijn B. en W. met mij van mening dat de haakse kruising Lindeijer- straat-Schiedamseweg door het in stellen van éénrichtingverkeer in de S-bocht veiliger wordt? 6. De bushalte nabij de kruising (zie vraag 5) zou inderdaad verplaatst moeten worden. Het beginpunt van de Kethelse bus is in de loop der jaren al dikwijls verplaatst. Wat denken B. en W. om het beginpunt van de bus te verleggen naar de Vlaardingseweg tegenover de Chr. School? (braakliggend terrein). 7. Is komend van Delft over de Harreweg de rijrichting naar de Laan van Spaland niet méér vanzelf sprekend (rechts aanhouden) dan linksaanhoudend de gevaarlijke bocht naar het Noordeinde in te rijden? Wel moet de inrit naar rechts verbreed worden, hetgeen gemak kelijk kan. (Zie situatie aldaar). 8a. Zijn B. en W. zich bewust van het gevaar dat winkelende moerders (dikwijls met kinderwagen), lopende en fietsende kleuters en scholieren lopen in straten zonder trottoir of voetpad belast met tweerichting verkeer? (ook de bus naar het eindpunt rijdt in beide richtingen door de S-bocht, breedte 5.30 m) (door het Noordeinde gaat in beider richtingen-' ook het vrachtverkeer, breedte 5,20 m). b. Zo ja, zijn B. en W. met mij van mening, dat éénrichtingverkeer ze ker 50 pet. meer verkeersveiligheid geeft in deze straten? c. Zo ja, waarom wordt dit dan niet ingesteld nu er een mogelijkheid is? 9. Hebben B. en W. kennis genomen van het ernstig verkeersongeluk in de S-bocht op 6 september j.l.? Zo ja, moeten we dan niet trachten herhaling te voorkomen? 10. Hebben B. en W. kennis genomen van een foto, verschenen in „Het Vrije Volk" van 20 september j.l.? Zo ja, wat is dan de conclusie van B. en W. bij een dergelijke verkeerssituatie? 11. Is de Laan van Spaland niet meer een straat in boogvorm dan een „bochtige straat"? Onder „bochtige straat" zou men bijv. de Schiedamseweg kunnen rekenen (kronkelend). Zijn B. en W. dat met mij eens? Naar aanleiding van .deze vragen delen B. en W. het volgende mede: 1 „Zoals in ons antwoord van 30 september 1969 is vermeld, hadden wij reeds onderkend, dat voor de dorpskern Kethel bepaalde verkeers maatregelen noodzakelijk waren. Ter informatie van vragensteller zijn alle maatregelen, welke op dat moment in verre staat van voorberei ding waren, genoemd. In dit complex van verkeersmaat regelen zijn o.a. opgenomen een stopverbod voor de westzijde van de Schiedamseweg vanaf pand 4 tot aan de Lindeijerstraat en een parkeer verbod voor de oostzijde van de Schiedamseweg vanaf pand 29 tot en met pand 19, welke maatregelen genomen zijn uitsluitend in het belang van de verkeersveiligheid en niet ter ontlasting van het verkeer op de Schiedamseweg. De onder a en b genoemde stop verboden hebben geen betrekking op de Schiedamseweg doch op andere delen van de dorpskern Kethel. Voor het instellen van deze stopverboden hebben uiteraard an dere overwegingen gegolden dan de omstandigheid, dat in de Schie damseweg een onoverzichtelijke bocht ligt. 2 EN 3 Bij het afwegen van verkeersmaat regelen voor straten dient niet uitsluitend rekening te worden ge houden met de breedte van de wegen, doch veeleer met de functie van de wegen. In dit opzicht verschilt de functie van het parcours ,H arreweg-Noordeinde-Schiedamse- weg" wezenlijk van het parcours „Harre weg-Laan van Spaland-Lin- deijerstraat-Schiedamseweg". Het eerste parcours heeft de functie van „doorgaande (interlokale) verkeers weg", het tweede die van „woon straat". Aan het gevaar in de S-bocht van de Schiedamseweg is in belangrijke mate tegemoet gekomen door het sub 1 genoemde stopverbod en parkeerverbod voor resp. de west zijde en de oostzijde van de Schiedamseweg. Met name is daar mede meer zicht en doorlaatruimte voor het rijdend verkeer verkregen. Gelet op het bovenstaande en mede in verband met de omstandigheid, dat voor het Noordeinde reeds een parkeerverbod voor beide zijden geldt, achten wij het verantwoord het tweerichtingverkeer op het Noordeinde te bestendigen. Bij éénrichtingverkeer zal de extra belasting van het verkeer op het Noordeinde in de richting van de Laan van Spaland in het bijzonder op het kruispunt Noordeinde-Laan van Spaland-Harreweg moeilijk heden geven, aangezien dit links- afslaande verkeer op deze kruising rekening moet houden met het rechtsafslaande verkeer uit de Harre- weg. Naar ons oordeel is het bevorderen van een dergelijke con flictsituatie niet gerechtvaardigd. 4A EN 4B In hun algemeenheid beantwoorden wij deze vragen bevestigend. Bij het treffen van verkeersmaatregelen dient niet alleen rekening te worden gehouden met de belangen van de weggebruikers. Tevens dient daarbij te worden overwogen of de belangen van de bewoners van de betreffende straat en van de in die straat gevestigde bedrijven door de voor genomen maatregelen niet of niet al te zeer worden geschaad. Voorts, dat daardoor geen afbreuk wordt gedaan aan de verkeersveilig heid in andere straten. Het bevorderen van de verkeersvei ligheid ofwel het verbeteren van een gegeven verkeerssituatie, houdt in de eerste plaats in een wijziging in het wegprofiel en zo i.v.m. de bebou wing of het kostenvraagstuk niet of nog niet mogelijk is, pas in de tweede plaats het invoeren van verbodsbepalingen. De moeilijkheid van deze laatste opgave ligt in het vinden van een compromis, dat enerzijds voorziet in een optimale verhoging van de verkeersveiligheid doch anderzijds rekening houdt met alle belangen, die daarbij een rol spelen. Deze vraag beantwoorden wij ont kennend. Door bedoeld éénrichting verkeer zal het doorgaande verkeer ook het zware verkeer - gedwon gen worden van de Lindeijerstraat rechtsaf de Schiedamseweg op te rijden. Deze manoeuvre, die nu reeds het gevaar in zich draagt, dat het verkeer bij het nemen van de bocht naar rechts zich op de rijbaan voor het tegemoetkomend verkeer van de Schiedamseweg begeeft - zal dan in nog grotere mate voorkomen, ten gevolge waarvan het gevaar van botsingen wordt vergroot. Dat men bij éénrichtingverkeer in de S-bocht alleen behoeft te letten op rijdend verkeer van rechts, gaat alleen op, indien in het éénrichtings verkeer ook de fietsers en brom fietsen worden betrokken. Deze maatregel achten wij te ver gaan, aangezien de belangen van deze categorie weggebruikers daardoor ernstig worden geschaad, terwijl het verkeersbelang dit niet strikt nood zakelijk maakt. Afgezien van de vraag of de Rotterdamse Elektrische Tram met de verplaatsing van de bushalte zou kunnen instemmen, zijn wij van oordeel, dat een bushalte (tevens eindhalte) bij voorkeur niet voor een school dient te worden gesitueerd. Alleen wij bezorgen Uw boodschappen aan huis. Bent U niet in de gelegenheid om Uw levensmiddelen-inkopen zelf te komen doen, belt U dan gerust even op: 262669. Wij zullen er dan voor zorgen dat U uw boodschappen ondanks het slechte weer tijdig in huis krijgt. Ook kunt U een briefje maken en dit laten bezorgen of in de brievenbus stoppen: Mgr. Nolenslaan 201. Misschien heeft U liever een bestelboekje dat indien mogelijk bij U thuis wordt afgehaald waarna de benodigde artikelen naar U gebracht worden wanneer U dit schikt. Ook zijn er o.a. de volgende aanbiedingen: een pak a ruim 200 gram De Heer Duchesse bonbons, van 170 voor 139 cent een pak a ca. 200 gram Café-noir, slechts 59 cent een literblik perziken op siroop, Del Monte, van 229 voor 198 cent drie flessen Quick-up, tijdelijk voor 99 cent een pot Zeeuwse boerin keukenstroop, 500 gram, nu 69 cent een literblik Jonker Fris erwten/wortelen69 cent een pak Droste cacao, 100 gram, met korting 74 cent een literblik Hero erwtensoep, van 198 voor 189 cent Bij 2 pakjes Blanc de Boeuf frituurvet, het 3de pakje gratis, een reuzenflacon Pril-afwas, vloeibaar, van 195 voor 165 cent Nieuw, nu ook verkrijgbaar Bebirix van Nutricia, de kant-en-klaar flesvoeding, vanaf 4 maanden of bordvoeding vanaf 5 maanden. Ook zeer goed te combineren met bijv. fijngemaakte banaan of sinasappelsap of rozenbottelsiroop, een groot pak a 454 gram 3,48 Dit alles en nog veel meer bij de zaak die zelfs St. Nicolaas zeer aoed bekend is. LEVENSMIDDELEN E van X MGR. NOLENSLAAN 201-205 SCHIEDAM VOOR HET BETERE TEL. 262669 Het is vanzelfsprekend, dat het doorgaande verkeer bij voorkeur een rechtdoorgaande weg kiest. Dit blijkt ook uit het systeem van bewegwijzering; als geen wegwijzer is geplaatst, gaat het verkeer recht door. In feite is hier overigens niet sprake van rechts- of linksaanhou dend, doch van rechtsafslaand of doorgaand. 8a Dit gevaar bestaat in elke straat zonder troittoir, doch bestaat even eens in straten met een troittoir voor fietsende scholieren en kleu ters. Het één- of tweerichtingsverkeer zal aan dit gevaar in een dergelijke smalle straat weinig afdoen. In zulke gavallen is extra oplet tenheid van alle weggebruikers ver eist. 8B Deze mening wordt door ons college niet gedeeld. Deze vraag verantwoorden wij in bevestigende zin. Zoals wij reeds stelden, vereist elk bijzondere wegsituatie extra tendheid van de weggebru LIJST VAN GEVONDEN VOOR WERPEN Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van 9.00-17.00 uur, behalve op zaterdag en zondag. Kinderschoentje; pakje kinderkle ding; 1 paar herenhandschoenen; kinderjasje; reserveband; vulslang tankauto; gevaren driehoek; 1 kg. gewicht; inschrijvingsbewijs; bank biljet; armbandje; ring met 2 sleu tels; kontaktsleuteltje; 7 sleutels; meisjesbril; ring met 2 sleutels; aktdntas; aktentas; portemonnee met inh.; portemonnee met inh.; damesportemonnee met inh.; diplo- matentas. Te bevragen bij de vinders: Portemonnee-met inh.. M. Meijer, J. Oudegeeststraat 16; portemonnee met inh., Frans Bakker, Lange Nieuwstraat 121b; damesportemon nee met inh., de Leede, fa. de Kroon, Rembrandtlaan 8; porte monnee inh. huissleutel, Pijnacker, B. Verhallenplein 162; fietstas met inh., L. Kerklaan, Kerklaan 77; parapluie, v.d. Laan, Heemskerk straat 40; portemonnee met inh., F. Schoenen, Parkweg 377; teddybeer, de Kort, Rembrandtlaan 33a; kin derfietsje, Vermeulen, Westvest 64f; stilstand te brengen binnen afstand waarover hij de weg overzien en waarover deze vrij is. worden geroepen. Herhaling van men nimmer van over! voorkomen. 10 straat, waar twee auto's redelijk kunnen passeren. dergelijke verkeerssituaties. 11 smalle bochtige woonstraten..." be trekking op het gehele parcours waarlangs het éénrichtingverkeer Delft zal moeten worden geleid. In dit parcours bevinden zich moeilijke bochten Harreweg-L van Spaland en Lindeijerstraat Schiedamseweg. Het verkeer, komend uit de ric Harreweg, zal gebruik moeten ma van Spaland en Lindeijerstraat moe ten volgen, om vervolgens via de haakse bocht op de Schiedamseweg te komen. Onderschreven wordt, dat de Schie daniseweg als enigszins kronkelenc kan worden aangemerkt." MH Wasautomaten, show. c modellen en Iichtbescha 3 digde, van 869,voor r '445,—. s Meijborg. Dam 9-11 n Tel. 156931 263456. Sinds 1897 „BRUYN' voor het reinigen van Uw tapijt en vaste vloerbe dekking. Belt U even voor een afspraak. Tel. 263810, Schiedam. 1 f 50,00 tot 500,00 voor gebruikte meubelen bij 1 aankoop van nieuwe tot 40% korting op vloerbe- 1 dekking. Vakkundig ge- t legd. Van der Werfstraat 51, i Telefoon 343824. Union Sport rijwielen vanaf 142,50. Eventueel 2.50 per week Moby- lette brommers v.af ƒ359,- Melchers, Singel, achter Hema, Tel. 26754. Nu nog bontmantels met 20,pet. tot 30 pet. zo- merprijzenkorting. 3 jaar garantie Gratis bewaren tot a.s. winter. Kredietser vice mogelijk. La Reine, de bontzaak met een enorme sortering en lage betaalbare prij zen Jonker Fransstr. 75, Rotterdam-Centrum, Telefoon 010—110756. Wasautomaten, show- nodellen en lichtbescha- ligde, van 869,voor 445, deijborg, Da m 9-11. Tel. 156931 263456. Huidverzorging. Massage. Make-up. Epile ren. Manicure. Pedicure. All round schoonheidsspe cialiste. Mevr. Ans Witte- veen-Zuur, Warande 184, tegenover Westhuis, Telefoon 158058. Startmoeilijkheden Lege accu Bel 265839 en wij komen direct, vanaf 's ochtends 8 uur. Reserve accu's voorradig. Eddv's Autoshop, Gustoweg 55, Rotterdam-7 Bontmantels 1 Laat nu Uw bontmantel moderni seren of repareren. Wordt gehaald en gebracht. Billijke prijzen. Bontwerker C. Singels, Telefoon 252195. Als U in blijde verwach ting bent, kom dan eens langs naar onze enorme collectie positiekleding, japonnen, rokken, blouses overgooiers, mantels enz. Modemagazijn „ALJA", Broersvest 111, Schiedam, Te huur: kamer met gebruik van keuken. Hoogendam, Singel 86. Te koop: weinig bere den Berini Automatic m. telescoop vering voor, 2 Vi jaar oud, all-risk verzeke ring tot maart. Prijs 150,—. Vriendschapstraat 6 A. AutorijlessenVakkun dig onderricht door Bond- rijschool „Actief Fonkel nieuwe auto's. Gediplo meerde B.E.A.mstruclcurs Gratis theorie-avonden. Broersvest 8a. tel. 155338. Verloren, 28-10-'69: een actetas met boeken Tech. sch zeer gedupeerd. 3. Koning, Franklinstraat ar. 13 A, Schiedam. Wasautomaten, show modellen en lichtbeseha- digde, van fW)— vooi '445,—. Meijborg, Dam 9-11. Tel. 156931 263456. Meubelen overtrokken. Aan huis te ortbieden Edisonstraat 33 B. Telefoon 153906. kinderfiets, Leuver, Oosterstraat 7; ring met 3 sleutels, mevr. Boot, B. van Haarenlaan 1139; vulpen, Chris ten, KL Katerstraat 148; kinderbril, Knook, v. Oldenbarneveltstraat 74; zakmesje, M. v. Zon, Boerhaaveplein 5a; herenbril, J. v.d. Plas, Nobel- straat 113, Rotterdam (tel. 288741); 3 stuks sleutels plus nageltang, Station Ned. Spoorwegen Schiedam; 8 stuks sleutels, beheer der benzinestation, Lange Niéuw- straat; jongensbril, J. Gunter, v. Hogendorpstraat 48; aansteker, den Uijl, C. van Zantenplein 27; sleutel, Zonneveld, S. van Houtenlaan 17; kinderhorloge, Kunst, B.H.G. laan 245; broche, C. Vuijk, Petuniastraat 24a, Vlaardingen; dameshorloge, I. de Goede, Wouwerlaan 12a, Rotter dam (tel. 372519); dassenklem, Postkantoor, Lange Nieuwstraat; loonzakje, Maas, Boerhaavelaan 99a; herenhorloge, Tiele, Nic. Beetsstraat 24b; damesarmband, mevr. Bal, L. Raemaekersstraat 199; dameshor loge, v.d. Mst, Vlaardingerdijk 239a; herenhorloge, v. Alphen, Lange Nieuwstraat 49; schakelarmband, Heijnsbroek, IJsselmondesestraat 56; muntbiljet, Postkantoor, Lange Nieuwstraat; polshorloge, de Leede, Joppelaan 7; zakagenda, A. Meijer, Willemskade 35a: Voor witten, schilderen en behangen is het voor- deligst adres toch altijd: G. J. J. Ponjé, Delflandse. weg 250, Schiedam, i Telefoon 264019. Wisseiband N.V. Rot terdam-Schiedani. Ook zaterdags geopend. Auto banden en accu's. Balan ceren, repareren, laagste prijzen. Raam 26, Telef. 26 83 51 en Telefoon 27 64 60. Stofzuiger-onderdelen alles voor stofzuigers van Zegveld (easyhuis), van Citterstr. 70a bij Mathe nesserplein, Rotterdam- West, Tel. 231530. Stofzui- ger-speciaalhuis. Schoonheidsspecialiste- Pedicure. Ook manicure, epileren, peeling. Behan deling volgens afspraak. Mevrouw D. Vlak, Willem Landréplein 50, Groenoord, Tel. 156430, (lid AN BOS). Koop bij ons Uw vloer bedekking, wij geven tot 10% kortingen. Leggen het gratis. Trappen bekleden met Tapiflex of nylon vilt 150,H. C. v. Dooren, Woning-inrichting, Favre- straat 191, Rotterdam, Telef. 205062—254233. Werkster gevraagd voor 1 of 2 halve dagen p. w. Moet zelfstandig kunnen werken. Aanmelden des avonds na 7 uur: Mgr. Nolenslaan 634. Voor de fabricage van mechanische onderdelen voor elektronische meet instrumenten, vragen wij AANK FIJNBANKWER KERS cry AANK. FIJN PLAATWERKERS. Sollicitaties na 9 nov a s. tussen 10.00 en 17.00 uur aan Automat ion-Peekei N.V Alblasstraat 1, Rot- lerdam-8, Tel. 010—152722.

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 17