Het nieuwe IN GESPREK MET.... PEUGEOT 304 gouden jubilaris H. M. Willemse, meer dan verenigingsman alleen RENAULT KOSTER N.v. SPEELT OPEN KAART PAK-SCHIEDAM Schrijfmappen PASSAGE 7 TEL. 264366 INI N Hij is op 26 oktober jl. 76 jaar geworden. Wil je echter een praatje met hem maken, dan is de vogel gevlogen. Op zijn brommer! Want hij heeft het nog altijd erg druk. Er is zoveel te doen en een dag is niets. Een man die in zijn jeugd, na vijf klassen lagere school, voor bestemd leek banketbakker te worden. De dood van zijn vader noopte hem een andere baan te zoeken. Die hij vond. Iedere keer opnieuw. Want de jonge Willemse stond voor niets. ONDERGRONDS Johde Heer in leer en plastic T V DEFECT bel RADIO „ACTIEF A van oCeeuu/en schiecarton verpakking Leerling Kalkulator i8a JAARGANG WOENSDAG 12 NOVEMBER 1969 Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) Redaktie en Advertenties: Broersvest 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag tot 6 uur s avonds. Hoofdredaktie: P J. Hovingh De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N.I.P.O.-rapport Totdat iemand ontdekte dat hij een uitstekend handelsreiziger was. Daarom was hij ook aanwezig bij de oprichtersvergadering van de ver eniging met die ellenlange naam: die van handelsvertegenwoordigers, ver- zekerings-inspecteurs en leiding gevende commerciële buitendienst functionarissen „St. Christoffel' Vandaag op de kop af vijftig jaar geleden. Een feest dat gisteravond in intieme kring met de dames plus diverse feestpakketten gevierd is. Wie is deze gouden jubilaris van „St. Christoffel"? Geen onbekende in Schiedam. Want hij was tot 1965 raadslid van de K.V.P., waarvan twee jaar fraktie-voorzitter. Eigenlijk een beetje een familie geschiedenis, want hij nam destijds de plaats van zijn schoonvader, de heer van Dorp in. Zijn eigen plaats liet hij weer open voor zijn zoon, de heer W. J. C. Willemse. Een vriendelijke, beweeglijke man, die je ontvangt in zijn huis aan de Grote Markt 25. Een gewezen burgemeestershuis. Met talloze excu ses voor je vergeefse tocht een uur tevoren. Ie wuift die met breed gebaar weg. Uit ervaring weet je dat de tijd omvliegt. De vereniging die gisteravond volop in het zoeklicht stond, was er destijds een met toegewijde be stuursleden. Wijlen de heer R. van Rijsselberg was 45 jaar lid, waarvan maar liefst 40 jaar penningmeester. De heer A. van Rooyen, 40 jaar lid en commissaris. De heer A. A. de Jonge 35 jaar lid. Liefst 20 jaar voorzitter en H. M. Willemse, 50 jaar lid en 42 jaar secretaris. Dat kón vroeger allemaal. Van al die oprichters is ook nog in leven de heer A. M. Schoof, één jaar secretaris geweest. Maar die een eigen zaak vestigde in de Branders- steeg. U weet het allemaal nog wel, want kortgeleden nam hij met een drukbezochte receptie afscheid van onze stad. BOORDEVOL AKTIVITEIY Wat soms heel diep in een mens sluimert, komt toch altijd naar boven! In 1912 richtte de jonge Willemse de fabrieksarbeidersbond op. Uit ervaring wist hij immers hoe broodnodig dit was. In 1918 de Vakkern van de R.K. Volksbond, nu gebouw „Arcade" geheten. Een jaar later commissaris van de Burger wacht, penningmeester van de Coöp. „St. Hubertus", hoofdbestuurder Als je 76 bent, een gouden jubileum hebt gevierd en je bent nog elke dag in de weer voor verschillende andere verenigingen, dan wordt dat het plaatje van de week. Zijn naam: H. M. Willemse... van „St. Joris". Eventjes rust, m«,( dan in 1921 voorzitter van de Vakgroep Tabaksartikelen „St. Christoffel" en een ontwerp ont vouwd voor de Werklozenkas. In 1924 lid van de Dubbele Raad (Grenswijziging Schiedam-Rotter- dam). In 1925 secretaris van de R.K. Kring Schiedam. In 1928 oprichter van het comité K.R.O. met een eigen afdeling. En een comité „Aktie tegen de belasting Tabaks wet". In 1930 oprichter en voor zitter van de Bond van Grote Gezinnen. In 1932 secretaris Derde Orde „St. Dominicus", waarvan hij 40 jaar lid is. Oprichter en secretaris Werknemende Middenstandsbond. Twee jaar later, in 1937 lid van „Pro Juventute". In 1939 patroon van de Reclassering en in 1940 oprichter van de Nederlandse Unie. De oorlog belette hem niet verder te gaan. In 1942 en 1943 ontstonden de Comité's Hulp aan geïnterneer den en Verzorging ter werk gestel van het Comité „Holland helpt India". Beheerder van vier „foute" middenstanders in de oorlog. Lid van de Adviescommissie Belastingen. Commissielid „Enso", Holland- Engeland op het gebied van de sport. Lid van de finantiële commis sie „Vakantieweek". Penningmees ter van „Wettig Gezag". Lid Comité „Herdenking Oorlogsslachtoffers. Raadslid zoals gemeld tot 1965, waarvan 15 jaar in de commissie van de Woningdienst, 12 jaar Gemeente werken, 10 jaar voorzitter Verkeers- commissie, commissielid financiën, sportcommissie, beheerfondsen, Stadsontwikkeling, Havendienst enz. HARTSTOCHTELIJKE GELAAR Presentatie in onze showroom (te Rotterdam en Schiedam) op vrijdag 14 en zaterdag 15 november van 10 uur s morgens tot 10 uur 's avonds Oostzeedijk 330 Rotterdam Tel.1190 60 Nieuw Mathenesserstraat 11-13 Schiedam Tel. 26 83 50 KE- den in Duitsland. Hij belandde als vanzelfsprekend in het ondergronds verzet. Hij zou 'niet anders gekund hebben. Hij ontfermde zich over diverse jodengezinnen. Ze vonden een toe vlucht in het pand naast het zijne. Bij hem thuis aan de Grote Markt 25 werd druk vergaderd door de illegali teit. Als handelsreiziger had hij immers niets te doen! Weet u nog hoe de kluis van het postkantoor in Rotterdam geroofd werd? Geld was er altijd voor hen die ondergedoken waren. Per week ging hiermede soms een bedrag van ruim f 35.000, door hun vingers. Vraagt u niet hoe of ze hieraan kwamen! De heer H. M. Willemse werd verraden. De S.D., oppermachtig, doch evenzeer onbarmhartig, eiste een joodse ondergedoken vrouw met haar baby van zes weken op. Of de heer Willemse. Die deze S.D. zand in de ogen gestrooid had door als camouflage voor „Winterhulp" te werken. Dit werd zijn behoud. Deze Nederlander mocht gaan. Ontdaan door de verhalen die hij daar over het lot van duizenden joden gehoord had. Hij liet geheel Schiedam weten, dat hij weer terug was door een paar maal door de stad te lopen. Het ondergrondse werk kon gewoon weer doorgaan. Met de S.D. als overbuur. Ongeveer 90 onderge- dokenen konden gerust zijn: zij werden niet vergeten. GEWOON VERDER In 1945 werd hij lid van de Voorlopige Raad en vond een zuivering bij de politie en ambtena ren plaats. Burgemeesters en secre tarissen werden landelijk gezuiverd. Voorzitter Zuivering van de P.T.T. (Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Hoek van Holland). Lid van de Stichting 1940-1945. Lid van het Comité Hulp aan Oostburg, dat door onze stad geadopteerd werd. Lid van het Kath. Staatkundig Centrum. Lid TEL. 260160* SCHIEDAM Een 57 jaar geleden werd de kegelclub „Tous le Neuf" opgericht. Hij is er de voorzitter van. Eerste voorzitter van „Noveni", eveneens een kegelclub, waarvoor reeds 200 prijzen zijn uitgereikt. Hij is pen ningmeester van het Schiedamse Kegelcomité, waarvoor een dertig maal een concours werd geleid. Een prachtige wisselbeker met de namen en uitslagen van de deelnemers erop vermeld, is in zijn trotse bezit. Na vijfmaal definitief veroverd te zijn. Hij is penningmeester van de voet balvereniging „Excelsior" geweest. Ongelooflijk wat deze man, de nestor van de Schiedamse gemeente raad, gepresteerd heeft. En nóg blijft hij gewoon doorgaan. Met een warm hart voor de bejaarden, voor wiens belangen hij nu op de bres staat. Omdat zij die steun nodig hebben. De heer H. M. Willemse ten voete uit. Ook in zijn gezin. Hij is elke dag dankbaar voor de verkregen verbeteringen op sociaal gebied. Al heeft hij daaraan zelf zijn steentje bijgedragen. Hoe het komt dat hij zo aktief is? En dit blijft? Door altijd open te staan voor de noden van een ander. Vve kunnen er allemaal iets van leren en op deze manier jong van hart en aktief blijven. Waarmede we dit portret van een wel heel bijzondere stadgenoot graag willen besluiten. Met de hoop dat hij gewoon op deze manier verder zal kunnen gaan. M.W.-S. De stoelen met de prinsheerlijke zit Andr. aan de Wiel Verhuurt meer dan U denkt. Op dinsdag 4 november jl. heeft voor de derde maal een bespreking plaats gehad tussen vertegenwoor digers van de Schiedamse afdelingen van D'66, P.S.P., P.v.d.A. en P.P.R. Enige van de essentiële programma punten van de deelnemende par tijen, zoals die destijds in de openbaarheid zijn gekomen, maak ten onderwerp van gesprek uit. De bespreking verliep bevredigend. Er zullen nog enkele besprekingen volgen, waarop de nog niet behan delde programmapunten aan de orde komen. Na afronding van deze besprekingen zullen progressieven, die niet tot de deelnemende partijen behoren, worden uitgenodigd aan de verdere besprekingen deel te nemen. Telefoon 010 - 15.16.04. - 37.47.21. 01899 - 5030 en5874 WIJ HELPEN DIRECT Tot 's avonds 11 uur bereikbaar Corn. Drebbelstr. 7, Schiedam Verkoop en inruil van alle merken Reparaties onder garantie. Opgemaakte schalen met har tige hapjes kunt U bestellen bij MGR. NOLENSLAAN 201-203 Zie pagina 10+11 Wij zoeken veer onze afdeling voor-kalkulatie een jongeman van 16-19 :aar, die aangesteld wordt als Hij dient in hel bezit te zijn van Mulo ol Mavo-diploma. Schriftelijke sell citaties aan de personeels-aldeling t.a.v. de heer H. Troost, Burg. Honnerlage Gretelaan 159, Schiedam. Tel. 260500.

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 1