Het nieuwe ZATERDAG „SIAT-IHT Scheepsrompen liggen daar maar I SI MCA AL HONDERDEN KAARTJES VOOR FABELTJESKRANT AFGEHAALD met 20-tal zwarte pieten en Karrevraehten S.O.S.^zegels^J RENAULT KOSTER SG-AGENDA TEL. 264366 Green's R&B- aktiviteiten Kethel Sint komt als u belt SUCCES AGENDA'S PASSAGE 7 Krediet voor wijklokaal Bijdorp Kethel C. VAN ROON'S AUTOBEDRIJF N.V Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) De stoelen met de prinsheerlijke zit Andr. aan de Wiel Verhuurt meer dan U denkt. DIENST VOOR .IONOEREN Verkeer dorpskern De komende zaterdag hebben specifiek de vaders van Schie dam geen léven! Want dan willen de kinderen St. Nicolaas, die ze jl. zaterdagmiddag in Enkhuizen op de tv. al aan hebben zien komen, ook in de éigen stad begroeten. Net als vorig jaar arriveert hij bij het Hoofd en vaart met zijn schip, omstuwd door andere bootjes, majestueus door de Schiedamse dreven, wordt dan om de Buitensluis heen naar een ander schip geleid en debarkeert tenslotte bij het Itho-terrein. „MIJNHEER DE UIL" IN SPORTHAL T V DEFECT bel RADIO „ACTIEF" WASAUTOMAAT OF VAAT- WASMACHINE SCHIEDAM .v. TEL. 260160* Jarige „Singeltjes" '8a JAARGANG WOENSDAG 19 NOVEMBER 1969 Redaktie en Advertenties: Broersvest 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag tot 6 uur s avonds. Hoofdredaktie: P. J. Hovingh De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N.I.P.O.-rapport 19 november Chr. Soc. Bel., gehele dag: Show Vivo. Wijkc. Nieuwland, 20.00 uur: Verg. Vrouwengroep P.v.d.A. Arcade, 20.00 uur. Bijeenkomst Studievrienden. Arcade, 19.00 uur: Vak. bonnen verzilveren C.C.B. Irene, 20.00 uur. Combo Han Overdijk. Irene, 20.00 uur: Ec. opleiding Meyers en De Vette. Chr. Soc. Bel., 14.00 uur: Bejaar denkoor Senectute. Weekfilm Passage Theater: ,,Jim Killian, de doder", a.l. Kindermatinee: „Old Shatterhand", a.l. Woensdag 19 nov.: Tivoli, Nieuwe Haven 237: Bluesville 69 Club, Blues- en underground diskoteek plus filmvertoning over de Engelse groep: Grape Fruit. Gratis toegang: aanvang 19.30 uur. Vrijdag 21 nov.: Scholierendisko- teek-avond: Bloep. Aanvang 19.30 uur; toegang f 0,50. Zaal: Tivoli. Zondagavond om 7 uur organiseert de jeugddienstcommissie van de Hervormde Gemeente Schiedam een jongerendienst in de Opstandings- kerk te Schiedam. Het thema is tot stand gekomen naar aanleiding van een grammo foonplaat van Herman van Veen. Deze dienst heeft als titel gekregen. „De drijvende steen". Medewerking verleent het gecombineerd koor „Euphonia" met ritmische begelei ding. ledereen is van harte welkom. Dat lijkt misschien op een sprookje. Het kan het voor uw kinderen worden als u prijs stelt op een bezoek van St. Nicolaas thuis. De Jan van Hoofstam staat nl. in directe verbinding met het hoofd kwartier van de Goedheiligman, die op uw verzoek 3, 4, 5 of 6 december bij u thuis komt. Met uw eigen instructies. St. Nicolaas wil graag het Jeugdwerk in Schiedam steunen. Daarom laat hij de bijdrage van u aan dit bezoek vrijblijvend. Al stelt hij wel de voorwaarde, cm de kosten enigszins te dekken: minimaal f 7,50 per bezoek. Alle verdere inlichtingen hierover verstrekt u mej. Klein, Fabristraat 29, alhier. Of via telefoon 269552 of 262713. Liefst zo spoedig mogelijk opgeven. Is het college bereid zo snel mogelijk stappen te ondernemen, ten einde de oude dorpskern van Kethel van verkeer te ontlasten, b.v. door het doortrekken van de Churchillweg, of anderszins? Aldus eenvraag bij de schriftelijke begrotingsbehandeling. Antwoord B. en W.: „De wegen, welke moeten dienen ter ontsluiting van de oude dorps kern van Kethel zullen eerst om- streekt 1970-1971 kunnen worden aangelegd, mits er geen financiële moeilijkheden zijn". Onnodig te zeggen dat het dan zwart ziet van de mensen. Van die stoere vaders die hoog op hun schouders de kinderen van deze blijde intocht laten genieten. Zij worden het nooit moe naar St. Nicolaas te zwaaien. Hem duizend-en-een vragjen te stel len. Te draven naar het stadhuis. Waar hij in een open rijtuig naar toe zal rijden om daar ongeveer tien minuten voor drie officieel ont vangen te worden door burgemees ter H. Roelfsema. St. Nicolaas wordt dan op het bordes van het stadhuis officieel door hem begroet. Namens de gehele stad, maar toch wel in het bijzonder namens alle kinderen, op afstand gehouden door de touwen, van Schiedam. Want er moet ten slotte ook plaats zijn voor die Pieten met hun malle capriolen en het ronddelen van pepernoten. Evenals trouwens voor de muzikale mannen van „Hermandad". St. Nicolaas zal ongetwijfeld wijzen op de karrevracht van S.O.S.-zegels, die hij extra in Spanje heeft laten maken. Maakt u zich niet ongerust: het zijn precies dezelfde als de eigen Stadszegels. Maar als u na die intocht uw inkopen gaat doen, let u dan extra op die winkels met de gele vignette. Daar worden die S.O.S.- zegels verstrekt. Daar krijgt u óók voor elk volgeplakt boekje een bedrag van f 5,—. Ingeleverd bij het gebouw van de SG./V.V.V. kunt u hierop drie toegangsbewijzen plus vijf loten krijgen. Of met twee volle kaarten van f 1,— één toegangs bewijs en twee loten. Die toegangsbewijzen zijn bestemd voor drie voorstellingen van Mijn heer de Uil" met zijn gezelschap. Zoals Lowieke de Vos, Bor de Wolf met zijn trekharmonica. Truus de Mier, Zoef de Haas, Juffrouw Ooievaar, de gebroeders Bever, de vreemde vogel enz. Zij allen zullen de Schiedamse kinderen een onver getelijke morgen of middag bezor gen. Want het gezelschap van Mijn heer de Uil" is sterk favoriet. Schiedam heeft daarbij de primeur van de Fabeltjeskrant in onze Sporthal. Op 29 december a.s. Dus in de Kerstvakantie. Telefoon 010 - 15.16.04. - 37.47.21. 01899 - 5030 en5874 WIJ HELPEN DIRECT Tot 's avonds 11 uur bereikbaar Corn. Drebbelstr. 7, Schiedam Verkoop en inruil van alle merken Reparaties onder garantie. Geen telefoontjes s.v.p. of het speciale boekjes zijn waarin deze S.O.S.-zegels geplakt moeten wor den. Dat is beslist niet het geval. Gewoon de eigen boekjes, die uit losse vellen bestaan. U levert bij het SG./V.V.V.-kantoor die vellen of boekjes in, rechtgevende op de verlangde toegangskaarten. Waarom die loten? Waar zijn ze voor bestemd? Vorig jaar was het een kleurentelevisie, gewonnen door het gezin van dokter Franke in de B.K.-laan. Deze keer heeft u dankzij die loten kans op etn wasautomaat of vaatwasmachine. U mag keus maken. De kinderen zegt dit allemaal niets. Voor hun geldt alleen de fijne De Schiedamse gemeenteraad ont ving het volgende schrijven: „Wie als eenling in een gesaneerde buurt achterblijft krijgt het gevoel vergeten te zijn. Op het Doelenplein 2, woon ik met zoon en dochter. Naast een gemeen telijke instelling en een bedrijf is er niets meer gevestigd. De bestrating is vergeten maar is ook ontoelaatbaar gevaarlijk, een stuk is niet bestraat. Er liggen twee roestige scheepsrompen op de kant. De gemeente-politie zegt: „gevonden voorwerpen". Eigenlijk weet nie mand van wie deze toch kostbare nieuw gebouwde scheepsrompen voor plezierjachten eigenlijk zijn. Sedert 3 jaar dat ze er liggen zijn het roestklompen en de jeugd heeft er een onderdak in. Het zich wel bevinden van één familie zal u geachte Raad niet zwaar op de maag liggen. Het is echter niet prettig jaren lang tegen een stel roestige scheepsrompen te moeten kijken, bestrating met slech te afwatering kapot en vervallen, heimelijk giechelende opgeschoten kinderen in het kajuitje. Edelachtbare heren het is nu tijd uw hulp te vragen om opruiming en verbetering." Mevrouw K. M. Krab, Doelenplein 2, Schiedam. Zaterdagmiddag omstreeks tien minuten voor drie is Sinterklaas weer op het bordes van het stadhuis. Misschien zal er dan weer een jongentje of meisje zijn dat iets te vertellen heeft door de microfoon... inkomst van St. Nicolaas. Helemaal echt op de boot. Met een heleboel muziek en omstuwd door een aantal boten met levensechte Zwarte Pie ten. Daarna die tocht te paard door de stad. Een hele klim voor de grote kindervriend, maar hij zal het wel weer redden. Tenslotte is het ver schil van klimaat ook doorslag gevend! Zaterdag 22 november a.s. zijn officiële aankomst in Schiedam. Feestelijk en onstuimig begroet door de jeugd van Schiedam. Daarna zijn rit door de stad. Met als rustpunt het bejaardencentrum „Thurlede". Waar hij dan meteen ére-gast is. Inkopen allemaal doen in de ver sierde winkelwijken. Vragen naar die S.O.S.-zegels. Uw kinderen zullen er u wel aan herinneren. Want ze willen allemaal naar „Mijnheer de Uil". Na St. Nicolaas de fijnste en leukste van heel de wereld! In Bijdorp Kethel zijn, vooral door het optreden van de wijkvereniging, allerlei activiteiten tot ontplooiing gekomen. Dit is de leefbaarheid van deze min of meer besloten wijk- gemeenschap zeer ten goede ge komen. Een lokaliteit voor het verenigingsleven e.d. in de eigen omgeving ontbreekt evenwel. Toen als gevolg van het gereedkomen van het nieuwe ziekenhuis verschillende barakken vrij kwamen, heeft de wijkvereniging gevraagd haar één van deze barakken ter beschikking te stellen, ten einde hiervan een wijk lokaal te maken. Zij heeft zich daarbij bereid verklaard ter bespa ring van de kosten voor de gemeente een groot deel van de te verrichten werkzaamheden in zelfwerkzaam heid uit te voeren. De wijkvereniging zal zorgen voor: transport van de barak; bet op bouwen op de door de gemeente te maken fundering; binnen- en buiten verf werk; de aanleg van binnen waterleiding en sanitair; de aanleg van verlichting; stoffering en meubi lering. Medewerking aan deze zaak zal voor de gemeente nog een uitgaaf vragen van f 24.900, Aangezien in goede samenwerking een geslaagde oplossing tot stand kan komen, achten B. en W. het verantwoord deze kosten te maken. De Commissie voor de Gemeente werken heeft van haar instemming blijk gegeven. B. en W. stellen de raad voor hiermee in te stemmen, zoals dit hierna in ontwerp is afgedrukt. Deze maand vieren 36 „Singelkwar tiertjes" hun veijaardag. Die van 3, 12 en 30 november mogen bij de voorzitter „Oom Jan Fredriks" in de Newtonstraat 13a een verrassing halen... Dealer voor Vlaardingen en Schiedam VLAARDINGEN: showroom: van Baerlestraat 241 telefoon 010 - 34.34.30. SCHIEDAM: showroom: Mgr. Nolenslaan 458, telefoon 010 - 15.96.74. 245

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 1