DE TREKVOGELS OP ST. NICOLAASMARS s 5 HARGA-FILOSOFIETJES I DEZE WEEK IN SCHIEDAM INKOOP VESTER S.V.V. weer op de goede weg kuypers SCHIEDAM ZEGELS BOEKJE VOL altijd f 5.- contant voor U HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 7 - WOENSDAG 19 NOVEMBER 1969 Het gelijke spel 2-2 dat SW tegen Sparta op Harga behaalde was voor Jan Sportief geen verrassing. Verleden week schreven wij reeds over de ongekende krachten die er bij de Schiedamse sterrenformatie aanwezig waren, maar die door Rinus Gosens op deskundige wijze werden beteugeld. Tegen Sparta liet hij de leidsels vieren en mochten zijn mannen eens laten zien wat ze waard waren. En een wedstrijd dat het geworden is! Het was geweldig. Als u er bij bent geweest, kunt u er van getuigen en als u er niet was dan heeft u wat gemist. SVV speelde met een flair, die we de laatste wedstrijden niet meer gezien hadden. Rustig combinerend, kalm vertragend, goed opbouwend legden Gosens c.s. in de eerste helft aan de Kasteelbewoners zijn wil op. De bekroning kwam 4 minuten voor rust toen Hazebroek de bal na een listig genomen vrije schop van Wil van Beveren via de voet van de arme Charly Bosveld achter de Sparta keeper Jan van Beveren deponeerde 1-0. Direkt na rust vanaf de aftrap gleed Warnaar als een mes door de boterlangs vier, vijf Sparta-verde- digers en scoorde SVV's tweede treffer. Het gebeurde vlak voor de neus van Jan Sportief, die weer op zijn oude vertrouwde plaatsje achter het doel stond. En toen ging Sparta in de aanval. In eerste instantie zonder succes, want de verdediging van SVV stond als een blok. Eddy van der Roer groeide naar een fantas tische vorm. Keer op keer redde hij op spectaculaire wijze. De SVV aanvallen, minder in aantal welis waar, bleven gevaarlijk. Jan van Beveren moest ook enkele malen zijn klasse tonen. Zeven minuten voor tijd kreeg Jan Sportief een schok toen Klijnjan van der Roer met een vliegend schot wist te passeren 2-1. Drie minuten later bij de gelijkmaker van Eijkenbroek stond zijn hart enkele ogenblikken stil. Het definitieve einde van Jan Sportief kwam in de laatste minuut toen de scheidsrechter aan Sparta een strafschop toekende. De SV V-junioren om hem heen hielden hem op de been. In een waas zag hij de gebeurtenissen zich afspelen. De bal op de witte stip, aanvoerder Van Leeuwen legt de bal enkele centimeters terug, Jan Klijn jan weer vooruit. Van Leeuwen weer terug en zo ging dat maar door. Het was een staaltje psychologische oorlogvoering dat er wezen mocht. Eindelijk lag de bal goed. De aanloop van Klijnjan en dan de miraculeuze redding van Eddy van der Roer. Woorden schieten tekort wat er door Jan Sportief heenging. Er stond hem nog maar één ding te doen. Eddy feliciteren. Hij moest het veld op. Het mocht niet, dat wist hij, maar het kon niet anders. Jan Sportief was de enige niet die er zo over dacht, minstens duizend mensen meenden hetzelfde te moe ten doen. Voorzitter Maarten Elzing en secre taris Cor de Vries konden zich nog net inhouden, maar één been had den ze al over de balustrade, Jan Sportief heeft het zelf gezien. Rinus Gosens zat kalm glimlachend in de dug-out, hij kent de krachten in zijn team en zal ze wanneer hem dat uitkomt inzetten. Ajax staat nog wat te wachten, daar kunt u verzekerd van zijn. Zondag 30 november zal het zover zijn. Zorg dat u er bij bent. Jan Sportief heeft zijn kaartje al in zijn zak. Hermes DVS speelde niet, maar had toch geen slechte zondag. Van de concurrenten won PEC met 4-1 van Roda JC maar Heerenveen en Velox speelden respectievelijk tegen Limburgia en Eindhoven gelijk. A.s. zondag speelt Hermes thuis tegen Noad. De volleybalvereniging Juliana kampt momenteel duidelijk met een inzinking. Tegen zwakker te achten tegenstanders werd de laatste weken Een kleine Rood-Groene sup porter wordt bijna onder de voet gelopen als praktisch het gehele elftal keeper Eddy v.d. Roer aan zijn vreugdevol hart drukt... Goud, Zilver, Diamant, Antiek enz. enz. Hoogstraat 9 Telefoon 268515 Schiedam onnodig verloren. Ook Haag '68 wist te profiteren van deze inzinking. Na een 1-0 voorsprong verloor Juliana toch met 3-1. De komende week is Juliana vrij. Het valt te hopen dat trainer Schreutelkamp deze gelegen heid benut om zijn spelers weer het nodige zelfvertrouwen te geven. Het eerste damesteam won met 3-0 van Jong Pendrecht. De set-standen waren 15-9, 15-12 en 15-10. TSF speelde in het voorbije weekeinde tweemaal tegen dezelfde tegenstander t.w. Maasvogels in Maastricht. Zowel zaterdag als zon dag werden de Limburgers met 8-2 verslagen. Ook Noad behaalde volle winst. Met 7-3 trokken de Schiedammers aan het langste eind. De winst van TSF was voldoende om zich verzekerd te weten van een plaats in één van de te vormen promotiegroepen, die in januari begint aan een speciale competitie. De strijd zal gaan om niets meer of minder dan een plaats in de ereklasse van de NTTB. GSS was de enige Schiedamse club van de zaterdagvoetballers die tot winst kon komen. Veronica moest met 2-1 de zege aan onze stadgenoten laten. Van Ingen en Van Beek tekenden voor de GSS- treffers. HBSS ging tegen Zwart Wit '28 met 3-0 kansloos ten onder. Met de rust was het nog 0-0. In de tweede helft met de wind in de rug konden de HBSS'ers hun tegenstanders niet beletten drie gave doelpunten op het scorebord te brengen. PPSC min of meer in feeststemming moest onder de ogen van Jan Sportief TOGR een doelpuntloos gelijkspel toestaan 0-0. De toeschou wers vonden het maar een koude vertoning. In het nieuwe clubhuis was het beter toeven. Jaap Brussé heeft nauwelijks naar de wedstrijd gekeken, hij zat maar steeds op te letten of er niemand aan zijn gouden speld kwam. GTB leed de grootste nederlaag. Liefst 4 maal moest de Schiedamse keeper zwichten. De aanval van GTB kon daar niets tegenover zetten. Met de rust was het pas 1-0 voor Hillegersberg. Asvion speelde tegen Kraaien voor de beker. Na een hard partijtje, waarbij de Schiedammers zich niet onbetuigd lieten moesten de gasten een 2 1 nederlaag noodgedwongen acceptfen. Ook de Asvion dames wonnen. Oosterbeek kreeg met 1-0 klop. Het tweede team van de Oosterbeekse dames kwam tegen Spirit in het veld. Met niét minder dan 8-1 werden de Geldersen naar de kleedkamers gestuurd. De Spirit- heren zegevierden met 3-0 over Were Di 2 uit Tilburg. Van Leeuwen, Van Lingen en Hoefsloot vonden het net. Het RVB programma werd voor de tweede maal in successie in zijn geheel afgelast. Het jubilerende DHS zat het geweldige feest nog in de benen. Het gevolg was een 2-1 nederlaag bij CKC, Ronald Dijkstra was de enige Bij voorbaat was de wedstrijd S. V. V. - Sparta op papier er een waarbij het tweede kruisje op de pool werd ingevuld. Met waarschijnlijk het resultaat dat er zondagavond nog geen enkele aanmelding met dertien punten was geregistreerd. Niemand had misschien ook durven dromen dat deze Rood-Groenen met 2-0 voor kwamen te staan. Maar wonderen zijn nu eenmaal de wereld niet uit. Al bleef Jan Bronneman aan de voorzichtige kant moet zijn opmerking: na de rust slaat Sparta terug. We zijn er nog niet! Hij zou gelijk krijgen. Het begon allemaal al heel anders dan anders. De S.V.V.-ers moesten van shirts verwisselen. Wie nog een beetje bruin van de vakantie was kon dit meteen demonstreren. Daarna, acht minuten later, de aanvang van de wedstrijd, waarvan men heel wat of helemaal niets verwachtte. En de thuisclub door ras-pessimisten al bij voorbaat als verliezer werd genoteerd. Echter niet door dokter Jungerius, die hevig aan zijn pijp trekkend, zijn mening niet onder die tribunebanken stak. Ik heb zo'n idee dat zijn spreekkamer vol rood groene emblemen en vaandeltjes hangt! Hij was net zo enthousiast als eens Han Hollander. Op de kop af heeft hij negenendertig maal gezegd: ,,Goed gespééld, jongens... "Bij voorbaat gaf hij alvast een rondje pepermunt. Want er zat muziek in deze wedstrijd. Wil van Beveren, met shirt uit broek, op de veroveraarstoer, zag geen kans broer Jan te verschalken. Een geweldig lange keeper. Alleen goed voor lage ballenaldus mijn buurman. Die bijna- tegen het plafond vloog toen Warnaar werd gevloerd en Hasebroek voorde openingstreffer bij de Kasteelheren zorgde. Onstuimige vreugde daarna toen Warnaar de lange Jan uitschakelde: 2-0 voor S. V. V. Waarmede de rust inging en men van een uitstekende show genoot, gebracht door de drumband van Excelsior met zijn charmante majorettes. Jan de Toeteraar langs de lijn was er compleet van onder de indruk. ,,Ik heb ze nog nooit zo goed zien spelen", verzuchtte dokter Jungerius, toen S.V.V. met hernieuwde moed ten strijde trok. „S. V. V. blijft er wel in, ondanks het slechte begin", het dameszangkoor van de spelers op de achtergrond. Ed v.d. Roer verkeek zich op een enorme voorzet door Kleinjan aangegeven: 1-2. Het hele legioen liet zich horen. Weinig muziek"van de Sparta-pieten. Die uitbundig de armen omhoog hieven bij die kopbal van Eijkenbroek: 2-2. Dokter Jungerius werd er helemaal stil van. Nóg stiller toen scheidsrechter v.d. Kroft onverbiddelijk naar die gevreesde stip wees toen de bal de hand van Maarten van Beek, de grote zwoeger, geraakt had. Heel Schiedam hield ontsteld de adem in. Dit betekende weer een verloren wedstrijd. Maar Eddy v.d. Roer wierp zich ondanks zijn heupverwoning als een zwarte panter op dat monster, dat wedstrijd-bal heet: het bleef 2-2. Dat iedereen het veld opliep en Henk de Vries de grootste moeite had ze eraf te praten? Dat is allemaal bijzaak. S.V.V. -Sparta zal geheel Schiedam nog lang heugen. Gewéldig voor die Eddy v. Roer! MIEKE Schiedammer die in dit duel succes had. SVDPW kon zijn weinig benijdens waardige positie op de ranglijst weer niet verteren. Met de bekende oneven goal moest men SMV voor laten gaan. Schiedam won met dezelfde oneven goal van RKWIK. Vermeer schoot kort voor tijd zijn club naar de overwinning. De basketbal spelende dames van Juventus hebben het zoals in de lijn der verwachtingen lag tegen lands kampioenen Blue Stars niet kunnen redden. De nederlaag met 70-37 mag gerust eervol worden genoemd. De heren wonnen met 67-37 van de Cangeroes uit Utrecht. De zege had gerust wat ruimer mogen uitvallen, maar het zat onze stadgenoten niet erg mee. Voor de beker speelden de Juven- tus-dames nog tegen het lager geklasseerde Flash uit Den Bosch. De eindstand met de bonificatie voor Flash werd 71-30 voor Ju ventus. De heren maakte met Tantalus uit Eindhoven korte met ten; 75-50 was de uitslag in de Margriethal. Naar UVG gaat Jan Sportief altijd met plezier kijken. Vooral Frieda Keyzer ziet hij bijzonder graag spelen. Door haar geïnspireerd kwamen de UVG-dames tegen Nep- tunus uit Rotterdam tot een 9-9 gelijkspel. Hoe het mogelijk is snapt Jan Sportief niet, maar ook de UVG-heren speelden gelijk en wel met 17-17. De tegenstander in Dordrecht was MOK. Jos Loch smaakte het genoegen in de aller laatste fase de gelijkmaker te scoren. De Scylla meisjes bevochten op het sterke tweede team van De Schut ters uit Rotterdam een verdiende 8-4 overwinning. DWS kwam ook in aktie. De heren verloren met 17-15 van Operatie 3 uit het Haagje. Ook uit Den Haag is Hercules afkomstig. De DWS dames leden tegen de Herculesploeg een 10-6 nederlaag. Uw Jan Sportief is een zeer verdienstelijk dammer, dat kunt u gerust van hem aannemen. Zijn héle familie moet het op zijn tijd tegen hem afleggen. In de Damclub Schiedam zou hij niet zoveel klaar maken, daar zitten louter sterren achter de borden. De laatste wed strijd die gespeeld werd eindigde in een ruime overwinning. Met 13-7 trok VDV aan het kortste eind. Het was voor het eerst sinds lange tijd dat van deze oude rivaal werd gewonnen. Het tweede team van de Schiedamse Damclub behaalde een krappe 11-9 overwinning tegen Oos ten 3. SHV 't Voorntje viste om vette prijzen. Het was het 16e concours in de Delfshavense Schie. De vangst viel mee, meldt de secretaris. Jan Sportief is er eerlijk gezegd kapot van. Zoveel vis heeft hij nog nooit gezien. De totale uitslag luidde: l .J. Dirks 40 stuks, 3045 gram; 2. B. Pil sr., 35 stuks, 1725 gram; 3. L. Lansbergen, 20 stuks, 1475 gram; 4. A. Pil, 25 stuks, 1215 gram; 5. J. Muishout, 16 stuks, 970 gram; 6. R. Groenendaal, 15 stuks, 750 gram; 7. B. Pil jr., 6 stuks, 325 gram. Bij elkaar werden er 157 vissen ver schalkt met een totaal gewicht van 9505 gram, en dat is bijna 10 kilo. Of u nog worst lust! De heer Tilmans, secretaris van de jeugdcommissie rayon Rotterdam van de Koninklijke Honkbal Bond vroeg Jan Sportief het volgende onder uw aandacht te brengen. Altijd tot medewerking bereid zijn de, doet hij dit gaarne. „Onder auspiciën van de Koninklijke Neder landse Honkbalbond organiseert de jeugdcommissie van het Rayon Rot terdam op donderdag 20 november a.s. een filmavond voor jeugdige honkballers t/m 18 jaar in de grote zaal van Gebouw „Nieuwpoort", Oppert 35, Rotterdam-C. Het programma vermeldt als hoofd film een door de Coca Cola vervaardigd overzicht van de World- series, terwijl in het bijprogramma andere belangrijke sportevenemen ten zijn opgenomen. Even vóór de pauze zal aan de beste jeugdige slagman van het afgelopen seizoen, in elke klasse, een her inneringsmedaille worden uitgereikt. De zaal Nieuwpoort is vanaf de Hoogstraat en Meent gemakkelijk te bereiken, de aanvang is gesteld op 20.00 uur, zaal open 19.30 uur, toegang gratis. Men behoeft geen lid van een vereniging te zijn om deze avond, welke in het teken staat van de propaganda voor de honkbalsport, te kunnen bijwonen, iedereen is van harte welkom." Waarvan gaarne akte. JAN SPOR TIEF Op zaterdag 22 en zonder 23 november a.s. organiseert de Schie damse wandelsportvereniging „De Trekvogels" voor de 22e maal haar traditionele St. Nicolaastochten. De verwachtingen zijn weer hoog gespannen, want er hebben nu vooral veel groepen ingeschreven buiten Zuid-Holland. Men is be nieuwd of de mars net als vorig jaar weer „internatiquiaal" wordt, want toen waren er Belgen bij Startplaats: Gebouw de Korenbeurs, Lange Haven 145, hoek Dam, 5 minuten lopen vanaf eindhaltes R.E.T. lijnen: 1, 8, 38, 40, 50, 57, 59 vanaf station N.S. lijn 53 halte Grote Markt. Starttijden: zaterdag: 35 km, om precies 11 uur (niet later), 8, 12, 20 km om 14 uur. Zondag. 35 km om 9.30 uur, 8, 12, 20 km van 10 tot 11 uur. Inschrijving: Het inschrijfgeld be draagt voor personen van 8 t/m 1 5 jaar f 1,25, ouderen betalen f 1,50 PP- Dit geldt tot 13 november laatste post, daarna betaalt u f 0,25 p.p. extra of f 1, per groep. Admini stratie inschrijvingen f 0,75 p.p. Schriftelijke inschrijvingen alleen bij het secretariaat met vermelding van datum, afstand en aantal, per postwissel of per giro op nummer 1258081 t.n.v. A. J. Schmitt, S. v. Houtenlaan 43, Schiedam. Persoonlijk inschrijven kan men bij: J. de Bruin, Dr. Boslaan 33, Schiedam (W), J. v. Mourik, Edison- straat 58, Schiedam (O); J. Bras, Ouddorpsestraat 13, Schiedam (Z); G. Lagendijk, Alb. v. Raalteplein 68, Schiedam (Groenoord); M. v. Dru- ten, Berkenstraat 15, Spijkenisse; C. Jongenengel, Talmastraat 48b, Rot terdam 4. Beloningen: Iedere deelnemer krijgt weer een speciaal voor deze 22e mars uitgedachte beloning. Groepsprijzen: Iedere groep die de mars geheel uitloop (10 pet. uit vallers toegestaan) ontvangt een fraaie groepsprijs. Extra prijzen: Zowel zaterdag als zondag zijn er extra prijzen op de 8 km, 12 km en 20 km mits er meer dan 2 groepen op die afstand uitkomen. Jury: Een zeer deskundige jury staat klaar om de groepen te beoordelen. Tegen de uitspraak van de jury is geen beroep mogelijk. Algemeen: Medische verzorging en garderobe zijn in handen van het Rode Kruis. Wandelboekjes voor de mars af laten stempelen, groepen moeten deze afgeven, gebundeld en voorzien van naam. Marsleiding heeft oranje banden. Controleurs hebben groen-witte banden. Weg wijzers hebben geel-zwarte banden. Zaterdag worden de groepen met muziek weggebracht en ingehaald. Beide dagen worden de wandelaars in de Korenbeurs verwelkomd door Sint en Piet die iedereen tracteert. En om de sfeer te verhogen is er weer genoeg muziek, zodat men weer naar hartelust kan zingen en dansen. nieuwbouw verbouwing onderhoud Schiedam geven veel meer VRAAG ZE SPAAR ZE voor volgende attracties en

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 7