Help 'Removos en uzelf MAMMOETTANKER „ESSO NEDERLAND" TE WATER „Waagnieuws G. Vleghert in het zilver Schiedamse Notities De politie meldt Uit de agenda van Green's Society n SCHIEDAM ZEGELS BOEKJE VOL altijd f 5.- contant' voor U „Onder de Balken" Wie heeft er ongemeu bileerde kamer over HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 14 - WOENSDAG 17 DECEMBER 1969 SNOWFLAKES AND SUNSHINE Zondagmiddag in het voorprogramma van Green's Society. Woensdag 17 december: Bluesville 69 in zaal Tivoli. Blues en underground disco avond plus filmvertoning. Tevens dia-ver- toning van Led Zeppelin, Ten Years After en Pink Floyd. Gratis toegang voor leden. Aanvang: 19.30 uur. Vrijdag 19 december: Scholieren dansclub: Bloeb. Ook zal optreden groep: Down the Line. Zaal Tivoli, aanvang: 19.30 uur. Zondagmiddag 21 december: Blues ville 69 Club. Voor de tweede maal dit seizoen weer een Engelse bluesgroup: The Savoy brown blues band. In het voorprogramma: Snowflakes and Sunshine (psychedelische muziek). Van beide groepen is een uitvoerige beschrijving los bijgevoegd in ons programma. Zaal: Arcade, Lange Haven 71, aanvang 14.00 uur. Zondagavond 21 december: Top of the pops in zaal Tivoli. Commerciële dansmuziek (top-40) e.d. verzorgd door discjockey Martin Green. Aan vang: 19.30 uur. Men schrijft ons: „Als je zaterdagavond 20 december de steile trap op loopt van de soos dan zie je om acht uur precies een ander, voor sommige mensen toch een bekend gezicht. Want dan zit niet onze eigen d.j. Joop op zijn plaats maar een andere bekende d.j. uit Schiedam. En wel Hans Tettelaar die de disco-avonden bij Instuif Schiedam altijd tot een daverend succes discosjeurt. Hij brengt jullie dan voor een piek een show die menigeen nog lang zal heugen en hij brengt de installatie van de Instuif mee, zodat we voor één keertje de enige echte Top 50 van Schiedam (De Hakkert's Top 50) moeten missen. Als tegenprestatie zal de d.j. van De Waag op zondag 28 december een disco-avond bij de Instuif verzorgen. Verder heeft soos de Waag voor de maand december nog een paar gezellige aktiviteitjes op stapel staan. Op 27 december een Chrismas-par- ty, die zoals traditie wil in gala zal zijn. We verwachten van de heren minimaal gekleed pak, en de dames in het lang of in cocktail. Op oudejaarsnacht is de Waag om een minuut over twaalf (00.01 uur) geopend om het nieuwe jaar geza menlijk in te luiden, te feesten en te dansen. De mensen die al hun geld met vuurwerk verknald hebben kunnen ook komen, want de toe gang is geheel gratis. Mensen die van thuis niet mee mogen, kunnen zich in verbinding stellen met voorzitter Joop Adriaan- se tel. 151426. Die dat dan wel eventjes zal matsen met de ouders. Voorlopig tot a.s. zaterdagavond als Hans Tettelaar in de Waag disco sjeurt." geven veel meer VRAAG ZE SPAAR ZE voor volgende attracties en Wanneer je je armen mist of niet gebruiken kan en je ondanks die handicap zoveel doorzettingsver mogen weet op te brengen dat je met je mond of voet de penseel leert hanteren, waardoor schilderstukjes ontstaan die gewaardeerd worden, dan weet u meteen, dat we op de uitgeverij „Remóvos" doelen. De uitgeverij van de vereniging der met hand en voet arbeidende kunstschil ders. Zij hebben zich in 1956 internatio naal georganiseerd in bovengenoem de vereniging, die thans is uitge groeid tot 47 aktieve leden uit alle 1 anden. Zoals o.a. Spanje, Duitsland Zweden, België, Frankrijk. Doch ook in Nederland. Aan de 68 adspirant-leden worden door de Vereniging studiebeurzen verleend. Het initiatief van „Remóvos" heeft geleid tot een jaarlijks aanbod van kunstkaarten en kalenders, die om streeks Kerstmis te koop worden aangeboden. De kaarten met Kerst-, Nieuwjaarsgroet of felicitaties zijn alle reprodukties van schilderstuk ken of aquarellen, welke door deze schilders met voet of mond zijn vervaardigd. Éénmaal per jaar krijgt u die bekende kunstkaarten en kalenders thuisgestuurd. In het volste vertrou wen, dat u ze terugstuurt of het bedrag per giro overmaakt. Prijs van de kaarten-set a vier stuks f2,25, van.de kalender f 4,95. Het is nu tijd om elkaar een Kerstgroet of Nieuw jaarswens toe te zenden. We leven in een nuchtere, oerzakelijke wereld. Doch van deze goede gewoonte wijken we gelukkig niet af. Ze brengen een extra fleurige groet in deze donkere dagen van het jaar. Het zijn kaarten die u niet zomaar opzij legt... GIRO 197139... Wanneer u hiervoor interesse heeft, maakt u dan vandaag nog het verschuldigde bedrag via gironum mer 197139 van de uitgeverij „Remóvos" over. Of bestel ze telefonisch via het kantoor in Amsterdam, Vondelkerkstraat 8, tel. 125226. Geef deze schilders een kans zélf in hun onderhoud te kunnen voorzien. Dezer dagen heeft de heer G. Vleghert, le rioolwerker bij de Gem. Vervoer-, Reinigings-, Ontsmetting en Marktdienst, het feit herdacht dat hij 25 jaar geleden in dienst trad bij deze dienst. In de cantine van de dienst werd de jubilaris eerst toegesproken door de directeur, de heer E. T. Kraan, die hem hierbij de gebruikelijke gratifi catie overhandigde, terwijl de heer C. Brunt bij verhindering van wet houder J. Scheffers namens de Commissie voor de Gem. Vervoer-, Reinigings-, Ontsmetting- en Markt dienst het woord voerde. Daarna sprak de heer A. Wessel, Hoofdop zichter buitendieftst. Namens de jubileumcommissie over handigde de heer G. J. Koppenol de jubilaris een douche-verwarmer, ter wijl aan mevr. Vleghert bloemen werden aangeboden. Tenslotte sprak de heer Vleghert een kort dank woord. Piet Moleveld uit Den Haag was een succesvol portret- en landschil- der. Totdat hij in september 1956 door polio werd getroffen. Zijn ledematen kon hij niet meer gebruiken en zelfs zijn ademhaling geschiedt nog onregelmatig. Dankzij zijn ijzeren wil en de steun van zijn geneesheren kan Piet Moleveld in zijn onderhoud van zijn gezin voorzien. Want voor hem werd een toestel geconstrueerd, waardoor het hem nu mogelijk is de penselen met de rechtervoet, die hij nog enigszins kan bewegen, te voeren. Dit zonnig landschapje is als een der reprodukties op die kaarten terug te vinden. Prijs: f 2.25 voor 4 sets. EEN SPECIALE KERSTAVOND voor de leden van het Katholiek Vrouwengilde wordt op vrijdag 19 december a.s. in maison Westhuis aan de Warande gehouden. Het eerste gedeelte wil men stemmig houden, zodat men naar declamatie van Til Gudde-Ripperda kan luiste ren. Afgewisseld met gezamenlijke zang. Het tweede gedeelte staat in het teken van een gezellig bij elkaar zijn. Met verloting van enkele Kerststukjes. Iéder lid geeft natuur lijk van zijn belangstelling blijk. Aanvang: 8 uur. „DE BOYS" gaan vrijdagavond gezellig klaverjas sen in zaal „Heineken-Inn", Singel 228. De prijzen? Natuurlijk konij nen, kippen, kalkoenen en rollades... Aanvang: 8 uur. BIJEENKOMST van de Vogelwerkgroep heeft plaats bij de heer C. Amsterdam, Delftse- veerweg 41b, Vlaardingen. Leden van de K.N.N.V. afd. Vlaardingen- Schiedam van harte welkom. Aan vang: 8 uur. Zaterdag a.s. om half een zal bij Verolme Verenigde Scheepswerven de doop en tewaterlating plaatsvin den van de 255.000 DWT metende mammoettanker „Esso Nederland". De doopplechtigheid zal worden verricht door mevrouw H. E. H. Baart-Maas, echtgenote van de presi- dent-direkteur van Esso Nederland N.V. De „Esso Nederland" zal het groot ste koopvaardijschip zijn, varende onder de vlag van het Koninkrijk. De hoofdafmetingen van het schip zijn: lengte over alles 347,80 m.; lengte tussen de loodlijnen 329,20 m; breedte 51,80 m.; holte 25,60 m.; diepgang max. 19,96 m.; draag vermogen 255.000 ton dw. De voortstuwing zal geschieden door een Verolme-General Electric Stoomturbine van 31.550 S.H.P. Behalve aan de technische uitrusting van de „Esso Nederland" is zeer veel aandacht besteed aan de veiligheid en het comfort van de bemannings leden. leder lid van de bemanning heeft de beschikking over een ruime cabine met douche en toilet en voorts bevinden zich aan boord een zwem bad, gymnastiekzaal en-hobby kamer ten behoeve van de vrijetijdsbeste ding en fysieke ontwikkeling van alle opvarenden. De „Esso Nederland" is de tweede 255.000 DWT metende tanker, die in opdracht van Esso op de Verol- me-werf te Rozenburg wordt ge- bouwd; Het eerste van deze drie schepen, de „Esso Cambria", is al aan de internationale Esso-vloot toege voegd. Van het derde schip wordt, na afloop van de tewaterlating van de „Esso Nederland", op dezelfde hel ling de kiel gelegd. Beide tankers zijn bestemd voor de Esso Tankvaart Nederlandse Antillen N.V. (ETNA). De „Esso Nederland" is niet de eerste tanker van deze naam. Op 7 maart 1956 kwam de eerste „Esso Nederland", gebouwd op de werf van C. van der Giessen en Zonen te Rotterdam, in de vaart. Het was toen met 26.000 DWT de eerste supertanker van de Nederlandse Esso-rederij. Nu, dertien jaar later, is het tonnage van de nieuwe „Esso Nederland" bijna veertienvoudigd. De „Esso Nederland" is bestemd voor de aanvoer van ruwe olie voor de Esso Raffinaderij Rotterdam. Deze raffinaderij heeft thans een verwerkingscapaciteit van 16 mil joen ton per jaar. Wat doe je als je een enorme ruimte onder je zaak hebt aan de Hoog straat 4, waar de drogisterij, parfu merie en fotohandel Maltha geves tigd is? Dan maak je er een gezellige kaarsen-Boetiek van en je geeft hem doodleuk de naam: „Onder de balken". Klopt precies, want er zijn daar balken. Groen geverfd, waarbij de planken en kleine gezellige kastjes volkomen tot zijn recht komen. U vindt hier een geweldige voorraad kaarsen. Grote, dikke, dunne... Was-, bloemen-, kerk-, blok-, druip- en sierkaarsen. In allerlei kleuren en vormen. Het geheel is met grof jute afgezet en geeft deze kleine ruimte sfeer. Er zijn mensen die aan St. Nicolaas doen. Er zijn er ook die de voorkeur aan Kerstmis geven. Dan komen er kaarsen aan te pas. Dan is het fijn in een speciale boetiek kous te kunnen maken. De eigenaar van deze zaak, de heer J. F. Sterenberg is er volkomen in geslaagd een aparte sfeer in een kleine gezellige ruimte te scheppen. Met een open trap en een keur van kaarsen. Teveel om op te noemen. Beter is er zelf eens langs te lopen. Bij kaarsen behoren standaards. Ook die zijn hier vertegenwoordigd. Hele maal „in", de grote van gietijzer. Voor een grote, drie, vier of zes kaarsen. Echt iets voor een apart hoekje in de huiskamer. Om dan maar te zwijgen over alle andere standaards van verschillend mate riaal. De Hoogstraat heeft er een boetiekje bij. „Onder de balken" is de naam. Een klein hoekje van een klein kaarsenboetiekje... Vanaf 1970 zullen ook de Esso-raf- finaderijen in Antwerpen, Hamburg en Kalundborg (Denemarken) via Rotterdam bevoorraad worden. SOBER Hoewel de stapelloop van deze mammoettanker ongetwijfeld een fascinerende aanblik zal opleveren, zal de doopplechtigheid ditmaal een 'sober karakter dragen. Er zijn geen feestelijkheden zoals bij de stapelloop van de „Esso Cam bria" op 10 mei j.l., met twee muziekcorpsen en een drumband met majorettes, toen zeekadetten een erehaag vormden, kinderen 2500 ballonnen oplieten, 8000 post duiven werden losgelaten, 12 dames in klederdracht onze 12 proviciën vertegenwoordigden en twee kinde ren in Zeeuwse klederdracht de doopster bloemen aanboden. Ofschoon belangstellenden op de oude dijk tussen Vlaardingen en Maassluis de stapelloop mooi kun nen volgen de tanker richt de achtersteven naar de richting van Vlaardingen en heeft een uitloop van plm. 650 meter heeft de heer C. Verolme de werf weer openge steld voor het grote publiek". VIER AUTOWIELEN OP DRIFT De 29-jarige metaaldraaier A.R. zette vol vertrouwen zijn auto neer op het parkeerterrein van W.F. Na gedane werkzaamheden kwam hij tot de wonderlijke ontdekking, dat men zijn wagen „wielloos" gemaakt had. Hij heeft nog hoop dat ze na gebruik terug bezorgd worden... INBRAAK BIJ STEF MEEDER Bij de N.V. Stef Meeder sloeg men zijn slag door de "voordeur te forceren. Uit de etalage werd een versterker met twee speakerboxen meegenomen, een met een inge bouwde radio en een bandrecorder. De waarde hiervan bedraagt f4.000,-. BEWAAK UW KONIJNENHOK KEN De heer J. L. de W. had op zijn tuin aan de Schiedamseweg een hok met drie konijnen staan. Bestemd mis schien voor de verkoop of voor Kerstbout in eigen huis. Het voede ren der dieren is niet meer nodig, want een ander nam ze mee. SLIPPENDE AUTOBESTUUR DERS Sneeuw en lichte vorst maakten de wegen glad. Op de Harreweg ter hoogte van pand 63 raakte de 34-jarige chef de bureau de heer P. S. J. Oosthof de macht over het stuur kwijt en belandde met zijn wagen in de sloot. Hij brak hierbij zijn linkerbeen en enige ribben. Per G.G. G.D. werd hij naar het Gemeenteziekenhuis vervoerd en al daar opgenomen. Op dezelfde plek overkwam dit een uur later de heer P. v.d. Linden, een kantoorbediende uit Vlaardingen. Hij kwam echter met de schrik vrij. Beide wagens zijn door een takel op het droge gezet. Eveneens door de gladheid geraakte de 18-jarige E. J. M. Speelmeijer met zijn auto in een slip op de Olympiaweg en ramde daarbij enke le betonnen palen. Hetgeen de auto niet overleefde. De bestuurder bleef ongedeerd. Op de Huis te Riviereweg geraakte de 22-jarige J. Romeyn met zijn bromfiets in een slip. Eveneens door de gladheid. De bromfiets werd ontzet, maar zijn berijder ligt met een hersenschudding in het Gemeen teziekenhuis. Wij zoeken er één voor een medewerkster, welke per 1 januari 1970 in- onze dienst treedt. Liefst in het Centrum van de stad, mag ook elders. Brieven richten aan de: Stichting voor Sociaal Cultu rele Arbeid, p.a. Maasdijk 1, Schiedam. Ook telefonisch te bereiken onder nr. 266544. V.V.K. Voetbal-ver. Keihei organi seert vrijdag 19 december a.s. een grootse klaverjas-avond waar konijnen en kippen te verdienen zullen zijn, met na afloop Tombola. Inschrijfgeld 2,—. Aanvang 8 uur in het Verenigingsgebouw Kerkweg 46, eindpunt bus 53.

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 14