€Z üi mu 1 r TSflAT. KOICELERiD. firrnrtf V - - tili HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 16 - WOENSDAG 17 DECEMBER 1969 Vóór hun schilderswerkplaats in de Dijkstraat (nu drogisterij Van der Eist) poseert de familie Cats met personeel. In het midden Leendert Jacobus Cats, naast hem Cor Kool, geheel rechts Cats" moeder, de weduwe van Hendrik Cats: Cornelia Vreugdenhil. Foto circa 1896. Leerlingen van de openbare school poseren in de Dijkstraat vóór het huis van „Pietje de baker" (wed. Hogenboom) met het hoofd, de heer K. Bottema (o.a. bekend door „Bottema's Rijen van Aanschou wingsmiddelen voor het Zaakonderwijs", 1899) en de onderwijzeres, mej. Voorne, op I I juni 1902. Op de bovenste rij v.l.n.r.: Maarten Laarman, Willem Zonneveld, Piet Post, Siem van Daalen, Bertus van der Ven, Jan Olsthoorn, Jan Hulspas, Arie van der Meer; 2e rij: Frans Steenks, Piet Beeken kamp, Kees van der Meer, Janus van Daalen, Piet Knoppert, Gerrit de Brabander, Bertus Hulspas, Arie Knoppert; 3e rij: Jan Wassing, Mien Koornneef, Neeltje Kool, Daatje Knoppert, Jaantje van der Kaay, Sien Knoppert, Mien Meyburg, Co van der Lugt, Klaas Dijkhuizen, Kees Noordermeer; 4e rij: Cor Bottema, Antje Wassing, Bas Knoppert, Sientje van Daalen, Neeltje Laarman, Francien Dijk huizen, Sientje Prins, Mien Zonneveld, Dirk Laarman, Maarten Kool, Arie van Daalen, Koos Zonne veld, Janus van der Kaay Kees Hulspas, Piet Knoppert, Jan van Zanten. Het Naaldwijkse kinderkoor o.l.v. G. M. Gijsberts (de bekende dirigent uit Honselersdijk) trok op zijn jaarlijkse uitvoeringen grote belangstelling. In 1909 voerde het koor in „Torenburg" „Eén dag kalief" op. De generale repetitie (voor ouders en kinderen) was toegankelijk a raison van 10 cent. Daarna volgden twee uitvoeringen voor een breder publiek. Hier poseren de medespelenden (en -zingenden) op het toneel van „Torenburg". Geheel bovenaan: Co Maan en Sophie Bol; daarvoor: Gonda Scheffers (met baard). Mien van der Ende en Grada van Duin; volgende rij: de toneelknecht/grimeur van „To renburg", Simonet Dijkshoorn, Dina Verwey de Winter, A. van der Ende, Jan Kemmers (met snor), Lena Verwey de Winter, Barend Kuyvenhoven; daarvoor: W. G. van der Kaay, C. Kuyvenhoven, Jaantje Maan, Jaantje van der Eijk, Bet Verkade, Jo Bodegom Smit, Tina Boudestein (kok), neger on bekend, Na Burger, An Vreugdenhil, Truida Nowee, een onbekende, Tony Hofman, G. M. Gijsberts (dirigent), Marie Boekestein: koks: Marie Scheffers, H. Burger, Josien van der Ende, Jo Vellekoop, Kaatje Welling, Cor Noordermeer, Lena Zonneveld, Dirkje de Lijster, Co Burger; liggend: Jan Koster en Trijn Kuyvenhoven. En natuurlijk mogen de kleuters niet vergeten worden! Daarom hier een aantal leerlingetjes van de openbare kleuterschool aan het Wilhelminaplein. Links de leidster, mej. M. van Beek, rechts het hoofd, mej. C. C. C. Polderman. Op de bovenste rij v.l.n.r.: Neeltje Noordermeer, Trijntje Koppenol, Corry Scheller, een onbekende, Adri IJzerman, Martha van 't Veen, Lena van den Bos, Tina Vellekoop, twee jongens onbekend; 2e rij: Suze Noordermeer, Fop Koppenol, Coba Scheller, een onbekende, Mien IJzerman, Ali van 't Veen, Nelly van den Bos, Jannetje van den Bos, Lena van der Ende; voorste rij: Jan Vreugdenhil, Jannetje Vreugdenhil, Jan Kuyvenhoven, Barend Kuyvenhoven, Koos Alblas, een onbekende. Riet Alblas. In het huisje vóór de eeuwenoude boerderij „De Wilde Zee" aan de Mariëndijk woonden Koos van Wingerden en zijn vrouw Han Prins. Rechts hun zoon Jacob van"Wingerden. Het kruispunt Molenlaan-Endeldijk omstreeks 1900. Links het café „Het Hert", rechts bakkerij H. van der Ende. Achter het meisje de „lapjeskoopman" Willem van Oosten. Nog een beeld uit de mobilisatietijd: het eeuwenoude hotel „Torenburg" op het Wilhelminaplein Op feestdagen kwam men uit de omtrek met Jan Pleziers" naar „Torenburg" om beneden of op de veran da van het uitzicht te genieten. H 1**6.11 Om de hoek van het Wilhelminaplein en de Rembrandtstraat bevond zich de wagenmakerij van Jan Scheller. Op deze foto uit 1904 zien wij, links beginnende: Han Kuyvenhoven. Jan Scheller, zijn vrouw Scheller-Augustinus met hun dochter Cor. Een wagentje (met koperen kannen) van de melkfabriek is in reparatie.

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 16