kerstmis onze kinderen hebben het door neem een gast aan tafel Bouw van 160 woningen in roenoord (Laan van Bol'Es) C.A.B.-PUPILLEN GENOTEN VAN HUN „WINTERMIDDAG Kerstpakketten aan lopende band Volkskerstzang dienst De Rank Vlaardingse schutter staat model voor korpskaart BEZWAREN Kerststukjes maken bij .Thurlede' GIFT VAN F 660,- S 2SwCEs%£roH%GP HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 26 - WOENSDAG 17 DECEMBER 1969 In zijn vergadering van 25 augustus besloot de Schiedamse raad in beginsel tot de bouw van 652 woningwetwoningen in het gebied Woudhoek-zuid, t.w.: 160 woningen in een flatgebouw van 20 woonlagen op onderbouw en 492 woningen in drie flatgebouwen van 12 woonlagen op onderbouw. Ter uitvoering van dit besluit heb ben B. if W. de bouwplannen nader laten uitwerken door resp. de Hollandse Beton Groep N. V. te 's-Gravenhage en Muijs De Win ter s Bouw- en Aannemingsbedrijf N. V. te Rotterdam. Het streven was erop gericht de woningen zo veel mogelijk in 1969 in aanbouw te nemen, ter realisering van het voor dit jaar aan Schiedam toegewezen contingent van 200 woningen. Het ontwerp-bestemmingsplan Woudhoek-zuid, waarin o.m. de situering van deze flatgebouwen was verwerkt, was reeds eerder ter beoordeling voorgelegd aan de pro vinciale planologische commissie. Voor dit gebied is thans nog van toepassing het uitbreidingsplan in hoofdzaak Kethel-Schiedam, vast gesteld bij'raadsbesluit van 6 januari 1964, goedgekeurd bij besluit van gedeputeerde staten van Zuid-Hol land van 2fl mei 1964. Over het bouwplan voor de 160 woningen is inmiddels overeenstem ming bereikt met de Hollandse Beton Groep N.V. B. W. verwach ten dat ook het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke orde ning spoedig zijn goedkeuring zal verlenen, zodat het bouwplan met medewerking van het rijk in de woningwetsector kan worden uit gevoerd. Over de grondprijs wordt nog overleg gepleegd. Voor deze flat hebben B. W. een bouwvergun ning verleend met toepassing van artikel 20 der Wederopbouwwet; nadat de goedkeuring van gedepu teerde staten is verkregen, kan waarschijnlijk de bouw op korte termijn aanvangen. De voorbereiding tot de bouw van de 492 woningen daarentegen is zo veelomvattend gebleken, dat hier mede zeker niet in 1969 kan worden begonnen. Zodra het zich liet aanzien, dat hierdoor de volledige besteding van het contingent 1969 in gevaar zou Tcomen, hebben W. W. zich beraden over de mogelijk heid om het restant van de voor dit jaar toegewezen woningen elders in de gemeente te bouwen. Dit resterende contingent 1969 zou kunnen worden besteed in het goedgekeurde bestemmingsplan Randbebouwing Groenoord. In dit plan is n.l., nabij de Laan van Bol'Es, een terrein bestemd voor een woongebouw van 16-20 woonlagen op onderbouw. Eerdere pogingen om dit onderdeel van het bestem mingsplan te doen realiseren in de vrije sector zijn niet geslaagd. De Hollandse Beton Groep N.V. is bereid gevonden o.;i op deze plaats in opdracht van de gemeente een flatgebouw identiek aan de in Woudhoek-zuid geprojecteerde to renflat te bouwen, voor de zelfde bouwsom. Zij zou deze flat op zeer korte termijn in haar produktie- schema kunnen inpassen. Bij de berekening van het contingent 1969 worden de 160 twee- en driekamerwoningen geteld voor 110 contingentseenheden. Met de bouw van de tweede torenflat zou dus het contingent 1969 volledig zijn be steed en moet ten dele een beroep worden gedaan op het contingent 1970. „Terwijl wij reeds voornemens wa ren om u een voorstel te doen tot de bouw van de torenflat aan de Laan van Bol'Es in de woningwetsector, in aansluiting op de torenflat in Woudhoek-zuid, vernamen wij dat het ontwerp-bestemmingsplan Woudhoek-zuid bij de provinciale planologische commissie - tegen de verwachtingen in bezwaren ont moet. Wij zijn er niet in geslaagd hierover op zodanige korte termijn tot overeenstemming te komen, dat nog dit jaar met de voorgenomen woningbouw in Woudhoek-zuid kan worden begonnen. Met name vormt een beletsel het uitblijven van de goedkeuring van gedeputeerde sta ten inzake de bouwvergunning voor de torenflat. Wij zetten onze pogingen voort om de problemen, die zijn gerezen rond het ontwerp-bestemmingsplan, tot een oplossing te brengen. Wij heb ben redenen om aan te nemen dat, althans voor de bouw van de torenflat (160 woningen), toestem ming zal worden verleend. Voor waarde hiervoor is, dat zo spoedig mogelijk voor een gedeelte van het gebied Woudhoek-zuid en een ge deelte van het bestemmingsplan Randbebouwing Groenoord een voorbereidingsbesluit overeenkom stig artikel 21 van de wet op de ruimtelijke ordening wordt ge nomen. Wij verwijzen u naar ons desbetreffende voorstel". Aldus Bur gemeester en Wethouders in hun voorstel aan de raad. Als enige mogelijkheid om een gedeelte van het contingent 1969 toch nog te besteden blijft thans over de bouw van een torenflat aan de Laan van Bol'Es. Gezien het vorenstaande geven B. W. de raad in overweging om, met handhaving van het raadsbesluit van 25 augustus 1969 in beginsel te besluiten tot de bouw van 160 woningen in een flatgebouw van 20 woonlagen op onderbpuw aan de Laan van Bol'Es, overeenkomstig het bouwplan van de Hollandse Beton Groep N.V. Geen regen, sneeuw of hagel kunnen de pupillen van het C.A.B. ervan weerhouden verstek te laten gaan op het jaarlijkse Winterfeest in zaal „Irene". Waar dan eigenlijk de winterslaap ingeluid wordt. Om dan straks in het voorjaar weer uitstapjes te maken. Het was weer bar gezellig zaterdag middag. Waar de heer A. Schudde- beurs alle bekenden een hartelijk welkom toeriep en men meteen geboeid werd door het toneelstuk „Toneeltriompfen". Een kostelijk blijspel opgevoerd door de leden van de Ned. Ver. van Huisvrouwen, afd. Vlaardingen. Onder regie van me vrouw B. R. de Jong-Bink. Waar mede een nieuwe weg ingeslagen is. Evenals met het concert in De Doelen op 10 december j.l. De Rotterdamse Amateurs Artiesten Kombinatie R.A.A.K. zorgde voor de verdere vrolijke noot, terwijl de conferancier Bas Pit het gehele programma aan elkaar praatte. In tegenstelling met vorig jaar bleken alle loten nu uitverkocht, zodat de heren de Jong en Schudde- beurs, de twee ,,A-tjes" van de C.A.B. met een gerust hart nieuwe plannen kunnen maken voor het volgende jaar. Aanstaande zaterdag 20 december wordt in de Grote Kerk, a.d. Lange Kerkstraat te Schiedam de jaarlijkse Volkskerstzang gehouden. Aanvang 20 uur. Medewerking verlenen o.m. de heer J. P. Bekkers, orgel en de chr. muziekvereniging Harpe Davids, ledereen is zaterdagavond om 8 uur hartelijk welkom in de Grote Kerk. Het bestuur van de volkstuinders- vereniging „Thurlede" maakt be kend, dat alle leden a.s. zondag morgen om half elf in zaal „Beatrix" in de Kerkstraat de gelegenheid krijgen een Kerststukje te maken. Zij krijgen daarbij waardevolle advie zen van de heer G. Jansen van de volkstuindersvereniging „Vreeweijk" te Rotterdam. Voor het hoofdmateriaal zoals kerst- groen, hulst e.d. moeten de leden zelf zorgen. Het andere materiaal zoals kaarsen e.d. kunt u zondag morgen kopen. De zaal is goed verwarmd en de koffie om half elf l*ardstik~ Wie dezer dagen voorzichtig de oude toegang van het postkantoor naast de Hav-bank opendoet, vindt daar altijd bezige bijen aan het werk. Stapels dozen, fleurige manden, rieten tasjes of koffers, houten kistjes, gebloemde dozen worden hier met allerlei heerlijke delicates sen van de zaak aan de Lange Haven gevuld. Al een 20 of 25 jaar... De gebroeders Hosman weten niet béter. Al heel vroeg werden ze hiermede gecon fronteerd. Na schooltijd achter op de fiets of met de tram diverse pakketten wegbrengen naar de klan ten. Die góede gewoonte van hun vader hebben ze overgenomen. Op grotere en luxueusere schaal. Met een assortiment waarop ze trots kunnen zijn. De naam Hosman onderstreept dit. Diverse soorten wijnen, Franse ka zen, nootsoorten, gember uit China, perziken uit Griekenland, patisserie uit Frankrijk. Teveel om allemaal op te noemen. Heel veel werk gaat hier vooraf eer de laatste bestellingen naar Duitsland, Engeland, Frankrijk, België, doch ook Indonesië de deur uitgaan. Drie zaken zijn er nu van de firma Hosman, nl. in Schiedam, de baker mat, Rotterdam en Vlaardingen. Met bestellingen van grote bedrijven. Want de naam Hosman waarborgt een uitstekend verzorgt Kerst pakket... Mevrouw A. Verhoeven-Poot, be kend om haar aktie oud papier voor de C.A.B. overhandigde de heren de Jong en Schuddebeurs een bedrag van f 660,-. Afkomstig uit de verkoop van oude kranten. Onnodig te zeggen dat haar hiervoor een gul applaus ten deel viel. Al eerder schonk zij dit jaar f 500,-. Heel veel steun ondervond zij van de dames v.d. Broek in de Oosterstraat en Versteeg in de Heinsiusstraat. Vele honderden kilo's zijn daar verza meld. Iets om te onthouden. Want het werk van de C.A.B. blijft doorgaan. Bewaart u als pupillen hiervoor uw verzameling. Als straks de eerste tocht gemaakt wordt, staat de auto van de heer Hersbach op de Maasboulevard weer klaar. Tot slot van deze bijeenkomst bleef men nog even wat napraten. Waarna men met de beste wensen voor het nieuwe jaar en een keurig verzorgd pakket huiswaarts ging. Weer opge haald door getrouwen, die deze mensen elk jaar een lift bezorgen. Het Vlaardingse politiekorps wordt weer verrast met een nieuwe uitgave in de serie Korps-Nieuwjaarskaarten tevens als kerstkaart in omloop te brengen. Ook thans heeft de be kende uniform-tekenaar de heer F Smits een figuur uit de geschiedenis van de Vlaardingse politie afgebeeld. Ditmaal heeft hij ver in de geschie denis teruggegrepen. Op de Nieuw- Jaarskaart van dit jaar komt nl. een officier van de Vlaardingse Schut terij voor uit 1787. Weliswaar was de Schutterij een „militair' korps, maar zoals men weet heeft dit korps in de loop der jaren taken vervuld op het gebied van handhaving van orde en veilig heid in de steden. Ook te Vlaar dingen is de Schutterij herhaaldelijk met politiedienst belast geweest. Vooral des nachts werd veelvuldig van de dienst der schutters gebruik gemaakt. Vandaar dat deze officier uit de Vlaardingse schutterij waardig werd bevonden om model te staan op de korpskaart 1969. Onze kinderen hebben het door. Die hebben er weet van dat onze wereld maar vreemd in elkaar zit. Tegen de achtergrond varT een terneer druk kende armoede, waaraan miljoenen van hun leef- tijdgenootjesJijden, zien zij zichzelf in 'n paradijs. On S in 71e der land

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 26