KRUITHUIS WEG: LSJurgerliJke Neerlands duurste en Delfts mooiste fc^jtand MIT NKUWE STADSBLAD - PAG. 28 - WOENSDAG 17 DECEMBER 1969 Deze luchtfoto van de Kruithuis- weg-in-wording staat geboekt als Neerlands duurste weg maar ook als Delfts mooiste. Neerlands duurste: ruim 15 miljoen gulden per kilo meter en dat vooral vanwege de vele „kunstwerken" die er in verwerkt moeten worden. De Kruithuisweg wordt de ont- sluitingsweg voor het zuidelijke gedeelte van Delft. Aan de oostzijde (op de foto bovenin) wordt de Kruithuisweg met een hooggelegen circuit aangesloten aan de rijksweg 13 tussen Den Haag en Rotterdam. Wie nu op dit punt over de rijksweg rijdt wordt al meteen geconfron teerd met de deze wegwerken bezijden de autosnelbaan. Gaande van oost naar west worden achter eenvolgens ontsloten: de TH-wijk, het industriegebied tussen de Schie en de spoorlijn Den Haag-Rotterdam en de woonwijken Voorhof, Tant- hof en het Buitenhof. Tevens zal een aansluiting tot stand worden gebracht met de Provinciale weg no 15, gaande van Den Haag door het westelijk gedeelte van Delft naar Kethel en Rotterdam. In de verre toekomst zal de Kruithuisweg aan de westzijde kun nen worden aangesloten aan de Beneluxweg, de geprojecteerde ver bindingsweg ten westen van Delft tussen het circuit Ypenburg en de Beneluxtunnel en aan de oostzijde aan de Rijksweg nr. 12 tussen Den Haag en Utrecht. De Kruithuisweg ontleent zijn naam aan het Kruithuis, gelegen aan de Schie, onmiddellijk ten noorden van de Kruithuisweg in uitvoering. Het dwarsprofiel van de Kruithuis weg zal bestaan uit een tweetal gescheiden rijbanen voor auto verkeer, elk met een breedte van 7,25 meter, een weg voor .wiel rijders, bromfietsers en langzaam verkeer, met een breedte van 4,5 meter en een voetpad van 2 meter breed. Ter plaatse van de aanslui tingen zijn de nodige in- en uitvoeg- stroken geprojecteerd. In de weg worden in eerste instantie een zevental kunstwerken gebouwd, wel ke in onderstaande tekening in beeld zijn gebracht. Gaande van oost naar west eerst een tweetal bruggen over de rijksweg 13, een viaduct Over de Schoemaker- straat, een viaduct over de Berlage- weg, een overbrugging van de Rotterdamseweg, Schie en Schie- weg, een tweetal kunstwerken over de omgelegde Schieweg (één voor het autoverkeer en een voor het langzame verkeer) en tenslotte een viaduct over de spoorlijn Den Haag-Rotterdam. De viaducten over de Schoemaker- straat en de Berlageweg zijn van gelijke vorm en nagenoeg ook van gelijke afmetingen en bestaan uit een grote middenoverspanning van resp. 24 en 26 meter, met twee zij-overspanningen. De brug over de Schie heeft een tweetal doorvaartopeningen, waar van de meest westelijke beweegbaar zal zijn. De oostelijke aanbouw van deze brug heeft 8 overspanningen en overspant tevens de Rotterdamse weg. De westelijke aanbrug van de brug over de Schie overspant de huidige Schieweg. De kelder voor het beweegbare gedeelte van de brug over de Schie komt op de westelijke Schie-oever te liggen. Ter plaatse van de overbrugging van de Schie zal dit vaarwater enigszins worden ver breed. Het viaduct voor autoverkeer over de omgelegde Schieweg krijgt twee overspanningen, elk van 20 meter. Het viaduct voor het langzame verkeer over deze weg krijgt zeven overspanningen, waarvan de mid den-overspanningen 23 meter lang zijn. Tenslotte verkrijgt het viaduct over het spoor acht overspanningen: hierbij is rekening gehouden met eventuele uitbreiding van het aantal sporen tussen Den Haag en Rotter dam en ook met de aanleg van de nieuwe halte in de onmiddellijke omgeving van de Kruithuisweg: station Delft-Zuid, welke volgend jaar z'n beslag krijgt. De bruggen worden grotendeels in voorgespannen beton uitgevoerd, waarvan een gedeelte van de over brugging over Schie en spoor gepre fabriceerd zijn. Ruimte is gereserveerd om in de toekomst ook de Voorhofdreef, de Provinciale weg nr. 15 en de Buitenhofdreef te overbruggen. De Kruithuisweg wordt hier dan ook hooggelegen. Voor het gedeelte tussen Voorhof- dreef en Rijksweg 13 zullen de volgende aansluitingsmogelijkheden worden gerealiseerd: Schoemakerstraat: voor auto verkeer —Berlageweg: voor langzaamverkeer en voor voetgangers —Rotterdamseweg: voor voetgangers —Omgelegde Schieweg: voor auto verkeer, langzaamverkeer en voet gangers. GEBOREN Belinda d.v. K. G. Hoppen en M. L. Creemers; Maarten A. J. z.v. J. J. Schenk en A. H. E. M. Zwezerijnen; Remko z.v. F. J. N. Zebel en M. H. van Wagtendonk; Patricia P. d.v. A. Grevelink en J. C. van Tilborg; Deborah d.v. P. H. van Bree en J. C. M. Vorstenbos; Eric L. J. z.v. L. N. Boer en M. J. Luijcx; Bianca B. d.v. R. E. Poot en C. M. Brinkman; Catharina J. d.v. W. Scheenloop en M. S. Gödde. ONDERTROUWD B. J. Buitendijk, 25 jr. en E. L. Jongste, 22 jr.; J. M. Collignon, 22 jr. en A. B. A. M. de Kok, 22 jr.; L. C. Goudappel, 21 jr. en J. M. van der Vlugt, 19 jr.; T. van der Hall, 22 jr. en I. W. E. Criellaard, 20 jr.; E. van Heest, 27 jr. en E. Prins, 20 jr.; A. P. van Hulst, 23 jr. en G. Weiland, 19 jr.; A. T. Kox,32jr. en K. van Heest, 34 jr.; J. F. Meeder, 30 jr. en N. Huigen, 22 jr.; J. J. Nobel, 24 jr. en A. M. I. M. Govaart, 23 jr.; P. A. Pijnenburg, 22 jr. en E. A. Noordam, 24jr.;H. Scheer, 28 jr. en B. P. Mackenbach, 26 jr.; H. A. Vegter, 23 jr. en W. Hortensius, 19 jr.; N. Verboom, 54 jr. en A. van IJsseldijk, 50 jr.; L. C. Verzijden, 23 jr. en M. Berrevoets, 21 jr.; C. de Wijs, 27 jr. en A. G. Eilander, 26 jr. GEHUWD W. L. J. van Deurzen, 24 jr. en C. Nijs, 20 jr.; M. van Marsbergen, 32 jr. en T. Verwaal, 22 jr.; J. C. Kleef, 29 jr. en G. N. van Gelder, 18 jr.J. T. Oogjen, 22 jr. en A. B. Schneider, 21 jr.; C. B. Holleman, 30 jr. en A. U. van Kleef, 23 jr.; C. T. van der Lauw, 25 jr. en V. van Rouwendal, 22 jr.; C. P. Hendrichs, 27 jr. en G. C. Harleman, 22 jr.; T. de Weerdt, 33 jr. en S. van Ameijden, 26 jr.; A. H. Blanken, 21 jr. en J. Holleman, 20 jr.; G. H. Lening, 20 jr. en R. Ouborg, 22 jr.; A. H. E. Nienaber, 24 jr. en M. A. F. Nieuwenhuijsen, 27 jr.; T. H. Tromp, 24 jr. en M. J. Romijn, 21 jr.; J. M. Kruithof, 21 jr. en S. R. de Paauw, 19 jr.; M. F. Beerden, 23 jr. en M. P. L. Alberts, 21 jr.; A. H. van der Huls, 25 jr. en J. M. C. van de Water, 22 jr.; D. van Belle, 24 jr. en J. M. B. Huigen, 20 jr.; J. A. Ogilvie, 24 jr. en T. Wischhoff, 23 jr.; W. J. Langhorst, 23 jr. en L. M. J. Burger, 19 jr.; J. G. Trapman, 26 jr. en C. C. Filius, 23 jr.; J. Reijerkerk, 21 jr. en C. J. Otten, 21 jr.; L. H. Andeweg, 23 jr. en M. Heus, 21 jr.; A. de Keijzer, 24 jr. en L. Lemson, 22 jr.; H. H. A. Mulder, 23 jr. en A. A. Harteveld, 24 jr.; J. J. H. Wijnhoven, 32 jr. en M. L. Batenburg, 29 jr.; F. Baanvin- ger, 20 jr. en A. A. Smit, 19 jr.; L. H. Beijer, 25 jr. en M. Y. Oprel, 18 jr.; C. A. van der Linden, 50 jr. en H. W. S. Couvée, 29 jr.; A. A. T. M. Vlek, 24 jr. en G. A. A. Swartjes, 21 jr. OVERLEDEN J. M. Hoorman, 75 jr., wed. van J. Apon; P. Lanser, 82 jr.; W. G. P. Touw, 66 jr., echtg. van T. J. H. van der Brugge.

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 28