Zo maar ren hap en een snap uit het Schiedamse jaar I9fi9 De beste wensen gaan hierbij. Al schrijven we dit nog in de oudejaarsweek om u, zo kersvers de jaardrempel overgegaan zijnde, nog even te confronteren met het Schiedamse jaar dat was. Of burgemeester Roelfsema straks in zijn nieuwjaarsrede in de raad opnieuw zal bevestigen dat Schiedam een vergéten stad is? Afwachten maar even. Het jaar 1969 hebben we nu net de rug toegekeerd. Het heeft mogelijk niet alles gebracht wat u ervan verwachtte. Toch hief u om middernacht, net een etmaal geleden, op de drempel van dit nieuwe jaar 1970 vol vertrouwen het glas. Want elk jaar is de moeite waard er een toast op uit te brengen. Het vol vertrouwen in te gaan, wat het vorige ook gebracht heeft. Vreugde en teleurstelling gaan tenslotte elk jaar hand in hand. Maar nu nog even kris-kras het zojuist vergleden jaar 1969 door. Zomaar wat grepen uit een rustig Schiedams jaar, waarvan we zojuist welgemoed afscheid namen. En waar bij onze beste wensen u vergezellen. HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 11 - VRIJDAG 2 JANUARI 1970 Prinses Margriet, de charmante echt genote van onze Schiedamse mr. Pieter van Vollenhoven is op Eerste Kerstdag wederom moeder gewor den. Aan foto's van hun bezoek in de ondertrouwdagen bewaart de heer J. v.d. Griend, voorzitter van de V.N.F.G., oud-chef de Bureau Huis vesting, bijzondere herinneringen. Bij zijn afscheid eind januari werd hij bij Koninklijk Besluit van 21 januari 1969 benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau... Het Koopmanshuis uit het mid den van de negentiende eeuw, laatstelijk bewoond door het gezin van dokter Kunze, werd herbouwd en werd voor de N.V. Slavenburg's bank een pand van standing... Schiedam kreeg op 29 januari zijn eigen afdeling van de Weduwen en Weduwnaarsbond, die elke don derdagavond en zondagmorgen in het Rijnmondhotel bijeen komen... O ja, Jan Janssen, de grote wielerkei legde de eerste kei voor de Schiedamse wielerbaan in het sport park ,,Harga". En nu maar wachten op de officiële opening. Hermandad en „Bel Canto" vonden elkaar tijdens de jaarlijkse uitvoering van het Schiedamse Politie Muziek Ge zelschap. Onthoud u alvast dat „Bel Canto" in het nieuwe jaar zijn 20-jarig bestaan viert..? Franse tekeningen waren er in de hal van de Willem de Zwijgerschool Mavo 1 te bezichtigen. Vertegen woordigers uit Duitsland, Engeland en Italië deden dat ook op donder dag 6 februari, nadat zij eerst officieel door burgemeester H. Roelfsema op het stadhuis waren ontvangen. Aad Venderbos en Wim Delwei zitten boordevol plannen voor de Hoogstraat... „Groenoord" kreeg zijn nood- supermarkt van de firma Bijl... Op 8 februari een verrukkelijke O.B.K.-show in de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen... Leo Kleinekoort en Piet van Slobbe openden in het oude bakke- rijpand van de heer Wijzenbroek op de Hoogstraat 22 een gezellige „Koffiepot". Waar het altijd druk is... De Hervormde Jeugdraad in Schiedam gaf een boekje uit met illustraties van Judith Stuip... Het Mobiel informatiecentrum van de Koninklijke landmacht zette zijn wagen neer op het parkeerterrein aan de Broersvest en natuurlijk maakte je daar een praatje... Driekwart eeuw firma Jurgens werd op 14 februari uitbundig gevierd. Met een receptie in café restaurant „Europoort". De Valentijntocht dit jaar bracht vreugde bij twintig inwoners van Schiedam, die er finaal uitsprongen. Zelf kon ik dit jaar niet meer, maar op 14 februari a.s. hoop ik de heer Vincent van den Bosch weer te assisteren. Hannes Touw kwam in zijn woning aan de St. Pieterssteeg jammerlijk om in de vlammen... De klaveijasvereniging van „Het Singelkwartier" organiseerde voor het eerst een carnavalsavond. Mét succes... Willem Fonteyne vierde het 40-jarig bestaan van de zaak Pomp- fonteyne N.V. op 4 maart... Ds. C. Vonk vierde een „dubbel 40-jarig jubileum", in Musis Sacrum op 17 februari. Patricia Paay haalde niet het succes van het Eurovisie Songfestival. Maar ze heeft deson danks veel succes. Waar ze ook maar optreedt... Grandioos het W.F. Harmonie concert op 22 februari in de Stadsgehoorzaal. En de radio-uitzen ding op 27 februari om 5 uur in het A.V.R.O.-programma: „Amateurs musiceren". Of iedere muzikant toen een vroegertje gehad heeft? Maison Van Dooremaalen, de zaak aan de Westvest met de allermooiste stoffen, bestond op 1 maart 40 jaar... Op de jaarvergadering van O.B.K. werd de heer P. L. Verlinde tot ere-lid van O.B.K. benoemd. De rubriek „Ik zou weieens willen weten" sloeg wel aan... De „Gusto" kreeg opdracht voor het bouwen van een vijfde veerboot na het succes van de „Free Enter prise IV"... Gerrit Rosman, de „kleine druk ker" van de Lange Haven werd op 12 maart 75 jaar. „Nieuwlander- tjes", jeugdleden van de wijkvereni- ging „Nieuwland" kwamen bij „Do- rus op schoot"... Op 10 maart nam Cor Bolmers het besluit de „Inhabé '69" zelf in handen te nemen. En het werd een grandioos succes. Weet u het alle maal nog? Weet u ook nog hoe gezellig het was op die sluitings avond...? Lau van Ravens, onze beste scheidsrechter van Nederland, leidde de cupwedstrijd Rapid Wien—Celtic. Over góede scheidsrechters gespro ken... Burgemeester H. Roelfsema sloeg de eerste paal voor die gezellige flatjes bestemd voor het verplegend personeel van de „St. Jacob" aan de B.K. laan... De firma Schrijver gaf in een flat te Spijkenisse de modeltoon aan. Doet dat nog in andere steden... Enquetteurs gingen voor fallout- beschermingsplannen in onze stad op pad... Tien Schiedamse meisjes dongen naar de titel „Miss City-Cen trum". Gea Scheffers werd de uitverkorene... De bok Mammoet" gleed op 31 maart met storm en regen, maar begeleid met muziek van de eigen W.F.-Harmonie in zijn element... Op 28 maart nam modeminnend Schie dam bezit van zijn modecentrum Van Dalen en Slot op de Broers- vest... Na emmers regen hadden we zomaar een zonnige Pasen, waarvan iedereen genoot... Ook de jongetjes tijdens het jaarlijks schoolvoetbal- toernooiop het Harga-complex... De Rijnmondband: 40 jaar boor devol muziek op 20 april... En een fijne grammofoonplaat... Een triest bericht uit Haarlem, waar op 10 april, nog geen twee jaar nadat hij met een grandioze receptie afscheid nam van Schiedam, oud commissaris K. Rijpma overleed... Ir. B. Wilton opende met een geestige speech de „Inhabé '69", maar vond er ook zijn stoel... De „Inhabé '69" trok 16.976 bezoe kers. Een enorm succes voor Cor Bolmers. W.F. had op 14 april weer een charmante doopster voor de „La Hacienda"... De eerste Zomerzegels 1969 werden door het echtpaar H. Roelf- sema-Poelstra op het hoofdpostkan toor gekocht... Een kerk was in april in beweging en stortte neer... Tien jaar softbal bij „Schiedam" werd met een drukbezochte receptie gevierd. Een handdruk van burge meester Roelfsema en verschillende wedstrijden... Het echtpaar Breur-van Dongen (Chris is de bekende oud-persfoto- graaf) opende een exclusieve hon denboetiek in het pand Rotterdam- sedijk-hoek Van Marumstraat... Verschillende stadgenoten wer den door burgemeester H. Roelfse ma op de dag vóór Koninginnedag onderscheiden. Jan Herman Roelf sema kreeg de eerste Schiedam- stropdas... De heer H. Jansen verliet na 17,5 jaar dienst „achter de schermen" het Passage Theater en ging naar Utrecht (Rembrandt-theater). Lau van Ravens „emmerde" tijdens de landelijke aktie van Mies Bouwman. De winkeliersver. „Mgr. Nolenslaan" organiseerde een onver getelijke dag voor kinderen in het Shetland Ponypark... Gerard Bressers' tweede elpee „Magnic Hammond Sound 1" komt in mei uit en zijn leerlingetje Petra Tettelaar raakt meer bekend... S.V.V. verplettert Vitesse met 5-2. Ergens worden kampioensliedjes ge zongen. Maar het is zover nog niet... Ik heb op 19 mei wel een gesprek met Rinus Gosens, gezellig bij hem thuis. Een zeer voorzichtige Rinus, geen opschepper, ook al staat S.V.V. als het ware op dat moment met één been in de ere-divisie... We plaatsen van het elftal en zijn eminente leider een echte „blits-foto" in de krant van woensdag 21 mei... Zesjarige Petra Tettelaar wordt een intervieuw afgenomen door Gerard de Vries van Radio Vero nica... De K.W.-mars verregende dit jaar totaal, maar de 3679 deelnemers isters) liepen hun kilometertjes verpakt in plastic uit... Op 9 mei werd Bas Kerssen, de grote vechtjas van de Algemene Bond van Bejaar den, tachtig jaar... Veel succes oogstte de show van eigen creaties georganiseerd door de wijkvereniging Nieuwland"... De tweede Pinksterdag 1969 zal menige S.V.V.-er blijven heugen. Toen schonken de spelers het bestuur t.g.v. het 65-jarig bestaan een waardevol cadeau: zij promo veerden in de wedstrijd tegen Blauw-Wit naar de Ere-divisie. Feest in Schiedam en een feestelijke ontvangst in de aula van het Stedelijk... De zaak van Piet A. Heynsbroek aan de Singel bestaat op 27 mei honderd jaar. De Muziekschool aan de Lange Nieuwstraat geeft „Open Huis" op zaterdag 7 juni en verleent medewerking aan de landelijke op roep van de VARA... Zondagmiddag 1 juni 1969... Ik lig zelf met een keelontsteking in bed, maar buiten hoor ik toeters en feestgedruis. De radio vertelt me, dat S.V.V. de jongens van Philips verslagen heeft en dus na de promotie ook het kampioenschap behaald heeft. De geschiedenis van 1948 herhaalt zich. In de bestuurs kamer hangt die geweldige foto van dit elftal gemaakt door Ton den Haan... Ook de voetbalvereniging „Schiedam" werd kampioen... De grote dag van de heer J. v.d. Griend, voorzitter V.N.F.G.: voorpagina 31 januari. De oudste klokken tikken bij Simon Bijl in zijn pittoresk winkel tje aan het Hoofd. We genieten van een stralende zomer... De intocht van de Kethelse bejaar den, terug van een „dagje uit" was weer een echte familie-zaak op het erf van mevrouw C. W. M. Ruigrok- vari Dijk op de Schiedamseweg 3... Zaterdag 5 juli staat in het teken van „de nationale fik" bij de brandweer... Samen 85 jaar, samen 65 jaar lief en leed met elkaar gedeeld... Dat konden Gerrit W. D. Keijzer en zijn Antje Velthuis tegen elkaar zeggen op 6 juli... De 74-jarige mevrouw Van Os, 40 jaar lid van de Schiedamse Reddingsbrigade, werd in het Sport- fondsenbad hartelijk gehuldigd... Vervolg op pagina 13 Marjo Aalsma doet examen voor medisch electronica en slaagt als leerlinge van de scholengemeenschap „Nieuwelant" (gewezen R.K. Tech nische school). Zij gaat straks verder studeren... Burgemeester H. Roelfsema drukt oud-stadgenoot de heer T. Slavenburg, president-commissaris N.V. Slavenburg's Bank de hand ten afscheid: voorpagina 17 januari. Toke van Gils heropende op 6 juni ons warenhuis aan de Broers- vest, een dag later werd het nieuwe seizoen van de volkstuinders op „Thurlede" ingeluid... Jan Janssen zorgt dat de eerste kei voor de Schiedamse wielerbaan op zijn plaats is: voorpagina 24 januari. n V De Valentijntocht verwarmde twintig Schiedamse harten: woensdag 19 februari.

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 11