Zo maar een hap en een snap uit het Sehiedainse jaar 1900 LEZING VOOR JEHOVAH'S A. C J. SCHEFFERS DAM 35 De Hoogstraat kreeg een proef- vlak met sierplaveisel... Een vluchtig portret van een groot operazanger in het buitenland: Henk Noort, wonen de aan de Havendijk... De bovenzaal van „De Amstelbron" werd geheel gemoderniseerd. Een uitkomst voor recepties en bruiloften... Er was zestig jaar muziek bij Gusto's Muziekvereniging... Het gaat goed met Hermes D.V.S. Mevrouw M. C. Taverne-van Campen overhandigt mr. H. Engels man, penningmeester van de Schie- damse vereniging ter bescherming van zuigelingen namens de aktie Kinderpostzegels een bedrag van f 3.000, ,,Nard" Kleinekoort gaf 44 van zijn beste jaren aan zijn zaak en nam afscheid... Rietje Konings van Dijken riep alle oud-cursisten van de dansschool Schilperoord op in hotel Rijnmond en smeedde daarbij een nieuwe band... „Schie dam en Omstreken" heeft een geweldig ledenaantal. St. Nicolaas zet (laat dit jaar) op 22 november voet op Schiedamse bodem. Wij varen gezellig mee en wuiven naar honderden mensen. St. Nicolaas min ik nog steeds. „St. Radboud" in Kethel (ja zeker) bestaat 80 jaar en krijgt gloednieuwe instrumenten... De stad is gezellig verlicht. Ook in de buitenwijken. Het echtpaar Biesheu vel betrekt een der flats aan het Hargaplein... Een kopergrafiek van Diet Wieg man in apotheek Jansen aange bracht... Werkgroep Centrum Belan gen richt open brief tot de Gemeen teraad... De zuidelijke rijbaan van de rijksweg 20 is sinds 4 december voor het verkeer geopend... Personeel van de HEMA-Schiedam bezorgde tach tig kinderen van „Dominicis Savio" een onvergetelijk St. Nicolaasfeest... Piet Vlek in de Kerkstraat maakt al 40 jaar de echte ouderwetse vetkaar sen... „De Paapoor" schiet er in Broers veld 5 op zijn smalst maar heel lekker uit... Op zondagmorgen 7 december overleed na een langdurig BANKETBAKKERIJ Het Juiste adres Géén filialen - Tel. 2A7823 HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 13 - VRIJDAG 2 JANUARI 1970 Vervolg van pagina li Stadgenoot D. Kouwennoven schrijft opgewekte brieven uit Nieuw-Zeeland. Hij is inmiddels weer in onze stad teruggekeerd... Een gasexplosie eiste een zwaar gewonde en twee lichtgewonden in het pand aan het Rozenburgplein 14. Een tussenmuur werd weggebla zen en een buitenmuur ontzet. De inboedel ging vrijwel verloren... Drie versierde autobussen ver trokken op zaterdag 19 juli vanaf zaal „Marijke" naar het domein van het jubilerende weekkamp. Het twintigste kamp, een echt feestkamp met het mooiste weer van de wereld tegemoet... Ondanks de warmte veel „klan ten" voor het „Jeugdfestijn" in de Sporthal „Margriet". Bloemen- en lichtcreaties op het volkstuinders- complex „Thurlede"... Hanneke Carlier van de Singel 64 was dit jaar een van de American Field Service gasten... Bus 54 rijdt voortaan over de Rotterdamsedijk. Niet zo leuk. Ook nü vinden we dat nog... Op 2 augustus gaat de 21ste kermis open... Oefenwedstrijden van onze „voetbalgroten"... Ds. Vons vertrekt met zijn gezin naar Best (Betuwe). Het vermiste jongetje Herman Netten blijkt in de omgeving van Hoek van Holland te zijn verdronken... Met collega Ruud van Houwelin- gen in de Himalaya op de kermis. En... een bezoek gebracht aan de waarzegster madame Somnabule... Mariene Leusen is van beroep verkoopster in de zaak van haar vader „De Ooievaar", maar al haar vrije uren besteedt zij aan de paardensport... Heléne Nahmias was de charmate doopster van de tweede chemicaliëntanker „La Quinta" bij W.F.... Koel en veel helder water tijdens het duel S.V.V.—D.O.S., dat door de Rood-Groenen met 4-2 werd gewon nen. Het jaarlijkse vuurwerk trok als vanouds nu met een tropische hitte extra veel belangstelling... Wim G. de Maat werd van kolenhandelaar succesvol makelaar... De grootste tot nu toe gebouwde olie-overslagboei wordt vanaf de „Gusto" op transport gesteld naar Canada... Een tewaterlating van een olieslagschip van ruwe olie bij de R.D.M. Een fraaie maquette van het winkelcentrum Schiedam-Kethel. Stef Meeder introduceert zijn tiende elpee. Op de hoes ditmaal ook zijn charmante vrouw... Praten met de heer J. H. H. van Krogten sr. over zijn werkplaats, instrumentenwerkplaats dan wel te verstaan aan de Rotterdamsedijk 148... De drie-jarige Jan Hendrik Moes uit de Rijnstraat 23 geraakte met zijn rechterbeentje bij het spelen in de Panoramaflat 1 bekneld, maar de mannen van de brandweer en oom agent brachten uitkomst... André Henderickx maakte een fraai appli- catiewerk voor het Rotterdams Oogziekenhuis... De Taptoe in Delft lokt Schiedammers. Kees en Wil Sitton openen hun dansdeuren... S.V.V. laat P.S.V. met 2-1 in de kou staan... Onze burgemeester gaf dochter Martha aan Gustaaf Louis van Wechem weg... Tosca Balm opent in het hartje van de stad aan de Grote Markt haar balletschool op 1 sep tember en O.B.K. brengt dan een welgemeende serenade... A. v.d. Bie uit de Lekstraat 20 heeft een unieke verzameling militaire onderscheidin gen... Orpheus Mannenkoor in mo derne concertkledij sinds 27 septem ber... „Meester" Aad Bots is 40 jaar onderwijzer en geeft een zeer bescheiden receptie op zijn school. Truus Oranje-Swartjes heeft een leuke antiekzaak aan de Lange Nieuwstraat 171. Hoofdagent H. Brouwer wordt op het hoofdbureau van politie vrolijk „uitgeluid"... „Met de muziek mee" naar Leeu warden. Een geweldige t.v.-beleve nis! Huize „Spaland" krijgt zijn fontein bij stralend weer... Ab Teunissen doet een dringend beroep op een plaats voor zijn „Waterpoorter". Een heel bijzonder en verdienstelijk „gouden" bruids paar: W. Nieuwstraten-Papenhuyzen aan de Havendijk 54... S.V.V. is na de nederlaag tegen Feyenoord nog danig van slag... Zaterdag 13 septem ber is de stad vol drumbandklanken. Overal vandaan. De „Mortierenclub" komt al 30 jaar bij elkaar. Iets unieks in Nederland... Jac. Donkers is als 68-jarige sinds kort in het bezit van zijn tweede zwemdiploma. Allemaal show: nl. van de boetiek „Hippety" van de Singel, het modehuis „Clau- san" op de Parkweg, „Marlén" van het Broersveld, de hoedenshow van mevrouw M. Reese en de allereerste show van damesmodemagazijn Slot aan de Broersvest..." Veel moois gezien en gekocht... Met de Jeugd- O.B.K. mee naar „Groot-Dennen- lust"... Pijlsnelle Henk Maan uit de Groenelaan 44 kwam in de Europese kampioenschappen speedboat uit: voorpagina JU mei. De Jehovah's Getuigen nodigen u uit tot het bijwonen van de openbare lezing, welke op zondag 4 januari zal worden gehouden in het Wijkcen trum, Dr. Wibautplein om 16.00 uur. De titel van de lezing: „Uw leven hangt af van uw houding ten opzichte van Gods souvereiniteit". Hieraan volgend, om 17.00 uur zal een bespreking worden gehouden van het thema: „De naderende vrede van duizend jaar". Deze gedachten- wisseling zal plaatsvinden aan de hand van het artikel in het tijd schrift „De Wachttoren". ziekbed de voorzitter van de R.K. Bejaardenbond, de heer J. A. J. Leenderts... Het eeuwfeest van de Chr. Geref. Kerk werd in onze stad op sobere wijze gevierd. „De Nolet" bewees zijn oud-chirurg op waardige wijze de laatste eer... Heeft u het grote Dierenbos bij de firma J. Mak aan het Broersveld al gezien? Twee gezellige „diamantjes" waren op maandag 29 december het echtpaar P. v.d. Broek en C. Tettelaar. Zaterdag met een receptie in „De Amstelbron" gevierd... „Onder de balken" aan de Hoogstraat 4 werd een gezellige kaarsenboetiek ge opend. Nieuw in onze stad... De C.A.B.-pupillen, doch ook de ruim 600 gasten van het Leger des Heils genoten van een welverzorgd programma... Tengevolge van de gladheid geraakte een auto te water en verdronk helaas het achttienjarige Rotterdamse meisje mej. C. Tette- rie... Er was een afscheid en een promotie bij de brandweer. Dat doe ik ook van u. Met een beetje pijn in mijn hart. Dat mag u weten. Er zijn beloften aan verschil lende mensen gedaan, die ik hoop na te komen. Het jaar 1970 wordt een gloednieuw begin. Ik zal er het beste van trachten te maken. Nogmaals: heel hartelijk dank voor alles. U was altijd gewéldig voor me... MIEKE Na de tewaterlating van de „Free Enterprise IV" bij Gusto volgde een bestelling voor de vijfde kanaalboot: woensdag 5 maart. Ir. B. Wilton die de charmante doopster van de mammoetbok beschermde met een grote paraplu tegen het hemelvocht: voorpacina 2 april.

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 13