Registratie en gevonden en vermiste dieren Stichting ..Ami veil i Kleinpolderplein: een knaap van een knooppunt De appelboom Kleinpolderplein Hoe verzamel ik recepten Een tekening om „U" tegen te zeggen, of misschien meer nog tegen dit machtige wegenknooppunt zelf. U ziet hier het Kleinpolderplein in al z'n omwentelingen. Tekenaar Fred Julsing maakte deze schets voor de ANWB-bladen. Duidelijk zijn de aansluitingen tussen de grote rijkswegen 13 (Rotterdam-Den Haag) en 20 (Westland-Utrecht) te volgen. U kijkt hier op een bouwwerk van een slordig 50 miljoen gulden neer. Dit verkeersknooppunt Kleinpolderplein is dan ook het grootste werk dat in ons land onder toezicht van Rijkswaterstaat onder handen is. Bij enig nader toezien ontdek je dat de auto's straks in vier lagen over en onder elkaar door rijden. Duidelijk aangegeven zijn ook de .fly-overs" in de weg van Rotterdam naar Den Haag, waarvan de westelijke onlangs in gebruik is genomen en de oostelijke spoedig zal volgen. Het gehele knooppunt zal in de loop van 1971 gereedkomen. Voor een juiste situering: linksonder dé gebouwen van de ROTEB, boven, dus ter weerszijden van Rijksweg 13, het stadsdeel Overschie met de nieuwe bejaardenflat aan de Abtsweg. minimi A 99 Men schrijft ons: „In 1933 is de Stichting „Amive- di" opgericht, waarbij de initiatief nemers voor ogen stond een lacune in de zorg voor huisdieren aan te vullen, die tot op heden door geen der werkzame verenigingen op het gebied der dierenbescherming tot werkterrein mag worden gerekend, t.w. het centraal registreren van gevonden en vermiste dieren. Zoals bekend, zal een huisdier, dat voor zijn bestaan geheel afhankelijk is van zijn verzorger /eigenaar, al spoedig in een noodlijdende toe stand komen te verkeren, wanneer het contact-onverhoopt door zijn vrijheidsdrang, dan wel door onop lettendheid van zijn eigenaar, ver loren gaat. Als het dier dus niet ongewenst is, maar de verzorger alle moeite zal willen doen om het bij zich terug krijgen, dan blijft de moeilijkheid bestaan op welke manier het vermiste dier terug te vinden. Er zijn vele dierenbescherming instanties te noemen, die het ontspoorde dier liefderijk willen opvangen, onderdak geven, voeren en er zelfs een nieuwe verzorger voor willen zoeken. Dit alles neemt niet weg, menen de initiatiefne mers van de Stichting Amivedi, dat zowel het dier als de eigenaar het beste kunnen worden geholpen door het verbroken contact zo spoedig mogelijk te herstellen. Het zoeken naar een vermist dier is een moeilijke zaak omdat regel matig zou moeten worden geïnfor meerd bij de diverse asiels en politieposten in de omgeving, ter wijl het voor de vinder eveneens ondoenlijk is om de eigenaar binnen een redelijke termijn op te sporen. Om de vinder en de eigenaar nu sneller met elkaar in contact te brengen heeft Amivedi reeds in meerdere plaatsen in Nederland mensen bereid gevon den om, geheel belangeloos, alle hun gemelde vermiste en gevonden huisdieren te registreren. Alle meldingen worden verzameld op het Secretariaat en vandaar uit worden regelmatig gestencilde lijs ten verzonden aan de medewer kers, contactadressen, eigenaars van vermiste dieren, vinders, asiels, politie en andere belanghebben den. Als derhalve de vinder van een dier of degene die een dier vermist, dit zo spoedig mogelijk bij het voor hem centrale telefoonnummer laat registreren, is zo blijkt uit de praktijk de kans groot dat het dier voor erger leed behoed kan worden. Enkele Amivedi-medewer- kers verkeren in de gelukkige omstandigheid, dat plaatselijke nieuwsbladen hebben aangeboden de lijst van vermiste en gevonden dieren, waar nodig gratis in hun bladen te willen publiceren. Amivedi registreert kosteloos, maar heeft gelukkig de hulp van meerdere donateurs. Voor het geval u dit werk sympa thiek vindt en ook als donateur zoudt willen toetreden, geven wij hier achter het gironummer t.w. 265190 t.n.v. de penningmeester van de Stichting Amivedi in Den Haag. Amivedi draagt er geen zorg voor dat de door u gevonden dieren ergens worden opgenomen of verzorgt, omdat hiervoor geen ruimte en middelen beschikbaar zijn en dit ook geenszins in haar bedoeling ligt. Deze taken worden immers reeds door andere instan ties op het gebied van de dierenbe scherming vervuld. De ervaring uit de verlopen periode sinds het bestaan van Amivedi wijst op een toenemende belangstelling voor haar werk, terwijl haar werk ook met groeiend succes wordt be kroond. Voor het publiek zouden wij nog een waarschuwing aan het bovenstaande willen toevoegen. Het is n.l. gebleken, dat veel mensen, vooral kinderen, met at beste bedoelingen overigens, een dier, in het bijzonder honden, de kans ontnemen zelf zijn baas of huis terug te vinden. Hierdoor ontstaat in veel gevallen leed en onnodig gezoek. Helpt mede dit te voorkomenIs een vermist of een gevonden dier, dat bij Amivedi is opgegeven, weer terecht, meldt dit dan eveneens aan onze medewer kers. Het bespaart ons veel werk. Om te besluiten nog een voorbeeld van plezierige terugkomst van een hond bij zijn baas. Dit kan tevens dienen ter illustratie van een te vroeg ingrijpen van een overigens goed gemeende dierenzorg. Een oude heer met een reeds acht jaar oude herder liep op de markt inkopen te doen. Om zijn gekochte goederen beter in ontvangst te kunnen nemen en daarna af te rekenen liet hij de riem van de hond even op de grond vallen in de wetenschap dat het zeer aan hem verknochte dier hiervan zeker geen gebruik zou maken om weg te lopen. Tijdens het afrekenen, dat nogal wat tijd vergde, snuffelde de hond wat onder en rond het stalletje. Op dat moment ziet een dame de hond met de meeslepende riem en trekt direct haar conclusie: ,,Een weggelopen hond: die wordt vast vermist". Ze neemt het dier mee naar huis en belt links en rechts zonder resultaat evenwel. Omdat zij hem tenslotte ook niet langer kan houden was de oplossing een asiel. Een hond van acht jaar heeft echter in een asiel ook geen briljante toekomst, omdat weinig mensen aan een hond van die leeftijd beginnen. Erger was echter dat het dier, geheel van streek, noch wilde eten noch wilde drin ken en van heimwee als het ware wegslonk. Met zijn bejaarde eige naar was het intussen niet beter gesteld. Hij werd ziek van zelfver- De hereniging van de oude heer met zijn trouwe hond had als direct gevolg dat hij zijn ziekte snel te boven was, de hond weer vrolijk werd en de bakken met eten niet meer onaangeroerd liet passeren. Voor belangstellenden volgt nu een opgave van het secretariaat: tel 070-985272, b.g.g. 070-556137. Afdeling propaganda: tel. 070-556137. Op aanvrage gratis toezending van propagandamate riaal, folders e.d. Steunt Amivedi op giro 265190. Toen de vader en de moeder nog leefden was de appelboom het pronkstuk van hun tuin. In het voorjaar de lieflijke jonge blaadjes, later de bloemenpracht en in de herfst een rijke oogst. (U moet dit verhaal lezen alsof het een fabel is). De zoons klommen erin om naar de meisjes van de buren te kijken als die lagen te zonnen, de dochters leerden in zijn schaduw hun lessen voor school. De moeder zat er gezellig bij met het theemeubel en een handwerkje. Voor vader was het een bezit. Ieder jaar was de appelenoogst weer groter dan het jaar daarvoor, niet meegerekend de tientallen halfrijpen, die de jongens gejat hadden, gestolen appelen smaken dubbel lekker ondanks de krampen in de buik erna. Hij werd vertroeteld, de boom. Op tijd gemest en bespoten, gesnoeid en in droge zomers van veel water voorzien. Totdat de boom zijn jaren geteld had, ouder geworden, minder vruchtbaar... wat povertjes aan het worden. De ouders waren inmiddels overleden en de kinderen vonden die boom een sta-in-dc-weg. Een voor een waren ze de mening toegedaan, dat het eigenlijk altijd maar een scharminkel van niks was geweest, een onding op het fraaie grasveld, een hinder bij hun spel. „We moesten dat kreng maar omhakken, dan hebben we er tenminste nog wat blokken van voor in de haard", vond de een. Een ander herinnerde zich dat ie eens uit de top gevallen was en zes weken moest rondlopen met een gebroken arm. En al die appelen waar ze eigenlijk geen raad mee wisten en die ze van vader naar allerlei ooms en tantes moesten brengenAls je het goed nagaat is het altijd een bron van ellende geweestwas de conclusie. Ze hebben hem omgehakt. Zo gaat dat met een boom. SEHASIIA AN Jaren, eeuwen geleden, wist men al hoe van goede maaltijden goed genoten kon worden. Denk aan de Romeinen met hun culinaire presta ties en aan de vorstelijke diners aan de hoven der vorsten in de Middel eeuwen. Zelfs nu zijn bij belangrijke gelegenheden de maaltijden nog altijd het centrale punt van menige plechtigheid. Als we dan zien wat voor heerlijkheden er allemaal op tafel gebracht kunnen worden, is het niet verbazend, dat de belangstelling voor goed eten nog steeds groot is. Vele mensen staan er nooit bij stil wie al deze gerechten bereidt. Dat z(jn mannen! Verbaasd? Nee, het is al jaren bekend, dat over de gehele wereld de keukens in restaurants en hotels door koks geregeerd worden. In Amerika is het vaak zo dat de man thuis het eten verzorgt. Nu begint in Nederland de man ook steeds meer interesse te krijgen voor het koken. Iemand is thans op het grandioze idee gekomen om met het bekende brievensysteem, recepten te verzamelen. Zes brieven worden naar zes verschillende mensen gezon den, die op verzoek hun eigen recept terugsturen, maar daar staat dan ook weer tegenover dat zij ook weer aan zes verschillende mensen een brief sturen met het verzoek om een recept, enz. enz. Op deze manier kan men een boek vol met recepten verzamelen en vaak hele fijne. Als men dan nog bedenkt dat de meeste recepten van mannen afkomstig zijn, dan geeft dat dus wel te denken, nietwaar? o»*' VLAARDINGEN HOEK VAN HOLLLAND BENELUXTUNNEL Copyright Autokampioen ftfT NIEUWt STADSBLAD - PAG. 17 - VRIJDAG 2 JANUARI 1970 OW iSAUHAl rOAQ,.tav 41 OA<! - OAJ8>'IATe .w ;-)M T3K Tigef JVLJINC ^E. CENTRUM MAASTUNNEL brienenoord BRUG GOUDA UTRECHT VAN BRIENENOORD BRUG

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 17