Gas, licht en huishuur via de computer Op Harga zal het zondag spannen PEUGEOT Schiedam waagt t er op - tand De politie meldt „ORANJE" DEZE WEEK IN SCHIEDAM De Vonk met Jack of all Trades urgerlijke Slijterij Wijnhandel mi Johde Heer Jack- of-al1-traSe Acid—Rock Music Schiedaw-Holland milium immuun miiuiii uimmi iiuiuiu iiuuuui •mui HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 13 - VRIJDAG 16 JANUARI 1970 OW 14AUMAI M OAdllflV fi rjA4 - OA '.tP.QAT? 4Wtv»tM m De gemeente Schiedam gaat wat de verrekening van het gas, licht en huishuur betreft over op de computer. Deze maand gaan de eerste ftkeningen de deur uit, die door de IBM voor de gemeente Schiedam zijn gemaakt. De gemeente Schiedam is hiermede zijn tijd vooruit, wat het Bureau voor Nederlandse Gemeenten wil in acht centra in het land computercentra vestigen, die de gemeentelijke administratie van de aangesloten leden moet verwerken. Aangezien er eindeloos touwtrekkerij is over de vraag waar deze centra dan wel moeten komen besloot het gemeentebestuur van Schiedam het computertouw door te hakken en de hele administratie uit te besteden bij de IBM. Dat was dringend nodig, want de mechanische administratie, opge steld bij de Gemeentelijke Techni sche Bedrijven in de Dwarsstraat, was aan het eind van het administra tieve latijn. De IBM computer krijgt wat de gemeente Schiedam betreft met vier soorten administraties te maken. Het publiek heeft alleen te maken met de verbruikersadmini stratie, de verrekening van het gas, licht en reinigingsrecht op één rekening en de woninghuuradmini stratie. Aangezien de gemeente de grootste huisbaas is van Schiedam hebben ook nogal wat inwoners met deze maatregel te maken. In feite verandert er voor het publiek niet zo veel, alleen de kwitanties worden kleiner. De me- teropnemer/incasseerder komt eens per twee maanden langs de huizen om de meter op te nemen en de penningen te incasseren. In feite lQopt de voorbereiding tot het overschakelen op de IBM com puter al vier jaar. Toen werd er een commissie ingesteld, die de automa tisering van de gemeentelijke admi nistratie moest gaan bekijken. Het centrale punt van alles werd de Bedrijfseconomische dienst van de gemeente onder leiding van drs. J. Zwakhals. Het urgentst was de overschakeling voor de Gemeente lijke Technische Bedrijven die door de stadsuitbreiding steeds meer gas en licht rekeningen kreeg te verwer ken. De commissie stond toen voor de beslissing of te wachten tot de gezamenlijke computeradministratie van de grond kwam, de hele zaak uit te besteden bij de IBM of zelf een computer aan te schaffen. Dit laatste werd wegens de hoge kosten al direct van de tafel geveegd, terwijl de gezamenlijke administratie met andere gemeenten nog niet van de grond was gekomen. Dus werd voor de IBM computer buiten de deur gekozen en enkele maanden geleden begon men daarmee proef te draaien. Er werd een schaduwadmi- nistratie ingesteld, want een com puter is maar een computer en een machine maar een machine. Toen alle kinderziekten eruit waren durf de men de start aan. Oranjestraat 1-12 Telefoon 265997 Jonge Genever Vrijheid, per liter f 8,95 Vieux Vrijheid, per liter 9 ,30 Franse Brandy Rancourt, per fles van 11,20 voor 8,45 Cognac Martell, per fles f 14,95 Whisky Light Brigade, per fles 12,95 Whisky'J. Haig/ per fles 13,95 Ballantines, per fles 14,95 Rhum Royal Coach, per fles 10,75 Vodka Smirnoff, per fles 12,95 Ross Mateus, per fles 5,50 Sherry Sandeman, per fles 5,95 Sherry Rivero, van 8,95 voor 7,95 Sherry Vat 22, van 6,voor 4,95 Cinzano, per fles met glas 4,95 Cognac Grand Chevalier, van 18,95 voor 12,95 Deze aanbiedingen gelden tot 30 januari. U belt, wij bezorgen. Deze week krijgen dan ook verschil lende Schiedamse gezinnen een gas- en licht rekening die op de IBM computer is uitgerekend. Bij de GTB ziet men dit als een eerste stap. Men wil van de twee maandelijkse meter opneming af en naar de jaarlijkse opneming. In de tussenliggende periode wil men het gebruik dan gaan schatten. Dit is echter verre toekomstmuziek. Een ding is echter zeker: door een eenvoudige administratie zonder veel mankracht kan men een tariefs verhoging wellicht één jaar uitstel len, is de mening van de gemeente lijke bedrijfseconoom drs. J. Zwak hals. Voor de 15 gemeentelijke meteropnemers heeft dit overigens geen gevolgen. Van de 15 zijn er nu nog negen over. De overigen hebben een andere funktie binnen het gemeentelijke personeelsbestel aan geboden gekregen. Deze week gaan er dus 15.000 facturen de deur uit, de rest volgt in februari. Ook de verrekening van de huishuur wordt deze maand aan gepast aan de computer. Voor de verwerking van het tweemaandelijk se gas en licht gaat het om 30.000 verbruikers met ongeveer 80.000 meters en ongeveer 15.000 facturen per maand. Het humeur van Jan Sportief is op het moment dat hij dit stukje schrijft een heel stuk beter dan verleden week het geval was. Het ziet er nl. naar uit dat er in het komende weekeinde, voor het eerst sinds lange tijd weer zal worden gevoetbald. SVV gaat het op Harga opnemen tegen FC Twente en Hermes DVS moet helemaal naar Heerenveen. Voor SVV is de gedwongen winterrust een voordeel geweest. Voor een ploeg, die even uit de cadan^is, wil een lange periode van niets doen wel eens positief werken. Vanavond (vrjjdag 26 januari) wordt in Galerie Punt Vier om 20.15 uur een expositie geopend van werken van Georg Ruyter. Galerie punt vier is gevestigd aan de Rotterdamschedijk 319a. Voor teams die wel goed draaien is het moeilijk om in de voetballoze tijd de vorm te handhaven. Hermes is dus duidelijk in het nadeel, omdat de ploeg van Joop Castenmiller voor de winterse periode redelijk goed in vorm was. Een klein misstapje op het laatste moment niet meegere kend. Overigens zal ook Heerenveen zijn nadelige invloeden van de pauze wel hebben ondervonden en daarom houdt Jan het erop dat Kees van Kooten beide punten bij elkaar zal schieten. Voor wat SVV betreft rekent Jan op een wedergeboorte. Hij maakt zich sterk dat een totaal vernieuwd team op mentaal gebied wel te verstaan a.s. zondag binnen de lijnen komt. SVV is duidelijk de outsider, d.w.z. dat wanneer SVV-Twente op het totoformulier zou staan bijna ieder een een 2 zou invullen. Alleen de gokkers onder ons zouden een 1 neerschrijven. U weet natuurlijk wat Jan over de uitslag denkt? Juist, Jan verwacht een Schiedamse overwin ning en waarom dan wel? Omdat volgens de wet van de grote getallen (Jan weet eigenlijk niet waar hij het over heeft) SVV aan de beurt is om te winnen. Waarschijnlijk wint SVV met 3-2, laten we het daar maar op houden. Maar wat er ook gebeurt, zeker is dat er op Harga een pittig partijtje voetbal te zien zal zijn, waar u beslist eens naar moet gaan kijken. Jan heeft zijn schaatsen voorlopig weer in het vet gezet en toen hij daarmee bezig was heeft hij zijn toeter in één moeite door glimmend opgepoetst, zodat hij op zijn eigen plaatsje achter het doel een goed glanzend figuur zal slaan. Jan houdt ervan om van dichtbij het keepers werk te bewonderen, daarom is hij altijd achter de goal te vinden. Als hij heel zuinig zou zijn, dan zou er ook nog wel een tribune plaatsje afkunnen, maar daar zit je tussen allemaal notabelen en daar vindt Jan niets aan. Jan heeft niets tegen notabelen, maar hij zit er toch niet graag tussen. Hij weet niet wat hij ertegen moet zeggen. Van achter het doel heb je wel een prachtig uitzicht op de tribune, je kan iedereen zien zitten. Weet u wie er de laatste wedstrijden steeds op het appél ontbreekt? Neen, dan zal Jan het u verklappen. Het is de burgemeester. En wat toch wel erg toevallig is, sinds de eerste burger van onze gemeente niet meer komt verliest SVV. Jan vraagt zich wel eens af of de burgemeester geen positieve invloed op de mannen van Rinus Gosens had. Eigenlijk is Jan hier zeker van, want onder de ogen van de burgemeester kunnen Schie dammers niet verliezen. Edelacht bare Heer Roelfsema, komt u alstublieft weer naar SVV kijken, opdat er weer gewonnen gaat worden. Jan rekent er natuurlijk op, dat iedereen die deze rubriek leest a.s. zondag naar Harga gaat. Als er nu één van u is, die maar dan ook helemaal niet van voetballen houdt en die er doodziek van wordt, dan weet Jan Sportief nog een evene ment waar men ook naar toe kan Prijzen 204 7990.- 1404 9990 - incl 304 8990.- I 504 11990.- schuifdak Beleef zélf een proefrit! Nieuw Mathenesserstraal 11-13 Schiedam, Telefoon 268350 Autoshowroom ook 's-zaterdags geopend van 9 tot 5 uur. gaan. Het is in Rotterdam in het gebouw Palace. Aanvang 13.30 uur. In Palace zullen op dat moment de Nederlandse Taekwon-do Kam pioenschappen beginnen. Taekwon do is de nationale bewegings- en zelfverdedigingssport in Korea. In Nederland wint deze sport snel aan populariteit en het aantal beoefe naars groeit gestadig. Bij het evene ment zullen verschillende notabelen aanwezig zin. O.a. de Koreaanse Ambassadeur in ons land Zijne Excellentie Seong. Jan weet dit allemaal omdat hij van de heer J. W. Stoker namens de Taekwon-do As sociatie een brief ontving. Boven deze brief stond: „Wilt u het volgende publiceren in uw veelgele zen courant". Natuurlijk heeft J. W. Stoker gelijk, het Stadsblad is het meest gelezen orgaan in Schiedam. Maar als je de geciteerde zin boven een brief zet, heeft Jan toch het idee dat hij öf in de maling wordt genomen öf wordt gevleid. Aan beide heeft Jan een hekel. Het is maar dat u het weet. Tot zijn grote vreugde heeft Jan vernomen dat a.s. woensdag 21 januari de eerste Sportsoos van het seizoen zal worden gehouden. In tegenstelling tot verleden jaar zal de bijeenkomst niet plaats vinden in ,,De Toekomsthet clubgebouw van Excelsior, maar in de kantine van de Sporthal Margriet. Waarom de plaats is gewijzigd weet Jan niet maar het is hem om het even. Burgemeester H. Roelfsema zal de Sportvrouw-, man of -vereniging bekend maken en tegelijkertijd aan de gelukkige of gelukkigen het beeldje wat erbij hoort overhandi gen. Jan weet op dit moment natuurlijk al wie de prijs heeft gewonnen. Hij vindt het erg jammer maar hij mag het niet vertellen. Het moet een verrassing blijven. Als u de sport in het algemeen een goed hart toedraagt moet u eens naar de Sportsoos komen. Iedereen is wel kom. Het officiële orgaan van de Schiedamse Sportvereniging Houdt Braaf Stand behoort tot de geliefde lektuur van Jan Sportief. Met het nummer van 12 januari heeft hij echter pech gehad, want de pagina's 1,2, 11 en 12 zitten er tweemaal in en de pagina's 5, 6, 7 en 8 ontbreken. Wie weet wat daar voor opzienbarend nieuws in heeft ge staan? Jan had het u gaarne doorgegeven, maar als hij het niet weet kan hij moeilijk iets publice ren. Toch staat er in de bladzijden, die Jan wel ontving een berichtje om door te geven. Het bestuur van HBSS beklaagt zich er nl. min of meer over dat het pad dat naar de kantine leidt zo verschrikkelijk slecht is. Men hoopt, dat het HBSS-pad een volgende keer eerder wordt gemaakt dan een ander voetpad waarvan de reparatie lang zo urgent niet is. Denkt u om de Sportsoos. Woensdag a.s. om 20.00 uur in de Sporthal Margriet. De burgemeester zal spreken en Jan Sportief staat ervoor in dat Schiedams hoogste Morgenavond treedt in de YMCA sociëteit „De Vonk" aan de Lange Haven 129 de band Jack of all Trades op. Deze formatie bestaat uit vijf man en speelt muziek zoals de bekende Engelse groep Led Zeppe lin, die in de Veronica top tien staat. Het ligt in de bedoeling dat de Schiedamse formatie Jack of all Trades op 23 januari optreedt in het bekende t.v. programma Rodeo. De zaal gaat zaterdagavond om half acht open, het muzikale optreden begint om acht uur. De toegangsprijs voor dit evenement bedraagt f 2,50 de voorverkoop vindt vanavond plaats in het YMCA-gebouw aan de Lange Haven. Zondagavond is er in hetzelfde gebouw een muzikale avond, waar van de leiding in handen is van disc-jockey's. GREEN Green's Society heeft voor dit weekende weer een heel programma in elkaar gezet. Zo wordt op vrijdag 16 januari, dus vandaag, in zaal Tivoli, Nieuwe Haven 237, Schie dam de wekelijkse blues- en under ground disko avond gehouden, waar bij films uit de oude doos gedraaid zullen worden (Laurel Hardy, Charly Chaplin enz.). Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag 17 januari in zaal Arcade, Lange Haven 71, Bluesville 69 Club m.m.v. Oscar Benton's Bluesband, bestaande uit Oscar Benton, piano en sologitaar, H. B. J. B. Hawkins, basgitaar, Lonesome Tanny Lant, drummer" en Barrelhouse Bailey, piano. Deze groep heeft zich toegelegd op de zogenaamde Chicago-city blues. Aanvang: 19.30 uur. Zondag 18 januari in zaal Tivoli, Nieuwe Haven 237. Top of the Pops; diskoteekshow van 2 uur tot 11 uur m.m.v. bluesgroup Summer- breeze en discjockey Martin Green. GEBOREN Nicole d.v. P. L. Gosens en M. Vlasveld; Sandra d.v. W. P. Walthie en Z. J. B. Stoker; Eduard z.v. N. A. Levering en A. M. van Dijk. OVERLEDEN 1 G. W. Dries, 81 jr.; J. G. den Boer, 85 jr.; M. J. van der Vlies, 83 jr., wed. van J. van der Gaag; B. Oosterman, 74jr.;G. Dijkstra, 63 jr. magistraat bijzonder behartigens waardige dingen zal zeggen. Jan wil nog even terug komen óp zijn cricket vraagje over de bal, die in het veld zoek raakt. De oplossing die door schrijver dezes wordt gegeven is aan kritiek onderhevig. Sommige cricket-fans zijn het niet met de heer Ingelse eens die op pagina 13 van zijn boekje „Ken uw Sport Cricket" de oplossing gaf, Jan Sportief blijft erbij dat iedereen, die het beter weet in zjjn rubriek een plaats moet krijgen. Dus beste Schiedammers zet uw bezwaren op schrift en geef ze door aan het Nieuwe Stadsblad aan de Broersvest. JAN SPOR TIE F Door ijsgang is de woonboot van de heer Kreuk aan de Noordvestsin- gel gezonken. De brandweer is enige uren bezig geweest om de boot alsnog drijvende te houden, helaas zonder resultaat. Aangezien de Noordvestsingel ter plaatse niet al te diep is, bleef de woonboot halver wege steken. Gisteren is men druk doende geweest het schaarse meubi lair te redden. De heer De Kreuk woont alleen in de woonboot en is de 80 jaar reeds gepasseerd. Drie inbraken hebben de politie werk bezorgd. Zo werd er ingebro ken in de Theo Thijssenschool. Daar werden twee bandrecorders en een bedrag van f 30, gestolen. Ook kreeg de N.V. Teulings aan de Kommiezenlaan bezoek. Er is een geldkistje met een gering geldbedrag verdwenen. Ook kreeg de N.V. Kon. Boek drukkerij H. A. M. Roelants aan de Lange Haven inbrekers op bezoek. Er zijn diverse kantoorruimten door zocht en er is een geldbedrag van f120, verdwenen. De NCVB afdeling Schiedam centrum houdt op woensdag 21 januari een bijeenkomst in het Gereformeerde Jeugdhuis aan de Lange Haven 97. Tijdens deze bijeenkomst, die om 20.15 uur begint, zal mej. J. C. Nortier dia's vertonen van Indonesië en Thailand.

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 13