Het nieuwe Unilever en Progress nu onder nieuw Schiedams dak A KT IE ADOPTIE: kinderen helpen kinderen. INSTUIF JONG SCHIEDAM 6 UUR GEWEEST PONY-RIJDEN voor kinderen KIS BLOEMENKIOSK „DE SPALAND RUITERS" Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) KUNSTWERKEN T V DEFECT bel RADIO „ACTIEF bloemen vergeten Geen probleem I Rijvereniging en Ponyclub ORGANISEREN ZATERDAGMORGEN Opbrengst ten bate van BIAFRA PLAATSEN NABIJ: BACHPLEIN en VINKENLAAN 8* JAARGANG VRIJDAG 16 JANUARI 1970 Redaktie en Advertenties: Broersvest 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-267 368 en 263939 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag tot 6 uur 's avonds. Hoofdredaktie: P. J. Hovingh De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N.I.P.O.-rapporf Een ruimte die met de aanduiding „kantine" ondergewaardeerd lijkt, zeggen we dus, de lunchroom in het nieuwe Unilevergebouw in Schiedam... toorruimten bv. tapijten in plaats van het gebruikelijke zeil. Over de kleur kreeg het personeel inspraak, maar aan uniformiteit is uiteraard grote voorkeur gegeven. Verder wordt er in het gebouw aan artistieke verfraaiing gedaan door kunstwerken, die zijn aangekocht door bemiddeling van de Rotter damse en Nederlandse Kunststich ting. Hiervoor is op de vijfde verdieping, in één van de weinig leegstaande ruimten, een expositie ingericht. Pas als iedereen alles heeft gezien en alles heeft overdacht wordt er een keus gemaakt. De moderne bouw van het pand is ook te zien in de verplaatsbare wanden, de meer dan riante kan toorruimten en de voortreffelijke akoestiek. Op de benedenverdieping is naast een flinke entree een hypermodern EHBO-kamer en een kantine voor het personeel, die deze naam niet verdiend. Het is meer een lunchroom, waar het personeel voor een appel en een ei een warme maaltijd of belegde broodjes kan bestellen. Daarnaast is op deze begane grond nog een telefooncen trale en een telexkamer, die bepaald niet aan de kleine kant zijn. Om een voorbeeld te geven: de telefooncentrale heeft 40 binnen komende en uitgaande lijnen. Het gisteren in gebruik genomen gebouw heeft een lengte en breedte van ca. 34 meter en bestaat uit een souterrain, begane grond en vijf verdiepingen, alsmede een dakver dieping t.b.v. de technische installa ties. Het terrein tussen en rond het gebouw zal worden gestoffeerd met een groene beplanting en met banken die de 's-Gravelandseweg aan de oostzijde een openheid en breed- tewerking zullen geven. Er is in de omgeving voldoende parkeergelegen heid, terwijl ook de verbindingen met en naar andere steden goed zijn te noemen. Vlak in de buurt zijn de eindhaltes van de trams van en naar Rotterdam, de eindhaltes van de busdiensten zijn nog dichter bij, terwijl de wegen van en naar andere steden op nog geen 200 meter afstand liggen. Op deze manier zijn de Beneluxtunnel, Den Haag, Rot terdam en Utrecht via Rijksweg 20 en de zgn. ruit van Rotterdam gemakkelijk te bereiken. Het uitbreidingsplan van de gemeen te Schiedam voorziet verder nog in de bebouwing van het aangrenzende terrein met nog soortgelijke kan toorpanden. Het gebouw bevat 5500 m2 kantoorruimte. De begane grond springt 2.50 m. terug t.o.v. de vijf verdiepingen, waardoor de onbe bouwde straatruimte rondom de gebouwen een goede aansluitihg heeft verkregen met de binnenruim ten in de gebouwen. Ditzelfde geldt overigens ook voor het tweede gebouw dat pal naast het nieuwe Unilever kantoorpand is gebouwd. De stichtingskosten voor beide ge bouwen hebben voor Progress in totaal circa 10 miljoen gulden bedragen. Unilever heeft het gebouw van beneden naar boven zelf aange kleed, waaronder dus ook het moderne personeelsrestaurant op de begane grond voor het verstrekken van koude en warme maaltijden. Via de verhoogde ingang komt men in de royaal gelegen hal, aan deze hal grenst de kern van het gebouw. In deze kern zijn samengebracht twee liften, de hoofdtrap en dienst trappen, toiletten, pantries en werk- kasten. De kern, waar omheen de kantoorruimten zich uitstrekken ligt excentrisch in het gebouw, zodat een groot aantal indelingsmogelijk heden voorhanden is. Om de schei dingswanden geluiddicht aan te sluiten zijn aan de vloeren (pla fonds), raamstijlen en borstweringen speciale voorzieningen (akoestische barrières) aangebracht. De dakver- dieping herbergt de technische ruim ten voor luchtbehandelings- en lift- Telefoon 010 - 15.16.04. - 37.47.21. 01899 - 5030 en 5874 WIJ HELPEN DIRECT Tot 's avonds 11 uur bereikbaar Corn. Drebbelstr. 7, Schiedam Verkoop en inruil van alle merken Reparaties onder garantie. installaties. In het souterrain bevin den zich stallingsruimte voor rijwie len en bromfietsen, ruimte voor technische apparatuur en huisvuil afvoer. Bovendien bevat het souter rain werkruimten en een grote archiefruimte. De afwerking van de buitenwanden bestaat uit geprefabriceerd gegroefd betonplaten en enkele beglazing gevat in metalen kokerprofielen. De vloeren van de entree en centrale hal zijn belegd met natuursteen. De plafonds onder de overstekende eerste verdieping zijn gemaakt van hout. Ter behartiging van de belangen van het personeel bij de verhuizing is een commissie ingesteld die de betrok ken directies heeft geadviseerd ten aanzien van de met de verplaatsing samenhangende aspecten. Verschil lende raadsleden maken deel uit van de commissie. „The Lightnings", een Rotterdamse formatie, boeken reeds 4 jaar enorm veel succes in het Rijnmondgebied dus ook bij Instuif Schiedam. Wegens hun succesvolle optreden zal deze close-harmony group op spe ciaal verzoek van de oudere Instui- vers weer een avond gaan verzorgen. (De jongere leden zullen ongetwij feld ook genieten van de muziek, welke door deze group gebracht wordt). Kortom: „The Lightnings" met een repertoire wat zeer populair en allesomvattend is, zullen zondag avond a.s. van 20.00 tot 23.00 uur dansmuziek bij uitstek ten gehore brengen in gebouw Arcade, Lange Haven. (Foto van links naar rechts: Joop Jonkman, zang/bas; Goof Matser, drums/zang; Jean van Duist, ritme/- zang en Peter de Gast, sologitaar/- piano/zang. - Over industriële vormgeving gesproken: zo wordt u ontvangen in de receptie van de Schiedamse Unilevernieuwbouw. Denk om het opstapje... Sinds gistermiddag heeft Schiedam twee architectonisch zeer in het oog springende gebouwen. Het zijn de panden 's-Gravelandseweg 555 en 557, die zijn gebouwd door de pensioenverzekeringsmaatschappij Progress, een dochteronderneming van Unilever N.V. in Rotterdam. Het pand 's-Gravelandseweg 555 werd gistermiddag in gebruik genomen door de directeur Nederland van Unilever N.V. dr. J. Bartels. In dit vijf verdiepingen tellende gebouw zijn 270 administratieve employe's van Unilever gehuisvest. schappij N.V., de N.V. Handelmaat schappij „Producto", de Vetzuur- divisie Produktgroep Chemische pro ducten en de afdeling Bedrijfsnor- malisatie. Het Bouw- en Aannemingsbedrijf Van Hoorn N.V. uit Capelle aan de IJssel realiseerde de bouw in circa anderhalf jaar. Het gebouw is voorzien van een complete aircondi tioning en kan ook qua andere bouwsnufjes als zeer modern wor- genoemd. Zo kregen de kan- Onder de leuze: „Aktie adoptie" gaat Centrum „Dukdalf" een aktie op touw zetten met het doel het geld bijeen te krijgen dat nodig is om een jeugdige Biafraanse vluchteling te adopteren. Voor de adoptie van een Biafraantje is de som van f 2800,— nodig. Om nu dit plan te doen slagen roept het Centrum de steun en hulp in van de inwoners van Schiedam Zuid. Met hun alier medewerking moet het mogelijk zijn dit geld bijeen te brengen. Daarom zal er op zaterdag 24 januari een huis aan huis kollekte i ix iji „ïin ;n Acs iirülz fo Komilrpn in Hp Vir»r»n Hat 7Ü zich ook allen hpreid Het grote hoofdkantoor van Uni lever aan het Museumpark in Rotter dam is al jaren te klein, reden waarom er diverse afdelingen her en der door het Rotterdamse stadscen trum verspreid liggen. Aangezien de leiding van dit concern dit als minder geslaagd beschouwd, besloot men begin 1968 tot het bouwen van twee nieuwe kantoren in Schiedam. Het eerste gebouw is geheel bezet door Unilever zelf, die het gebouw weer huurt van haar eigen pensioenonderneming, het tweede gebouw, eveneens eigendom van Progress, is al voor een groot gedeelte verhuurd. In dit gebouw komen geen Unilever vestigingen. De eerste paal voor de beide nieuwe panden werd op 28 februari 1968 geslagen door burgemeester H. Roelfsema, die gisteren ook bij de opening aanwezig was. Tot de bewoners van het vijf verdiepingen tellende kantoorpand behoren de administratieve afdelingen van Le ver's Zeep Maatschappij, de African and Eastern Trading Company (Hol land), de Unilever Inkoop Maat- mogeuiK zijn on geiu uijeen ic mengen. „aaium j- worden gehouden met het doel, alle mensen in de wijk te bereiken, in de hoop dat zij zich ook allen bereid zullen tonen deze broodnodige aktie te steunen. Onder de leerlingen van de scholen in Schiedam Zuid is inmiddels een tekenwedstrijd georganiseerd, waarvoor wij de sympathie en volle medewerking van de hoofden dezer scholen hebben verkregen. Op zondag 25 januari zal hiervan een expositie worden gehouden. Degenen die hun medewerking aan dit plan willen verlenen door zich beschikbaar te stellen als kollektant, dienen donderdag 22 januari om 20.00 uur aanwezig te zijn in centrum „Dukdalf", Maasdijk 1 alhier. SCHIEDAMSE NOTITIES In de zaal van „De Kippenren" aan de Rijnstraat 1 zal zaterdag 17 januari de Cheffing Blues Band optreden. Dit muzikale evenement begint om acht uur. den stationsplein (ingang station) is GEOPEND. Elke dag van 's morgens 8.00 tot 's avonds 9.00 uur (OOK ZONDAGS).

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 1