oefende bij 't leven Een jongen uit duizenden Kring Schiedam EHBO FEESTVERGADERING N.C.B.O. CRICKETTRAINING VOOR JUNIOREN Cl NTRfelE ■JURY HIT NIEUWE STADSBLAD - PAG. 10 - VRIJDAG 23 JANUARI 1970 momenteel verder studeert, teken materiaal heeft gekocht, o.a. een tekenbord, passerdoos etc. Vanavond (vrijdag) hoopt de N.C.B.O. haar jaarlijkse feestavond te vieren in de grote zaal van gebouw „Irene" Nieuwe Haven, alhier. Deze avond die om 8 uur begint, zal worden opgeluisterd door de toneel vereniging „Intermezzo" met het blijspel: „Rapalje over de vloer". Voor het echter zo ver is, zullen eerst de navolgende leden worden gehuldigd: Wegens 50-jarig jubileum: B. van Zwet, Havendijk 50b; W. H. Hekket, M. C. M. de Grootstr. 73; J. L. Pluym, Brugmanstr. 32b; J. Donkers, W. H. Vliegenstr. 26; F. v.d. Touw, H. Polakstr. 72. En wegens 40-jarig jubileum: J. Kool, Oosterstraat 30; G. H. Rademaker, Prof. Kam. Onneslaan 150A; K. L. Voorbach, Sweelinck- singel 24. De zaal is open om half acht en vanaf dit tijdstip tot 8 uur is er gelegenheid om gratis koffie te drinken. Iedere maandagavond wordt er door de cricketjeugdcommissie van Excel sior weer een training georganiseerd voor junioren in de gymnastiekzaal van de Huishoudschool aan de Parkweg. De tijden zijn als volgt: jongens tot 12 jaar van 19.00-20.00 uur; jongens van 12-14 jaar van 20.00-21.00 uur; jongens van 14-17 jaar van 21.00-22.00 uur. Op woensdag 28 januari is er 's avonds om 19.00 uur in het clubhuis van Excelsior op Thurlede een filmavond welke gewijd zal worden aan cricket. Deze avond is speciaal bestgmd om bij jeugdige aspirant-cricketers interesse te kwe ken voor genoemde sport. Deze avond zal niet later eindigen dan om 20.30 uur. DE LIER In gebouw het „Centrum" werd zaterdagmiddag een wedstrijd gehouden waarvan hierbij een fotoreportage tussen tien afdelingen van de EHBO van de kring Schiedam. Hiervoor was veel belangstelling. De algehele leiding berustte bij dokter C. F. Geest, die docent is van de Lierse afdeling. De opgaven bleken volgens dokter Van Geest goed uitgevoerd op enkele kleinere onderdelen na. De burgemeester van De Lier, die met zijn echtgenote de hele middag aanwezig was, deelde na afloop de prijzen uit aan de winnende teams. Er waren twee boxen, waarvan telkens de bovenste twee een beker in ontvangst mochten nemen. Dit overreiken werd door de burgemeester telkens op een aangepast woord wat de plaatsen betreft gedaan. De uitslagen waren Box 1. Maassluis, 205 punten en voor de leiding 51 punten; 2. Vlaardingen, 185 punten en 51 punten; 3. Naald wijk—Honselers- dijk, 176 punten en 50 punten; 4. Hoek van Holland, 172 punten en 45 punten; 5. Maasdijk, 171 punten en 46 punten; Box II: 1. Maasland, 196 punten en 39 punten; 2. Schipluiden, 195 punten en 34 punten; 3. Capelle aan de IJssel, 187 punten en 37 punten; 4. De Lier, 180 punten en Kethel 167 punten en 29 punten. Dezer dagen werd aan de jeugdige J. P. v.d. Berg, werkzaam bij Verolme Elektra, de ir. Maas-Geesteranus prijs uitgereikt door de weduwe mevr. Maas-Geesteranus, die in ge zelschap was van de heer Baarda, bestuurslid van de Stichting Be- metel. De genoeglijke bijeenkomst werd tevens bijgewoond door de ouders van de leerling, diverse staffunktio- narissen, hoofden van dienst, zijn leermeester en de baas van zijn huidige afdeling. In het welkomstwoord van de heer Verhoef, deelde hij mede, bijzonder verheugd te zijn dat deze prijs aan een leerling in de fij nkonstr./plaat werkerij afd. van Verolme Elektra wordt uitgereikt. Hij wees op het grote belang van het verzamelen van kennis en legde er de nadruk op dat het een zo'n enorm belang is een goede opleiding in een bedrijf te hebben, maar ook voor de huidige jeugd is het strikt noodzakelijk dat zij zoveel mogelijk kennis vergaren. De heer Verhoef feliciteerde de leerling en zijn ouders. Na deze inleiding memoreerde de heer Baarda het ontstaan van het fonds en zei ook bijzonder verheugd te zijn dat deze maal een prijs werd uitgereikt aan een leerling in het vak fijnkonstr./plaatw. Dit is de eerste maal sedert het ontstaan van het fonds in 1949 en tevens dat het de jongste prijswinnaar was (hij, moet nog 18 jaar worden). In 1969 hebben er 5500 leerlingen Bemetel- examen gedaan en werden er 10 prijzen aan de beste leerlingen uitgereikt (10 van de 5500). Tevens memoreerde hij dat de stichting Bemetel in 1938 met 138 leerlingen gestart is en er in 1969 1100 leerlingen met een leerovereenkomst waren. Mevr. Maas-Geesteranus verzocht de prijs te willen uitreiken. Deze bestond uit een bronzen legpenning met beeltenis van de Stichter, een diploma en een prijs van f 200, waarvoor de heer v.d. Berg, die

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 10